trest

Mladé ženě hrozí za vraždu desetiměsíční dcerky výjimečný trest

ilustrační foto pixabay.com

Krajští kriminalisté ukončili vyšetřování případu zavražděného desetiměsíčního dítěte z letošního srpna a předali krajskému státnímu zástupci spis s návrhem na podání obžaloby na 24letou matku dítěte, které hrozí až výjimečný trest za zvlášť závažný zločin vražda.

„V pondělí 7. srpna dopoledne jsme byli přivoláni k úmrtí desetiměsíčního dítěte v obci na Olomoucku. Přivolaný lékař na místě po marné resuscitaci konstatoval úmrtí kojence. Matka uvedla, že ráno v postýlce našla dcerku, která nedýchala. Ihned proto přivolala záchrannou zdravotnickou službu. Policistům se událost zdála podezřelá a přivolali olomoucké kriminalisty. Ti se okamžitě začali okolnostmi úmrtí dítěte zabývat a nařídili soudní pitvu. Žena zpočátku jakékoliv násilí vůči dceři popírala. Při následném výslechu se ale kriminalistům k zavraždění dcery přiznala.

Opilá matka strčila kočárek i s dítětem do cesty bavoráku. Hrozí jí až 12 let vězení

ilustrační foto pixabay.com

V polovině července 2022 44letá žena vycházela z občerstvení Na rybníčku v Říční ulici. V golfovém kočárku sebou měla dvouleté dítě a v sobě 2,3 promile.  Napřed narazila do zaparkovaného auta a pak strčila kočárek pod projíždějící BMW. Jen díky rychlé reakci řidiče nedošlo k neštěstí. Matce nyní u brněnského krajského soudu hrozí až 12 let vězení za pokus těžkého ublížení na zdraví.

„Nejdříve úmyslně narazila kočárkem do stojícího vozidla a poté nečekaně vybočila od krajnice a najela kočárkem před projíždějící vozidlo BMW. Díky pozornosti řidiče, který včas zareagoval, strhl řízení a zabrzdil, nedošlo ke kontaktu kočárku s vozidlem a zranění dítěte. Dítě bylo předáno do péče rodinných příslušníků," uvedla tehdy policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že s ohledem na věk poškozeného nebude Policie ČR k případu poskytovat bližší informace. Policisté případ prověřovali pro trestný čin těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu," sdělila PvNovinkám.

Zabil bratra, sestru i otce. Muži z Kostelce na Hané hrozí až výjimečný trest

Foto Policie ČR

Krajští kriminalisté ukončili vyšetřování zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaný na třech osobách z 29. dubna 2022 v Kostelci na Hané. Krajskému státnímu zástupci v Brně předali spis s návrhem na podání obžaloby na devětadvacetiletého muže, kterému hrozí trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest.

Muž je obviněn z toho, že v pátek 29. dubna 2022 dopoledne muž v rodinném domě v Kostelci na Hané usmrtil nejprve třiadvacetiletého bratra a o něco později jednadvacetiletou sestru. Nejmladší sedmnáctiletou sestru neměl v úmyslu zabít, a proto ji kolem poledne po příchodu ze školy uzamkl na toaletě, aby nemohla přivolat pomoc. Pak čekal, až se z práce vrátí domů sedmapadesátiletý otec. Na něj zaútočil u vchodových dveří. Ten se snažil před útočníkem z domu utéct.