cyklistika

Tomáš Bárta třetí ve virtuálním závodě eGP ČSC – Toskánsko. Gratulujeme!

ilustrační foto

Aktuální situace pořadatelům stále neumožnila uspořádat závody Českého poháru na silnici, tak přišel Český svaz cyklistiky s možností postavit se na start virtuálních závodů, čehož prostějovští závodníci s chutí využili. Na své trenažery a pomyslný start usedli také tři závodníci týmu Tufo Pardus Prostějov. V konkurenci 236 registrovaných závodníků ze 23 zemí a předních českých profesionálů si nejlépe vedl Tomáš Bárta, který obsadil vynikající 3. místo, skvěle mu sekundovali také celkově šestý Karel Tyrpekl a nováčci týmu Filip Řeha (9.) a Bruno Stoček (15.).

Závod se jel na 38,7 kilometrů dlouhé trati a měl zvlněný profil, vyhovoval tedy především klasikářům a rozhodně nebyl jednoduchý.

Cyklobus začne jezdit 1. května

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Přeprava na populární autobusové lince pro cyklisty bude letos zahájena 1. května. Cyklobus by měl jezdit až do 28. září tohoto roku.

Přeprava jízdních kol je zajištěna do kapacity přívěsu (20 kol).

Jízdní řád cyklobusu v trase Prostějov – Plumlov – Drahany – Rozstání - Baldovec - Jedovnice naleznete v obrazové příloze. (red)

Grand Prix Prostějov - Memoriál Otmara Malečka začne v pátek!

ilustrační foto plakát

Mezinárodní závody v dráhové cyklistice kategorie UCI Class I opět v Prostějově.

Grand Prix Prostějov - Memoriál Otmara Malečka - mezinárodní závody v dráhové cyklistice se uskuteční v termínu od 31. srpna do 1. září (pátek - sobota). Zajdete se podívat? (red)

 

Wojciech Pszczolarski z SKC Prostějov je mistrem Evropy v bodovacím závodě

Foto skcprostejov.cz

Wojciech Pszczolarski celkově potřetí v kariéře oblékl bílomodrý dres mistra Evropy! Polský internacionál závodíci v prostějovských barvách včerejší bodovací závod opanoval ve velkém stylu, získal čtyři okruhy náskoku - druhý Kenny de Ketele pouze tři - pravidelně bodoval a s celkovým ziskem 102 bodů přesvědčivě zvítězil. 

Druhé místo obsadil již zmiňovaný Kenny de Ketele z Belgie, třetí místo obsadil Stefan Matzner z Rakouska. Druhý zástupce našeho týmu Luděk Lichnovský se ziskem jednoho bodu a bez ztráty okruhu obsadil 16. místo. Už v pátek se na velké scéně ME představil třetí z našich zástupců v Glasgow Daniel Babor, který obsadil 12. místo. (Zdroj skcprostejov.cz)

 

Pamatujete? Bratři Pospíšilové

ilustrační foto

Byly doby, kdy jsem cyklistiku měla moc ráda. Držela jsem palce Anně Matouškové, geniální krasojezdkyni z Němčic nad Hanou, která se stala sedminásobnou mistryní světa. Ale jsem baba, jejíž rodič hleděl v televizi i na šprtec... Takže jsem mnohem víc sledovala Jindřicha a Jana Pospíšilovy. 

Dvacetinásobní mistři světa a pětadvacetinásobní mistři Československa v kolové asi už navždy ponesou tituly Králů cyklistiky. A Honzík... jééééje, to byl kluk jak cumel. No, kvůli nim jsem se naučila jezdit na kole "bez drža" a vzhlížím k nim dodnes. Už asi nikdo z Čechů je nepřekoná, kolová není moc oblíbená a takoví mistři se nerodí každý rok... (ber)

 

Memoriál Otmara Malečka začíná již dnes!

ilustrační foto pozvánka

Cyklistický klub SKC TUFO Prostějov zve na Memoriál Otmara Malečka. Závody, zařazené do prestižní kategorie UCI 1, se letos konají v terminu 24.-25. srpna. Začínají už dnes v 18 hodin.

„K vidění by mělo být několik světově známých závodníků, například medailista z OH Theo Bos a další,“ uvedl za pořádající klub Martin Cetkovský.

Hlavni program začíná oba dva dny přibližně v 18 hodin. Bližší informace naleznete na  http://www.otmarmalecek.cz/cz/ . (red)

 

SKC TUFO zve na memoriál Otmara Malečka

ilustrační foto plakát

Cyklistický klub SKC TUFO Prostějov zve na Memoriál Otmara Malečka. Jedny z největších cyklistických dráhových závodů v Evropě se pravidelně konají poslední čtvrtek a pátek v srpnu.

Závody, zařazené do prestižní kategorie UCI 1, se letos konají v terminu 24.-25.8. „K vidění by mělo být několik světově známých závodníků, například medailista z Olympijských her Theo Bos a další,“ uvedl za pořádající klub Martin Cetkovský.

Hlavni program začíná oba dva dny přibližně v 18 hodin. Bližší informace naleznete na  http://www.otmarmalecek.cz/cz/ . (red)

 

Otmar Maleček *21.6.1967, +23.9.1998

Prostějovský Tomáš Bárta osmnáctý na ME v silniční cyklistice!

Foto SKC Tufo Prostějov

Nedělním silničním závodem s hromadným startem v dánském Herningu vyvrcholilo ME v silniční cyklistice, z pohledu prostějovského týmu se však pozornost upínala k sobotnímu závodu juniorů, ve kterém startoval náš reprezentant Tomáš Bárta. S reprezentačním výběrem do Dánska neodcestoval jen náš nadějný junior, ale také Tomáš Konečný, trenér národního výběru a Richard Šmída ml., dobrá duše a letitý mechanik prostějovských cyklistů.  

Letošní výsledky juniorského reprezentačního výběru vkládaly naděje, že by snad po letech půstu přišel úspěch. Čtveřice Richard Holec (LUX Cycling development team), Vojtěch Sedláček (CK Příbram Fany Gastro), Hynek Palička (ACk Stará Ves nad Ondřejnicí) a Tomáš Bárta (SKC TUFO Prostějov) byla dobře připravena, výběr Tomáše Konečného se letos prezentuje týmovými výkony a Richard Holec si umí v hromadných spurtech poradit.

Cyklisté, sezona bude zahájena v sobotu!

ilustrační foto plakát

 

Cyklo team region Olomouc zahajuje v sobotu 8. dubna sezonu. A to už patnáctým ročníkem cyklistického výletu pro veřejnost, který má cíl v Hačkách u Konice.

 

"Startuje se v deset hodin ze tří stanovišť, Olomouce, Uničova a Prostějova, kde se zájemci sjedou u velodromu," vzkazují organizátoři.

V Hačkách pak ty, kdo dorazí do cíle, čeká mimo jiné občerstvení a prohlídka zdejšího větrného mlýna. (ber)

Zemřel Jacek - Favoriťák z Prostějova

ilustrační foto

30. ledna tohoto roku odešel do cyklistického ráje poslední zástupce staré, vodičské party, Jiří „Jacek“ Nakládal. Byl to cyklistický nadšenec tělem i duší. 

V roce 1940 vstoupil na pódium cyklistiky ve svém rodném Prostějově, kde na místní ploché dráze na sokolském stadionu za Kosteleckou ulicí dokázal zatopit i těm největším hvězdám tehdejší československé elity. Na kole aktivně závodil za Prostějov až do svých 38 let. Legendární se stal v roce 1950 závod za motorovými vodiči v Brně na Bauerově, hliněné dráze, kde Jacek až v posledním kole podlehl tehdejšímu vítězi Závodu míru Janu Veselému. V roce 1963 už jako člen Favoritu Brno pokračoval ve vodičské disciplíně jako vodič.