chata

Myslivci radost neměli. Někdo jim vykradl chatu

ilustrační foto Policie ČR

V neděli přijali policisté od mysliveckého spolku oznámení o tom, že se jim někdo vloupal do myslivecké chaty nacházející se v katastrálním území obce Tvorovice.

Neznámý pachatel se do objektu dostal oknem, které nejprve poškodil. Po jeho nezvané návštěvě zmizel z chaty zabíjačkový kotel, rychlovarná konvice, propanbutanová láhev a sekera. Celkovou škodu, kterou neznámý lapka napáchal, si myslivci vyčíslili na 8 500 Kč. „Případem se zabývají policisté z Němčic nad Hanou a prověřují ho pro trestný čin krádež," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

V chatě pojedl, ohřál se a odešel. Ale ne s prázdnou

Ilustrační foto PČR

Někdy v době od 10. ledna do 4. února přelezl neznámý pachatel branku vedoucí na zahradu chaty v Klužínku, v obci Hvozd. Rozbil kastlové okno, kterým se dostal do kuchyně a pak už měl volné pole působnosti.

Zřejmě zrovna nespěchal, protože zkonzumoval nalezené potraviny, cukrovinky a také alkohol. Aby mu nebyla zima, zatopil si v kamnech nalezeným dřevem a taky si přitápěl elektrickým přímotopem. Při opouštění objektu vzal věci, které mu padly do oka, škodu ale majitel zatím neodhadl. Našel i klíče od kůlny, odkud zmizela motorová pila, okružní pila a 10litrový kanystr s benzinem. V koupelně navíc poškodil kryt uzávěru vody.

Z chaty v Prostějovičkách si zloděj odnesl nářadí i žebřík

ilustrační foto Policie ČR

V pátek dopoledne zjistil majitel chaty nacházející se v chatové oblasti v katastrálním území obce Prostějovičky, že mu někdo neznámý vnikl na oplocený pozemek a následně po vypáčení dveří i do chaty.

Poškozený po návštěvě nezvaného hosta postrádá křovinořez, hliníkový žebřík a motorovou pilu. Celková škoda byla stanovena na 17 250 korun. „Případ šetříme pro trestný čin krádež a porušování domovní svobody," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Zloději se vydali do chat. Jednoho už policisté chytili

ilustrační foto Policie ČR

Neznámý pachatel vnikl do chaty v katastrálním území obce Niva někdy v době od poloviny listopadu do sobotního rána. Z venkovního přístřešku odnesl 4 ks alu kol a motokrosové vybavení. Pak vypáčil vstupní dveře a prohledal celou chatu.

Z ní odcizil dětskou motorku značky Kawasaki a box s nářadím. Škodu si majitel předběžně stanovil na 37 500 Kč na ukradených věcech a 2 000 Kč na poškození. "Případ šetří policisté z plumlovského obvodu pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Opuštěná chata přivábila zloděje

ilustrační foto Policie ČR

Policisté z plumlovského obvodního oddělení vyjížděli ve středu do katastru obce Prostějovičky, odkud bylo nahlášeno vniknutí do rekreační chaty.

Pachatel nejprve násilně vnikl na oplocený a visacím zámkem zabezpečený pozemek. Stejným způsobem se dostal i do objektu, ze kterého nic neodcizil. Zloděj nechtěl odejít s prázdnou, proto se vloupal i do zahradního domku, kde našel dva roky starý křovinořez značky Stihl, včetně popruhů a ochranného štítu a odcizil je. Ke krádeži mělo dojít někdy v době od začátku července do doby oznámení. Celková škoda, kterou neznámý návštěvník napáchal, je vyčíslena na 12 100 Kč. "Případ šetříme pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Pozor na blížící se zimu, varují policisté chataře

ilustrační foto PČR

S blížícími se chladnými dny dochází k většímu úbytku chatařů a chalupářů v místech, kde mají své objekty. Proto by měli majitelé odvést všechny cenné věci, které se v rekreačním zařízení nacházejí. V zimním období bývají tyto lokality bez života a to láká pachatele k tomu, aby se vloupali dovnitř a odcizili zde věci, které mají nějakou hodnotu a mohou je výhodně zpeněžit.

Několik rad před opuštěním rekreačního objektu:
- zabezpečte objekt mechanickými zábrannými prostředky, zejména dveře, okna, verandy…
- je možné využít také elektronickou ochranu proti zlodějům časové spínače, alarmy…
- cennější věci nenechávat v objektu přes zimu
- u chaty či chalupy nenechávejte volně odložené nářadí, které by pachatel mohl použít k útoku na váš víkendový objekt
- určitě lze doporučit i nepravidelné kontroly a úklid kolem objektu
- je dobré mít v případě, že dojde ke vloupání, soupis a fotografie věcí, který policistům usnadní pátrání po jejich odcizení

Několik set kusů kovářského nářadí zmizelo!

Pokud bude dopaden, hrozí pachateli až dva roky vězení

Dosud neznámý pachatel se někdy v době od 9.1.2012 odpoledne do 16.1.2012 poledních hodin vloupal do chaty v katastrálním území obce Zdětín.

Zloděj odcizil několik set kusů kovářských kleští, kladiv a kovadlinek. Dále pachatel na místě odcizil kabel, zastrčený v elektrorozvodné skříni. Celkově svým jednáním pachatel způsobil škodu ve výši nejméně osmačtyřicet tisíc korun. Za trestný čin krádež pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. 

(red)

Koničtí policisté vypátrali zloděje, k činu se doznal

ilustrační foto

Zloděj chatař byl vypátrán, k vykradení sklepa chaty na Seči se doznal a do protokolu uvedl, že je ochoten zaplatit škodu.

Koničtí policisté objasnili vloupání do sklepa v obci Seč ze začátku měsíce října letošního roku. Tehdy neznámý pachatel přelezl oplocení dvora u rekreační chalupy. Následně nezjištěným předmětem odstranil visací zámek na dveřích od sklepa, čímž způsobil škodu ve výši 150,-Kč. Poté vnikl do sklepa, kde odcizil 10 kg brambor, 10 ks lahvových piv, karton piva a další potraviny. Hodnota odcizených potravin činila nejméně 400,-Kč.

Bravo, policie! Chataři půjdou bručet

Dopustili se jen během letošního října dvanácti vloupání do rekreačních objektů. Policie výtečníky vypátrala. Hrozí jim až tři roky vězení.
Z trestných činů Krádež, Porušování domovní svobody a Poškození cizí věci byl obviněn sedmatřicetiletý muž. Jeho o rok mladší komplic je z uvedených trestných činů v současné době podezřelý. "Oba muži se v průběhu října letošního roku dopustili celkem 12 skutků majetkové trestné činnosti, mající povahu násilného vloupání do rekreačních chat, chalup a jiných zařízení," uvedl Petr Weisgärber, komisař preventivně informační skupiny Policie ČR Prostějov.

Pozor, lapkům začíná "chatařská sezona"

S přicházejícími chladnými dny končí chatařská sezóna. Opuštěné rekreační objekty lákají zloděje a další nekalé živly. První případ se stal o víkendu v chatové oblasti u přehrady.
Neznámý pachatel vnikl na pozemek a dále do chaty v katastrálním území obce Mostkovice. Z chaty odcizil televizor s dálkovým ovládáním a dále dálkové ovládání od satelitu. Majiteli pachatel způsobil celkovou škodu nejméně 7.600 Kč. Za trestné činy Krádež a Porušování domovní svobody mu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Doporučení Policie ČR pro majitele chat a chalup: