tip na víkend

Ti na víkend: Zábavné odpoledne U Rockyho

ilustrační foto plakát

Zábavné letní odpoledne, nejen pro rodiče a děti, bude připraveno v úžasném prostředí občerstvení  U Rockyho u akvaparku už tuto neděli 31. července od třinácti hodin.

Podle organizátorů čeká na malé i velké návštěvníky spousta aktivit, netradičních sportů, ukázka zásahu hasičů či malování na obličej. K využití bude i laserová střelnice a skákací hrad! Vstup na všechny atrakce bude zdarma. Pro soutěžící děti má být připravena řada cen, pro dospěláky zase po šesté hodině zahraje živá hudba – Sláva band. (red)

Tip na víkend. Josefkol 2022 v Čechách pod Kosířem

ilustrační foto ber

Muzeum kočárů a Kočáry Mylord ve spolupráci s Olomouckým krajem, Vlastivědným muzeem v Olomouci, zámkem Čechy pod Kosířem a obcí Čechy pod Kosířem pořádají tradiční akci s názvem Josefkol. Každý rok probíhá program v jiném duchu, letos je jeho mottem „Návrat k matičce zemi“. Tentokrát ho můžete navštívit v sobotu 23. a v neděli 24. července.

„Letošní téma je pojaté do daleké historie našeho bytí. Chceme poukázat na to, jak důležité je vnímat historii, bez které není budoucnost,“ uvedl ředitel Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem Václav Obr s tím, že k vidění bude živý obraz antického Říma – hry v podání římských vozů a vojáků. Dále pak scénu 18. a 19. století s historickými kočáry biskupů a mistry devatenácti řemesel, kteří se již třicet let podílí na restaurování historických kočárů.

Tip na sobotu. XII. Hanácké mistrovství ve sjezdu na tobogánu Aquapark Olomouc

Foto pixabay.com, aqua-olomouc.cz

V sobotu 16. července se můžete těšit na již dvanáctý ročník oblíbeného mistrovství ve sjezdu na tobogánu. Začíná se v 11 hodin, registrace probíhá již od 10 hodin.

Závodníci budou rozděleni podle věku do čtyř kategorií: 4 až 7 let, 8 až 13 let, 14 až 17 let, 18 let a více. „Přijďte si užít den plný pohybu, soutěží a bezva doprovodného programu. Těšíme se na Vás," zvou pořadatelé. (red)

Tip na víkend. Divoký Západ na Floře Olomouc

ilustrační foto pixabay

Jedni z nejlepších tuzemských nožířů, sedlářů, výrobců bičů a také westernových a jezdeckých doplňků dorazí spolu s dalšími podobně zaměřenými řemeslníky v pátek 27. a v sobotu 28. května na Výstaviště Flora Olomouc. V pavilonech A a E se bude konat unikátní akce – veletrh West Fest. Vše bude laděno do stylu divokého Západu. Připravené tak bude i tematické kvalitní občerstvení, dobový fotograf, indiánská osada pro děti, pistolnická show či projížďky na ponících a workshopy.

Středobodem akce, která se po oba dny koná od 9 do 18 hodin, bude pavilon E. Tady se návštěvníci budou moci setkat se špičkovými řemeslníky z oblasti westernu a s jejich jedinečnými výrobky.

Celý veletrh se odehraje ve westernovém stylu, a to včetně oblečení. V pavilonu E a také před ním bude vytvořena iluze Divokého západu. Na prostranství před pavilonem E se svými výrobky mimo jiné pochlubí zástupci řemeslných středních škol. Jako kulisa jim poslouží westernové městečko.

Tip na víkend. Hanácké kování v zámku v Čechách pod Kosířem

ilustrační foto plakát

Po dvou letech nucené přestávky pořádá letos Spolek Kováři Olomouckého Kraje 4. Mezinárodní setkání kovářů "Olomoucký FORTEL 2022 aneb HANÁCKÉ KOVÁNÍ". Tentokrát se 21. a 22. května sejdou v areálu zámku Čechy pod Kosířem.

"Při práci u kovadlin se představí členové spolku a jejich hosté z české republiky i zahraničí. Přijďte se podívat na starobylé řemeslo světové úrovně," zvou pořadatelé. (red)

Tip na víkend. Burger Street Festival Olomouc

ilustrační foto plakát

Víc prodejců, pestřejší nabídka. To jsou dvě hlavní novinky, které před sezónou hlásí největší street foodová putovní akce v Česku – Burger Street Festival. Letošní sezona odstartuje v Olomouci u nákupního centra Galerie Šantovka o víkendu na přelomu dubna a května. U ploten a grilů tam budou kouzlit na tři desítky kuchařů. A v nabídce nebudou jen burgery. Takový výběr tu byl naposledy v roce 2019, vzkazují pořadatelé Burger Street Festivalu.

Tradiční putovní akce se letos vrací do svých rozměrů před koronavirovou epidemií. Týká se to i Olomouce, kde se festival bude konat od pátku 29. dubna do neděle 1. května. „Na první pohled letos vidíme, že lidi mají znovu chuť někam vyrazit – bavit se, ochutnávat, potkávat se s přáteli. A to stejné vidíme i u našich street food makerů. Vracejí se ti, kteří s námi z nejrůznějších důvodů nemohli jezdit v posledních dvou letech. A na festival se hlásí stále další nováčci, v tuto chvíli v některých městech začínáme být na hranici kapacity,“ říká pořadatel festivalu Bedřich Snášel.

Tip na sobotu. Otužilci se budou tužit v Podhradském rybníku

ilustrační foto ber

V sobotu 12. února se do chladných vln Podhradského rybníka v Plumlově vnoří milovníci zimního koupání.

Sejdou se u občerstvení U Sandokana před 14 hodinou. Můžete se k nim přidat, nebo je podpořit. Připraven bude i otužilecký guláš. (ber)

Tip na víkend. Sbírkové skleníky Flory Olomouc s jedinečnými květy a exotickými zvířaty

foto Flora Olomouc

Nádherné květy podivuhodných tropických rostlin, plodící kávovník anebo exotická zvířata v teráriích a ve velkém mořském akváriu. To vše je mimo jiné v únoru k vidění ve znovuotevřených sbírkových sklenících v olomouckých Smetanových sadech. Milovníci flory i fauny a také rodiny s dětmi se sem mohou vypravit každou sobotu a neděli od 9:30 do 16 hodin. Ve sklenících navíc mají možnost zakoupit si výpěstky pokojových rostlin, které na Výstavišti Flora Olomouc připravili zdejší zahradníci.

U vstupu do palmového skleníku můžete vidět například právě plodící kávovník anebo v subtropickém skleníku nádherně kvetoucí vytrvalou popínavku Solandru velkokvětou (Solandra grandiflora), jejíž zářivě bílé či žluté květy s fialovými pruhy měří až čtvrt metru.

Tip na sobotu. Zimní putování přes Kosíř

ilustrační foto TJ Sokol Čelechovice

Z Čelechovic do Čelechovic přes vrchol Kosíře! Tak zní název 21. ročníku Zimního putování, který můžete absolvovat tuto sobotu 22. ledna od 8:30 do 11 hodin.

Podle počasí tak můžete učinit buď pěšky, na kole, na běžkách nebo i na saních. Posezení je posléze zajištěno o 14 hodin v Hospodě u Cukrovaru. Těšit se můžete třeba na guláš či zelňačku. (red)

Tip na sobotu. Zimní běh přes Kosíř 2022

Foto Slatinice.cz

V sobotu 8. ledna pořádají TJ liga100 Olomouc a Lázně Slatinice pod záštitou obce Slatinice Zimní běh přes Kosíř. Jde již o 43. ročník.

Desetikilometrový závod startuje v jedenáct hodin u informačního centr ve Slatinicích, prezentace je otevřena od devíti hodin.

Závod je součástí Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje 2022. (red)