vloupání

Zahrádkářská kolonie přilákala zloděje. Vypil i kořalku

Foto Policie ČR

Ze soboty na neděli měla prostějovská zahrádkářská kolonie nacházející se v blízkosti ulici Průmyslová nezvanou návštěvu, která za sebou nechala škodu v desítkách tisíc korun. Neznámý pachatel vnikl na šest pozemků, kde se postupně dostal do chatek, kůlen, přístavků a přístřešků.

Do všech objektů vniknul násilím převážně po odstranění visacích zámků. Uvnitř bral vše, co mu přišlo pod ruku a co mělo nějakou hodnotu. Majitelé zjistili, že jim chybí především zahradní nářadí jako pily, sekačky, zahradnické nůžky, čerpadla, pily, křovinořezy, propanbutanové láhve a další. Před jednou z chatek odcizil dokonce odpočinkovou zahradní lavičku. Při „namáhavé práci“ mu zřejmě vyschlo v hrdle. V jedné z navštívených chatek totiž našel láhev s domácí pálenkou, kterou na místě vypil.

Chmaták si vyhlédl auto. Kvůli lupu rozbil okno

ilustrační foto Policie ČR

V pondělí 22. ledna před polednem vnikl neznámý pachatel do osobního vozidla odstaveného na Husově náměstí v Prostějově.

„Pachatel nejprve rozbil skleněnou výplň dveří na straně řidiče a poté ze sedadla spolujezdce vzal batoh. S batohem majitel přišel o hotovost a platební karty, osobní doklady, mobilní telefon apod. Škoda byla předběžně odhadnutá na více jak 15 tisíc korun," konstatovala policejní mluvčí Marie Šafářová.

Zloděj v domě kradl. A hlavně ničil

ilustrační foto Policie ČR

Z pondělí na úterý vnikl neznámý pachatel do domu v obci Mostkovice. Po překonání plotu se dostal k nemovitosti, kde vykopl okno sklepního prostoru a vnikl dovnitř. Ve sklepě našel horské kolo, kterému propíchl přední kolo.

„Z domu při odchodu odnesl stavební nářadí a růžový porcelán. Při pohybu v domě navíc poškodil různými vrypy tři televizory, propíchl čalounění sedací soupravy a na WC poškodil ještě přívod vody. Škoda byla předběžně vyčíslena na poškození na 34 250 Kč a na odcizení 6 400 Kč. Případ prověřujeme pro tři trestné činy, a to porušování domovní svobody, krádež a poškození cizí věci s dvouletou trestní sazbou odnětí svobody," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Myslivci radost neměli. Někdo jim vykradl chatu

ilustrační foto Policie ČR

V neděli přijali policisté od mysliveckého spolku oznámení o tom, že se jim někdo vloupal do myslivecké chaty nacházející se v katastrálním území obce Tvorovice.

Neznámý pachatel se do objektu dostal oknem, které nejprve poškodil. Po jeho nezvané návštěvě zmizel z chaty zabíjačkový kotel, rychlovarná konvice, propanbutanová láhev a sekera. Celkovou škodu, kterou neznámý lapka napáchal, si myslivci vyčíslili na 8 500 Kč. „Případem se zabývají policisté z Němčic nad Hanou a prověřují ho pro trestný čin krádež," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Do bytu se zloděj zřejmě dostal balkonovými dveřmi

ilustrační foto Policie ČR

Ve středu v podvečer zjistila poškozená žena z Prostějova, že měla v bytě na ulici E. Valenty nezvanou návštěvu, která se do přízemního bytu dostala s největší pravděpodobností balonovými dveřmi.

V ložnici našel peněženku s osobními doklady a platební kartou poškozené seniorky, kterou odcizil. Bez povšimnutí nenechal na místě ani 5 ks zlatých prstenů a zlaté řetízky v prozatím neurčeném množství. Žena přišla také o finanční hotovost 10 000 Kč. „Celková škoda nebyla prozatím vyčíslena a oznámenou událost šetříme pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody,“ doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Vloupal se do vozidla. Pro nápoj za 9 korun

Ilustrační foto PČR

Oznámení o dvou vykradených vozidlech v neděli přijali prostějovští policisté. Neznámý pachatel si vyhlédl vozidla Volkswagen a Nissan stojící na parkovišti ve Wolkerové ulici v Prostějově.

„U obou rozbil skleněnou výplň dveří a z prvního vozidla sebral pouze plechovku s nealkoholickým nápojem za necelou desetikorunu. Z druhého vozidla ukradl věci za 4 tisíce korun, a to dámské kolečkové brusle, míč na fotbal, deku, plachtu na přední sklo a autolékárničku," informoval policejní mluvčí Libor Hejtman. Pachateli hrozí za přečin krádež trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Zloděj se dostal do domu ve Vrahovicích. Sklepním oknem

ilustrační foto Policie ČR

Od neděle se policisté z prostějovského obvodního oddělení zabývají případem vniknutí do rodinného domu.

„Poškozený nás o nezvané návštěvě informoval prostřednictvím linky 158. Šetřením na místě se zjistilo, že neznámý pachatel vnikl do rodinného domu ve Vrahovicích přes sklepní okno a pak se po schodech dostal do obydlené části domu. Poškozený zjistil, že ho zloděj připravil o 300 Kč v drobných mincích a zlaté šperky. Škoda na odcizení byla majitelem vyčíslena na 7 300 Kč," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že událost policisté šetří pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody. (red)

Zloděj se vyřádil v mobilhausu. Způsobil stotisícovou škodu

ilustrační foto Policie ČR

Škodu za téměř 100 000 korun po sobě zanechal neznámý lapka, který minulý týden ze čtvrtku na pátek vnikl do oploceného areálu v katastrálním území obce Stínava. Po vypáčení okna vnikl do mobilního domu a začal „úřadovat“.

„Majitel zjistil, že mu chybí lovecká kuš v hodnotě 50 000 Kč, krabičky cigaret, 36 plechovek s pivem, toaletní potřeby a další věci. Zloděj se chystal odnést i benzínovou elektrocentrálu, z obydlí ji vytáhl ven, ale nakonec ji ponechal cca 10 m od domu. Celkovou škodu si poškozený předběžně stanovil na necelých 96 000 Kč," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Policisté z plumlovského oddělení provedli ohledání místa, zajistili stopy a zahájily úkony trestního řízení pro podezření z trestných činů krádež a porušování domovní svobody. (red)

Z chaty v Prostějovičkách si zloděj odnesl nářadí i žebřík

ilustrační foto Policie ČR

V pátek dopoledne zjistil majitel chaty nacházející se v chatové oblasti v katastrálním území obce Prostějovičky, že mu někdo neznámý vnikl na oplocený pozemek a následně po vypáčení dveří i do chaty.

Poškozený po návštěvě nezvaného hosta postrádá křovinořez, hliníkový žebřík a motorovou pilu. Celková škoda byla stanovena na 17 250 korun. „Případ šetříme pro trestný čin krádež a porušování domovní svobody," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Zloději se vydali do chat. Jednoho už policisté chytili

ilustrační foto Policie ČR

Neznámý pachatel vnikl do chaty v katastrálním území obce Niva někdy v době od poloviny listopadu do sobotního rána. Z venkovního přístřešku odnesl 4 ks alu kol a motokrosové vybavení. Pak vypáčil vstupní dveře a prohledal celou chatu.

Z ní odcizil dětskou motorku značky Kawasaki a box s nářadím. Škodu si majitel předběžně stanovil na 37 500 Kč na ukradených věcech a 2 000 Kč na poškození. "Případ šetří policisté z plumlovského obvodu pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.