uzavírka

Vrahovická bude uzavřena. Hned dva víkendy!

Ilustrační foto ber

Silnice II/150 ve Vrahovické ulici v Prostějově bude ve dnech 22. až 23. října a opět 29. až 30. října uzavřena. Důvodem jsou práce na estakádě. Objízdná trasa bude vedena ulicí Kralickou a Čechůvky.

Uzavřeným úsekem je vedena autobusová linka číslo 920403 dopravce ARRIVA autobusy a.s. Uvedeným úsekem silnice II/150 nebude umožněn průjezd spojům zmíněné linky, které budou vedeny obousměrnou objízdnou trasou. Zastávka Prostějov, Vrahovice, Vrahovická (v obou směrech) nebude obsluhována v původní poloze, ale bude přemístěna.

Řidiči, pozor! Okružní křižovatka v Olomoucké bude uzavřena!

ilustrační foto uzavírka

V sobotu 21. 5. 2022 bude uzavřena část okružní křižovatky na ulici Olomoucké v Prostějově a Držovicích.

Směr z Držovic a do Držovic bude uzavřen, stejně tak průjezd z ulice Konečné na obchvat. Směr z Prostějova na nový obchvat bude průjezdný pouze z Olomoucké ulice na obchvat. Směr z Olomoucké na Konečnou (OBI, TESCO, Kaufland…) bude průjezdný střídavě obousměrně, provoz bude řízen světelnou signalizací. Objízdná trasa z Držovic a do Držovic povede přes obec Smržice. (red)

Pozor! Hřbitov a městské parky budou ve čtvrtek uzavřeny!

Foto MMPV

Ve čtvrtek budou kvůli větru uzavřeny vstupy do městských parků, lesoparku Hloučela a na městský hřbitov na ulici Brněnská.

Ve čtvrtek  má na území města  foukat silný jihozápadní vítr s nárazy o rychlosti 70  až 110 km/h. ČHMÚ vydal tato doporučení:

Dobrovského ulice bude uzavřena. Kvůli regeneraci sídliště

Foto MMP

Dlouhodobá revitalizace části sídliště Brněnská si brzy vyžádá celkovou uzavírku Dobrovského ulice v Prostějově.

„Ve dnech od 14. února až do 31. srpna 2022 bude uzavřena ulice Dobrovského po parkoviště na Brněnské z důvodu regenerace panelového sídliště Brněnská,“ potvrdil Jan Vejmělek, vedoucí odboru dopravy prostějovského magistrátu. (red)

Řidiči, pozor! V polovině února se opět uzavře Vrahovická

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Rekonstrukce se letos dotkne úseku od náměstí Padlých hrdinů po křižovatku s Janáčkovou ulicí. Práce by měly trvat do poloviny roku.

„Zhotovitel – firma PORR a.s. - potvrdil termín zahájení prací na 14. února 2022. Jediný faktor, který by to mohl ohrozit je počasí – silné mrazy - kdy by nemohla pracovat stavební technika," říká náměstek primátora Jiří Rozehnal a dodává: „V této etapě bude provedena kompletní rekonstrukce úseku Vrahovické (ve stejném rozsahu jako na první etapě úseku ulice) a to od křižovatky s ulicí Janáčkova po křižovatku s nám. Padlých hrdinů, přičemž Janáčkova ul. a náměstí Padlých hrdinů zůstanou v provozu. Součástí rekonstrukce je také navíc sanace nosných vrstev v celém úseku.

Křižovatka ve Vrahovicích u mostu přes Hloučelu bude uzavřena. Od pátku!

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

V pátek 10. prosince v 7 hodin bude uzavřena křižovatka u mostu přes řeku Hloučelu.

Důvodem je dokončení stavebních prací. Křižovatka bude znovu zprůjezdněna v neděli 12. prosince v 17 hodin. (red)

Rekonstrukce Vrahovické omezuje dopravu. Město vyjednalo zmírnění!

Foto ber

Během minulého víkendu došlo k jednání mezi zástupci města Prostějova a zhotovitelem stavby rekonstrukce Vrahovické ulice. Cílem bylo zmírnit omezení dopravy v návaznosti na rozpracovanost jednotlivých etap stavby.

„Až do 15. 8. 2021 včetně bude průjezdný úsek Vrahovické ulice od křižovatky s Tovární po křižovatku s Průmyslovou. Uzavřen ovšem bude železniční přejezd mezi ulicemi Janáčkova a Průmyslová, a to až do 31.8.2021 včetně,“ uvedl k výsledku jednání náměstek primátora Jiří Rozehnal.

„Úsek Vrahovické ulice od mostu přes Romži po ulici Majakovského bude zprovozněn od 16.8.2021," doplnil. (red)

Z Vrahovic se do Vrbátek nedostanete! Kvůli opravě přejezdu

ilustrační foto ČD

Od dnešních ranních 7 hodin až do zítřka do 18 hodin bude z důvodu oprav uzavřena komunikace III/4357 Vrahovice v místě přejezdu P7590. Kvůli tomu bude neprůjezdná cesta z Vrahovic do Vrbátek.

Objížďka povede po silnicích II/150 a III/3677 přes Čechůvky, okolo Kraliček do Vrbátek.

Po dobu uzavírky veškerá doprava včetně vozidel hasičů a záchranné služby využije okolní komunikace. Příměstská autobusová doprava nebude dotčena. (red)

Most přes Romži bude opět uzavřen!

foto Magistrát města Prostějova

Od čtvrtka 22. července až do soboty 24. července (včetně) bude most přes Romži ve Vrahovicích opět uzavřen i pro pěší.

Důvodem jsou práce, při kterých není možné zabezpečit bezpečný průchod občanů přes most. (red)

Most pro pěší přes Romži ve Vrahovické bude o víkendu uzavřen!

ilustrační foto vrahovice.eu

Důvodem uzavírky je betonáž desky rekonstruovaného mostu přes řeku Romži. Práce zde budou probíhat ve dnech 25. června až 26. června. Z technologických důvodů musí být tato činnost prováděna bez přerušení v celé šířce mostu.

Z tohoto důvodu dojde v pátek 25. června v 8:30 hodin k zamezení průchodu. Opětovný průchod bude umožněn v neděli 27. června v 8:30 hodin. (red)