Hamry

O nástrahy a překvapení nebyla v Hamrech nouze!

ilustrační foto

 

Už po jedenácté se v sobotu v Hamrech setkaly jednoty dobrovolných hasičů z Olomouckého kraje při Rallye Hamry. Na čtrnáct přihlášených družstev čekala řada nástrah, překvapení a nutnost vydat ze sebe maximum znalostí a fyzické rezervy. Palma vítězství letos putovala stejně jako vloni do Hlučína.

Organizátoři letošního klání vybrali zajímavá místa a na nich připravili úkoly, pro prověření nejen odborné připravenosti. „Byla mezi nimi dopravní nehoda s nutným vyproštěním více zaklíněných osob z různým zraněním, zkomplikovaná prudkým srázem a nebezpečím zřícení vozidla do vodního toku, dále tonoucí osoby v Plumlovské přehradě a záchrana osoby z výšky s náročným transportem,“ přiblížil úkoly mluvčí HZS Olk Zdenek Hošák.

11. ročník Rallye Hamry startuje už 17. května

ilustrační foto HZS Ol. kraje

 

Již za několik dní, v sobotu 17. května, odstartuje další, v pořadí již 11. ročník, netradiční odborné přípravy jednotek SDH obcí RALLYE HAMRY. Soutěže se letos zúčastní 14 družstev z Olomouckého a Moravskoslezského kraje, z našeho regionu to budou družstva Vrahovic, Plumlova, Protivanova, Držovic a Prostějoviček.

„Družstva budou soutěžit ve složení: velitel, strojník a čtyři hasiči. Minimálně 4 členové posádky musí být odborně způsobilí k používání dýchací techniky a jeden pro obsluhu přenosných motorových pil,“ upozornila za pořadatele Kateřina Mazalová. Sraz družstev je v areálu skladu humanitární pomoci HZS Olomouckého kraje v Plumlově - Hamrech. Odtud se družstva rozjedou na jednotlivá stanoviště na trati. Na soutěžící čeká 7 úkolů a jedno překvapení. Některá místa úkolů jsou našim pravidelným účastníkům známá, ale některá jsme zařadili poprvé. „Vzhledem k tomu, že jde již o 11.

Rozloučení s prázdninami v indiánském duchu!

Foto Jarmila K.

 

V sobotu 31.8. 2013 pořádali hasiči Hamry rozloučení s prázdninami v indiánském duchu.

"Počasí vyšlo, dětem se na hlavách třepetala pérka a užívali si to i rodiče. Krásné počasí udělalo hezkou tečku za prázdninovými dny", zaslala do redakce fotografie i vyjádření čtenářka Jarmila.

Děkujeme za krásná fota!