chata

Opuštěná chata přivábila zloděje

ilustrační foto Policie ČR

Policisté z plumlovského obvodního oddělení vyjížděli ve středu do katastru obce Prostějovičky, odkud bylo nahlášeno vniknutí do rekreační chaty.

Pachatel nejprve násilně vnikl na oplocený a visacím zámkem zabezpečený pozemek. Stejným způsobem se dostal i do objektu, ze kterého nic neodcizil. Zloděj nechtěl odejít s prázdnou, proto se vloupal i do zahradního domku, kde našel dva roky starý křovinořez značky Stihl, včetně popruhů a ochranného štítu a odcizil je. Ke krádeži mělo dojít někdy v době od začátku července do doby oznámení. Celková škoda, kterou neznámý návštěvník napáchal, je vyčíslena na 12 100 Kč. "Případ šetříme pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Pozor na blížící se zimu, varují policisté chataře

ilustrační foto PČR

S blížícími se chladnými dny dochází k většímu úbytku chatařů a chalupářů v místech, kde mají své objekty. Proto by měli majitelé odvést všechny cenné věci, které se v rekreačním zařízení nacházejí. V zimním období bývají tyto lokality bez života a to láká pachatele k tomu, aby se vloupali dovnitř a odcizili zde věci, které mají nějakou hodnotu a mohou je výhodně zpeněžit.

Několik rad před opuštěním rekreačního objektu:
- zabezpečte objekt mechanickými zábrannými prostředky, zejména dveře, okna, verandy…
- je možné využít také elektronickou ochranu proti zlodějům časové spínače, alarmy…
- cennější věci nenechávat v objektu přes zimu
- u chaty či chalupy nenechávejte volně odložené nářadí, které by pachatel mohl použít k útoku na váš víkendový objekt
- určitě lze doporučit i nepravidelné kontroly a úklid kolem objektu
- je dobré mít v případě, že dojde ke vloupání, soupis a fotografie věcí, který policistům usnadní pátrání po jejich odcizení

Několik set kusů kovářského nářadí zmizelo!

Pokud bude dopaden, hrozí pachateli až dva roky vězení

Dosud neznámý pachatel se někdy v době od 9.1.2012 odpoledne do 16.1.2012 poledních hodin vloupal do chaty v katastrálním území obce Zdětín.

Zloděj odcizil několik set kusů kovářských kleští, kladiv a kovadlinek. Dále pachatel na místě odcizil kabel, zastrčený v elektrorozvodné skříni. Celkově svým jednáním pachatel způsobil škodu ve výši nejméně osmačtyřicet tisíc korun. Za trestný čin krádež pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. 

(red)

Koničtí policisté vypátrali zloděje, k činu se doznal

ilustrační foto

Zloděj chatař byl vypátrán, k vykradení sklepa chaty na Seči se doznal a do protokolu uvedl, že je ochoten zaplatit škodu.

Koničtí policisté objasnili vloupání do sklepa v obci Seč ze začátku měsíce října letošního roku. Tehdy neznámý pachatel přelezl oplocení dvora u rekreační chalupy. Následně nezjištěným předmětem odstranil visací zámek na dveřích od sklepa, čímž způsobil škodu ve výši 150,-Kč. Poté vnikl do sklepa, kde odcizil 10 kg brambor, 10 ks lahvových piv, karton piva a další potraviny. Hodnota odcizených potravin činila nejméně 400,-Kč.

Bravo, policie! Chataři půjdou bručet

Dopustili se jen během letošního října dvanácti vloupání do rekreačních objektů. Policie výtečníky vypátrala. Hrozí jim až tři roky vězení.
Z trestných činů Krádež, Porušování domovní svobody a Poškození cizí věci byl obviněn sedmatřicetiletý muž. Jeho o rok mladší komplic je z uvedených trestných činů v současné době podezřelý. "Oba muži se v průběhu října letošního roku dopustili celkem 12 skutků majetkové trestné činnosti, mající povahu násilného vloupání do rekreačních chat, chalup a jiných zařízení," uvedl Petr Weisgärber, komisař preventivně informační skupiny Policie ČR Prostějov.

Pozor, lapkům začíná "chatařská sezona"

S přicházejícími chladnými dny končí chatařská sezóna. Opuštěné rekreační objekty lákají zloděje a další nekalé živly. První případ se stal o víkendu v chatové oblasti u přehrady.
Neznámý pachatel vnikl na pozemek a dále do chaty v katastrálním území obce Mostkovice. Z chaty odcizil televizor s dálkovým ovládáním a dále dálkové ovládání od satelitu. Majiteli pachatel způsobil celkovou škodu nejméně 7.600 Kč. Za trestné činy Krádež a Porušování domovní svobody mu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Doporučení Policie ČR pro majitele chat a chalup:

V chatové oblasti Seč řádila "škodná"

Někdy v posledních říjnových dvou týdnech vyloupil neznámý pachatel rekreační chatu v Lipové - Seči. Odcizil věci v hodnotě bezmála sedmnáct tisíc korun. Podaří-li se policistům pachatele vypátrat a usvědčit, hrozí mu za trestný čin krádeže až dvouleté vězení. Neznámý pachatel nezjištěným předmětem nejdříve vypáčil okno neoplocené rekreační chaty, kterým vnikl dovnitř. V chytě vše prohledal a odcizil patrně nejcennější věci: projektor, dalekohled, sestavu reproduktorů k počítači, sekyru a počítačovou skříň, ovšem bez procesoru.

Vykradl chatu, sebral starožitnost i rádio

Ilustrační foto

Před třemi dny jsme upozorňovali na to, že chatařským zlodějům začíná sezona. Budiž varováním další případ, tentokrát z Domamyslic.
Někdy v době od 16.10.2011 od odpoledních hodin do 18.10.2011 do ranních hodin vnikl dosud neznámý pachatel do chaty v Domamyslicích na Prostějovsku. "Pachatel odsud odcizil starožitnou litinovou formu, ruční mlýnek a rádio. Tímto svým jednáním způsobil celkovou škodu bezmála 6.000 Kč," řekl k případu Petr Wiesgärber, tiskový mluvčí Policie ČR v Prostějově. Za trestné činy krádež a porušování domovní svobody pachateli hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.