Mladé ženě hrozí za vraždu desetiměsíční dcerky výjimečný trest

Mladé ženě hrozí za vraždu desetiměsíční dcerky výjimečný trest
ilustrační foto pixabay.com

Krajští kriminalisté ukončili vyšetřování případu zavražděného desetiměsíčního dítěte z letošního srpna a předali krajskému státnímu zástupci spis s návrhem na podání obžaloby na 24letou matku dítěte, které hrozí až výjimečný trest za zvlášť závažný zločin vražda.

„V pondělí 7. srpna dopoledne jsme byli přivoláni k úmrtí desetiměsíčního dítěte v obci na Olomoucku. Přivolaný lékař na místě po marné resuscitaci konstatoval úmrtí kojence. Matka uvedla, že ráno v postýlce našla dcerku, která nedýchala. Ihned proto přivolala záchrannou zdravotnickou službu. Policistům se událost zdála podezřelá a přivolali olomoucké kriminalisty. Ti se okamžitě začali okolnostmi úmrtí dítěte zabývat a nařídili soudní pitvu. Žena zpočátku jakékoliv násilí vůči dceři popírala. Při následném výslechu se ale kriminalistům k zavraždění dcery přiznala. Motivem činu bylo zřejmě zkratkovité jednání ženy, které se nedařilo utěšit plačící dítě. Obviněná žena nebyla v minulosti trestně stíhaná. Pod vlivem alkoholu ani jiných omamných látek v době činu nebyla,“ informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.  

Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí ženy do vazby, který soud akceptoval a poslal ji za mříže. Obviněné ženě hrozí za zvlášť závažný zločin vraždy trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest.

Poslat nový komentář