Plumlov

Koupila si štěňátko. A zaplakala

Ilustrační foto pixabay.com

Policisté z plumlovského oddělení šetří případ oklamané ženy, která koupila štěně kříženého plemena a dala za něho prodávajícímu ze Šternberka částku 5 000 Kč.

K prodeji došlo koncem května a šťastná majitelka si fenku odvezla domů bez jakýchkoliv dokladů, očkovaní a čipu, ale s tím, že byla řádně odčervena. Radost netrvala dlouho, protože štěně po několika dnech uhynulo na parvovirózu, jak sdělil poškozené veterinář a nebylo odčervené. V ordinaci majitelka fenky nechala za její léčbu přes 3 500 Kč. „Poté se žena spojila s prodávajícím a chtěla po něm úhradu vzniklé škody. Nato ale zareagoval tak, že přestal s oklamanou ženou komunikovat.

Tip na víkend. Van & Truck show v Plumlově

ilustrační foto Žralok

O tomto víkendu hostí kemp Žralok na Plumlově 8. ročník Van & Truck show. Od pátku do neděle budete mít jedinečnou možnost prohlédnout si nespočet kamionů a dodávek.

Nebudou chybět ani atrakce pro děti, ukázky zásahu IZS. V pátek 23. července si užijte od 21 hodin spanilou jízdu, koncert Gabriely V. G.  a skupiny Merkur. V sobotu bude k vidění přehlídka vozů, tombola, sexy myčka, stánek BESIPu i večerní disco. Vstupné je 150 korun, děti do 15 let mají vstup zdarma. (red)

Kdo vyhrál vstupenky na Rockový víkend v Plumlově?

ilustrační foto

Ve dnech 16. a 17. července se na nádvoří zámku Plumlov uskuteční Rockový víkend. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o vstupenky!

Areál bude pro akci otevřen od šestnácti hodin, koncerty začnou v 18 hodin. Těšit se můžete na kapely UDG, Calibos, Ivana Mládka a Banjo band, České srdce a Tomáše Kočka  & Orchester Dilated.

A na koho se usmálo štěstí a vyrazí s partnerem či kamarádem užít si Rockový víkend? Výherci se stávají David Navrátil, Romana Kašpárková, František Strouhal, Matěj Zobaník a Božena Staňková. Gratulujeme! (red)

 

OBRAZEM: Hanácké Škoda sraz 2021 je minulostí

ilustrační foto

O víkendu patřil kemp Žralok v Plumlově milovníkům škodovek. Na v pořadí už čtvrtý Hanácké Škoda sraz se jich sjelo na dvě stě.

K vidění byly nejrůznější typy vozů s okřídleným šípem, ať už v podobě autentických veteránů, či vytuněných speciálů. Řada majitelů, kteří do Plumlova dorazili z celé republiky, si přivezla i dobové doplňky, třeba v podobě obytných přívěsů a stanů.  O své zážitky se speciálně upravenou Škodu 130 LR, se kterou absolvoval letošní Rallye Dakar v kategorii Classic, se podělil bývalý motocyklový jezdec Ondřej Klymčiw.

Jednodenní program zahrnoval rovněž soutěž o pětici nejlepších aut, jízdu zručnosti a spanilou jízdu do Prostějova.

Soutěžte o rodinné vstupné na víkendový Plumlov!

ilustrační foto Sovinec

Jak PvNovinky informovaly, zámek Plumlov nabídne ve dnech 3. až 6. července velkolepou historickou akci Dobývání hradu Plumlov. A vy si můžete zasoutěžit o rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti!

Stačí, když do čtvrtka sedmnácti hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, v kolik hodin začíná po všechny tři dny na zámku bitva? Odpověď označte v předmětu PLUMLOV a nezapomeňte připsat telefonní číslo a adresu. Rodinné vstupné máme pro tři výherce.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (ber)

Víkend plný boje. Dobývání hradu Plumlov!

Foto spinavci.cz

Zámek Plumlov nabídne ve dnech 3. až 6. července velkolepou historickou akci Dobývání hradu Plumlov. Čtěte pozorně, bude soutěž o rodinné vstupné!

Zámek sám bude otevřen každý den v době od 9:30 do 18 hodin a zaručuje celodenní program.  Samotná bitva začne ve 13 hodin.  Návštěvníky čeká, mimo jiné, skupina šermu NUNTIUS REGIS, Elitní mušketýrský regiment CORPORAL, skupiny scénického šermu ALLEGROS a KACÍŘI.

Kovářské řemeslo představí mistr Jakub, k vidění bude práce na hrnčířském kruhu – Skřítkova řemeslná dílna. Součástí budou i ukázky života vojenského tábora během obléhání, sokolníci s ukázkou výcviku a příletů dravých ptáků.

Voda v Plumlovské přehradě je v pořádku, hlásí hygienici

Ilustrační foto ber

V pondělí odebírali pracovníci hygienické stanice vzorky vody z Plumlovské přehrady. Voda je podle výsledků rozboru čistá, žádné zdravotní problémy lidem při koupání nehrozí.

„Můžeme konstatovat, že se jedná o vodu vhodnou ke koupání. Jedná se o nezávadnou vodu s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, s vyhovujícími smyslově postižitelnými vlastnostmi," uvedla ředitelka odboru obecné a komunální hygieny olomoucké krajské hygienické stanice Eva Čehovská.

Tak vzhůru do vody! (ber)

Tip na víkend. Help Tuning Cup Plumlov a Voxel v Plumlově

ilustrační foto Help Tuning Cup

O tomto víkendu, v sobotu a v neděli, se v autokempu Žralok v Plumlově koná sraz tuningových aut s charitativním podtextem. Na koncert Voxela, který v rámci této akce proběhne, se můžete těšit v neděli ve 14 hodin.

Výtěžek tradičního Help Tuning srazu poputuje na pomoc postiženým dětem. V sobotu 5. června od 18 hodin se můžete těšit na neon show Top 3, v neděli 6. června ve 13 hodin bude probíhat hodnocení vozů.

Třešničkou bude ve 14 hodin zmíněné vystoupení zpěváka Voxela. (red)

Tip na víkend: Výstava králíků a drobného zvířectva v Plumlově

Ilustrační foto ber

Český svaz chovatelů, z.s., Základní organizace Plumlov zve na místní výstavu králíků, drůbeže a holubů. Koná se o tomto víkendu v areálu ZO ČSCH na Tyršově náměstí v Plumlově.

Navštívit ji můžete v sobotu od 13:00 do 18:00 hodin a v neděli potom od 08:00 do 16:00 hodin. K vidění budou králíci všemožných plemen, včetně zakrslých, ale také drůbež a holubi.

„Občerstvení je zajištěno,“ přidávají k pozvání pořadatelé. (red)

OBRAZEM: Cyklostezka na přehradě má most

Foto Petr Školař

Most pro cyklisty a pěší při ústí Hloučely u plumlovské přehrady má ocelovou konstrukci.

Stavbaři ji přivezli a usadili v pondělí 17. května. (ber)