uzavírka

Pozor, Šmeralova bude uzavřena!

foto Magistrát města Prostějova

Ve dnech 2. listopadu až 15. listopadu bude úplně uzavřena místní komunikace B. Šmerala v úseku od domu č. 1 po křižovatku místní komunikace B. Šmerala a místní komunikace Na Hrázi, a to z důvodu výstavby zpomalovacího prahu a protlaku pod vozovkou v rámci stavby „Prostějov-Regenerace sídliště B.Šmerala".

Objížďka povede po místní komunikaci Na Hrázi, dále po silnici číslo III/37766, tedy  po ulici Drozdovice, dále po místní komunikaci Drozdovice a B. Šmerala, kde objízdná trasa končí. Po dobu uzavírky veškerá doprava včetně vozidel hasičů a záchranné služby využije okolní komunikace. (red)

Pozor na dopravní omezení v Plumlovské a J. Lady

foto Magistrát města Prostějova

V období od pondělí 24. srpna do 30. listopadu 2020 bude probíhat úplná a částečná uzavírka na ulici J. Lady a ulici Plumlovská v Prostějově. Důvodem je provádění stavby „Cyklistická stezka v ulici Josefa Lady v Prostějově“.

Částečná uzavírka bude v ulici Josefa Lady v místě přechodu pro chodce u restaurace ŠNYT. Úplná uzavírka chodníků pak na ulici J. Lady v úseku mezi okružními křižovatkami Plumlovská a K. Svolinského, ulici J. Lady v prostoru okružní křižovatky K. Svolinského a úplná uzavírka chodníků v ulici Plumlovská v prostoru okružní křižovatky Plumlovská x Josefa Lady. (red)

Přestavba dálniční křižovatky Prostějov-střed začne zřejmě už letos

Foto ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic bude letos pokračovat v kultivaci „Hanácké dálnice“, tedy D46 mezi Vyškovem a Olomoucí. Aktuálně zná vítěze tendru na přebudování nevyhovující mimoúrovňové křižovatky v Prostějově. Stala se jím firma Strabag.

„Hodnocení nabídek proběhlo vícekriteriálním způsobem. Stavbu by měla realizovat společnost Strabag a.s. s nabídkovou cenou 196,460 milionů korun. Stavba má pravomocné stavební povolení a zahájení stavby se předpokládá ještě ve třetím čtvrtletí roku 2020,“ uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Uzavírka ulice Vápenice finišuje. Otevře se s předstihem!

Ilustrační foto ber

V pondělí 3. srpna bude ukončena uzavírka ulice Vápenice. Od 4. srpna budou linky MHD v Prostějově vráceny do původních tras a zastávek. 

Jak informuje společnost FTL – First Transport Lines, a.s., tímto dnem budou zrušeny náhradní zastávky Újezd, Poděbradovo náměstí a ulice Palackého pro "přetrasované" linky městské hromadné dopravy. Zpět budou obsluhovány zastávky dle platných jízdních řádů – Vápenice a Floriánské náměstí. Toto opatření se týká i příměstských linek. (red)

Vápenici uzavře oprava. Na dva měsíce

foto Magistrát města Prostějova

Průjezd centra města bude o prázdninách komplikovat zásadní uzavírka. Od 1. července do 30. srpna bude probíhat kompletní oprava silnice II/150 na ulici Vápenice v Prostějově.

 

Objízdná trasa je vedena po silnicích II/150 a II/150A (tedy ulicemi Palackého, Wolkerova a Újezd). Vjezd a výjezd do centra bude zajištěn pouze pro dopravní obsluhu a zásobování, a to po trase místních komunikací ulic U Spořitelny, Knihařská, Fűgnerova. Objízdné trasy jsou obousměrné.

Po dobu uzavírky veškerá doprava včetně vozidel hasičů a záchranné služby využije okolní komunikace. (red)

 

Od pondělí začínají lokální opravy dálnice D46

ilustrační foto ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic ČR naplánovalo lokální opravy povrchu dálnice D46.  Odstranění asfaltových defektů zasáhne úseky čtyřproudové komunikace spojující Vranovice a Prostějov.

 

S ohledem na povětrnostní podmínky bude od pondělí 22. června do úterý 23. června probíhat pokládka nového povrchu v poškozených částech pravého pruhu ve směru na Olomouc, a to mezi kilometry 23,567 a 27,304.

Řidiči mohou očekávat značené uzavírky pravého pruhu vždy v místech lokální opravy. Levý pruh zůstane volně průjezdný. ŘSD prosí všechny řidiče o respektování dopravního značení. (Zdroj ŘSD)

 

Pozor! Vrahovickou neprojdete!

Foto ber

Ode dneška je úplně omezen provoz na ulici Vrahovická v Prostějově, a to v místě železničního přejezdu. Důvodem je oprava přejezdové konstrukce a železničního svršku a odstranění železniční vlečky. Oprava železničního přejezdu potrvá do 22. června. 

Po dobu uzavírky veškerá doprava včetně vozidel hasičů a záchranné služby musí využít okolní komunikace. Průjezdná je od minulého týdne i "myší díra" v Říční ulici. (ber)

Oprava přejezdové konstrukce a železničního svršku uzavře Vrahovickou. Na dva týdny!

ilustrační foto

Ve dnech 8. 6. 2020 – 22. 6. 2020 bude úplně omezen provoz na ulici Vrahovická v Prostějově, v místě žel. přejezdu, z důvodu opravy přejezdové konstrukce a železničního svršku. Potěšující je informace, že od od 8.6. by měl být otevřen průjezd „myší dírou“.

Oprava železničního přejezdu P7588 v Prostějově potrvá od 8. 6. 2020 od 6:00 hodin do 22. 6. 2020 do 17:00 hodin.

Po dobu uzavírky veškerá doprava včetně vozidel hasičů a záchranné služby využije okolní komunikace.

Po předmětném úseku silnice jsou v uvedeném termínu vedeny pravidelné autobusové linky 780400, 780403 a 780404 (provozované dopravcem FTL - First Transport Lines, a.s.) a linka 920403 (provozovaná dopravcem ARRIVA MORAVA a.s.). Linka 780403, 920403 a dotčené spoje linky 780400.

Pozor, cyklostezka v Kostelecké bude uzavřena!

Ilustrační foto MMPv

Od úterý 12.  května začne úplná uzavírka části cyklostezky mezi Prostějovem a Kostelcem na Hané, z důvodu realizace stavby „II/366 Prostějov – přeložka silnice“, která souvisí s výstavbou obchvatu města. Tato uzavírka potrvá až do 30.  června 2021.

 

Uzavřené místo bude možné objet po následující objízdné trase: na cyklostezce směr Kostelec na Hané u pekařství odbočit přes železniční přejezd na ulici Za Kosteleckou a pokračovat po silnici 366 k odbočce na Smržice - silnice 449. Ihned za železničním přejezdem odbočit vlevo a napojit se na stávající cyklostezku směr Kostelec na Hané. (red)

Silnice Prostějov Mořice bude otevřena! Zítra!

ilustrační foto ber

Slavnostní otevření komunikace "II/433 Prostějov - Mořice" se uskuteční  6. září 2018 v 10 hodin. Motoristům tak ustane složité objíždění úseku, který byl uzavřen v březnu letošního roku. Součástí rekonstrukce byl i most přes D46.

Rekonstrukce celé komunikace v délce více než jedenácti kilometrů je krajskou investicí, která byla v plánu několik let. Celkově přišla na bezmála 208 milionů korun, z toho 176 milionů půjde z dotací IROP. (ber)