mistrovství ČR

Dukláci bodovali v Železné Rudě. V MČR a Světovém poháru v paraski

Foto FB

Jako součást zimní přípravy odjeli parašutisté prostějovské Dukly do Železné Rudy, kde se o víkendu konal Světový pohár a Mistrovství ČR v paraski. A opět bodovali!

V MČR obsadili 4. místo v družstvech. V rámci Světového poháru se Jakub Rataj opřel do lyžáků a vyhrál v mužské kategorii zlato, Olda Zbíral byl třetí v juniorech. Tým ve složení Jakub Rataj, Miloslav Kříž, Oldřich Zbíral doplnil Tadeáš Krofta.

Paraski je kombinací dvou sportů, ze kterých toto odvětví vzniklo – parašutismu a lyžování. Jsou to dvě na sobě nezávislé disciplíny, kdy dosažené výsledky v jednotlivých disciplínách se sčítají. Podobně jako u severské kombinace.

Gratulujeme! (ber)

Lukostřelci obsadili hlavní náměstí

Foto ber

Už v pořadí 87. Mistrovství České republiky v terčové lukostřelbě dospělých se tentokrát konalo v neděli 29. srpna na hlavním prostějovském náměstí.

Stalo se tak poprvé v historii národních šampionátů, že střelba probíhala jinde než na kvalifikační střelnici. Nad mistrovstvím přijal záštitu primátor František Jura. (ber)

Mistrem ČR v silničním závodě kategorie U23 je Daniel Babor. Zlato putuje do Prostějova

Foto Tufo Pardus

Ve slovenských Tlmačích se uskutečnil závod mistrovství ČR pro závodníky kategorie do 23 let. TUFO PARDUS Prostějov nastupoval do závodu s cílem bojovat o medaile.  Vzhledem k profilu tratě se jako vhodná jevila sázka na spurtéra Daniela Babora. Ten také zabodoval! Skvěle hlídal úniky Filip Řeha.

Mistrovský závod byl vypsán na 164 kilometrů rozdělených do pěti zvlněných okruhů o délce 32 kilometrů. Závod se konal, jak je již tradicí, společně s mistrovstvím Slovenska, což rozšiřuje startovní pole a boj o dva mistrovské tituly. Svou roli má také v taktickém pojetí závodu.

MČR ve sprinterských disciplínách – 23 cenných kovů na krku prostějovských!

ilustrační foto SKC Prostějov

Prostějovský klub byl organizátorem letošního MČR ve sprinterských disciplínách. Nad závodem převzal patronát místopředseda Poslanecké sněmovny PČR Vojtěch Pikal. Domácí mládežníci využili znalosti velodromu a na krk si zavěsili fenomenálních 23 cenných kovů! Absolutorium si zaslouží kadetka Patricie Müllerová, která nenašla přemožitelku v žádné disciplíně a získala pro sebe a TUFO PARDUS Prostějov čtyři mistrovské tituly.

Přesný výčet získaných cenných kovů vypadá opravdu velkolepě. A podtrhuje ho i rozdělení podle cenných kovů. Ze získaných 23 medailí je 13 zlatých, 7 stříbrných a 3 byly z bronzového kovu.

Bez zaváhání prošla třídenním maratonem závodů Patricie Müllerová, která získala celkem 4 mistrovské tituly a potvrdila tak opět svůj velký talent a nadání vítězit. V kadetkách ještě velmi dobře závodila Karolína Richterová, která získala dva bronzy a společně s Patricií a Eliškou Grulichovou zlato v team sprintu.

Arny a Julie přivezli z MČR ve vzpírání dvě stříbra

Foto FB Vzpírání Haná

Z prostějovského klubu Vzpírání Haná se na MČR ve vzpírání, které se konalo první víkend v říjnu v Praze, kvůli limitům dostali jen dva vzpěrači. Oba si ale z mistrovství odvezli stříbrné medaile.

Julie Švecová, která skončila v dvojboji v kategorii do 76 kilogramů druhá, dokonce musela absolvovat antidopingový test. „Tak asi jsem dobrá,“ směje se. „Závody super, konečně zase po přípravě, s pomocí trenéra Luďka Bečváře, což udělá hodně. Silově jsem se cítila i na víc. Ale občas to prostě nejde, zároveň jít na umístění a zároveň na osobáky. Posledním nadhozem jsem to zkusila, ale bohužel netrefila přemístění. Tak snad ještě bude příležitost. Už bych ráda dala nad hlavu ten metrák,“ dodává žena, která se věnuje i tréninku mladých talentů.