KČT

Tip na neděli: S Mikulášem na Kosíř

Foto KČT Smržice

Vydejte se o víkendu na Kosíř. Zítra, v neděli 5. prosince, si tam můžete vyšlápnout s Klubem českých turistů ze Smržic za Mikulášem a čerty.

S Klubem českých turistů Smržice se na Kosíř můžete vydat v 10 hodin od Kulturního domu ve Smržicích. Připraven je tradiční výstup za Mikulášem, čertem a andělem s táborákem, opékáním buřtů a nadílkou pro nejmenší turisty. Trojice bude na Kosíři od 11 do 13 hodin a jak turisté doufají, podaří se jim dojednat s Mikroregionem Kosířsko otevření rozhledny. (ber)

Hejtmanství podpoří obnovu značení turistických tras

ilustrační foto olkraj.cz

Podporu údržby pěšího, lyžařského a cyklistického pásového značení turistických tras v Olomouckém kraji schválili na svém posledním zasedání krajští zastupitelé. Klub českých turistů letos díky půlmilionové dotaci obnoví značení třetiny z téměř čtyř tisíc kilometrů turistických cest v regionu.

„Řádné značení má pro turisty zásadní význam. Bez něho se jen těžko dostanou do cíle své cesty. Na jeho obnovu proto kraj přispívá pravidelně,“ uvedla Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Klub českých turistů použije dotaci nejen na obnovu značení, provede také revizi a průzkum nových, neprůchodných nebo poničených tras pro pěší, lyžaře a cyklisty. Zaměří se i na výměnu poškozených směrovek, tabulek a map.