tip na víkend

Soutěžte o rodinné vstupné na víkendový Sovinec

ilustrační foto Sovinec.cz

Jak PvNovinky informovaly, o nadcházejícím víkendu 31. července a 1. srpna se na hradě Sovinci opět utkají stateční rekové.  A vy si můžete zasoutěžit o rodinné vstupné.

Stačí, když do čtvrtka 16 hodin zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, jak se víkendová akce jmenuje. Odpověď označte v předmětu SOVINEC a nezapomeňte připojit adresu a telefonní číslo. Pro tři vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti.

 Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)

Hrad Sovinec zve Na příkaz císaře

Foto Sovinec.cz

O tomto víkendu 31. července a 1. srpna se na hradě Sovinci opět utkají stateční rekové. Bude zde probíhat velkolepý rytířský turnaj Na příkaz císaře.

Účinkovat budou těžkooděnci v plné zbroji Allgor, kejklířská a divadelní společnost Komedianti a skupina šermu Fuente Ovejuna. Celý víkend je hrad otevřen od 9 do 18 hodin a na jeho nádvořích čeká bohatý program.

Těšit se můžete na historická řemesla, loutkové pohádky a sokolníky.

Čtěte pozorně, čeká vás soutěž o rodinné vstupné! (ber)

Tip na víkend. Vinaři na Šantovce v Olomouci

Ilustrační foto pixabay.com

Milovníky vína čeká i dnes v Šantovce skutečně pořádně našlapaný a atraktivní vinařský program, který nemůže propásnout žádný fanoušek folklóru jižní Moravy. Festival Vinaři na Šantovce totiž přináší do Olomouce kouzlo vinařského světa. Pro hosty, kteří chtějí vyzkoušet párování vína s jídly, bude připravena degustační večeře s Romanem Paulusem, v sobotu festival vyvrcholí koncertem legendárního hudebníka Davida Kollera.

Návštěvníkům se představí špičková vinařství, která dovezou to nejlepší ze své produkce. Akce nabídne hostům jako doprovodný program edukační sommeliérské workshopy, jejichž smyslem je návštěvníkům přiblížit základy degustace vín a vinařskou kulturu. Po celou dobu trvání akce si budou návštěvníci moci poslechnout cimbálovou hudbu.

Tip na sobotu. Odemykání točny v Muzeu Českých drah Olomouc

Foto Muzeum ČD

Na sobotu 12. června si Muzeum ČD – Expozice historických vozidel Olomouc, Táborská 4, Olomouc připravilo tradiční akci Odemykání točny. Můžete se svézt parními vlaky okolo hanácké metropole a užít si pěkný den v olomouckém depozitáři ČD Muzea.

A na co všechno se můžete těšit? Nejen na exponáty, kterými jsou takové skvosty jako motorový těžkotonážník „Sergej“ z roku 1973, motoráček „Kredenc“ M 262.018 z roku 1950 nebo elektrická „Bobina“ E 499.085 z roku 1958 ale také například na komentované prohlídky olomouckého depozitáře.

 V rámci akce se můžete svézt v okolí hanácké metropole historickými vlaky, v jejichž čele pojednou parní lokomotivy Velký bejček (423.041) a Kocúr (314.303).

Jízdenky se prodávají pouze u personálu zvláštních vlaků před odjezdem. A kolik stojí? 

Tip na víkend. Help Tuning Cup Plumlov a Voxel v Plumlově

ilustrační foto Help Tuning Cup

O tomto víkendu, v sobotu a v neděli, se v autokempu Žralok v Plumlově koná sraz tuningových aut s charitativním podtextem. Na koncert Voxela, který v rámci této akce proběhne, se můžete těšit v neděli ve 14 hodin.

Výtěžek tradičního Help Tuning srazu poputuje na pomoc postiženým dětem. V sobotu 5. června od 18 hodin se můžete těšit na neon show Top 3, v neděli 6. června ve 13 hodin bude probíhat hodnocení vozů.

Třešničkou bude ve 14 hodin zmíněné vystoupení zpěváka Voxela. (red)

Tip na víkend. Olomoucká Šantovka láká na světoznámé krásky, rychlá auta a soutěže

Foto Galerie Šantovka

Nejnovější trendy v oblékání, módní přehlídky, late night shopping, super rychlá auta, soutěže o zajímavé ceny, hudební vystoupení zpěvačky Lenky Konvičkové, živí modelové ve výlohách obchodů a hlavně 1. ročník Miss Šantovka – na to všechno se mohou těšit návštěvníci Galerie Šantovka poslední květnový víkend. Akce se zúčastní také významné osobnosti ze světa modelingu jako česká Miss Earth 2015 Karolína Mališová, modelka Gabriela Gašparová a česká Miss 2014 Gabriela Franková.

Od včerejška do neděle se návštěvníci Galerie Šantovka ocitnou v centru módních trendů. „Program pro naše zákazníky bude skutečně bohatý. Mohou navštívit fashion show, kde budou naše obchody prezentovat na přehlídkovém mole své nejnovější letní kolekce, více než třicet obchodů nabídne v pátek zákazníkům Late night shopping až do 22:00 a budeme volit historicky první Miss Šantovka. Nudit se nebudou ani pánové, kteří mohou navštívit výstavu supersportů (např. Ferrari, Lamborghini), v nichž se mohou také projet," říká marketingový koordinátor Galerie Šantovka David Podstata.

Obrazem. Víkendová procházka může směřovat k přehradě

Foto ber

Pokud přemýšlíte, kam se vydat o víkendu, máme pro vás obrazový tip. Plumlovská přehrada si o návštěvu přímo říká.

K procházce přímo láká nová stezka, vedoucí kolem Valáška. Pokud si troufnete, můžete si vyzkoušet i řadu laviček, které se zde nacházejí a pokochat se pohledem na jiskřící zamrzlou hladinu.  Pro občerstvení pak můžete zamířit třeba do kempu nad přehradou, kde bude výdejové okénko otevřeno celý víkend. Pěkné kochání. (ber)

Tip na víkend. Návštěva Jeseníků

Ilustrační foto ber

Pokud se vám o víkendu nechce zůstávat doma, můžete si naplánovat třeba nějaký výlet. Vydat se můžete třeba do Karlova, na Praděd, Lysou horu, Kralický sněžník, nebo naopak na druhou stranu, směrem na Hostýnské vrchy.

A pokud se chystáte vyrazit do Jeseníků a auto tentokrát necháte doma, tak pro vás máme skvělou zprávu. Už od minulého víkendu posílil Olomoucký kraj jak autobusovou, tak vlakovou dopravu do Jeseníků. Protože je ale o cestování do této lokality o víkendech enormní zájem, České dráhy se rozhodly ještě navýšit kapacitu některých vlaků.

Tip na víkend. Zajeďte si zalyžovat do Hrubé Vody nebo Jeseníků

Ilustrační foto pixabay.com

Vláda sice povolila skiareálům otevřít v pátek 18. prosince, na řadě míst ale stále nejsou vhodné sněhové podmínky pro zahájení sezony. Někteří provozovatelé středisek se zasněžováním vyčkávají na mrazivější počasí, na některých místech se však vleky rozjedou.

Nejblíže to budete mít do Hrubé Vody, ale zajet si můžete i do Jeseníků.  

Otevřen je Park sportu Hrubá Voda, kde bude vlek v povozu v sobotu a neděli od 9:00 do 16:00 hodin.

Ve SKI areálu Hlubočky je v provozu zatím pouze pojízdný pás pro děti a začátečníky.

Ski areál Kopřivná leží v horní části Malé Morávky u Chaty Kopřivná, asi 70 km od Prostějova. Zimní sezonu zahajuje 18. 12. večerním lyžováním. Provozní doba je zde 18.12. od 17:30 - 21:30 hod, 19.12. až 22.12. od 8:00 - 16:30, 17:30 - 21:30 hod.

Tip na víkend. Hrad Sovinec zadarmo!

Foto Sovinec.cz

O tomto víkendu v sobotu a v neděli se na pátém nádvoří hradu Sovinec koná akce s názvem Kašpárek ze skalního hradu. Jde o Loutkářskou a pohádkovou pouť, na kterou je vstup zdarma. Zdarma můžete absolvovat i prohlídku hradu.

„Po oba dva dny budeme pro návštěvníky hrát pohádky loutkové, loupežnické, strašidelné a některé pohádky si budou moci třeba návštěvníci zahrát i sami. Mimo jiné vystoupí klasické loutkové divadlo Kašpárkův svět, skupina šermu Allegros a za Historickou posádku Peťoušek s pohádkami pro nejmenší,“ přidal pozvání herold Petr Šenkyřík. Samozřejmostí budou stánky s různým sortimentem předmětů okrasných, užitkových, uměleckých, kovových, dřevěných, voskových a všelijakých dalších.