Kostelec na Hané

Policie vyšetřuje násilný trestný čin v Kostelci. Tři mrtví

ilustrační foto Policie ČR

Kostelcem na Hané podle agentury Aktu.cz otřásla v pátek trojnásobná vražda. Odehrála se v rodinném domě. Policisté pátrají po pachateli, který je pravděpodobně na útěku. Jeho totožnost znají.

Podle informací serveru Aktu.cz se v domě na ulici Přemyslovka našla dvě těla, další mrtvé tělo leželo před domem. Policisté se k údajné tragédii odmítli vyjádřit. „K události v Kostelci na Hané nebudeme poskytovat informace, probíhá vyšetřování,“ sdělila PvNovinkám mluvčí Marie Šafářová s tím, že informace budou poskytnuty, jakmile to bude možné.

Přehlédla i přeslechla výstrahu. A vjela pod vlak

foto Policie ČR

Štěstí v neštěstí měla v pondělí odpoledne 42letá žena, která jela v osobním vozidle se svými nezletilými dětmi. Řídila v Kostelci na Hané po ulici Husova, ale zřejmě se plně nevěnovala řízení a vjela na trať.

Zřejmě přehlédla světelnou výstrahu červených přerušovaných světel na železničním přejezdu a přeslechla i zvonek zabezpečovacího zařízení.  Najela na trať v době, kdy tudy projížděl vlak směřující do Prostějova a došlo ke střetu levé přední části auta s pravým bokem vlakové soupravy,“ informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že při nehodě naštěstí nedošlo k žádnému zranění a vznikla pouze hmotná škoda na vozidle a vlaku, která byla předběžně vyčíslena na 220 000 Kč. Požití alkoholu bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou u řidičky i strojvedoucího.

Zdeněk Izer přifrčí do Kostelce na Hané Na plný coole

Foto Mamut Agency

Zábavný pořad, ve kterém se diváci budou moci setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera, nabízí konická Mamut Agency. Jedinečný bavič bude s představením Na plný coole k vidění 5. dubna v místní sokolovně.

Jako vždy přijdou na řadu oblíbené scénky, parodie, mnoho skvělých vtipů a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Vystoupení je opět obohacené videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky a světelnými efekty.

Vstupenky jsou již nyní v předprodeji na ticketportal.cz, v Kostelci na Hané pak v prodejně Květiny Ptáčková.

A pozor, bude soutěž o vstupenky! (ber)

Staré Prostějovsko. Svatý Valentýn

Foto ber

Svátek svatého Valentýna, zkráceně Valentýn, se slaví každý rok 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi partnery. 

Jestlipak víte, kde stojí tato krásná barokní socha svatého Valentina, patrona zamilovaných? Jestli tipujete Kostelec na Hané, je to správně.  Pokud víte, že se na Prostějovsku ještě někde nachází socha tohoto svatého muže, dejte nám vědět. (ber)

Staré Prostějovsko. Svatý Valentýn

Foto ber

Svátek svatého Valentýna, zkráceně Valentýn, se slaví každý rok 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi partnery. 

Jestlipak víte, kde stojí tato krásná barokní socha svatého Valentina, patrona zamilovaných? Jestli tipujete Kostelec na Hané, je to správně.  Pokud víte, že se na Prostějovsku ještě někde nachází socha tohoto svatého muže, dejte nám vědět. (ber)

Babí léto v Kostelci s Ještěrem. Už v úterý

ilustrační foto Muzeum a galerie Prostějov

Petr Bezruč by ve středu 15. září oslavil sto padesáté čtvrté narozeniny. V Červeném domku v Kostelci na Hané si jej Muzeum a galerie v Prostějově připomene už o den dřív, a to celodenní akcí nazvanou Babí léto s Bezručem.

V úterý 14. září si příchozí mohou, po vzoru Petra Bezruče, vyzkoušet výplaz na Lysou horu, nachystané budou i kreativní dílničky nebo komentované prohlídky, které budou odpoledne, vždy v celou hodinu. „Příchozím vysvětlíme také to, proč se Bezručovi přezdívalo „Starý Ještěr.“ A právě v souvislosti s tímto oslovením, jsme do Kostelce pozvali i chovatele Martina Rokose ze Zlína, který s sebou přiveze varana, chameleona, gekončíky nebo agamu vousatou a podělí se s námi o zkušenosti s chovem těchto zajímavých zvířat. Srdečně všechny zveme,“ uvedl Filip Gregor, kurátor sbírky Petra Bezruče.

Má zákaz na 32 měsíců. Přesto řídil

foto Policie ČR

Od července letošního roku nesmí za volant motorových vozidel 63letý muž, protože mu byl Okresním soudem v Prostějově vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel pro všechny skupiny.

„Nicméně nebral ohled na trest, který mu má skončit až v březnu roku 2023, dál jezdil ve vozidle, a přitom byl zastaven hlídkou v Kostelci na Hané. Dechovou zkouškou se nepotvrdilo, že by před jízdou popíjel alkohol. Pokračovat v jízdě mu policisté zakázali a následně se bude zodpovídat z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," uvedla k případu policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Mladá žena pod vlivem a bez řidičáku

ilustrační foto Policie ČR

Za volantem neměla vůbec co dělat 24letá mladá žena, kterou kontrolovala policejní hlídka na ulici Za Branou v Kostelci na Hané.

Na pokyn policistů zastavila ve večerních hodinách vozidlo Š Fabia a při kontrole se podrobila i dechové zkoušce, která byla pozitivní s hodnotami 1, 34 a 1, 37 promile alkoholu. S výsledkem souhlasila a doznala, že před jízdou pila víno a jednu dvanáctku. Policisté u řidičky provedli i orientační test na návykové látky také s pozitivním výsledkem na amfetaminy a metamfetaminy. K tomu uvedla, že před dvěma dny pervitin užila. A do třetice se zjistilo, že není ani vlastníkem žádného řidičského oprávnění.

Půjčte si knížky u Petra Bezruče. V Kostelci na Hané

Foto Muzeum a galerie Prostějov

Novinku v podobě veřejné knihovny si na letošní prázdniny nachystal Červený domek Petra Bezruče v Kostelci na Hané na Prostějovsku. Kromě toho se od 1. července pro návštěvníky prodloužila i otevírací doba památníku.

Dějiny Evropy, návod jak pěstovat orchideje ale třeba i detektivní příběh od Larse Keplera najdou návštěvníci památníku Petra Bezruče v Kostelci na Hané v šedé nízké knihovně před vstupem do domku. „Po rozsáhlé rekonstrukci je památník druhou sezonu otevřený a my jsme přemýšleli, co nového návštěvníkům letos nabídneme. Petr Bezruč byl básník, knihy a literatura se k jeho osobnosti přirozeně hodí, a proto jsme se rozhodli instalovat veřejnou knihovničku, která lidem může zpříjemnit návštěvu památníku,“ vysvětlil Filip Gregor, historik Muzea a galerie v Prostějově, které domek spravuje.

Jatka na jatkách. Ženu zranil skot

Ilustrační foto pixabay.com

V pátek v dopoledních hodinách došlo k úrazu pracovnice jatek v Kostelci na Hané. Ženu středního věku při pracovním procesu srazil dobytek.

„Na místo události byla vyslána rychlá lékařská pomoc z Prostějova. Po příjezdu výjezdové skupiny na pracoviště došlo k ošetření pacientky, která po poražení dobytkem utrpěla zhmoždění ramene. Poranění doprovázela i nevolnost společně s bolestmi hlavy a krční páteře,“ uvedla mluvčí záchranky Lucie Urbanová s tím, že záchranáři proto imobilizovali pacientce páteř krčním límcem a zajistili žilní vstup k nutné aplikaci léků a infúzních roztoků.