Doloplazy

Hanáci opět nadělili pět branek. Haná Prostějov – Sokol Doloplazy 5:0 (3:0)

Foto Oldřich Lošťák

V 15. hracím kole 1.B třídy, skupiny B Olomouckého KFS nastoupili Hanáci na „umělce“ proti hráčům Sokola Doloplazy u Olomouce.

Po vlažnější patnáctiminutovce se Hanáci dostali do mírného tlaku a hned v 16. minutě šli do vedení. Typner nacentroval do vápna a Hladký střelou k tyči otevřel skóre zápasu – 1:0. Ve 41. minutě zahrával Mazouch trestný kop a míč z hlavy Světlíka putoval k tyči Šiškovy branky – 2:0. Ještě před odchodem do šaten hosté faulovali ve vápně a nařízenou penaltu proměnil Gábor – 3:0! Hanáci mohli ještě v samotném závěru poločasu zvýšit skóre, ale skákající míč napálil Gábor nad branku. Druhý poločas pokračoval tlakem Hanáků, z něhož v 50. minutě vytěžili další branku.

Ohnivý kohout se usadil v Doloplazech. V rodinném domě

Foto HZS Olomouckého kraje

V Doloplazech začal v pátek v podvečer hořet rodinný dům. Před ohněm, který se pustil do podkroví a střechy, stačili obyvatelé utéct.

S požárem bojovalo pět hasičských jednotek. „Hasiči dostali oheň rychle pod kontrolu, ochlazovali zasažený prostor, odvětrali jej a rozebrali konstrukce, aby nalezli skrytá ohniska a dohasili je,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová s tím, že hasiči zasahovali v dýchací technice a využili termokameru. Dům byl v řadové zástavbě, kontrolovali proto i sousední objekt. Zasahovala profi jednotka z Prostějova a JSDH Doloplazy, Němčice nad Hanou, Brodek u PV a Nezamyslice. (ber)

Až v devátém kole Hanáci bez bodů

Foto Oldřich Lošťák

Sokol Doloplazy – Haná Prostějov 3:1 (1:1)

V 9. kole 1. B třídy skupiny B olomouckého KFS nastoupili Hanáci na těžkém, blátivém terénu proti mužstvu Doloplaz. Domácím toto „blátíčko“ vyhovovalo a lépe se na něm pohybovali.

Už v 6. minutě přečíslili obranu Hané a střelou Dočkala zblízka šli do vedení. Hanákům chvíli trvalo, než se s terénem seznámili, ale v 16. minutě se obranou domácích probil Cibulec a prudkou střelou vyrovnal na 1:1. V prvním poločase měla obě mužstva několik šancí, ale brankáři a terén byli proti. V 58. minutě faulovali hosté v pokutovém území a nařízenou penaltu Zábranský proměnil – 2:1.  V posledních dvaceti minutách vrhli Hanáci všechno do útoku, ale žádná šance neskončila vyrovnáním. Naopak domácí využili v 90.

Hasiči mají nadále plné ruce práce. S vodou

Foto HZS Olomouckého kraje

V souvislosti s vydanou výstrahou pro Olomoucký kraj na vydatné srážky a návazně povodňovou bdělost evidují hasiči od ranních hodin zvýšený počet výjezdových událostí technického charakteru.

„Zasahujeme u odstraňování překážek, stromů, při odčerpávání sklepů či čištění odtokových cest,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na Prostějovsku opět zasahují v Želči a Doloplazech. 

Kvůli přívalovým dešťům dosáhly prvního povodňového stupně hladiny toků ve Stražisku, v Plumlově a Otaslavicích. (ber)