Flora Olomouc

Zajeďme si na Floru do Olomouce. Nejen kvůli diamantovým orchideím!

Foto Flora Olomouc

Je to skutečná „orchidejová rarita“. Typické jsou pro ně okrasné listy protkané zlatou či stříbrnou žilnatinou.

A my si je můžeme pěkně zblízka prohlédnout na výstavě orchidejí Klenoty pralesa ve sbírkových sklenících na Výstaviště Flora Olomouc. Otevřená je každý den od devíti do osmnácti hodin. Vstupenky seženeme přímo ve sklenících. (red)

Tip na výlet. Klenoty pralesa na Floře Olomouc

ilustrační foto plakát

Na výstavě Klenoty pralesa se můžete těšit na stovky kvetoucích orchidejí a jiných tropických rostlin, které vás oslní pestrobarevnými květy všemožných tvarů. Výstava se koná od pátku 21. října do neděle 6. listopadu ve sbírkových sklenících Výstaviště Flora Olomouc. Každý den od 9 do 18 hodin.

Z orchidejí budou k vidění například pozoruhodné střevíčníky rodu Paphiopedilum kvetoucí velkými, nápadnými květy s charakteristickým bačkůrkovitým pyskem.

Nebude chybět ani královna všech orchidejí Vanda, která dokáže žít bez substrátu pouze ze vzdušné vlhkosti a vykvétá nádhernými květy zahrnující celou škálu barevných kombinací, které si člověk jen stěží zvládne představit. Na výstavě bude i mystická Vanda coerulea, kvetoucí nádhernými modrými květy, které jsou v přírodě velmi vzácné a ojedinělé.

OBRAZEM: Svět kostek na Floře můžete navštívit ještě dnes

foto Flora Olomouc

Zajímá Vás vše, co se týká světoznámé stavebnice LEGO? Na výstavě Svět kostek 2022 se můžete těšit i na zajímavý doprovodný program, o který se starají odborníci z oblasti Lega.

Svět kostek můžete navštívit v neděli od 9 do 17 hodin. Zvýhodněné online vstupenky si můžete koupit i během výstavy na  https://www.flora-ol.cz/…102. (red)

Tip na víkend. Svět kostek Olomouc na Floře

ilustrační foto

Přes dva a půl tisíce metrů čtverečních plných stavebnice LEGO®. Právě to čeká 15. a 16. října 2022 návštěvníky Mezinárodní výstavy LEGO® modelů Svět kostek Olomouc. Bude větší než kdy dřív, vůbec poprvé se bude konat na Výstavišti Flora Olomouc. A to přímo v hlavním a největším pavilonu A. K vidění budou stovky unikátních i obřích staveb a také modelů složených z milionů kostek celosvětově známé stavebnice.

Mezinárodní výstava LEGO® modelů Svět kostek Olomouc bude v sobotu i v neděli otevřená od 9 hodin. V sobotu 15. 10. bude končit v 18 hodin, v neděli o hodinu dříve, to jest v 17 hodin. Parkování zdarma bude pro návštěvníky připraveno u obchodní Galerie Šantovka na ploše P6.

Návštěvníci budou moci mimo jiné obdivovat obří funkční ruské kolo zapsané v Guinnessově knize rekordů, velké kolejiště o rozloze desítek metrů čtverečních s jezdícími vlaky, temné bludiště se zářícími LEGO® sochami, robotiku z LEGO® Mindstorms a celou řadu dalších pohyblivých, statických i svítících modelů.

Hlavní expozice Flora Olomouc - Hortikomplex 2022

Foto čtenář

Zhlédněte fotografie, ale vězte, že naživo je to zážitek se všemi vůněmi i barvami. A stojí za návštěvu.

Do soboty je areál Výstaviště Flora Olomouc a.s. otevřený od 9 do 17 hodin, v neděli pak od 9 do 16 hodin. (ber)

Kdo vyhrál volňásky na podzimní Floru?

ilustrační foto Flora Olomouc

Po letní odmlce se na přelomu září a října uskuteční velmi oblíbená podzimní Flora Olomouc. Koná se od čtvrtka 29. září do neděle 2. října.

Jedinečná expozice v pavilonu A s gotickými oblouky plnými květin, velké Podzimní zahradnické trhy, festival gastronomie a nápojů Olima, ochutnávky vína v rámci akce Dny moravských vín, Mezinárodní včelařská výstava Hanácká včela či expozice Českého zahrádkářského svazu s oblíbeným posezením u vína a pěstitelskou poradnou, ale také bohatý doprovodný program - i taková bude letošní výstava.

S Prostějovskými novinkami jste soutěžili o deset volňásků, právě jsme tedy vylosovali pět z vás, kteří Floru mohou zdarma zhlédnout i s doprovodem.

Do soutěžní přehlídky Flora košt je letos přihlášeno více než 300 vzorků destilátů

ilustrační foto Flora Olomouc

19. ročník mezinárodní soutěžní přehlídky Grand Prix ovocných destilátů Flora košt pořádá Výstaviště Flora Olomouc ve spolupráci se Zahradnickou fakultou Mendelovy univerzity v Brně, Unií Destilatérů a Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí. Tradičně oblíbená akce je součástí podzimní výstavy Flora Olomouc – Hortikomplex a na ní probíhajícím festivalu gastronomie a nápojů OLIMA.

Soutěžící mohli přihlásit své vzorky ve třech  kategoriích -  destiláty nezrající v sudu, destiláty zrající v sudu s označením ovocného druhu a ostatní lihoviny s označením ovocného druhu.

V letošním roce je do soutěže přihlášeno celkem 313 vzorků. Nejpočetněji jsou zastoupeny slivovice, kterých je 92, následují pálenky z jablek, hrušek, meruněk a třešní. Autoři lahodných destilátů letos přihlašovali i lihoviny zrající v sudu, likéry, maceráty a netradiční ovocné druhy jako ananasovice, malinovice anebo černý rybíz.

Soutěžte s námi o vstupenky na podzimní Floru Olomouc!

ilustrační foto Flora Olomouc

Po letní odmlce se na přelomu září a října uskuteční velmi oblíbená podzimní Flora. Koná se od čtvrtka 29. září do neděle 2. října. A vy si s námi můžete zasoutěžit o vstupenky!

Postačí, když do pátku 23. září zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jaký podtitul podzimní výstava má? Odpověď označte v předmětu FLORA a nezapomeňte uvést své jméno. Pro pět vylosovaných máme vstupenky pro dvě osoby.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)  

Podzimní Flora Olomouc nabídne spoustu zážitků

ilustrační foto Flora Olomouc

Po letní odmlce se na přelomu září a října uskuteční velmi oblíbená podzimní Flora. Jedinečná expozice v pavilonu A s gotickými oblouky plnými květin, velké Podzimní zahradnické trhy, festival gastronomie a nápojů Olima, ochutnávky vína v rámci akce Dny moravských vín, Mezinárodní včelařská výstava Hanácká včela či expozice Českého zahrádkářského svazu s oblíbeným posezením u vína a pěstitelskou poradnou, ale také bohatý doprovodný program - i taková bude letošní výstava, která se koná od čtvrtka 29. září do neděle 2. října.

Zvláštní pozornost návštěvníků si díky účasti známých osobností zaslouží festival gastronomie a nápojů Olima. Jeho součástí je mimo jiné od 29. od 30. září 26. ročník tradiční kuchařské soutěže určené mladým kuchařským talentům Gastro Olomouc Olima Cup a dále od 1. do 2. října 4. ročník cukrářské soutěže Moravský cukrářský šampionát. "A právě na zápolení cukrářů zavítají coby moderátoři hvězdy z pořadu Peče celá země známý cukrář Josef Maršálek a Tereza Bebarová," prozradil Michal Poláček, tiskový mluvčí Výstaviště Flora Olomouc.

Podzimní Flora se blíží!

ilustrační foto plakát

Podzimní výstava Flora Olomouc - Hortikomplex s podtitulem Plody otce genetiky se koná od 29. září do 2. října.

Těšit se mimo jiné můžete na jedinečnou hlavní expozici v pavilonu A. Připomene letošní 200. výročí narození Gregora J. Mendela - objevitele základních principů dědičnosti. Současně půjde o velkolepou přehlídku českých i moravských pěstitelů ovoce a zeleniny.