Ceny kraje

Hejtmanství ocení top sportovce regionu. Na zasílání nominací máte poslední dny

ilustrační foto Olomoucký kraj

Ještě několik dnů mohou lidé nominovat osobnosti na Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti sportu. Vítěze jednotlivých kategorií vyhlásí krajské zastupitelstvo, předání ocenění by se mělo konat 16. února v Moravském divadle Olomouc. Návrhy je možné zasílat do 20. ledna.

„V důsledku omezení souvisejících s epidemickými opatřeními proti šíření koronaviru se letos předávání cen neuskutečnilo, což mě moc mrzí. V roce 2022 si to snad všichni vynahradíme, a tak už teď můžeme nominovat sportovní osobnosti, které získají ocenění v příštím roce,“ uvedl Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sportu.

Veškeré informace o udělování cen i jednotlivých kategoriích najdou lidé na stránce www.cenykraje.cz.

Hejtmanství ocení top sportovce regionu. Na zasílání nominací máte měsíc

ilustrační foto Olomoucký kraj

Ještě celý měsíc mohou lidé nominovat osobnosti na Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti sportu. Vítěze jednotlivých kategorií vyhlásí krajské zastupitelstvo, předání ocenění by se mělo konat 16. února příštího roku v Moravském divadle Olomouc.

„V důsledku omezení souvisejících s epidemickými opatřeními proti šíření koronaviru se letos předávání cen neuskutečnilo, což mě moc mrzí. V roce 2022 si to snad všichni vynahradíme, a tak už teď můžeme nominovat sportovní osobnosti, které získají ocenění v příštím roce,“ uvedl Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sportu.

Nominujme na Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2020 a 2021

ilustrační foto

Olomoucký kraj vyzývá k zasílání návrhů na udělení Cen Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2020 a 2021 v následujících kategoriích:

1) Cena za celoživotní přínos v oblasti kultury (dvorana slávy). Cena bude udělena konkrétní osobnosti s vazbou na Olomoucký kraj za její celoživotní přínos v oblasti kultury nebo památkové péče.

2) Výjimečný počin roku 2020–2021 v oblasti umění. Je oceňována mimořádná umělecká aktivita (akce), která byla organizačně zajišťována nebo realizována fyzickou nebo právnickou osobou s vazbou na Olomoucký kraj, a to v následujících oblastech umělecké tvorby:

a) hudby,

b) výtvarného umění,

c) divadla,

d) filmu, rozhlasu a televize,

e) literatury.

Ceny Olomouckého kraje za životní prostředí rozdány. Mezi finalisty náměstek a IRIS

Foto MMP

Prostějov měl v soutěži hned dva finalisty. Konkrétně prvního náměstka primátora Jiřího Pospíšila a rekonstruovaný objekt Ekocentra IRIS (obě nominace v oblasti Ceny veřejnosti).

Jiří Pospíšil byl nominován za dlouhodobé řešení problematiky nakládání s komunálními odpady. Aktivně vystupuje při řešení této problematiky, za jeho působení se podařilo založit Spolek Odpady Olomouckého kraje, do nějž se podařilo zapojit obce, které představují většinu obyvatel Olomouckého kraje. 

Podpořme hlasováním IRIS! Ceny za přínos v oblasti životního prostředí Olomouckého kraje jdou do finále

Foto MMP

Vítěze jednotlivých kategorií vybere porota. O ceně veřejnosti mohou rozhodnout přímo sami lidé, a to prostřednictvím webových stránek CENYKRAJE.CZ. Hlasování právě začalo a bude probíhat až do 22. srpna. Zapojit se může opravdu každý. Také město Prostějov má své „nominované želízko“ v ohni. Jde zrekonstruovanou budovu EKOCENTRA IRIS.

„Zaslali jsme tuto nominaci, protože považujeme budovu za ekologicky povedenou se všemi atributy dneška! Je logické, že organizace zabývající se touto problematikou bude sídlit právě v budově, která má prvky modrozelené infrastruktury,“ uvedla s úsměvem prostějovská náměstkyně primátora Milada Sokolová a doplnila další potřebné informace ke stavbě, která vznikla na místě původního objektu. Ten byl právě kvůli svému nevyhovujícímu technickému stavu zbourán.

Absolutním vítězem cen životního prostředí jsou Arcibiskupské lesy

foto Olomoucký kraj

Region má nové držitele Cen Olomouckého kraje v oblasti životního prostředí. Hejtmanství je vyhlásilo ve čtvrtek 10. září večer ve Staré střelnici v Hranicích. Absolutním vítězem jsou Arcibiskupské lesy. Na hlasování se podílela formou internetové ankety veřejnost.

„Pracovat na zlepšení životního prostředí je těžká práce, jejíž výsledky jsou často vidět až za několik let. To ale vůbec nevadí, protože z nich budou čerpat další generace. Tím víc hejtmanství ochranu přírody podporuje,“ uvedl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Absolutním vítězem ankety se staly Arcibiskupské lesy Olomouc. Cenu hejtmana získala in memoriam Magda Zmrhalová a například ocenění za významný počin v kategorii voda si odneslo Povodí Moravy společně s CHKO Litovelské Pomoraví.

Ceny kultury mají nové majitele. Patří mezi ně i Theodor Mojžíš

foto Olomoucký kraj

Celkem deset cen v oblasti kultury za rok 2019 udělil v úterý 1. září Olomoucký kraj. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil v Městském domě v Přerově. Mezi oceněnými jsou autoři literární, televizní nebo divadelní tvorby.

Cenu hejtmana za výjimečný počin v oblasti umění převzal Theodor Mojžíš z Prostějova – tvůrce dokumentárního filmu Barokní velmož.

Dále byli oceněni:

Hlasování o Ceny Olomouckého kraje jde do finále. Podpořte naše projekty!

Foto Ceny kraje

Už jen necelý týden mají lidé na to, aby hlasovali v anketě o Ceny Olomouckého kraje v oblasti životního prostředí. A pouze třináct dní zbývá do volby držitelů cen cestovního ruchu. Vyjádřit své poděkování těm, kteří chrání přírodu nebo vzorně pečují o pohodlí turistů, mohou zájemci na webu CENYKRAJE.CZ.

„Do této chvíle se do hlasování v obou krajských anketách zapojilo už skoro deset tisíc lidí. Hlasování o ceny v oblasti životního prostředí končí 23. srpna, v případě cen cestovního ruchu je uzávěrka 30. srpna. Času není nazbyt a o vítězích bude rozhodovat každý hlas,“ vyzval k účasti v anketě Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

O ceny cestovního ruchu usiluje cyklostezka, ekofarma i biotop

Foto Zlatá farma

Pět kategorií, stejný počet nominovaných v každé z nich, a především hlasy veřejnosti, které rozhodnou o vítězích pro rok 2020. Takový je čtvrtý ročník prestižní krajské ankety, která cílí na cestovní ruch v regionu.

Na stránkách CENYKRAJE.CZ mohou lidé hlasovat pro novinku v cestovním ruchu, zimní středisko, lázeňský balíček nebo eco friendly zařízení a také osobnost gastronomie.

Za náš region bojuje v kategorii novinka cestovního ruchu cyklostezka Mostkovice-Plumlov, v kategorii eco friendly zařízení Zlatá farma Štětovice a biotop Otaslavice,

Hlasování probíhá do 30. srpna. Slavnostní vyhlášení cen se uskuteční 24. září na tradičním místě v Arcibiskupském paláci v Olomouci.

Kdo získá prestižní cenu? Rozhodnutí padne brzy

ilustrační foto zámek Čechy pod Kosířem

Do 20. srpna mají lidé čas na to, aby rozhodli, které místo nebo akce v regionu získá Cenu Olomouckého kraje v oblasti cestovního ruchu. Z pětadvaceti nominovaných mohou vybírat na webové adrese www.cenykraje.cz.

Na webu zájemci najdou nejen přehled všech pěti kategorií, ale i stručný popis nominací a výsledky prvního ročníku ankety z roku 2017. „Oproti loňsku mohou lidé letos nově ocenit nejlepší gastro akci nebo zvolit nejpodařenější novinku v oblasti cestovního ruchu,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.