Ceny Olomouckého kraje

Začalo hlasování o ceny cestovního ruchu. Soutěží i náš region!

Foto cenykraje.cz

Cestujete? Rádi navštěvujete v našem kraji nová místa nebo tradiční akce? Dejte hlas svým favoritům v anketě Ceny kraje za přínos v oblasti cestovního ruchu. Vybírat můžete hned z pěti kategorií na webu cenykraje.cz, a to do 4. srpna. Náš region má také želízka v ohni. V kategorii Živá tradice jsou to Josefkol/Muzeum historických kočárů Čechy pod Kosířem a Prostějovské hanácké slavnosti, v kategorii Místo přátelské rodině soutěží Bělecký Mlýn a v Destinaci pro letní dovolenou Plumlov, nabízející koupání i akce.

„Každá z nominací je něčím výjimečná a vřele každému doporučuji, aby je navštívil. Na vlastní oči tak uvidí, jak je v Olomouckém kraji krásně a třeba si vybere místo, kam pozve přátele, kde prožije prázdniny nebo kam zajede na zajímavou akci, která udržuje tradici v regionech,“ vyzvala Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Znáte někoho, kdo pomáhá srdcem? Nominujte ho do krajské ankety

ilustrační foto Olomoucký kraj

Hledají se všichni, kteří mají srdce na pravém místě a pomáhají druhým. Hejtmanství vyhlásilo anketu Ceny Olomouckého kraje pro lidi se srdcem na dlani. Nominace můžete zasílat do konce května.

Chceme touto cestou poděkovat lidem za přínos v oblasti práce pro další znevýhodněné osoby a ocenit i další subjekty, které v sociální oblasti působí. A protože samozřejmě nemůžeme znát všechny skvělé pracovníky, budeme rádi za nominace od veřejnosti,“ řekl Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana pro sociální oblast.

Pošlete tipy na přírodní skvost nebo výletní cíl. Do Cen Olomouckého kraje

ilustrační foto Olomoucký kraj

Olomoucký kraj také letos v těchto dnech přijímá návrhy na nominace do ankety Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti cestovního ruchu, a to v celkem pěti kategoriích. Nominovat můžete svá oblíbená turistická místa nebo zážitky. Nejzajímavější nápady budou odměněny.

„Krásných míst je v Olomouckém kraji spousta, ale ještě víc je turistů a výletníků, kteří je navštěvují. Budu proto velmi ráda za tipy a návrhy na nominace do jednotlivých kategorií právě od vás – turistů, kteří malebná místa a zajímavé cíle našeho kraje objevujete, prozkoumáváte a víte, kde vám bylo dobře a kam se chcete vracet,“ řekla Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

V Červeném kostele tloukla srdce na dlani. Kraj poprvé předával nové ceny

Foto Olomoucký kraj

Olomoucký kraj v úterý 3. října ocenil desítku osob, kteří mají srdce na dlani. Stejnojmenná anketa si klade za cíl poděkovat lidem a organizacím pracujícím v sociálních službách a podílí se na tom, aby se ostatním žilo lépe. Zatímco dříve hejtmanství udělovalo jen jednu cenu, letos se soutěžilo v deseti kategoriích, do kterých dorazilo 48 nominací.

„Všechny peníze, které Olomoucký kraj do sociálních služeb posílá, by ztratily na hodnotě, kdyby zde nebyli lidé, kteří svýma rukama a srdcem pomáhají těm, kteří si sami pomoct nedokážou. Patří jim za to nejen dnešní ceny, ale hlavně obrovské poděkování,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Hlasování v anketě Olomouckého kraje končí už 31. srpna. Bojují i prostějovští nominati

ilustrační foto plakát

O hlasy veřejnosti v oblasti významného počinu v ochraně životního prostředí uchází i město Prostějov – komunitní sázení! Obnova krajinné zeleně je důležitým tématem, kterým se statutární město Prostějov dlouhodobě zabývá. Cílem je vždy vytvoření samostatně fungujícího přírodního celku, který podporuje zadržování vody v krajině, zvyšuje druhovou rozmanitost rostlin i zvířat a zlepšuje vizuální i hlukové podmínky.

Prostějovské komunitní sázení získalo nominaci na Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti životního prostředí. Přímý odkaz na hlasování naleznete https://cenykraje.cz/rocnik/2023-zivotni-prostredi

bod 1.3. Cena za významný počin v ochraně životního prostředí – obec a poté stačí vybrat jen Statutární město Prostějov. Hlasovat je možné do 31. srpna. 

Znáte lidi, kteří mají srdce na dlani? Nominujte je do soutěže

Foto Olomoucký kraj

Hledají se všichni, kteří mají srdce na pravém místě a pomáhají druhým. Hejtmanství vyhlásilo anketu Ceny Olomouckého kraje pro lidi se srdcem na dlani. Nominace bude možné posílat do 10. srpna.

Olomoucký kraj oceňuje přínos za práci ve prospěch osob se zdravotním postižením od roku 2005. Krajské zastupitelstvo však letos rozhodlo o rozšíření této ceny o další kategorie. „Od letošního roku se tak ocenění stává Cenami Olomouckého kraje pro lidi se srdcem na dlani. Olomoucký kraj chce tímto způsobem poděkovat za přínos v oblasti práce pro další znevýhodněné osoby a ocenit i další subjekty, které v sociální oblasti působí,“ uvedl Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana pro sociální oblast.

Komunitní sázení stromů je v nominaci na Cenu Olomouckého kraje

Foto plakát

Obnova krajinné zeleně je důležitým tématem, kterým se statutární město Prostějov dlouhodobě zabývá. Cílem je vždy vytvoření samostatně fungujícího přírodního celku, který podporuje zadržování vody v krajině, zvyšuje druhovou rozmanitost rostlin i zvířat a zlepšuje vizuální i hlukové podmínky.

Nyní prostějovské komunitní sázení získalo nominaci na Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti životního prostředí. Přímý odkaz na hlasování naleznete na https://cenykraje.cz/rocnik/2023-zivotni-prostredi , bod 1.3. Cena za významný počin v ochraně životního prostředí – obec a poté stačí vybrat jen Statutární město Prostějov. Hlasovat je možné do 31. srpna 2023.

V Cenách kraje za přínos v oblasti životního prostředí bojují lidé a projekty z Prostějovska

Foto olkraj.cz

Životní prostředí, to je voda, vzduch, půda, veškerá fauna a flóra, krajina. Životní prostředí je všudypřítomné, a přesto nebo právě proto, je občas přehlíženo. Jenže čistý vzduch, dostatek vody, životodárná půda, či rozmanitost živočichů a rostlin nejsou samozřejmostí. O to víc je potřeba ocenit ty, kteří si toto všechno uvědomují a své myšlenky mění v činy. V Olomouckém kraji je letos můžete podpořit hlasy v pěti kategoriích., Prostějovska pak rovnou tři. Hlasovat pro ně můžete na https://cenykraje.cz/…edi.

O Cenu za významný počin v ochraně životního prostředí (obec) soutěží Statutární město Prostějov s projektem komunitního sázení stromů a keřů. Na základě aktuálně připravovaného osazovacího plánu je stanoveno kolik a jaké stromy se budou sázet a lidé, kteří se do akce zapojí, si mohou vysadit „svůj“ strom. Stromy zakupuje město Prostějov a pro sázející má vždy připraveno i příslušné nářadí.

Určický Tvarohový méďa slaví dvacetiny. Cenou Olomouckého kraje

ilustrační foto

V nedávné soutěži Výrobek Olomouckého kraje si cenu v kategorii Mléčné výrovky ostatní odnesl Méďa tvarohový s čokoládovou náplní.  Dezert, který firma Antonína Jelínka staršího vyrábí od roku 2003, získal ocenění již po druhé v řadě. Poprvé se tak stalo v roce 2010.

„Méďu vyrábíme podle vlastního receptu. Zakládáme si na tom, že používáme pouze regionální suroviny, mléko, tvaroh, šlehačku, cukr. A čokoládu si děláme sami,“ vysvětlil princip Antonín Jelínek starší.

Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje jsou rozdány! Uspěl i Náš mlýn z Ochozu

Foto olkraj.cz

Přibyli další hrdí držitelé Cen Olomouckého kraje za přínos v oblasti cestovního ruchu, tentokrát za rok 2022. Kraj je vyhlásil ve čtvrtek 15. září v Olomouci. Absolutním vítězem je rýžování zlata ve zlatorudném skanzenu na Jesenicku.

„Děkuji všem lidem, kteří v cestovním ruchu pracují. Nebýt jich, nebyl by Olomoucký kraj tak vyhledávanou turistickou destinací, jakou je dnes. Jejich nasazení nepolevilo ani během covidu, což se projevilo nejen v té době, ale trvá i doteď. Všem oceněným upřímně blahopřeji a držím palce v jejich další práci,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.