uzavírka

Od konce března se dělníci vrátí na dálnici D46 do Prostějova

Foto ŘSD

Od úterý 28. března 2023 se stavbaři vrátí do Prostějova. Po loňském dokončení pravé poloviny estakády směrem do Olomouce dělníci začnou s opravou zbylé (levé) části. Pokračování rozsáhlé rekonstrukce za cca 350 milionů Kč bez DPH potrvá do podzimu letošního roku.

Během oprav bude veškerý provoz hlavní trasy veden sníženou rychlostí po volné části dálnice v obousměrném režimu pruhů 1+1.

Práce uzavřou sjezd na Prostějov-centrum (EXIT 24), za mimoúrovňové křížení je připravena obousměrná objízdná trasa (výjezdová větev z dálnice D46 MÚK Držovice (EXIT 26) vlevo → ul. Konečná → ul. Za Olomouckou → ul. Za Kosteleckou → ul. Kostelecká → ul. Vápenice → ul. Svatoplukova → ul. Újezd → ul. Dolní → ul. Kralická).

Dálnici D46 čeká oprava mostů a dopravní omezení. Potrvají do listopadu

Ilustrační foto MMPv

V rámci provádění stavby čeká na řidiče dopravní omezení v termínu od 28. března do 10. listopadu 2023.

Z důvodu zajištění maximálního rozptýlení dopravy a s tím spojenou snahou minimalizovat kolony vznikající i v běžném provozu na železničním přejezdu P6542 na ul. Olomoucká v Prostějově, bude vyznačena objízdná trasa po následujících silnicích: výjezdová větev dálnice D46 MÚK Držovice (EXIT 26) vlevo → silnice II/366 ul. Konečná, ul. Za Olomouckou → silnice III/36639 ul. Za Kosteleckou, ul. Kostelecká → silnice II/150 ul. Vápenice, ul. Svatoplukova, ul. Újezd, ul. Dolní, ul. Kralická až k uzavřené výjezdové větvi.

Vrahovická bude uzavřena. Hned dva víkendy!

Ilustrační foto ber

Silnice II/150 ve Vrahovické ulici v Prostějově bude ve dnech 22. až 23. října a opět 29. až 30. října uzavřena. Důvodem jsou práce na estakádě. Objízdná trasa bude vedena ulicí Kralickou a Čechůvky.

Uzavřeným úsekem je vedena autobusová linka číslo 920403 dopravce ARRIVA autobusy a.s. Uvedeným úsekem silnice II/150 nebude umožněn průjezd spojům zmíněné linky, které budou vedeny obousměrnou objízdnou trasou. Zastávka Prostějov, Vrahovice, Vrahovická (v obou směrech) nebude obsluhována v původní poloze, ale bude přemístěna.

Řidiči, pozor! Okružní křižovatka v Olomoucké bude uzavřena!

ilustrační foto uzavírka

V sobotu 21. 5. 2022 bude uzavřena část okružní křižovatky na ulici Olomoucké v Prostějově a Držovicích.

Směr z Držovic a do Držovic bude uzavřen, stejně tak průjezd z ulice Konečné na obchvat. Směr z Prostějova na nový obchvat bude průjezdný pouze z Olomoucké ulice na obchvat. Směr z Olomoucké na Konečnou (OBI, TESCO, Kaufland…) bude průjezdný střídavě obousměrně, provoz bude řízen světelnou signalizací. Objízdná trasa z Držovic a do Držovic povede přes obec Smržice. (red)

Pozor! Hřbitov a městské parky budou ve čtvrtek uzavřeny!

Foto MMPV

Ve čtvrtek budou kvůli větru uzavřeny vstupy do městských parků, lesoparku Hloučela a na městský hřbitov na ulici Brněnská.

Ve čtvrtek  má na území města  foukat silný jihozápadní vítr s nárazy o rychlosti 70  až 110 km/h. ČHMÚ vydal tato doporučení:

Dobrovského ulice bude uzavřena. Kvůli regeneraci sídliště

Foto MMP

Dlouhodobá revitalizace části sídliště Brněnská si brzy vyžádá celkovou uzavírku Dobrovského ulice v Prostějově.

„Ve dnech od 14. února až do 31. srpna 2022 bude uzavřena ulice Dobrovského po parkoviště na Brněnské z důvodu regenerace panelového sídliště Brněnská,“ potvrdil Jan Vejmělek, vedoucí odboru dopravy prostějovského magistrátu. (red)

Řidiči, pozor! V polovině února se opět uzavře Vrahovická

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Rekonstrukce se letos dotkne úseku od náměstí Padlých hrdinů po křižovatku s Janáčkovou ulicí. Práce by měly trvat do poloviny roku.

„Zhotovitel – firma PORR a.s. - potvrdil termín zahájení prací na 14. února 2022. Jediný faktor, který by to mohl ohrozit je počasí – silné mrazy - kdy by nemohla pracovat stavební technika," říká náměstek primátora Jiří Rozehnal a dodává: „V této etapě bude provedena kompletní rekonstrukce úseku Vrahovické (ve stejném rozsahu jako na první etapě úseku ulice) a to od křižovatky s ulicí Janáčkova po křižovatku s nám. Padlých hrdinů, přičemž Janáčkova ul. a náměstí Padlých hrdinů zůstanou v provozu. Součástí rekonstrukce je také navíc sanace nosných vrstev v celém úseku.

Křižovatka ve Vrahovicích u mostu přes Hloučelu bude uzavřena. Od pátku!

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

V pátek 10. prosince v 7 hodin bude uzavřena křižovatka u mostu přes řeku Hloučelu.

Důvodem je dokončení stavebních prací. Křižovatka bude znovu zprůjezdněna v neděli 12. prosince v 17 hodin. (red)

Rekonstrukce Vrahovické omezuje dopravu. Město vyjednalo zmírnění!

Foto ber

Během minulého víkendu došlo k jednání mezi zástupci města Prostějova a zhotovitelem stavby rekonstrukce Vrahovické ulice. Cílem bylo zmírnit omezení dopravy v návaznosti na rozpracovanost jednotlivých etap stavby.

„Až do 15. 8. 2021 včetně bude průjezdný úsek Vrahovické ulice od křižovatky s Tovární po křižovatku s Průmyslovou. Uzavřen ovšem bude železniční přejezd mezi ulicemi Janáčkova a Průmyslová, a to až do 31.8.2021 včetně,“ uvedl k výsledku jednání náměstek primátora Jiří Rozehnal.

„Úsek Vrahovické ulice od mostu přes Romži po ulici Majakovského bude zprovozněn od 16.8.2021," doplnil. (red)

Z Vrahovic se do Vrbátek nedostanete! Kvůli opravě přejezdu

ilustrační foto ČD

Od dnešních ranních 7 hodin až do zítřka do 18 hodin bude z důvodu oprav uzavřena komunikace III/4357 Vrahovice v místě přejezdu P7590. Kvůli tomu bude neprůjezdná cesta z Vrahovic do Vrbátek.

Objížďka povede po silnicích II/150 a III/3677 přes Čechůvky, okolo Kraliček do Vrbátek.

Po dobu uzavírky veškerá doprava včetně vozidel hasičů a záchranné služby využije okolní komunikace. Příměstská autobusová doprava nebude dotčena. (red)