Smržice

Balanceyoga zve na 3. ročník charitativního plesu do Smržic

Foto plakát

Jogové studio Balanceyoga Prostějov zve na v pořadí třetí ples. Charitativní akce se koná 22. září v restauraci Hřiště U Rebela ve Smržicích.

Těšit se můžete na bohatou tombolu a krásná vystoupení v podání ZUŠ taneční obor, aerialhoop – Enigmaticduo – dívky na kruzích, Madla Zatloukalová předvede pole dance. Vystoupí i prostějovský pěvecký sbor Proměny. K tanci a poslechu bude hrát kapela HSP.

Další havárka na křižovatce s Kosteleckou. Kvůli nedání přednosti

Foto Policie ČR

Při další páteční nehodě zasahovali složky IZS. Za volantem vozidla Renault seděla 42letá řidička a jela ve směru od obce Smržice po silnici III/37760.

„Na křižovatce se silnicí II. třídy nedala přednost v jízdě osobnímu vozidlu Š Rapid, které jelo po hlavní silnici a řídil ho 28letý muž ve směru od Kostelce na Hané směrem na Prostějov. Následoval střet, při kterém se řidič škodovky zranil," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dechové zkoušky byly u obou negativní. Hmotná škoda na vozidlech byla předběžně stanovena na 300 000 Kč. (red)

Šlapka šlápla do pedálů už po pětadvacáté!

Foto Zdenek Balcařík

Sobota patřila ve Smržicích velkému svátku. Tradiční Smržická šlapka, kterou pořádá tamější Klub českých turistů, totiž slavila pětadvacetiny. Opět nabídla cyklistům řadu tras, z nichž nejdelší byla 176 kilometrů dlouhá cesta na Praděd.

„Letos jsme pro cyklisty, kteří si s námi čtvrtstoletí přijeli užít, nachystali úplně nové trasy, které vedly oproti loňským víc na severozápad přes lázně Slatinice a do okolí Kladek a Konice. Tradiční kontrolní stanoviště na Velkém Kosíři a na Běleckém Mlýně na nich ale nechyběly,“ uvedl za KČT Zdenek Balcařík.

Smržické vandr přilákal rekordní počet chodců

Foto Zdeněk Balcařík

Letošní 19. ročník dopadl naprosto skvěle a dosáhl dokonce rekordu, pokud jde o účast pěších turistů. Nové trasy, které pro ně smržický Klub českých turistů připravil, jich přilákaly 501.

„Tolik „pěšáků" jsme ještě nikdy neměli. Vždycky převažovali cyklisté. Těch letos vyrazilo na trasy MTB do terénu 264 a na silniční trasy jen 144. Neustále se zvyšující provoz na silnicích a stav jejich povrchů asi už tak neláká. Spousta turistů nám potvrdila, že radši než na kole teď chodí pěšky,“ uvedl za KČT Zdeněk Balcařík.

Tip na sobotu. Smržické vandr

ilustrační foto KČT

18. ročník akce Smržický vandr se koná tuto sobotu. Účastníky čeká turistický a dálkový pochod a cykloturistická jízda. Start je od 7 do 11 hodin ve sportovním areálu Smržice.

Pěší trasa je 5, 11, 18, 28 a 50 km, cyklotrasa pro horská kola 8, 35, 48 a 62 km, pro silniční kola 26, 33, 52 a 95 km.

Na startu dostanete mapu s popisem trasy, startovní kartu, startovní razítko a něco na zub. Účastníci, kteří měří víc než 1metr, zaplatí startovné 30,-Kč, ti menší jen 10,-Kč.

Na kontrolách dostanete razítko do startovní karty, minerálku a na některé kontrole také malou svačinku

V regionálním derby byli lepší Hanáci. Haná Prostějov – TJ Smržice 4:1

Foto Oldřich Lošťák

V 17. kole 1.B. třídy skupiny B olomouckého KFS nastoupili v regionálním derby na „umělce“ hráči Hané a Smržic.

Už v 10. minutě poslal Gábor do běhu Jakuba Nováka a ten střelou k tyči podél brankáře otevřel skóre zápasu – 1:0. V 18. minutě se vyznamenal gólman hostí Kintr, který robinzonádou kryl nebezpečnou střelu Gábora z hranice pokutového území. Ve dvacáté páté minutě už vedli Hanáci 2:0. Gábor vedl míč, ale jeho přihrávku domácí obránci srazili k Novákovi, jehož střelu pro změnu vyrazil brankář Kintr. Bohužel před volného Typnera, který zblízka dorazil.

Prokletý přejezd na Kostelecké. Osobní vůz vjel rovnou před vlak

Foto HZS Olomouckého kraje

Železniční přejezd na křižovatce Kostelec na Hané – Prostějov – Mostkovice – Smržice je pro řidiče ve špatném slova smyslu magickým místem. Stala se na něm celá řada dopravních nehod. Ta poslední dnes před půl sedmou ráno. Naštěstí se obešla bez zranění.

„Ke střetu došlo přibližně 20 minut po 6 hodině ráno. Řidič osobního vozidla na nechráněném železničním přejezdu Smržice přehlédl přijíždějící vlak a vjel do kolejiště, kde došlo ke střetu s vlakem, ve kterém se nacházelo 28 cestujících. Nehoda se obešla bez zranění,“ sdělila PvNovinkám policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že alkohol byl vyloučen. Hmotná škoda je předběžně stanovena na 180 000 Kč.

Kluci se nudili. Na řidiče u Smržic vystrkovali holé zadky

Ilustrační foto pixabay.com

Strážníci obsluhující městský kamerový systém si minulou středu po šestnácté hodině všimli mladíků, kteří provozovali velmi riskantní povyražení. Dva kluci mladší patnácti let se o školních prázdninách zřejmě nudili, a tak vymysleli hodně nebezpečnou zábavu.

K aktivitě si vybrali most na cyklostezce vedoucí do Smržic přes severní obchvat. „Nejprve začali přelézat zábradlí a po zjištění, že to zvládnou, přidali další dovednost. Na projíždějící vozidla začali vystrkovat holý zadek," uvedl strážník Petr Zapletal. K mostu byla ihned vyslána hlídka, která mladíky zastihla při jejich odchodu. Vzhledem k velmi mladému věku jim strážníci vysvětlili, jak nebezpečně mohlo chvilkové pobavení skončit a bylo jim domluveno, aby takové sportovní výkony raději už nikdy nezkoušeli. (red)

Liška vběhla před BMW. Doplatila na to

ilustrační foto Policie ČR

Ve středu pár minut po půlnoci jel mladý řidič s vozidlem BMW od Prostějova na Smržice. Při jízdě mu nečekaně vběhla z pravé strany před auto liška a došlo ke střetu, po kterém zvíře uhynulo. 

„Hmotná škoda byla v tomto případě vyčíslena na 32 000 Kč," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Že by řidič před jízdou požil alkohol, vyloučila provedená dechová zkouška. (red)

Šlapku si šláplo 451 cyklistů. Nejstaršímu je 91 let!

Ilustrační foto https://www.smrzice.cz/

Sobota patřila ve Smržicích tradiční akci, Smržické šlapce. Na start závodu se v devíti kategoriích ostavilo 451 účastníků.

Sobota patřila ve Smržicích tradiční akci, Smržické šlapce. Na start závodu se v devíti kategoriích ostavilo 451 účastníků.