cyklistika

Šlapku si šláplo 451 cyklistů. Nejstaršímu je 91 let!

Ilustrační foto https://www.smrzice.cz/

Sobota patřila ve Smržicích tradiční akci, Smržické šlapce. Na start závodu se v devíti kategoriích ostavilo 451 účastníků.

Sobota patřila ve Smržicích tradiční akci, Smržické šlapce. Na start závodu se v devíti kategoriích ostavilo 451 účastníků.

Matyáš Koblížek mistrem Evropy v eliminaci. Daniel Babor přidává bronz ve scratchi

Foto Tufo Pardus

Druhý závodní den mistrovství Evropy v dráhové cyklistice v nizozemském Apeldoornu přinesl obrovskou radost českým barvám, ale také prostějovskému klubu TUFO PARDUS Prostějov!

Matyáš Koblížek vybojoval titul juniorského mistra Evropy ve vylučovacím závodě. Daniel Babor bral bronz ve scratchi kategorie U23. Gabriela Bártová ještě po pádu ve vylučovacím závodě přidala sedmé místo mezi juniorkami. O evropské vavříny bojoval ve sratchi Daniel Babor a byl odměněn bronzovým kovem.

Evropský šampionát pokračuje dalšími disciplínami ještě i dnes.

Mistrem ČR v silničním závodě kategorie U23 je Daniel Babor. Zlato putuje do Prostějova

Foto Tufo Pardus

Ve slovenských Tlmačích se uskutečnil závod mistrovství ČR pro závodníky kategorie do 23 let. TUFO PARDUS Prostějov nastupoval do závodu s cílem bojovat o medaile.  Vzhledem k profilu tratě se jako vhodná jevila sázka na spurtéra Daniela Babora. Ten také zabodoval! Skvěle hlídal úniky Filip Řeha.

Mistrovský závod byl vypsán na 164 kilometrů rozdělených do pěti zvlněných okruhů o délce 32 kilometrů. Závod se konal, jak je již tradicí, společně s mistrovstvím Slovenska, což rozšiřuje startovní pole a boj o dva mistrovské tituly. Svou roli má také v taktickém pojetí závodu.

Ve čtvrtek odstartuje v Prostějově Sazka Tour. A uzavře náměstí

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Už 5. srpna v 13:30 odstartuje z náměstí T. G. Masaryka v Prostějově 1. etapa špičkového závodu SAZKA TOUR. Celkem 150 kilometrů budou muset absolvovat závodníci, než se dostanou do Uničova. Přijďte se na odstartování závodu podívat!

Letošní trasa celého závodu SAZKA Tour bude 671,5 km dlouhá s převýšením 9925 m a je situována do regionů Olomouckého, Moravskoslezského, Pardubického a Zlínského kraje. Pojedou se čtyři etapy. První etapa dlouhá 150,8 km startuje ve čtvrtek v Prostějově a končí v Uničově. V pátek se jede 203,4 km z Olomouce až na Pustevny. Sobotní třetí etapa z Moravské Třebové na Dlouhé stráně měří 143,2 km a závěrečná etapa začínající v Šumperku finišuje v neděli navečer ve Šternberku je dlouhá 174,1 km.

MČR ve sprinterských disciplínách – 23 cenných kovů na krku prostějovských!

ilustrační foto SKC Prostějov

Prostějovský klub byl organizátorem letošního MČR ve sprinterských disciplínách. Nad závodem převzal patronát místopředseda Poslanecké sněmovny PČR Vojtěch Pikal. Domácí mládežníci využili znalosti velodromu a na krk si zavěsili fenomenálních 23 cenných kovů! Absolutorium si zaslouží kadetka Patricie Müllerová, která nenašla přemožitelku v žádné disciplíně a získala pro sebe a TUFO PARDUS Prostějov čtyři mistrovské tituly.

Přesný výčet získaných cenných kovů vypadá opravdu velkolepě. A podtrhuje ho i rozdělení podle cenných kovů. Ze získaných 23 medailí je 13 zlatých, 7 stříbrných a 3 byly z bronzového kovu.

Bez zaváhání prošla třídenním maratonem závodů Patricie Müllerová, která získala celkem 4 mistrovské tituly a potvrdila tak opět svůj velký talent a nadání vítězit. V kadetkách ještě velmi dobře závodila Karolína Richterová, která získala dva bronzy a společně s Patricií a Eliškou Grulichovou zlato v team sprintu.

Tým mužů TUFO PARDUS Prostějov závodil na Tour of Estonia UCI 2.1

Foto SKC Prostějov

Continental team TUFO PARDUS Prostějov dostal pozvání do závodu první kategorie UCI Tour of Estonia. Závod se konal za přísných hygienických podmínek a ve zkrácené dvouetapové variantě. I dvě etapy stačily na to, aby se tým z Prostějova prezentoval ve velmi dobrém světle.

První 195 km dlouhá etapa vedla z hlavní města Estonska Tallinnu do druhého největšího města země Tartu. Etapa vedla ve zvlněném terénu nádherné estonské krajiny, ale velkou roli sehrával silný vítr, který aktivní peloton stále dělil na různě velké skupiny. Až po polovině závodu se zformovala na čele stabilní jedenáctičlenná skupina, kde měl Tufo Pardus zastoupení Wojciechem Pszczolarskim. Závodníci na čele závodu velmi dobře spolupracovali a udržovali si dostatečný náskok před pelotonem. V závěru etapy se však rozzávodila a začala se dělit.

Značení jízdních kol a invalidních vozíků syntetickou DNA pokračuje, vzkazují strážníci

ilustrační foto Městská policie

Probíhat bude každé pondělí a středu na služebně Městské policie Prostějov, a to vždy v době od 8:00 do 11:00 a od 12:00 do 16:00 hodin.

Městská policie Prostějov bude v rámci Programu prevence kriminality v měsících červnu a červenci pokračovat v páté etapě značení jízdních kol a invalidních vozíků syntetickou DNA. Pro zájemce je tato služba zdarma.

OBRAZEM: Hanácké stezky otevřeny

ilustrační foto

V neděli ve 13 hodin došel oficiálního naplnění jeden velký sen. Roman Hájek a Bikers Minds otevřeli na Záhoří slavnostně Hanácké stezky.

Myšlenku přírodních tras, vhodných pro bikery, realizovali dlouhých deset let, kdy ze Záhoří odvezli metráky odpadků, odstranili a vysadili stromy, zbavili jej náletových křovin. Ani teď však není hotovo. „Budeme stále dolaďovat,“ přidal informaci Roman Hájek, který za pomoc poděkoval všem, kdo přiložili ruku k dílu, a také sponzorům, mezi které patří například město Prostějov či zastupitelský klub ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova. Za pomoc poděkoval jmenovitě i přítomnému náměstkovi primátora Jiřímu Pospíšilovi.

Hanácké stezky mají nové webové stránky, zve Roman Hájek

Foto FB Hanácké stezky

Už 23. května ve 13 hodin chtějí členové spolku Bikers Minds slavnostně otevřít Hanácké stezky na Záhoří, jejichž budováním se zabývají již několik let.  Pro lepší orientaci a informace na jednom místě spolek spustil nové webové stránky.

„Už se nám to otevření stezek celkem blíží. Tento týden budeme každý den makat na stezkách, kdyby se chtěl někdo přidat, bude vítán. Práce je ještě dost, ale my to dáme,“ vzkazuje Roman Hájek.  Momentálně je zapotřebí hlavně pokrývač, který by opravil střechu základny.

Na nové webové stránky, za které bikeři děkují Vojtěchu Šebestíkovi, se můžete podívat na adrese www.hanackestezky.cz.

Starý Prostějov. Závod míru

Foto archiv ber

Dnešní fotografie je z roku 1979, kdy Prostějovem prosvištěl proslavený Závod míru.

Závod míru byl největší amatérský cyklistický závod po 2. světové válce ve východní Evropě. Konal se od roku 1948, zprvu na území Polska a Československa, od 50. let se přidalo také východní Německo a v 80. letech i Sovětský svaz. Od roku 2007 byl závod z finančních důvodů ukončen. (ber)