vražda

AKTUALIZUJEME: První letošní vražda v kraji. Osmatřicetiletou ženu zabil nezletilý kluk!

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

V úterý 16. ledna před devatenáctou hodinou přijali policisté oznámení od čtyřicetiletého muže, který postrádal svou bývalou přítelkyní a měl o ní vážné obavy. Policejní hlídka vyrazila prověřit místo jejího bydliště v Olomouci – Povel. Po vstupu do bytu našla osmatřicetiletou ženu bez známek života. Vrahem je nezletilý chlapec. Objevily se spekulace, že jde o ženina potomka.  Vězení se kvůli věku vyhne. 

„Okolnosti na místě poukazovaly na podezřelé úmrtí zaviněné cizí osobou. Hlídka místo zajistila a přivolala okresní i krajské kriminalisty. Ihned se rozjelo pátrání po neznámém pachateli. Případ si převzali kriminalisté odboru obecné kriminality krajského ředitelství.

První letošní vražda v kraji. Osmatřicetiletou ženu zabil nezletilý kluk!

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

V úterý 16. ledna před devatenáctou hodinou přijali policisté oznámení od čtyřicetiletého muže, který postrádal svou bývalou přítelkyní a měl o ní vážné obavy. Policejní hlídka vyrazila prověřit místo jejího bydliště v Olomouci – Povel. Po vstupu do bytu našla osmatřicetiletou ženu bez známek života. Vrahem je nezletilý chlapec. Objevily se spekulace, že jde o ženina potomka.

„Okolnosti na místě poukazovaly na podezřelé úmrtí zaviněné cizí osobou. Hlídka místo zajistila a přivolala okresní i krajské kriminalisty. Ihned se rozjelo pátrání po neznámém pachateli. Případ si převzali kriminalisté odboru obecné kriminality krajského ředitelství.

Uctít pražské oběti můžete i v Prostějově

Foto Magistrát města Prostějova

Uctít památku obětí včerejší (21. 12. 2023) střelby na Filozofické fakultě UK v Praze můžete i v Prostějově.

Pietní místo naleznete u sochy T. G. Masaryka v centru města, kde můžete zapálit svíčku a vyjádřit tak soustrast pozůstalým. „Tato tragická událost zasáhla nejen Prahu, ale celou Českou republiku. Hluboce soucítíme s rodinami obětí,“ uvedla 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová, která spolu s kolegy z vedení města dnes dopoledne na pietní místo položila květinu a rozsvítila první svíčku.

Odpoledne již na místě byla celá řada svíček a květin. (red)

Křičela na přítele. Umlčel ji navždy

ilustrační foto Policie ČR

Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání padesátiletého muže pro zvlášť závažný zločin vraždy.

V sobotu 16. prosince po dvacáté hodině přijali policisté oznámení o úmrtí ženy v obci na Šumpersku. Oznamovateli se měl telefonicky svěřit známý, že zabil svou přítelkyni. Policejní hlídka okamžitě vyrazila zprávu prověřit. Po pár minutách skutečně našla v bytě osmačtyřicetiletou ženu bez známek života a také padesátiletého muže, který uvedl, že přítelkyni udusil. Policisté muže na místě zadrželi a přivolali krajské kriminalisty, kteří si případ převzali.

Mladé ženě hrozí za vraždu desetiměsíční dcerky výjimečný trest

ilustrační foto pixabay.com

Krajští kriminalisté ukončili vyšetřování případu zavražděného desetiměsíčního dítěte z letošního srpna a předali krajskému státnímu zástupci spis s návrhem na podání obžaloby na 24letou matku dítěte, které hrozí až výjimečný trest za zvlášť závažný zločin vražda.

„V pondělí 7. srpna dopoledne jsme byli přivoláni k úmrtí desetiměsíčního dítěte v obci na Olomoucku. Přivolaný lékař na místě po marné resuscitaci konstatoval úmrtí kojence. Matka uvedla, že ráno v postýlce našla dcerku, která nedýchala. Ihned proto přivolala záchrannou zdravotnickou službu. Policistům se událost zdála podezřelá a přivolali olomoucké kriminalisty. Ti se okamžitě začali okolnostmi úmrtí dítěte zabývat a nařídili soudní pitvu. Žena zpočátku jakékoliv násilí vůči dceři popírala. Při následném výslechu se ale kriminalistům k zavraždění dcery přiznala.

Zavraždila svou desetiměsíční dceru. Hrozí jí doživotí

ilustrační foto pixabay.com

Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání čtyřiadvacetileté ženy pro zvlášť závažný zločin vražda.

„V pondělí 7. srpna dopoledne jsme byli přivoláni k úmrtí desetiměsíčního dítěte v obci na Olomoucku. Přivolaný lékař na místě po marné resuscitaci konstatoval úmrtí kojence. Matka uvedla, že ráno v postýlce našla dcerku, která nedýchala. Ihned proto přivolala záchrannou zdravotnickou službu. Policistům se událost zdála podezřelá a přivolali olomoucké kriminalisty. Ti se okamžitě začali okolnostmi úmrtí dítěte zabývat a nařídili soudní pitvu. Žena zpočátku jakékoliv násilí vůči dceři popírala.

Vrah z Kostelce se neodvolal. Doživotní trest platí

Foto PČR

Odsouzený ani žalobkyně se proti rozhodnutí Krajského soudu v Brně neodvolali. Doživotní trest v případu trojnásobné vraždy v Kostelci na Hané je pravomocný. Devětadvacetiletý muž v dubnu loňského roku brutálně ubodal bratra, sestru a otce. Ušetřil jen nejmladší sestru.

K vraždám, které spáchal 29. dubna 2023, se muž doznal. Uvedl, že ho členové rodiny bezdůvodně uráželi a chtěli, aby se odstěhoval. „Nenávist ve mně zvítězila, spáchal jsem to, co jsem spáchal. Už to nemůžu vrátit zpátky. Nenáviděl jsem všechny tři, asi stejně,“ uvedl u soudu.  

Sebevrah před smrtí zastřelil tři lidi, čtvrtou ženu postřelil

Foto Policie ČR

Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda, kterého se měl dopustit padesátiletý muž.

V sobotu 15. dubna krátce před půl devátou večer přijali policisté oznámení o napadení osob v domě v obci Olšovec, část Boňkov. Do osmi minut od přijetí oznámení na místo dorazila policejní hlídka, která v rodinném domě objevila tři osoby bez známek života. „Podle dosavadního zjištění měl padesátiletý muž po hádce fyzicky napadnout svou sedmačtyřicetiletou přítelkyni, kterou bodl šroubovákem do ruky a krku. Žena utekla před útočníkem do prvního patra, kde se společně s ostatními členy rodiny schovala do pokoje.

AKTUALIZUJEME: Tragédie na Přerovsku: čtyři mrtví. Trojnásobná vražda?

ilustrační foto Policie ČR

Policie začala v noci vyšetřovat velmi tragickou událost v obci Olšovec na Přerovsku. Policisté zde při nočním výjezdu v místní části Boňkov nalezli čtyři osoby bez známek života. Nebezpečí veřejnosti ale podle vyjádření policistů nehrozí.

Na místě zřejmě došlo k trojnásobné vraždě a sebevraždě, kterou měl spáchat údajný pachatel všech tří vražd. Zdokumentování místa hrůzného činu trvalo kriminalistům několik hodin.

Policie ČR k případu na Twitteru uvedla: „Případ prověřujeme pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Tragická událost si vyžádala čtyři lidské životy, včetně života podezřelého muže. Okolnosti, stejně jako motiv činu, jsou předmětem dalšího šetření.“

Doživotí za trojnásobnou vraždu v Kostelci

Foto Policie ČR

Dnes padl u brněnského soudu trest za loňskou vraždu tří lidí v Kostelci na Hané. Jejímu pachateli soud vyměřil nejvyšší možný trest udělil mu výjimečný trest a poslal ho do vězení na doživotí. Jediné přeživší sestře má pachatel podle rozsudku zaplatit devítimilionové odškodné.

Žalobkyně se chce proti rozsudku odvolat a žádat další vyšetření psychického stavu pachatele. 

Muž 29. dubna 2022 zavraždil členy své rodiny zvlášť surovým a trýznivým způsobem a po předchozím uvážení. Vyzbrojil se přitom loveckými noži. Nejprve zaútočil na třiadvacetiletého bratra, kterému zasadil minimálně 40 ran. Podobným způsobem napadl po návratu z venčení psa jednadvacetiletou sestru.