Plumlov

Tip na pátek. Výlov Podhraďáku

Foto plakát

Povodí Moravy, s. p. zve na výlov Podhradského rybníka v Plumlově, který bude mimořádně probíhat v pátek 17. 11. od 8 hodin.

Na místě bude možné sledovat práci rybářů při výlovu rybníka také zakoupit živé ryby. K dispozici budou i rybí speciality – kapří a candátí hranolky, smažený kapr, uzený kapr a amur a rybí polévka. (ber)

Výlov Podhradského rybníka v Plumlově je opět posunut!

Foto Povodí Moravy

Povodí Moravy, s. p. už dvakrát zvalo na výlov Podhradského rybníka v Plumlově. První termín byl 28. října, další 9. listopadu. Povodí ale termín opět posunulo, kvůli převládajícím vysokým teplotám vzduchu i vody, které by výlov ryb mohly komplikovat.

„Z rozhodnutí Povodí Moravy, s.p., byl opět posunut termín výlovu Podhradského rybníka. Nový termín byl stanoven na 17. listopadu2023. Opětovné napuštění rybníka bude zahájeno nejpozději 30. listopadu 2023," informuje web Plumlova.

Povodí Moravy osazuje rybník menším počtem ryb s ohledem na kvalitu vody v plumlovské přehradě. Méně ryb znamená čistší vodu. V roce 2022 bylo celkově odloveno 7500 kilogramů kapra mezi dva a půl až pěti kilogramy. Dále 350 kilogramů štiky, 300 kilogramů candáty a 250 kilogramů bílé ryby. (ber)

Tip na sobotu. Zámek Plumlov zve na uspávání broučků

Foto plakát

V sobotu 4. listopadu se budou na nádvoří plumlovského zámku opět uspávat broučci. Přijďte se podívat!

Součástí akce, která začne v 16 hodin, je mi jiné diskotéka a lampionový průvod. Pořadatelem je Město Plumlov, zámek Plumlova Klubové zařízení Plumlov. "Bude i teplé občerstvení," lákají pořadatelé. (red)

Tip na sobotu. Hubertské slavnosti na zámku Plumlov

ilustrační foto ber

V sobotu 28. října se od 13.30 hodin sejdou na zámku Plumlov příznivci Hubertova cechu, aby slavnostně ukončili mysliveckou sezónu.

Program pro děti i dospělé zahájí Svatohubertská mše za doprovodu trubačů Vojenských lesů. K tanci a poslechu bude hrát kapela Hubertus. Připraveny budou ukázky loveckých psů, pro děti lesní pedagogika. Bohaté občerstvení v podobě myslivecké kuchyně zajištěno. Vstup je zdarma, zvou pořadatelé. (red)

Plavci se vrhnou do přehrady. Bojovat budou o ledovó čapu

Foto plakát

Oddíl dálkového a zimního plavání DZP Haná Prostějov z.s., pořádá již 9. ROČNÍK PODZIMNÍHO ZÁVODU „O LEDOVÓ ČAPO BOBA PÁCLA", který je součástí série 27. závodů O pohár zimního plavání ČR, konané po celé České republice. Závod se uskuteční 11. 11. 2023 v 11:20 hod na Plumlovské přehradě na pláži U Vrbiček.

„Nejdelší trať na 1000 m, bude odstartována za účasti mistrů a mistryň světa v zimním plavání, přemožitelů kanálu La Manche i Severního Kanálu. Zdolat nejkratší 100 m trať, si mohou vyzkoušet po předchozí registraci na vlastní nebezpečí odvážlivci a nadšenci pro chladnou vodu z řad veřejnosti. Celkem se našich závodů účastní až 200 plavců a plavkyň z celé ČR,“ sdělila PvNovinkám za DZP Haná Prostějov z.s. Gabriela Ježková. (red)

Máte chuť na zabijačku? Tak šup do Plumlova

Ilustrační foto Plumlov

Plumlovské řeznictví a uzenářství Mirga pořádá další akci. Zabijačkové dopoledne se uskuteční v sobotu 21. října na zámku Plumlov.

Od 10 hodin si budete moci pochutnat na jedinečných specialitách řeznických mágů v podobě vařeného masa z kotle, zabijačkových specialit, pečených prejtů, klobás nebo zabijačkové polévky. K dobré chuti zahraje Tomáš Somr s Romanem ´Pytlíkem´ Doleželem a skupinou Romantica. Pitný režim v podobě punče, svařáku nebo čaje zajistí KZ Plumlov. (ber)

Rybáři zvou na výlovy do Plumlova

ilustrační foto ber

Pokud jste neměli čas zajet do Tovačova na výlov Hradeckého rybník, nezoufejte. Už v úterý vás stejná podívaná čeká v Plumlově.

V úterý 17. října budou rybáři pracovat na výlovu rybníka Bidelce. Kdyby vám nevyhovoval ani tento termín, v sobotu 28. října se vám naskytne možnost podívat se na výlov Podhradského rybníka. (ber)

Tip na sobotu: Zámek Plumlov a oslava Haloweenu

ilustrační foto pixabay.com

Plumlovský zámek chystá 14. října od 13 hodin Haloween na zámku.

Čekají vás mimo jiné prohlídky strašidelného zámeckého sklepení s oživlými halloweenskými postavami, ve sklepení si můžete užít promítání příběhů rodiny Simpsonových, a také velkou haloweenskou show pro rodiče s dětmi. O program se postará Bambinoparty.cz DJ Pája a jeho hosté, připraveno je malování na obličej, soutěže pro děti a zábavná dílnička. Dále se můžete těšit na: lahodný svařáček, horké jablíčko, medovinku, limo, občerstvení a stánkový prodej. Kostýmy dětí i dospělých jsou vítány. (red)

Tip na víkend. Pohádkové prohlídky na zámku Plumlov

ilustrační foto Lukáš Hruban

V sobotu 7. a v neděli 8. října budu v době od 10 do 18 hodin na zámku Plumlov probíhat pohádkové prohlídky. Konají se každou hodinu.

Návštěvníci se mohou těšit na vysvobozování princezen ze spárů draků. Co zakusí princezna Jasněnka od zlých čarodějnic, nebo jestli je šíleně smutná princezna opravdu smutná. V rámci prohlídek bude umožněna i návštěva kouzelného sklepení za symbolickou cenu 50 korun. (red)

OBRAZEM: Milovníci československých vozidel darovali opuštěným kočkám 34 tisíc korun!

Foto ber

Na své si o víkendu přišli milovníci starých strojů. Do kempu Žralok Plumlov se jich na Sraz vozidel československých sjelo na dvě stě z celé České republiky. K vidění byla osobní auta s rokem výroby 1961 až 1990, která bylo možno koupit v Mototechnách, Tuzexu či bazarech v tomto období. Své příznivce si našla i nákladní auta, včetně vojenských, a zemědělská technika.

A ze srazu se radoval i prostějovský spolek Mourek, kterému lidé mohli přispět dobrovolným vstupným na opuštěné kočičky. „Sešlo se tam asi hooodně milovníků koček, protože částka je neuvěřitelná. Téměř 34 tisíc! Děkujeme vám všem, kdo jste u kasičky přibrzdil a přispěl. A také skvělým organizátorům. Klobouk dolů před tak velkou krásnou akcí," vzkázala za spolek předsedkyně Jana Seifriedová. (ber)