Otaslavice

Válečné eso Josef František má opět svého Hawker Hurricane

Foto https://fcafa.com/

V sobotu byl v Imperiálním válečném muzeu v Duxfordu za přítomnosti velvyslance České republiky Libora Sečky představen Hawker Hurricane RF-R, R4175, hrdě nesoucí označení příslušející československému leteckému esu, seržantovi Josefu Františkovi. Jeden z nejznámějších československých pilotů pocházel z Otaslavic.

Josef František létal v době Bitvy o Británii v 303. polské peruti a byl, v době své smrti, nejúspěšnějším pilotem bitvy jak perutě, tak Spojenců. Se svým letounem Hurricane RF-R, R4175 dosáhl 8 z celkového počtu 17 sestřelených letadel Luftwafe a přišel nakonec o život při letecké nehodě 8. října 1940.

O ceny cestovního ruchu usiluje cyklostezka, ekofarma i biotop

Foto Zlatá farma

Pět kategorií, stejný počet nominovaných v každé z nich, a především hlasy veřejnosti, které rozhodnou o vítězích pro rok 2020. Takový je čtvrtý ročník prestižní krajské ankety, která cílí na cestovní ruch v regionu.

Na stránkách CENYKRAJE.CZ mohou lidé hlasovat pro novinku v cestovním ruchu, zimní středisko, lázeňský balíček nebo eco friendly zařízení a také osobnost gastronomie.

Za náš region bojuje v kategorii novinka cestovního ruchu cyklostezka Mostkovice-Plumlov, v kategorii eco friendly zařízení Zlatá farma Štětovice a biotop Otaslavice,

Hlasování probíhá do 30. srpna. Slavnostní vyhlášení cen se uskuteční 24. září na tradičním místě v Arcibiskupském paláci v Olomouci.

Hasiči mají nadále plné ruce práce. S vodou

Foto HZS Olomouckého kraje

V souvislosti s vydanou výstrahou pro Olomoucký kraj na vydatné srážky a návazně povodňovou bdělost evidují hasiči od ranních hodin zvýšený počet výjezdových událostí technického charakteru.

„Zasahujeme u odstraňování překážek, stromů, při odčerpávání sklepů či čištění odtokových cest,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na Prostějovsku opět zasahují v Želči a Doloplazech. 

Kvůli přívalovým dešťům dosáhly prvního povodňového stupně hladiny toků ve Stražisku, v Plumlově a Otaslavicích. (ber)

Koupaliště v Otaslavicích je na sezonu připraveno

Foto biotop Otaslavice

21. července 2018 byl v Otaslavicích slavnostně otevřen nový biotop, který vznikl na místě původního koupaliště.

Letos tedy stále oblíbenější místo, které k rekreaci využívají lidé z širokého okolí, oslaví druhé narozeniny. Mimo občerstvení, koupání a slunění nabízí dětské hřiště. V sousedství je i areál, kde si můžete zahrát discgolf. Otevírat se bude dle počasí. (ber)

Koupaliště Otaslavice otevírá již 1. června!

ilustrační foto otaslavice - koupaliště

Koupaliště Otaslavice je plně připraveno ke svému otevření. Své brány otevře v době od devíti do devatenácti hodin.

Koupaliště na bázi přírodního biotopu bylo otevřeno v loňském roce. Nabízí parkoviště pro auta i bicykly a bufet.

Koupací biotop funguje na principu přírodního čištění. Bazén má dvě části. V první se lidé mohou koupat, ve druhé jsou vysazené rostliny, které svými kořeny vodu čistí a fungují jako přírodní čistička. Vstupné pro dospělého přijde na 50 korun.

Bližší informace naleznete na koupalisteotaslavice.cz. (ber)

OBRAZEM: Otaslavické adventní koupání

Foto FB

Jak PvNovinky informovaly, v neděli se v otaslavickém biotopu opět koupalo.

Prostějovští zimní plavci tak chtějí založit tradici adventní koupele. Zachytilo je oko fotoaparátu Vladimíra Ambrose. (red)

 

OBRAZEM: Koupaliště v Otaslavicích slavnostně otevřelo!

Foto Zuzana Zapletalová

Otaslavice se dočkaly. V sobotu 21. července se slavnostně otevřel nový biotop, který vznikl na místě původního koupaliště. První koupání bylo zdarma, biotop praskal ve švech!

Návštěvníci se těšili z programu plného zábavy, her a skvělé muziky. Nechybělo občerstvení na grilu i v udírně, vynikající pivo i limo. "Už jsme se nemohli dočkat, jsme rádi, že se můžeme koupat, prázdniny jsou přeci v plném proudu", nechaly se slyšet místní děti. (red)

Otaslavice otevřou koupaliště. V sobotu!

ilustrační foto Společně pro Otaslavice

Otaslavice čeká velká sláva! V sobotu 21. července otevřou slavnostně nový biotop, který vznikl na místě původního koupaliště. 

Můžete se těšit na bohatý program plný zábavy, her a skvělé muziky. Samozřejmě nebude chybět občerstvení na grilu i v udírně, vynikající pivo i limo, zkrátka vše na co si vzpomenete. Akce začíná ve čtrnáct hodin. První koupání zdarma!

"Přijďte se podívat, jak se naše koupaliště vrací zpět do života. Těšíme se na vás," zvou Otaslavičtí. (red)

OBRAZEM: Rozsvěcování vánočního stromu v Otaslavicích

Foto Zuzana Zapletalová

V neděli se v Otaslavicích od šestnácti hodin rozběhl program k rozsvícení vánočního stromečku. Jako každým rokem vystoupily děti z mateřské i základní školy, na závěr se konal ohňostroj.

Po slavnostním rozsvícení stromečku si přítomní zazpívali vánoční písně se skupinou K2. "Bylo to velmi milé, škoda, že nám trochu sprchlo během programu, ale brzy se počasí umoudřilo a byl to příjemný podvečer", nechala se slyšet paní Zuzana. (red)

OBRAZEM: V Otaslavicích to o víkendu žije!

Foto čtenář Petr

O víkendu 18. a 19. června je v Otaslavicích živo. V sobotu se zde konaly Hry bez hranic, dnes slaví místní dobrovolní hasiči 130. narozeniny.

Devátého ročníku sportovního odpoledne Dny bez hranic se zúčastnilo deset desetičlenných družstev. Samotná soutěž začala ve čtrnáct hodin v areálu místní sokolovny. Moderování se ujal známý prostějovský showman Michal Mucha. "Družstva soutěžila například v přeletu kolem hladomorny, skládání obrovy nohy, vědomostní soutěži, zametání metlou, ve skládání názvu Otaslavic a v dalších úkolech. Bylo to báječné odpoledne plné napětí", napsal k zaslaným fotografiím čtenář Petr. (red)