Doloplazy

Po heroickém boji porazili Hanáci Doloplazy. Haná Prostějov – Sokol Doloplazy 4:3 (1:2)

Foto Oldřich Lošták

V 15. kole 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS přivítali Hanáci na umělce v Olympijské ulici tým Sokola Doloplazy. Už ve 4. minutě po rohovém kopu otevřeli hosté Stachem skóre zápasu - 0:1. Domácí zahrozili ve 13. minutě, ale po nahrávce Krupičky střílel Novák z hranice vápna mimo Šiškovu branku. Ve 24. minutě unikl po křídle domácí Hladký, ale jeho přihrávku poslal Novák pro změnu nad branku.

Ve 28. minutě však přihrál Typner volnému Gáborovi, který obešel i gólmana Šišku a vyrovnal na 1:1. Ve 30. minutě zahrávali hosté přímý kop, míč se odrazil od zdi a k překvapení všech přítomných odpískal rozhodčí za nastřelenou ruku pokutový kop. Hostující Dočkal jej bezpečně proměnil.

Další opilec za volantem. Chytili ho v Doloplazech s 2,5 promile

ilustrační foto Policie ČR

V pátek 2. února večer policejní hlídka zastavila projíždějící vozidlo Mercedes v obci Doloplazy. Policisté v rámci dopravní kontroly podrobili řidiče dechové zkoušce na alkohol.

„Jednačtyřicetiletý muž při ní nadýchal téměř dvě a půl promile alkoholu. Hrozí mu za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," konstatoval policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Hanáci opět nadělili pět branek. Haná Prostějov – Sokol Doloplazy 5:0 (3:0)

Foto Oldřich Lošťák

V 15. hracím kole 1.B třídy, skupiny B Olomouckého KFS nastoupili Hanáci na „umělce“ proti hráčům Sokola Doloplazy u Olomouce.

Po vlažnější patnáctiminutovce se Hanáci dostali do mírného tlaku a hned v 16. minutě šli do vedení. Typner nacentroval do vápna a Hladký střelou k tyči otevřel skóre zápasu – 1:0. Ve 41. minutě zahrával Mazouch trestný kop a míč z hlavy Světlíka putoval k tyči Šiškovy branky – 2:0. Ještě před odchodem do šaten hosté faulovali ve vápně a nařízenou penaltu proměnil Gábor – 3:0! Hanáci mohli ještě v samotném závěru poločasu zvýšit skóre, ale skákající míč napálil Gábor nad branku. Druhý poločas pokračoval tlakem Hanáků, z něhož v 50. minutě vytěžili další branku.

Ohnivý kohout se usadil v Doloplazech. V rodinném domě

Foto HZS Olomouckého kraje

V Doloplazech začal v pátek v podvečer hořet rodinný dům. Před ohněm, který se pustil do podkroví a střechy, stačili obyvatelé utéct.

S požárem bojovalo pět hasičských jednotek. „Hasiči dostali oheň rychle pod kontrolu, ochlazovali zasažený prostor, odvětrali jej a rozebrali konstrukce, aby nalezli skrytá ohniska a dohasili je,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová s tím, že hasiči zasahovali v dýchací technice a využili termokameru. Dům byl v řadové zástavbě, kontrolovali proto i sousední objekt. Zasahovala profi jednotka z Prostějova a JSDH Doloplazy, Němčice nad Hanou, Brodek u PV a Nezamyslice. (ber)

Až v devátém kole Hanáci bez bodů

Foto Oldřich Lošťák

Sokol Doloplazy – Haná Prostějov 3:1 (1:1)

V 9. kole 1. B třídy skupiny B olomouckého KFS nastoupili Hanáci na těžkém, blátivém terénu proti mužstvu Doloplaz. Domácím toto „blátíčko“ vyhovovalo a lépe se na něm pohybovali.

Už v 6. minutě přečíslili obranu Hané a střelou Dočkala zblízka šli do vedení. Hanákům chvíli trvalo, než se s terénem seznámili, ale v 16. minutě se obranou domácích probil Cibulec a prudkou střelou vyrovnal na 1:1. V prvním poločase měla obě mužstva několik šancí, ale brankáři a terén byli proti. V 58. minutě faulovali hosté v pokutovém území a nařízenou penaltu Zábranský proměnil – 2:1.  V posledních dvaceti minutách vrhli Hanáci všechno do útoku, ale žádná šance neskončila vyrovnáním. Naopak domácí využili v 90.

Hasiči mají nadále plné ruce práce. S vodou

Foto HZS Olomouckého kraje

V souvislosti s vydanou výstrahou pro Olomoucký kraj na vydatné srážky a návazně povodňovou bdělost evidují hasiči od ranních hodin zvýšený počet výjezdových událostí technického charakteru.

„Zasahujeme u odstraňování překážek, stromů, při odčerpávání sklepů či čištění odtokových cest,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na Prostějovsku opět zasahují v Želči a Doloplazech. 

Kvůli přívalovým dešťům dosáhly prvního povodňového stupně hladiny toků ve Stražisku, v Plumlově a Otaslavicích. (ber)