Kostelec na Hané

V Kostelci na Hané ocenili sportovce

Foto FB Kostelec na Hané

V sobotu 10. února se v prostorách sokolovny v Kostelci na Hané uskutečnil tradiční Sportovní ples, jehož součástí bylo také vyhlášení cen "Sportovec města Kostelce na Hané".

Ocenění z rukou starosty města Ladislava Hynka, místostarosty města Filipa Štrunce a člena rady Národní sportovní agentury a zastupitele města Mgr. Františka Horáka bylo uděleno:

Minižákům TJ Sokol Kostelec na Hané-HK - za úspěšnou reprezentaci města na soutěžích, domácích a zahraničních turnajích,

Starším žákům TJ Sokol Centrum Haná - za úspěšnou reprezentaci města na soutěžích, domácích a zahraničních turnajích,

Družstvu mužů "A" FC Kostelec na Hané - za postup do DIVIZE,

Po smyku sjela do příkopu. Skončila v nemocnici, dítě vyvázlo bez zranění

Foto Policie ČR

Ve čtvrtek ve večerních hodinách jela řidička ve vozidle značky Renault od Kostelce na Hané směrem na Čelechovice na Hané. Při jízdě mírnou levotočivou zatáčkou dostala na zasněžené silnici smyk a sjela s vozidlem vpravo do příkopu, a přitom se zranila.

Při nehodě došlo navíc k poškození svodidel. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 50 000 Kč. „Řidička skončila v nemocnici a dechová zkouška vyloučila, že by před jízdou požila alkohol. Její nezletilý spolujezdec sedící v dětské autosedačce zraněný nebyl," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že nehoda je nadále v šetření policistů z dopravního inspektorátu. (red)

Kostelečtí hasiči měli napilno

Foto FB Hasiči Kostelec

Hned u dvou požárů zasahovali minulých dnech hasiči z Kostelce na Hané.

Ve čtvrtek vyjížděli k požáru vozidla v domovském městě. V Revoluční ulici vzplálo osobní auto.

V sobotu 13. ledna odpoledne zasahovali v Krumsíně. Tam pro změnu hořel přístřešek u rodinného domu. (ber)

Novoroční ráno bylo ve znamení opilců za volantem

ilustrační foto Policie ČR

V pondělí okolo půl deváté ráno zastavili policisté osmatřicetiletého řidič osobního auta Škoda jedoucího po Brněnské ulici v Prostějově. Řidič se podrobil dechové zkoušce, při které nadýchal hodnoty přes jedna promile.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

„O zhruba hodinu později kontrolovali policisté v Kostelci na Hané osobní automobil značky Volkswagen, jehož 42letý řidič nadýchal hodnoty přes půl promile. Ten je podezřelý ze spáchání přestupku podle zákona o provozu na pozemních komunikacích," doplnila policejní mluvčí Petra Vaňharová. (red)

Vítr trápil Olomoucký kraj. U Malen narazilo auto do stromu

Foto HZS Olomouckého kraje

65 událostí spojených se silným větrem, několik výjezdů i díky vydatným srážkám – popadané stromy, uvolněné plechy, krytina čerpání vody či odstraňování naplavenin, ale i nehody vozidel a vlaku po nárazech do stromu. To vše řešili během pátku hasiči v Olomouckém kraji.

„Drtivou většinou našich výjezdů je odstraňování popadaných stromů či větších větví na komunikace, veřejná prostranství nebo nebezpečí pádu na objekty. Výběrem zajímavostí k místům v Olomouckém kraji uvádíme následující události,“ zveřejnili hasiči na svém FB.

Kostelec na Hané – zajištění uvolněných plechů na hale,

Prostějov – odstranění části krytiny přístřešku,

Šubířov – ulétající skleník,

čerpání vody Olšovec,

Klokočí – ucpaný propustek, čištění,

Uničov pročištění stavidel,

Lipník nad Bečvou – čištění koryta řeky,

Vjel pod železniční most. A urval korbu náklaďáku

Foto FB Hasiči Kostelec na Hané

Železniční trať z Kostelce na Hané do Olomouce a silnici ze Smržic na Litovel uzavřela v pondělí v podvečer nehoda nákladního automobilu. Řidič příliš vysokého vozu vjel pod most a urval korbu. Nehoda se obešla bez zranění.

„Řidič při průjezdu pod tratí narazil do mostní konstrukce korbou. Ta se odtrhla a zůstala na silnici pod mostem," informoval mluvčí hasičů Josef Koláček. 

Nehoda omezila i provoz na trati. Na místě zasahovali profesionální jednotka z Prostějova, dobrovolní hasiči z Kostelce na Hané a železniční hasiči z Přerova. (ber)

Další havárka na křižovatce s Kosteleckou. Kvůli nedání přednosti

Foto Policie ČR

Při další páteční nehodě zasahovali složky IZS. Za volantem vozidla Renault seděla 42letá řidička a jela ve směru od obce Smržice po silnici III/37760.

„Na křižovatce se silnicí II. třídy nedala přednost v jízdě osobnímu vozidlu Š Rapid, které jelo po hlavní silnici a řídil ho 28letý muž ve směru od Kostelce na Hané směrem na Prostějov. Následoval střet, při kterém se řidič škodovky zranil," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dechové zkoušky byly u obou negativní. Hmotná škoda na vozidlech byla předběžně stanovena na 300 000 Kč. (red)

Popadané stromy, poničené střechy. Bouřky v kraji zaměstnaly hasiče

Foto HZS Olomouckého kraje

V sobotu krátce před 23. hodinou večerní vyjížděly první jednotky hasičů do terénu, za necelou půlhodinu k více jako 80 událostí současně. Náročná směna nejen pro samotné profesionální a dobrovolné hasiče, ale i kolegů na lince 112, přicházejících hovorů během několika minut razantně narůstalo.

Drtivá většina našich výjezdů byla na odstraňovaní popadaných stromů, větších větví a také drátů elektrického vedení. „Evidujeme také několik utržených menších části střech, většinou se jednalo o stržené oplechování a dřevěné konstrukce. To pak mělo souběžně za následek zatékání do domů. Po pádech stromů zůstalo v ulicích několik poškozených vozidel, a to na více místech v kraji. Během noční bouřky naše operační středisko přijalo i několik žádostí o pomoc s čerpáním vody, naplaveninami a podobně. Vydatný déšť neměl za následek zvýšení hladin vodních toků.

Trefovala auta jak kuželky, V dechu měla přes tři promile

Foto Policie ČR

V pondělí v podvečer jela 51letá žena s vozidlem Seat Cordoba ve směru od obce Zdětín na Kostelec na Hané. Při projíždění obcí Lešany přejela do protisměru a narazila do stojícího vozidla Renault Kangoo, ve kterém se nacházela žena.

Řidička po nárazu nezastavila a pokračovala dál v cestě a zastavila až v Kostelci na Hané u místního obchodu, kde ji do půl hodiny od oznámení našla policejní hlídka. U prodejny navíc při couvání narazila ještě do dalšího vozidla Š Fabia. Hmotná škoda na všech vozidlech byla předběžně vyčíslena na 38 000 Kč. „Za nehodami nestála únava či zdravotní indispozice, ale zřejmě alkohol, který podezřelá před jízdou vypila. Provedenými zkouškami jí byly naměřeny hodnoty 3,05 a 3,24 promile. Policistům uvedla, že v dopoledních hodinách vypila půl litru vína.

Enapo zkrachovalo. Obchody má v Prostějově a Kostelci na Hané

ilustrační foto ber

Firma Rosa market, provozující obchody se smíšeným zbožím Enapo,  na sebe podala insolvenční návrh. Úpadek navrhuje řešit reorganizací.  Své prodejny má i na Prostějovsku, v Kostelci na Hané Večerku Hanka, v Prostějově bývalou Moravu v Olomoucké ulici a V.E.P.maRket v Čechovicích.

„Dlužník se postupně dostal do stavu platební neschopnosti, neboť přestal být schopen hradit své peněžité závazky a ke dni podání insolvenčního návrhu se nachází v úpadku,“ uvedla firma ve zveřejněném insolvenčním návrhu.  

Rosa market zaměstnává 844 lidí v hlavním pracovním poměru, dalších 278 pracovníků na dohodu. Provozuje 129 vlastních prodejen, další stovky obchodů provozuje formou franšíz. (ber)