dopadení

Hledaného muže na útěku dopadli v Praze

ilustrační foto Policie ČR

Policisté 8. července žádali veřejnost o pomoc při pátrání po 44letém muži z Olomoucka, který nenastoupil do výkonu trestu odnětí svobody. 

Hledaný byl vypátrán v Praze a dodán do výkonu trestu odnětí svobody. "Děkujeme veřejnosti a médiím za spolupráci, které si velmi vážíme," doplnila policejní mluvčí Irena Urbánková. (red)

Navrtávače nádrží dopadla Policie. Stejně, jako naftové straky!

Foto PČR

Prostějovští policisté zadrželi čtveřici, která má podle nich na svědomí přes dvacet případů navrtaných palivových nádrží u osobních aut v Prostějově a širokém okolí. Případy se staly od ledna do února letošního roku, dohromady se zlodějům podařilo ukrást přes 600 litrů nafty a benzinu. Za krádež a poškození cizí věci jim hrozí až dva roky vězení. Ve stejné době zadrželi také naftaře. Tři mládenci kradli naftu z nádrží stavebních strojů a nákladních aut. 

Palivové nádrže začali pachatelé navrtávat u aut od 7. ledna, poslední případ se stal 6. února. Na začátku se zaměřovali na auta stojící v prostějovských ulicích, později se jejich rádius rozšířil i na okolní obce, kradli například v Seloutkách, Výšovicích, Brodku u Prostějova, v Hrubčicích či ve Smržicích. "Trestná činnost se odehrávala v noci. Pachatelé do vozidel nevnikali, nezanechávali příliš stop.

Mladému muži nepomohl před policisty ani útěk. Skončil ve vazbě

ilustrační foto

Včera krátce před osmou hodinou ráno spatřili v Plumlovské ulici v Prostějově policisté cyklistu, ve kterém poznali hledaného osmadvacetiletého muže z Prostějovska. I když se jim pokusil utéct, skončil ve vazbě.

„Hledaný muž po spatření policejní hlídky odbočil do Březinovy ulice a začal policistům ujíždět. Ti jej pronásledovali a vyzvali, aby zastavil. Muž však dál policistům ujížděl i přes výzvu s výstrahou, že policisté použijí donucovacích prostředků,“ popsal začátek honičky policejní mluvčí František Kořínek. Jeden z policistů vystoupil z vozidla a muže pronásledoval pěšky. „Dostihl jej a za jízdy ho za použití donucovacích prostředků stáhl k zemi, kde mu nasadil pouta.

Pokusili se okrást muže. Obratem byli dopadeni

ilustrační foto prostejov.eu

 

14. srpna v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka na základě oznámení do okrajové části města. Dva zloději se pokusili okrát dalšího muže. Byli dopadeni.

"Pracovník prováděl servis automatu na mléko, když se mu dvojice mužů snažila odcizit z vozidla peněženku. Muž si jejich počínání ale zavčas všiml a o svůj majetek nemínil jen tak lehce přijít. Lupiči to nakonec vzdali a z místa ujeli," popsala případ strážník Jana Adámková. Strážníci oba výtečníky na základě popisu vypátrali, a to až na opačné straně města. Tito byli hlídkou omezeni na osobní svobodě dle § 76/2 Trestního řádu. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu „násilím“ skončili podezřelí v rukou policistů.

Pachatel vloupání do prodejny odhalen!

ilustrační foto

 

Prostějovští kriminalisté z oddělení obecné kriminality, ve spolupráci s policisty obvodního oddělení v Konici, v těchto dnech odhalili pachatele vloupání do prodejny potravin v obci Runářov. K tomu došlo v noci ze sedmého na osmého května letošního roku.

"Pachatel se po násilném vniknutí do prodejny zmocnil 65 krabiček cigaret různých značek a majiteli prodejny svým jednáním způsobil škodu přesahující 10 tisíc korun,"uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Pětačtyřicetiletému mužo bylo sdělení podezření ze spáchání přečinu krádež a přečinu poškození cizí věci, za což mu hrozí až dva roky pobytu za mřížemi. (red)

Dobrá zpráva: lupič čtvrtmilionu z herny vypátrán a usvědčen

ilustrační foto

Policisté včera obvinili z trestného činu loupeže 28letého muže z Olomouce. Byl to on, kdo 16. března 2012 po šesté hodině ranní ve Wolkerově ulici v Prostějově vstoupil maskován šátkem do baru Coloseum. 

V ruce držel kuchyňský nůž. Přistoupil k obsluze, které vyhrožoval nožem a se slovy „neblbni, já chci jenom prachy“ ji přinutil k vydání finanční hotovosti kolem 260 tisíc korun. Po obdržení peněz bar opustil. Ke zranění osob nedošlo. Muž byl vypátrán na základě intenzivní a precizní práce policistů. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let. 

(red)

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 28' 10.8192" N, 17° 6' 41.8104" E

Policisté zadrželi vraha z Okružní, spolu s ním i dalšího muže

Tento identikit sestavený policisty podle popisu pachatele visel na všech nárožích.

Policisté zadrželi a obvinili muže, který je podezřelý z vraždy dvaaosmdeátiletého muže. K případu došlo v pátek 2. března v domě na Okružní ulici v Prostějově. 

Kolem půl třetí odpoledne policie přijala z tísňové linky 112 oznámení o možném spáchání trestného činu. Oznamovatel z domu v Prostějově na ulici Okružní slyšel rány, křik a volání o pomoc. Na místo jako první dorazil výjezd hasičů, dále záchranka a policie. V bytě byl nalezen dvaaosmdesátiletý muž, který ještě jevil známky života. I přes poskytnutou rychlou první pomoc se muže nepodařilo zachránit a zemřel. Předběžným ohledáním kriminalisté zjistili, že muž pravděpodobně toto zranění utrpěl po útoku dosud neznámé osoby. 

Kriminálka dopadla automatového zloděje

ilustrační foto

Prostějovští policisté usvědčili zloděje, který se vloupával do mincových automatů. Mladý muž má na triku takřka čtvrtmilionovou škodu. Pod tíhou důkazů se přiznal a je ve vazbě. Hrozí mu pět let vězení.

Komisařům ze služby kriminální policie a vyšetřování, oddělení obecné kriminality v Prostějově se podařilo v rekordně krátkém čase zjistit pachatele krádeží vloupáním. Zloděj se zaměřoval zejména na automaty na prodej lahví mléčného baru, pokladny závorového systému parkoviště nebo WC mincovníky umístěné na veřejném prostranství v rámci celého prostějovského regionu.

Zloděj měděných okapů dopaden

ilustrační foto

Policistům z Obvodního oddělení Prostějov 1 se podařilo objasnit několik případů krádeží barevných kovů. 

Z trestných činů vloupání a porušování domovní svobody je podezřelý sedmadvacetiletý muž z Prostějova, který ke konci loňského roku a počátkem letošního na Prostějovsku kradl především měděné okapové svody z budov a rodinných domů. "Policisté pachateli prokázali celkem sedm krádeží. Pachatel v daných případech vnikl na pozemek rodinného domu po překonání určité překážky (oplocení, zeď) a následně nerušeně kradl," uvedla Eva Čeplová, tisková mluvčí Policie ČR Prostějov. Celková škoda činí bezmála 56 tisíc korun. Muži hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

(red)

Ukradl před domy třiasedmdesát ocelových roštů!

Až pět let vězení hrozí pachateli krádeží ocelových roštů

Krádeží všeho kovového, co se dá zpeněžit ve sběrnách druhotných surovin, každým dnem přibývá. Podle četnosti se dá usuzovat na to, že se jedná už o fenomén, který nabývá prvků organizovaného zločinu. Mizí kanálové poklopy a další prvky z barevných kovů. 

V době od 24. ledna od odpoledních hodin do 25. ledna odpoledne odcizil dosud neznámý pachatel ze dvora domu na Vojáčkově náměstí v Prostějově tři železné poklopy. Svým jednáním způsobil pachatel celkovou škodu nejméně deset tisíc korun. Za trestný čin krádež hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dvě léta.