cestovní ruch

Letní kartičky jsou součástí akce #Prostějov baví

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Město Prostějov připravilo na podporu turistického ruchu ve městě pro letošní prázdniny akci #Prostějov baví.

„Jde nám o to, aby turisté, kteří do města přijedou, tu také nějakou dobu pobyli. Zároveň tím chceme podpořit naše prostějovské ubytovatele a propagovat služby a atrakce, které Prostějov nabízí. S kolegou a předsedou Komise pro cestovní ruch a podporu podnikání Markem Moudrým jsme se inspirovali ve městech jako Znojmo nebo Praha, kde zase naopak mohou benefity využívat třeba Prostějované, kteří do těchto měst o prázdninách zavítají. Jinými slovy aktivita #Prostějov baví je určena čistě návštěvníkům, kteří nemají trvalé bydliště v Prostějově.

Kraj opět podpoří cestovní ruch. Zaměří se na Střední Moravu!

ilustrační foto olkraj.cz

Rada Olomouckého kraje schválila akci Cestuj s Olomouc region Card na podporu cestovního ruchu, která se letos zaměří na Střední Moravu. Pomoc bude mít podobu slevové karty Olomouc region Card (ORC). Tu zdarma dostanou lidé, kteří se na Střední Moravě ubytují nejméně na dvě noci.

„Díky slevové kartě dostanou turisté možnost navštívit spoustu míst v Olomouckém kraji, a to buď se slevou, nebo zcela zdarma. Karta nabízí také bezplatné MHD v Olomouci i slevy na jízdenky Českých drah. Hejtmanství se tímto krokem snaží podpořit cestovní ruch, který kvůli epidemii covid-19 utrpěl výrazné ztráty,“ vysvětlila Milada Sokolová, zastupitelka Olomouckého kraje pro oblast cestovního ruchu.

Živá voda pro cestovní ruch. Krajští zastupitelé schválili projekty za miliony

ilustrační foto olkraj.cz

Nejen rozvolňování protiepidemických opatření, ale také promyšlená podpora Olomouckého kraje umožní další rozvoj cestovního ruchu v regionu. Krajští zastupitelé na svém posledním zasedání schválili projekty za milióny korun, které jsou zaměřeny právě na oblast turistiky a cestování.

Podle Milady Sokolové, zastupitelky Olomouckého kraje zodpovědné za oblast cestovního ruchu, Olomoucký kraj nabízí několik dotačních titulů, ze kterých mohou lidé, kteří se turistickým ruchem zabývají, čerpat. „Jde třeba o podporu nadregionálních akcí, zahraničních vztahů nebo rozvoj turistických informačních center,“  říká Sokolová

Požadujeme efektivní podporu podnikatelů v cestovním ruchu, říká Milada Sokolová

ilustrační foto Olomoucký kraj

Důraznější apel na příslušná ministerstva, aby efektivněji pomohla podnikatelům v cestovním ruchu, kteří se potýkají s dopady opatření v souvislosti s pandemií koronaviru. To je jeden z výsledků jednání Komise pro cestovní ruch Asociace krajů ČR, které proběhlo v pondělí 8. února.

„Chceme, aby pravidla kompenzačních programů a jejich změny byly komunikovány směrem k zasaženým subjektům jasně a přehledně v předem stanovených intervalech. O změnách v nastavených pravidlech je třeba podnikatele informovat s předstihem, není možné aplikovat změny ze dne na den,“ řekla Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro cestovní ruch a vnější vztahy.

Kraje společně s Českou unií cestovního ruchu požadují zrychlení spravedlivého systému vyplácení kompenzací, jeho zjednodušení a zvýšení transparentnosti.

Hejtmanství stupňuje podporu aktivit v oblasti cestovního ruchu

ilustrační foto

Více než tři sta osmdesát miliónů korun investoval Olomoucký kraj v roce 2019 do podpory aktivit v oblasti cestovního ruchu. Vyplývá to z přehledu plnění akčního plánu programu rozvoje turismu v regionu. Například v roce 2014 přitom do stejné oblasti putovalo jen něco přes sedmdesát a půl miliónu.

„Akční plán programu rozvoje cestovního ruchu platí pro roky 2014 až 2020. Z jeho plnění je jasné, že podpoře turismu přikládáme velký význam. Každým rokem zvyšujeme celkový objem peněz, které pomáhají realizovat projekty, díky kterým k nám přijíždí více návštěvníků,“ uvedl uvolněný člen Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu Vladimír Lichnovský.

Zatímco v letech 2014 a 2015 se výše uvedená krajská podpora držela pod sto milióny korun, v roce 2016 tuto hranici poprvé překonala. V dalším období už jenom narůstala.

O ceny cestovního ruchu usiluje cyklostezka, ekofarma i biotop

Foto Zlatá farma

Pět kategorií, stejný počet nominovaných v každé z nich, a především hlasy veřejnosti, které rozhodnou o vítězích pro rok 2020. Takový je čtvrtý ročník prestižní krajské ankety, která cílí na cestovní ruch v regionu.

Na stránkách CENYKRAJE.CZ mohou lidé hlasovat pro novinku v cestovním ruchu, zimní středisko, lázeňský balíček nebo eco friendly zařízení a také osobnost gastronomie.

Za náš region bojuje v kategorii novinka cestovního ruchu cyklostezka Mostkovice-Plumlov, v kategorii eco friendly zařízení Zlatá farma Štětovice a biotop Otaslavice,

Hlasování probíhá do 30. srpna. Slavnostní vyhlášení cen se uskuteční 24. září na tradičním místě v Arcibiskupském paláci v Olomouci.

Kraj podpoří projekty v cestovním ruchu. Peníze půjdou i do plumlovského Žraloka

ilustrační foto

Lepší podmínky pro cykloturistiku, kvalitnější zázemí v kempech nebo nová parkoviště a přístupové cesty k turistickým cílům – to vše ještě letos díky podpoře Olomouckého kraje. Žadatelé o dotaci převzali smlouvy o poskytnutí financí na svoje projekty v úterý 28. května z rukou krajského zastupitele pro oblast cestovního ruchu Vladimíra Lichnovského.

„Je skvělé, že počet návštěvníků, kteří do našeho kraje zamíří, každoročně stoupá. Abychom mohli tento pozitivní trend udržet, musíme investovat do turistického zázemí. A právě to je smyslem nově rozdělených dotací,“ řekl krajský zastupitel Vladimír Lichnovský.

V dotačním titulu Podpora cestovního ruchu v turistických regionech Jeseníky a Střední Morava bylo k dispozici celkem šest miliónů korun. Ty si mezi sebe rozdělí třináct úspěšných žadatelů. Jedním z nich je Mikroregion Konicko.

Ponechávala si peníze klientů cestovní kanceláře. Zpronevěřila téměř 900 tisíc

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Kriminalisté Služby kriminální policie a vyšetřování, oddělení hospodářské kriminality územního odboru Olomouc, ukončili v uplynulých dnech případ, týkající se podnikatelské činnosti na úseku cestovního ruchu. V této souvislosti bylo zahájeno trestní stíhání 60leté ženy z Olomoucka, kterou obvinili ze zločinu zpronevěry a přečinu zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění.

Tohoto protiprávního jednání se měla dopustit v letech 2014 a 2015 tím, že jako podnikatelský subjekt, podnikající v oblasti cestovního ruchu, sjednávala jako zprostředkovatel s různými klienty cestovní smlouvy pro cestovní kanceláře poskytující zahraniční a tuzemské pobyty. Část z finančních prostředků, které od klientů obdržela na úhradu pobytů, si měla neoprávněně přisvojovat a nepoužít je na celkovou úhradu zprostředkovaných cestovních pobytů.

Cestovatelé pozor! Doklady si nevyzvednete!

ilustrační foto

27. června 2017 od 7 do 12 hodin bude uzavřeno oddělení registru obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů odboru občanských záležitostí v budově Školní 4, Prostějov.

"V tuto dobu nebude možné žádat o změnu trvalého pobytu, podávat žádosti o vydání nových dokladů a hotové doklady přebírat," upozorňuje Magistrát města Prostějova. (red)

 

Jeseníky Pass nabízí jako jediný v ČR unikátní polohovou službu

ilustrační foto plakát

 

Zážitková karta Jeseníky Pass nabízí držitelům novou, v Česku unikátní službu. Pokud se majitel karty rozhodne sdílet svou aktuální polohu při otevření webových stránek jesenikypass.cz, okamžitě se dozví, kde nejblíže najde partnery zapojené do zážitkové karty Jeseníky Pass.

Do systému nové bonusové karty se po celých Jeseníkách zapojilo od začátku letošního léta osmdesát pět subjektů, které turistům nabízí více než sto čtyřicet slev, bonusů a netradičních zážitků. Nyní si k nim držitelé karet najdou cestu ještě snadněji.