vloupání

Zloděj se vyřádil v mobilhausu. Způsobil stotisícovou škodu

ilustrační foto Policie ČR

Škodu za téměř 100 000 korun po sobě zanechal neznámý lapka, který minulý týden ze čtvrtku na pátek vnikl do oploceného areálu v katastrálním území obce Stínava. Po vypáčení okna vnikl do mobilního domu a začal „úřadovat“.

„Majitel zjistil, že mu chybí lovecká kuš v hodnotě 50 000 Kč, krabičky cigaret, 36 plechovek s pivem, toaletní potřeby a další věci. Zloděj se chystal odnést i benzínovou elektrocentrálu, z obydlí ji vytáhl ven, ale nakonec ji ponechal cca 10 m od domu. Celkovou škodu si poškozený předběžně stanovil na necelých 96 000 Kč," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Policisté z plumlovského oddělení provedli ohledání místa, zajistili stopy a zahájily úkony trestního řízení pro podezření z trestných činů krádež a porušování domovní svobody. (red)

Z chaty v Prostějovičkách si zloděj odnesl nářadí i žebřík

ilustrační foto Policie ČR

V pátek dopoledne zjistil majitel chaty nacházející se v chatové oblasti v katastrálním území obce Prostějovičky, že mu někdo neznámý vnikl na oplocený pozemek a následně po vypáčení dveří i do chaty.

Poškozený po návštěvě nezvaného hosta postrádá křovinořez, hliníkový žebřík a motorovou pilu. Celková škoda byla stanovena na 17 250 korun. „Případ šetříme pro trestný čin krádež a porušování domovní svobody," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Zloději se vydali do chat. Jednoho už policisté chytili

ilustrační foto Policie ČR

Neznámý pachatel vnikl do chaty v katastrálním území obce Niva někdy v době od poloviny listopadu do sobotního rána. Z venkovního přístřešku odnesl 4 ks alu kol a motokrosové vybavení. Pak vypáčil vstupní dveře a prohledal celou chatu.

Z ní odcizil dětskou motorku značky Kawasaki a box s nářadím. Škodu si majitel předběžně stanovil na 37 500 Kč na ukradených věcech a 2 000 Kč na poškození. "Případ šetří policisté z plumlovského obvodu pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Boxer přilákal zloděje

Ilustrační foto Policie ČR

Ve čtvrtek oznamovatel v Prostějově na ulici Šárka neuzamčené vozidlo značky Peugeot Boxer a vykládal z něho lešení. Toho využil neznámý lapka, který nepozorovaně ze sedadla spolujezdce ukradl pánskou tašku.

Poškozený přišel o hotovost 20 Kč, 10 euro, osobní doklady a další drobnosti. V tašce měl i platební kartu, kterou ihned zablokoval před možným zneužitím. Poškozenému odcizením věcí vznikla celková škoda necelých 1 300 Kč. „Případem se zabývají prostějovští policisté a šetří ho pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Zloděj vykradl rodinný dům. Způsobil škodu za 136 tisíc

ilustrační foto Policie ČR

V pátek dopoledne se na policisty prostřednictvím linky 158 obrátil majitel rodinného domu v Prostějově a oznámil vniknutí a krádež v objektu.

Neznámý pachatel se dostal do neuzamčené garáže, odkud odcizil dvě horská elektrokola, jedno horské jízdní kolo a mobilní telefon. Nezvaný návštěvník prohledal i skříně, z těch ale nic nezmizelo. Schodištěm se dostal do obytné části domu, kde našel a vzal tablet a mobilní telefon. „Celková škoda, kterou poškozeným obyvatelům domu napáchal, byla vyčíslena na 136 000 Kč. Případ šetříme pro trestný čin krádež a porušování domovní svobody," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Je mu 21 let. S krádežemi má bohaté zkušenosti

ilustrační foto Policie ČR

Ještě, než nabyl plnoletosti, měl 21letý mladík opletačky se zákonem, a dokonce má již za sebou i zkušenosti s odnětím svobody. Z posledního výkonu trestu tohoto charakteru se vrátil o prázdninách a pokračoval dál ve starém a zavedeném způsobu života.

„Kriminalisté zjistili, že má prsty ve čtyřech případech krádeží, kterými způsobil celkovou škodu za necelých 25 000 Kč," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová a dodala: „V září se společně s další osobou vloupal násilím do občerstvení na ulici Západní v Prostějově. Po ohledání místa se zjistilo, že chybí televizor, horské jízdní kolo, trezor, tiskárna a nějaké potraviny. V říjnu pak ve stejný den navštívil dvakrát jednu a tu samou prodejnu drogerie na ulici Dukelská, kde strčil do kapsy dva holicí strojky a do tašky přihodil dárkovou kazetu. Z prodejny pak odešel bez zaplacení.

Vloupal se do domu. A zavraždil majitelku

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání čtyřicetiletého muže pro zvlášť závažný zločin vraždy.

Ve středu 28. července v brzkých ranních hodinách přijala policejní tísňová linka oznámení o možném vloupání do rodinného domu v olomoucké místní části Nedvězí. Po příjezdu na místo policejní hlídka při prvotním ohledání místa v jednom z pokojů našla čtyřiaosmdesátiletou majitelku bez známek života. Vše nasvědčovalo tomu, že seniorka zemřela násilnou smrtí. Případ si proto okamžitě převzali krajští kriminalisté. Provedli důkladné ohledání místa činu a zajištění stop. Podrobně analyzovali získané informace a tentýž den odpoledne zadrželi muže, kterého podezřívali ze spáchání tohoto činu.

Pokusil se vykrást dům. Měl smůlu, narazil na policistu

ilustrační foto Policie ČR

Minulý týden v odpoledních hodinách rozbil pětatřicetiletý recidivista okno neobydleného domu v obci nedaleko Prostějova. Dírou se protáhl do vnitřních prostor a začal jednat. Nashromáždil si uvnitř nalezené elektronářadí a dámské jízdní kolo, vše v hodnotě 55 000 Kč a chtěl si svůj lup odnést. Měl však smůlu, protože ho vyrušil majitel a policista v jednom.

„Zloděj příchod někoho dalšího nečekal a po krátké potyčce se dal na úprk. Nebylo mu to ale nic platné, protože byl po pár metrech dostižen a byl policistou, který měl ten den volno, zadržen. O pár minut později ho předal přivolaným kolegům, kteří si ho převezli na služebnu. Během šetření se ukázalo, že má zřejmě na svědomí i vloupání do chaty ve vedlejší obci, kde ukradl slivovici a elektronářadí v hodnotě přes 6 000 Kč," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Recidivista má na svědomí víc než 60 vloupání. Občas přibral komplice

ilustrační foto PČR

Z trestných činů krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku viní prostějovští kriminalisté devětadvacetiletého muže z Prostějovska. Těchto skutků se měl podezřelý dopustit v období od srpna do října tohoto roku v Prostějově a několika obcích jihovýchodním směrem od Prostějova.

V uvedeném období se měl vloupat do 48 zaparkovaných vozidel, devíti různých provozoven a na jeden pozemek u rodinného domu. Do vozidel i provozoven vnikal většinou hrubou silou, na pozemek u rodinného domu v Bedihošti pak vnikl po překonání oplocení. Ze zahrady rodinného domu odcizil jízdní kolo, z provozoven většinou peníze a z vozidel elektroniku, oděvy, tašky či nářadí. V několika případech při vloupání nic k odcizení nenašel a do dvou vozidel a jedné provozovny se mu ani s použitím násilí proniknout nepodařilo. Výše způsobených škod byla dosud vyčíslena na bezmála 600 tisíc korun.

Během prvního nouzového stavu kradl. Během druhého porušil zákaz vycházení

ilustrační foto Policie ČR

Ve středu 28. listopadu 2020 po druhé hodině v noci zahlédli policisté oddělení hlídkové služby ve Svatoplukově ulici v Prostějově neosvětleného cyklistu jedoucího po chodníku. Pro toto jednání muže podezírali z několika přestupků, včetně porušení zákazu nočního vycházení.

"Když policisté muže pokynem ze služebního vozidla chtěli zastavit, ten neuposlechl a pokusil se jim ujet. Přes opakované výzvy policistů muž stále ujížděl, a to až do ulice U Kalicha, kde ve slepé ulici už dál pokračovat nemohl, proto sesedl z kola a pokusil se utéct. Při tom však byl policisty dostižen a zadržen. Kromě výše uvedených problémů se po zadržení muži ke škodě přičetlo, že měl pozitivní test na pervitin, a že u něho policisté nalezli předměty, které mohly sloužit k trestné činnosti.