cestovní ruch

Prostějov bude mít i druhý Skrytý příběh. Tentokrát o choleře

Foto hanackyjeruzelem.cz

Rada města Prostějova se zabývala také dotacemi do oblasti rozvoje turistického ruchu.

„Komise pro cestovní ruch a podporu podnikání posoudila dvě žádosti, které rada města odsouhlasila. V jednom případě jde o výrobu a umístění informačního panelu k bývalé nové synagoze, dnes kostelu Husův sbor. Vede tudy jeden z turistických okruhů a návštěvníkům informační panel před touto památkou nabídne i další informace k historii dnešního kostela. Druhým projektem je Skrytý příběh lékaře Gideona Brechera, který proslul tím, že se významnou měrou podílel na boji proti cholerové epidemii, která v Prostějově vypukla brzy po skončení Prusko-rakouské války.

Kraj chystá Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti cestovního ruchu

Ilustrační foto ber

Ceny jsou vyhlašovány již od roku 2018 a již od prvního ročníku soutěže jsou vyhlašovány jako ceny veřejnosti. Ceny jsou udělovány na základě výsledku hlasování veřejnosti pro některého z nominovaných v kategoriích stanovených návrhovou komisí tvořenou zástupci z odvětví cestovního ruchu.

„Návrhová komise pro každý ročník soutěže navrhne celkem 5 kategorií, které jsou každoročně minimálně zčásti obměňovány za účelem zachování pestrosti rozsahu kategorií i dotčených oblastí cestovního ruchu. Komise zároveň v každé kategorii určí 5 nominovaných subjektů. V roce 2023 bude do průběhu soutěže ještě více zapojena veřejnost, a to ve fázi sběru návrhů na nominace do kategorií,“ informovala Milada Sokolová, uvolněná členka zastupitelstva pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

V cestovním ruchu bude rušno. Kraj rozdá osm miliónů

ilustrační foto

Stejnou částkou jako loni podpoří i letos hejtmanství cestovní ruch v regionu. Přesně osm miliónů a sto tisíc korun rozdělí přímými dotacemi. Cílem programu je podpora cestovního ruchu a zahraničních vztahů v Olomouckém kraji.

„Olomoucký kraj je nádherný a turistům má co nabídnout. Proto je potřeba cestovní ruch neustále rozvíjet a zájem turistů zvyšovat. Peníze z našeho rozpočtu poputují tam, kde jsou nejvíce potřeba,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Finanční podporu rozdělí hejtmanství do čtyř dotačních titulů – nadregionální akce, rozvoj zahraničních vztahů, zkvalitnění služeb turistických center a rozvoj cestovního ruchu. Největší částku hejtmanství investuje do rozvoje infrastruktury cestovního ruchu, kam ze svého rozpočtu poskytne přes šest miliónů korun.

Prostějov se představil na veletrhu GO a REGIONTOUR

Foto Magistrát města Prostějova

Veletrhy GO a REGIONTOUR jsou největší národní prezentací cestovního ruchu v ČR. Prezentují se zde tuzemské i zahraniční cestovní kanceláře a agentury se zaměřením na výjezdovou turistiku. Souběžně s veletrhy probíhá Festival krajových specialit a regionální potraviny.

První náměstkyně primátora Milada Sokolová spolu s vedoucí odboru kanceláře primátora Petrou Meisselovou byly ve čtvrtek 20. 10. 2022 navštívit stánek Olomouckého kraje, který se spolu s Moravskoslezským a Zlínským krajem prezentoval na Regiontouru. V rámci stánku bylo prezentováno i město Prostějov, jako atraktivní cíl pro turisty.

„Veletrh je místem pro setkání profesionálů v cestovním ruchu, má připravený i atraktivní doprovodný program pro širokou veřejnost a já jsem ráda, že zde naše město i náš kraj nechybí. Máme co nabídnout a čím se pochlubit,“ uvedla Milada Sokolová.

Hlasujte v anketě Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje. Tentokrát pro rozhledny

Foto cenykraje.cz

Člověk někdy může projezdit celý svět, aby nakonec zjistil, že nejhezčí zámek mu leží za humny, výjimečné historické památky najde ve svém okresním městě a nejkrásnější přírodní scenérie mu nabídne Morava a Slezsko.

A právě na tato místa upozorňuje další ročník ankety Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje 2022. V kategorii rozhledny soutěží hned dvě z našeho regionu, rozhledna na Velkém Kosíři a Kopaninka u Repech,“ říká Milada Sokolová, zastupitelka Olomouckého kraje pro oblast cestovního ruchu.

Rozhledna Velký Kosíř

Hlasujte v anketě Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje pro prostějovské nominanty

ilustrační foto ber

Člověk někdy může projezdit celý svět, aby nakonec zjistil, že nejhezčí zámek mu leží za humny, výjimečné historické památky najde ve svém okresním městě a nejkrásnější přírodní scenérie mu nabídne Morava a Slezsko.

„A právě na tato místa upozorňuje další ročník ankety Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje 2022. Lidé mohou vybírat ze široké nabídky turistických cílů a atraktivit, které v našem regionu navštívili nebo se je navštívit teprve chystají. Webové stránky, kde můžete hlasovat, zároveň nabízí v podobě nominovaných cílů řadu tipů, kam vyrazit na výlet s rodinou, přáteli nebo klidně o samotě – prostě tak, jak to máte nejraději. Děkuji všem, kteří se ankety zúčastní a zvláště lidem, kteří v cestovním ruchu pracují.

#Prostějov baví 2022 je opět tady

foto Magistrát města Prostějova

Prostějovští ubytovatelé včera ve čtvrtek z rukou náměstkyně primátora Milady Sokolové a předsedy Komise pro cestovní ruch a podporu a podnikání Marka Moudrého obdrželi podklady k projektu #Prostějov baví 2022.

Cílem projektu je podpořit ubytovací služby a přilákat do Prostějova o letních prázdninách turisty. Pokud se v Prostějově v období od 1. července do 31. srpna ubytují alespoň na dvě noci, mohou zdarma navštívit vybrané atrakce a památky, například Aquapark s minigolfem, muzeum, Šmoulíkov, Laser Arému, Botanickou zahradu či Dětské dopravní centrum. (red)

Připravuje se nový průvodcovský okruh. Po Národním domě

foto Magistrát města Prostějova

Tentokrát trasa věnovaná Národnímu domu a městskému divadlu. Prohlídka bude zahrnovat interiéry divadelních a spolkových prostor této národní kulturní památky.

Ukázku prohlídkové trasy předvedla členům komise pro cestovní ruch a podporu podnikání a cestovního ruchu osobně ředitelka divadla Jana Maršálková, která s námětem na zařazení této secesní památky do prázdninových průvodcovských okruhů přišla.

Cestovní ruch dostane posilující dávku v podobě 8 miliónů korun

ilustrační foto Olomoucký kraj

Olomoucký kraj podpoří příští rok cestovní ruch v regionu přímými dotacemi ve výši osm miliónů korun. Finance mohou žadatelé využít například na pořádání akcí regionálního i mezinárodního charakteru nebo na rozšíření turistické infrastruktury.

„Olomoucký kraj letos patřil mezi nejnavštěvovanější regiony v Česku. A naším cílem je tento zájem turistů nejen udržet, ale ještě zvýšit,“ uvedla Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast cestovního ruchu a vnějších vztahů.

Finanční podporu rozdělí hejtmanství do čtyř podkategorií – nadregionální akce, rozvoj zahraničních vztahů, zkvalitnění služeb turistických center a rozvoj cestovního ruchu. Právě do posledně uvedené kategorie zamíří nejvíce peněz, a to přes šest miliónů korun.

V Cenách cestovního ruchu zvítězily Hanácké stezky, Špacírštejn a Zlatá farma!

foto Olomoucký kraj

V prostějovském regionu se o hlasy v Cenách cestovního ruchu Olomouckého kraje ucházely Hanácké stezky, kemp Baldovec, Špacírštejn v Lipové a Naučná stezka Velký Kosíř. Právě prvně jmenovaný projekt spolku Bikers Minds v čele s Romanem Hájkem se stal absolutním vítězem letošního ročníku. Zlatá farma Štětovice si pak odnesla vítězství, které získala v loňském ročníku.

Ceny cestovního ruchu za roky 2020 a 2021 udělil ve středu 16. září Olomoucký kraj. Vloni se předávání cen nekonalo kvůli epidemii covid-19 a proběhlo za oba ročníky až letos. Mezi oceněnými jsou turistické atraktivity z celého regionu. Absolutním vítězem za loňský rok se staly Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové.