Kostelec na Hané

MG Prostějov zve na akci Po stopách stužkonosky modré

Foto plakát

U příležitosti Mezinárodního dne knihy pořádá Muzeum a galerie Prostějov v Červeném domku Petra Bezruče v Kostelci na Hané akci s názvem Po stopách stužkonosky modré.

Uskuteční se v sobotu 22. dubna 2023 od 10:00 do 17:00 hodin. „Bude pro vás připraveno občerstvení a program, jehož součástí budou komentované prohlídky, kvízy, sportovní hry, malování na obličej a tvořivé dílny pro děti," zve tisková mluvčí MG Markéta Hamzová. Vstupné je 60 Kč / 40 Kč. (red)

Doživotí za trojnásobnou vraždu v Kostelci

Foto Policie ČR

Dnes padl u brněnského soudu trest za loňskou vraždu tří lidí v Kostelci na Hané. Jejímu pachateli soud vyměřil nejvyšší možný trest udělil mu výjimečný trest a poslal ho do vězení na doživotí. Jediné přeživší sestře má pachatel podle rozsudku zaplatit devítimilionové odškodné.

Žalobkyně se chce proti rozsudku odvolat a žádat další vyšetření psychického stavu pachatele. 

Muž 29. dubna 2022 zavraždil členy své rodiny zvlášť surovým a trýznivým způsobem a po předchozím uvážení. Vyzbrojil se přitom loveckými noži. Nejprve zaútočil na třiadvacetiletého bratra, kterému zasadil minimálně 40 ran. Podobným způsobem napadl po návratu z venčení psa jednadvacetiletou sestru.

AKTUALIZUJEME: Páteční střet vlaku s osobou v Kostelci na Hané

Ilustrační foto HZS

Jak PvNovinky informovaly, v pátek před 19:00 hodinou došlo v Kostelci na Hané ke střetu osoby s vlakem. 32letý muž skončil s těžkým zraněním v nemocnici.

„Muž přecházel železniční trať mimo vyznačené místo nedaleko vlakového nádraží. S největší pravděpodobností přehlédl přijíždějící vlak, který ho srazil a způsobil mu vážná zranění. Z místa srážky byl převezen do Fakultní nemocnice Olomouc," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Doprava na trati byla zastavena do 20:40 hodin. Událost je nadále v šetření. (red)

Muže soudí za brutální vraždy sourozenců a otce. Hrozí mu doživotí

ilustrační foto Policie ČR

U Krajského soudu v Brně je projednáván případ loňské trojnásobné vraždy, kterou má na svědomí devětadvacetiletý Marek P. V Kostelci na Hané zavraždil v dubnu 2022 svého bratra, sestru a otce. K činu se po zadržení přiznal. Státní zástupkyně navrhla trest třicet let vězení, případně doživotí.

Podle státní zástupkyně Evy Žďárské se obžalovaný vyzbrojil dvěma speciálními, bojovými noži, jejichž čepele byly dlouhé kolem dvaceti centimetrů. Po odchodu otce do práce nejprve zaútočil na svého třiadvacetiletého bratra, kterému zasadil asi osmdesát bodných a sečných ran. Obdobným způsobem napadl i jednadvacetiletou sestru, které zasadil sto čtyři ran. Při čekání na další členy rodiny si pak mladík brousil nože. Ušetřil pouze svou nejmladší, sedmnáctiletou sestru, kterou donutil, aby se svlékla do spodního prádla a zamkl ji na toaletě.

Nedala přednost a trefila Octavii

Foto FB Hasiči Kostelec

V úterý ráno po 8:00 hodině jela 38letá řidička po komunikaci ve vozidle Š Octavia od obce Čelechovice na Hané ve směru ke komunikaci II/366. V křižovatce s komunikací III/36636 řidička nerespektovala svislou dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě", kdy v křižovatce pouze přibrzdila a vjela do křižovatky.

 Ve stejnou chvíli jel po hlavní silnici ve směru od obce Kostelec na Hané na Smržice stejně starý řidič v osobním voze Š Octavia. Následoval střet a obě vozidla skončila v příkopu. Řidička byla zraněna a převezena do nemocnice na vyšetření. Ani jeden neřídil pod vlivem alkoholu. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 300 000 Kč. „Nehoda je nadále v šetření policistů," sdělila PvNovinkám policejní mluvčí Miluše Zajícová. (ber)

Povraždil své nejbližší. Hrozí mu i doživotí

Foto Policie ČR

Devětadvacetiletého muže obžaloval v minulých dnech státní zástupce z trojnásobné vraždy.  Koncem dubna zavraždil v rodinném domě v Kostelci na Hané tři lidi – svého otce, bratra a sestru. Muž se k činu po zadržení doznal, hrozí mu 15 až 20 let nebo výjimečný trest.

Muž 29. dubna 2022 zavraždil členy své rodiny zvlášť surovým a trýznivým způsobem a po předchozím uvážení. Vyzbrojil se přitom loveckými noži. Nejprve zaútočil na třiadvacetiletého bratra, kterému zasadil minimálně 40 ran.  Podobným způsobem napadl po návratu z venčení psa jednadvacetiletou sestru.  Nakonec zaútočil na sedmapadesátiletého otce, který se vrátil z práce. Otec se pokusil utéct, pachatel jej však pronásledoval a ubodal ho před domem. Ušetřil pouze nejmladší sedmnáctiletou sestru, kterou zamkl na toaletě.

Zabil bratra, sestru i otce. Muži z Kostelce na Hané hrozí až výjimečný trest

Foto Policie ČR

Krajští kriminalisté ukončili vyšetřování zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaný na třech osobách z 29. dubna 2022 v Kostelci na Hané. Krajskému státnímu zástupci v Brně předali spis s návrhem na podání obžaloby na devětadvacetiletého muže, kterému hrozí trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest.

Muž je obviněn z toho, že v pátek 29. dubna 2022 dopoledne muž v rodinném domě v Kostelci na Hané usmrtil nejprve třiadvacetiletého bratra a o něco později jednadvacetiletou sestru. Nejmladší sedmnáctiletou sestru neměl v úmyslu zabít, a proto ji kolem poledne po příchodu ze školy uzamkl na toaletě, aby nemohla přivolat pomoc. Pak čekal, až se z práce vrátí domů sedmapadesátiletý otec. Na něj zaútočil u vchodových dveří. Ten se snažil před útočníkem z domu utéct.

Policie vyšetřuje násilný trestný čin v Kostelci. Tři mrtví

ilustrační foto Policie ČR

Kostelcem na Hané podle agentury Aktu.cz otřásla v pátek trojnásobná vražda. Odehrála se v rodinném domě. Policisté pátrají po pachateli, který je pravděpodobně na útěku. Jeho totožnost znají.

Podle informací serveru Aktu.cz se v domě na ulici Přemyslovka našla dvě těla, další mrtvé tělo leželo před domem. Policisté se k údajné tragédii odmítli vyjádřit. „K události v Kostelci na Hané nebudeme poskytovat informace, probíhá vyšetřování,“ sdělila PvNovinkám mluvčí Marie Šafářová s tím, že informace budou poskytnuty, jakmile to bude možné.

Přehlédla i přeslechla výstrahu. A vjela pod vlak

foto Policie ČR

Štěstí v neštěstí měla v pondělí odpoledne 42letá žena, která jela v osobním vozidle se svými nezletilými dětmi. Řídila v Kostelci na Hané po ulici Husova, ale zřejmě se plně nevěnovala řízení a vjela na trať.

Zřejmě přehlédla světelnou výstrahu červených přerušovaných světel na železničním přejezdu a přeslechla i zvonek zabezpečovacího zařízení.  Najela na trať v době, kdy tudy projížděl vlak směřující do Prostějova a došlo ke střetu levé přední části auta s pravým bokem vlakové soupravy,“ informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že při nehodě naštěstí nedošlo k žádnému zranění a vznikla pouze hmotná škoda na vozidle a vlaku, která byla předběžně vyčíslena na 220 000 Kč. Požití alkoholu bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou u řidičky i strojvedoucího.

Zdeněk Izer přifrčí do Kostelce na Hané Na plný coole

Foto Mamut Agency

Zábavný pořad, ve kterém se diváci budou moci setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera, nabízí konická Mamut Agency. Jedinečný bavič bude s představením Na plný coole k vidění 5. dubna v místní sokolovně.

Jako vždy přijdou na řadu oblíbené scénky, parodie, mnoho skvělých vtipů a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Vystoupení je opět obohacené videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky a světelnými efekty.

Vstupenky jsou již nyní v předprodeji na ticketportal.cz, v Kostelci na Hané pak v prodejně Květiny Ptáčková.

A pozor, bude soutěž o vstupenky! (ber)