Sídliště Svobody

Zloděj se vloupal do lekárny na sídlišti Svobody. Léky ho nezlákaly

ilustrační foto ASA

Ve středu ráno přijali prostějovští policisté na lince 158 oznámení o vloupání do lékárny v Prostějově na sídlišti Svobody. Na místo přivolaná hlídka našla rozbité vstupní dveře, které pachatel poškodil betonovou dlaždicí.

Dostal se dovnitř a odnesl si nalezenou příruční pokladnu v hodnotě 4 000 Kč s finanční hotovostí 10 000 Kč. Na poškozených dveřích napáchal další čtyřtisícovou škodu. "Po pachateli vloupání pátráme a případ šetříme pro trestný čin krádež," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Téměř bezcenný batoh přilákal na sídlišti Svobody zloděje

ilustrační foto Policie ČR

Minulé úterý odpoledne zaparkoval čtyřiatřicetiletý muž na sídlišti Svobody v Prostějově svou Škodu Octavii. Na zadním sedadle ponechal viditelně umístěný sportovní batoh a sportovní bundu a z místa odešel.

Když k vozidlu následujícího rána přišel, zjistil, že věci ponechané ve vozidle přilákaly pozornost zloděje, který se do něho vloupal. "Odcizením věcí muži vznikla škoda vyčíslená na 500 korun. Rozbitím skleněné výplně zadních dveří pak další ve výši 4 tisíce korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté věc šetří pro podezření z přečinu krádež. Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)