Stražisko

Jízdu na skútru nezvládl. Seniora odvál ze silnice vítr

Foto Policie ČR

Když ve středu dopoledne sedal na skútr 76letý senior, netušil, že nedojede do cíle bez újmy. Při jízdě obcí Stražisko jízdu nezvládl, zřejmě na tom měl podíl i silný boční vítr a senior vyjel mimo komunikaci do příkopu.

„Při pádu se zranil a přivolaná záchranná služba ho převezla do nemocnice," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dechová zkouška byla negativní a hmotná škoda byla předběžně stanovena na 5 000 Kč. Havárie je nadále v šetření. (red)

Prostějov získá dotaci na cyklostezku ve Stražisku

ilustrační foto ber

Radní na svém jednání schválili přijetí dotace na výstavbu cyklistické komunikace.

„Už na jednání rady v září loňského roku jsme odsouhlasili podání žádosti o dotaci na realizaci projektu s názvem: „Cyklistická komunikace Romže úsek "J" - lesní cesta Stražisko“ z IROP vyhlášeného Ministerstvem pro místní rozvoj. Teď jsme obdrželi informaci, že dotaci získáváme. Předmětem projektu je vybudování stezky pro cyklisty v úseku mezi obcí Stražisko a Ptenským Dvorkem o celkové délce 1 162,250 m; šířky 3,0 m. Tento úsek cyklostezky má vazbu na další dílčí úseky, jež dohromady tvoří dopravní cestu pro cyklisty údolím řeky Romže, a to z Prostějova do Konice.

Vítr trápil Olomoucký kraj. U Malen narazilo auto do stromu

Foto HZS Olomouckého kraje

65 událostí spojených se silným větrem, několik výjezdů i díky vydatným srážkám – popadané stromy, uvolněné plechy, krytina čerpání vody či odstraňování naplavenin, ale i nehody vozidel a vlaku po nárazech do stromu. To vše řešili během pátku hasiči v Olomouckém kraji.

„Drtivou většinou našich výjezdů je odstraňování popadaných stromů či větších větví na komunikace, veřejná prostranství nebo nebezpečí pádu na objekty. Výběrem zajímavostí k místům v Olomouckém kraji uvádíme následující události,“ zveřejnili hasiči na svém FB.

Kostelec na Hané – zajištění uvolněných plechů na hale,

Prostějov – odstranění části krytiny přístřešku,

Šubířov – ulétající skleník,

čerpání vody Olšovec,

Klokočí – ucpaný propustek, čištění,

Uničov pročištění stavidel,

Lipník nad Bečvou – čištění koryta řeky,

Hasiči mají nadále plné ruce práce. S vodou

Foto HZS Olomouckého kraje

V souvislosti s vydanou výstrahou pro Olomoucký kraj na vydatné srážky a návazně povodňovou bdělost evidují hasiči od ranních hodin zvýšený počet výjezdových událostí technického charakteru.

„Zasahujeme u odstraňování překážek, stromů, při odčerpávání sklepů či čištění odtokových cest,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na Prostějovsku opět zasahují v Želči a Doloplazech. 

Kvůli přívalovým dešťům dosáhly prvního povodňového stupně hladiny toků ve Stražisku, v Plumlově a Otaslavicích. (ber)