tip na víkend

Obrazem. Víkendová procházka může směřovat k přehradě

Foto ber

Pokud přemýšlíte, kam se vydat o víkendu, máme pro vás obrazový tip. Plumlovská přehrada si o návštěvu přímo říká.

K procházce přímo láká nová stezka, vedoucí kolem Valáška. Pokud si troufnete, můžete si vyzkoušet i řadu laviček, které se zde nacházejí a pokochat se pohledem na jiskřící zamrzlou hladinu.  Pro občerstvení pak můžete zamířit třeba do kempu nad přehradou, kde bude výdejové okénko otevřeno celý víkend. Pěkné kochání. (ber)

Tip na víkend. Návštěva Jeseníků

Ilustrační foto ber

Pokud se vám o víkendu nechce zůstávat doma, můžete si naplánovat třeba nějaký výlet. Vydat se můžete třeba do Karlova, na Praděd, Lysou horu, Kralický sněžník, nebo naopak na druhou stranu, směrem na Hostýnské vrchy.

A pokud se chystáte vyrazit do Jeseníků a auto tentokrát necháte doma, tak pro vás máme skvělou zprávu. Už od minulého víkendu posílil Olomoucký kraj jak autobusovou, tak vlakovou dopravu do Jeseníků. Protože je ale o cestování do této lokality o víkendech enormní zájem, České dráhy se rozhodly ještě navýšit kapacitu některých vlaků.

Tip na víkend. Zajeďte si zalyžovat do Hrubé Vody nebo Jeseníků

Ilustrační foto pixabay.com

Vláda sice povolila skiareálům otevřít v pátek 18. prosince, na řadě míst ale stále nejsou vhodné sněhové podmínky pro zahájení sezony. Někteří provozovatelé středisek se zasněžováním vyčkávají na mrazivější počasí, na některých místech se však vleky rozjedou.

Nejblíže to budete mít do Hrubé Vody, ale zajet si můžete i do Jeseníků.  

Otevřen je Park sportu Hrubá Voda, kde bude vlek v povozu v sobotu a neděli od 9:00 do 16:00 hodin.

Ve SKI areálu Hlubočky je v provozu zatím pouze pojízdný pás pro děti a začátečníky.

Ski areál Kopřivná leží v horní části Malé Morávky u Chaty Kopřivná, asi 70 km od Prostějova. Zimní sezonu zahajuje 18. 12. večerním lyžováním. Provozní doba je zde 18.12. od 17:30 - 21:30 hod, 19.12. až 22.12. od 8:00 - 16:30, 17:30 - 21:30 hod.

Tip na víkend. Hrad Sovinec zadarmo!

Foto Sovinec.cz

O tomto víkendu v sobotu a v neděli se na pátém nádvoří hradu Sovinec koná akce s názvem Kašpárek ze skalního hradu. Jde o Loutkářskou a pohádkovou pouť, na kterou je vstup zdarma. Zdarma můžete absolvovat i prohlídku hradu.

„Po oba dva dny budeme pro návštěvníky hrát pohádky loutkové, loupežnické, strašidelné a některé pohádky si budou moci třeba návštěvníci zahrát i sami. Mimo jiné vystoupí klasické loutkové divadlo Kašpárkův svět, skupina šermu Allegros a za Historickou posádku Peťoušek s pohádkami pro nejmenší,“ přidal pozvání herold Petr Šenkyřík. Samozřejmostí budou stánky s různým sortimentem předmětů okrasných, užitkových, uměleckých, kovových, dřevěných, voskových a všelijakých dalších.

Žralok se chystá na sobotní Pohádkový les

Foto plakát Spolek plumlovských nadšenců

Předposlední prázdninová sobota bude v plumlovském kempu Žralok patřit především dětem. Po celé sobotní odpoledne 22. srpna bude pro naše nejmenší otevřen Pohádkový les. Kromě toho ale děti i jejich rodiče čeká také pestrý doprovodný program.

Pohádkový les je tradiční akce s bohatým doplňkovým programem pro děti i dospělé. Zábava začne od 13:30 hodin zahájením akce, kdy se také otevře vstup do pohádkového lesa. Tam malé a velké čeká plnění různých úkolů. Vstup do lesa bude uzavřen v 17 hodin.

Tip na neděli. Odpoledne s Mourkem

Ilustrační foto ber

V neděli 16. srpna od 15 hodin bude hospůdka U Růžičků v Kostelní ulici v Prostějově patřit všem milovníkům koček.  Na setkání je zve spolek Mourek.

Máte rádi kočky? Pak v neděli přijďte podpořit svou účastí a drobným příspěvkem neziskovou organizaci Mourek Prostějov z. s., která mapuje v Prostějově opuštěné či toulavé kočky. V hospůdce bude pro vás připravena hudba, fotokoutek, tvoření a hry pro děti i dobroty. Vstupné je dobrovolné. (red)

Tip na sobotu. Popelka na prostějovském zámku

ilustrační foto plakát

Nádvoří prostějovského zámku ožije už tuto sobotu od 15 hodin až do tmy. Děti čekají hry a soutěže, balonková show, loutkové divadlo, malování na obličej, dočasné tetování a další.

V 19 hodin začne hudebně zábavný večer s Evou Hruškovou a hosty s názvem Popelka na zámku. Vstupné je dobrovolné. (red)

Tip na víkend. Výstava a soutěž koní v Olomouci

ilustrační foto

Také dnes zve Jezdecký areál na Lazcích v Olomouci na tradiční výstavu koní včetně hřebců, klisen s hříbaty a poníků. Souběžně s výstavou bude probíhat také pátý ročník Moravského šampionátu tříletých teplokrevných a chladnokrevných klisen.

V sobotu bude lazecký jezdecký areál otevřen návštěvníkům už od jedenácté hodiny dopoledne, kdy začne pátý ročník Moravského šampionátu tříletých teplokrevných a chladnokrevných klisen. Na ten naváže čtvrtý Moravský pony šampionát. Také v sobotu se malí i velcí návštěvníci budou moci potěšit z nádherných koní v rámci jejich výstavy.

Pro návštěvníky bude připraven i bohatý doprovodný program. (red)

Tip na víkend. Floria Kroměříž

Foto Floria

Letní svátek nejen pro všechny zahradníky a zahrádkáře - výstava FLORIA Léto 2020 je tady. Výstaviště Kroměříž bude patřit všem milovníkům květin, zahrádek, řemesel, skvělé hudby a také těm, kteří přijdou potěšit své oko zhlédnutím nápadité květinové expozice. To vše, a ještě mnohem více zažijete ve dnech 8. a 9. srpna v Kroměříži.

Na trzích nakoupíte vše potřebné pro dům i zahradu od stovek prodejců z celé České republiky i ze zahraničí. Okouzlí vás tematicky vyzdobené florální objekty stovkami květin na téma Dožínkové slavnosti.

Tip na víkend. Veřejné bruslení na zimáku!

ilustrační foto domovní správa

Chcete si odpočinout od horkých letních teplot? Co takhle na prostějovském zimním stadionu? I o tomto víkendu nabízí možnost veřejného bruslení.

V sobotu 8. srpna se bruslí od 16,30 do 18,30 hodin, v neděli 9. srpna pak od 10 do 12 hodin. Brusle a helmu si můžete půjčit na stadionu. Cena vstupného na dvě hodiny je šedesát korun pro dospělé a padesát pro děti. Stadion nabízí mimo jiné i broušení bruslí. (red)