Flora Olomouc

Na Floru Olomouc přišlo přes 46 tisíc lidí

Foto Flora Olomouc

Více než 46 tisíc lidí zavítalo na letošní jarní etapu mezinárodní výstavy květin Flora Olomouc, která skončila v neděli. Je to zhruba o 19 tisíc návštěvníků méně, než před dvěma lety, kdy se jarní etapa naposledy konala. V následujících dvou letech ji překazila epidemie koronaviru.

"Údaj o počtu návštěvníků není ještě konečný, čekáme na celkové vyhodnocení prodeje on-line vstupenek. V každém případě je možné říci, že návštěvnost ovlivnilo nedělní deštivé počasí," uvedl mluvčí výstaviště Michal Poláček.

Hlavní expozice v pavilonu A připomněla návštěvníkům život rostliny od zrodu semene přes kvetení až po zánik. Expozici zdobila fontána, do které se v pravidelných intervalech nořil kruh s rostlinami. K vidění byly i méně známé exotické rostliny a vzácné orchideje.

Výherce soutěže o lístky: Letošní Flora opět překvapila

Foto Alena Lošťáková

Už při vstupu do areálu jsem nemusel vystát velkou frontu a těsně po deváté hodině jsme s manželkou byli v pavilonu A. Za dveřmi byl „minikvíz“, který jsem zdárně absolvoval, a protože jsem soutěživý typ, byla i malá odměna.

Postupně jsme s ženou objevovali nové expozice výstavy, která má letos podtitul Květy a světy. Na začátku to byly nádherné bonsaje, hortenzie, narcisy, tulipány… A uprostřed pavilonu ze stropu trčící obrovská záplava květin. Následoval výstup na ochoz v prvním patře, kde bylo možno spatřit masožravky, strelície, kaktusy, „motýlkový“ strom a zrcadlové stěny. Všude byly dekorace květin například s klobouky, nádherně pletený kůň z proutí. Mezitím jsem prohodil pár slov u expozice Moravské školy a také pochválil zemědělské učiliště Olomouc.

Kdo vyhrál volné vstupenky na jarní Floru?

ilustrační foto Flora Olomouc

Řádově desítky tisíc květin budou od 21. do 24. dubna k vidění v areálu Výstaviště Flora Olomouc na květinové a zahradnické výstavě Flora Olomouc 2022. Největší svátek květin se letos koná po dvouleté odmlce. A vy jste si s PvNovinkami mohli zasoutěžit o vstupenky.

Na koho se usmálo štěstí? Výherci jsou František Štrajt z Prostějova, Anna Šnajdrová ze Ptení, Hana Lipičková ze Stařechovic, Barbora Kadlčíková z Prostějova a Oldřich Lošťák, taktéž z Prostějova. 

Gratulujeme! (red)  

Blesková soutěž o vstupenky na Floru Olomouc!

ilustrační foto Flora Olomouc

Řádově desítky tisíc květin budou od 21. do 24. dubna k vidění v areálu Výstaviště Flora Olomouc na květinové a zahradnické výstavě Flora Olomouc 2022. Největší svátek květin se letos koná po dvouleté odmlce. A vy si s námi můžete zasoutěžit o vstupenky!

Postačí, když do dnešního poledne hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jaký podtitul letos nese? Odpověď označte v předmětu FLORA. Pro pět vylosovaných máme vstupenky pro dvě osoby.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red) 

Na Floře uvidíte i živé sochy staré stovky let!

ilustrační foto Flora Olomouc

V celé Evropě ojedinělá expozice bude od 21. do 24. dubna k vidění na Flora Olomouc 2022. Celý pavilon E bude patřit jedinečné kolekci bonsají z tisů - staré jsou od 100 do 600 let. Valná část z těchto bonsají pochází z Japonska, do České republiky je dopravil zkušený sběratel Josef Valuch z Bonsai museum Isabelia.

„Na japonském ostrově Hokkaidó přes 20 let kupujeme bonsaje od majitelů malých soukromých sbírek. Tvořilo je pět až šest generací, ale dnes už staří pěstitelé mnohdy nemají pokračovatele. V Japonsku se jen málo mladých lidí chce bonsajím věnovat naplno,“ uvedl Josef Valuch. Všechny maximálně metrové bonsaje, jež budou při výstavě Flora Olomouc 2022 k vidění, bývaly před desítkami či stovkami let vzrostlými stromy. Dosahovaly výšky 15 až 20 metrů.

Květinová Flora Olomouc je zpět, hlavní expozice znázorní koloběh života

ilustrační foto Flora Olomouc

Největší svátek květin se vrací. Od 21. do 24. dubna se na Výstavišti Flora Olomouc po dvouleté odmlce koná proslulá květinová a zahradnická výstava Flora Olomouc. Letos na jaře se uskuteční s podtitulem Květy a světy. Součástí bohatého programu je kromě hlavní expozice v pavilonu A či prezentace Českého zahrádkářského svazu také – v evropském měřítku ojedinělá – výstava vzácných stovky let starých bonsají či oblíbené zahradnické trhy.

„Je skvělé, že po dvou letech máme opět možnost uspořádat na jaře velkou květinovou výstavu. Bude stát za to. Hlavním tématem, které vyjadřuje vizuál výstavy a jež bude ztvárněno v hlavní expozici, je koloběh života. A to konkrétně u rostliny od jejího zrodu přes kvetení až po zánik. I předváděcí akce našich předních floristů budou s tímto tématem v souladu,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Během tří dnů dorazilo na výstavu For Model přes 15 tisíc lidí!

Foto For Model

Více než 15 tisíc lidí dorazilo v rozmezí 18. až 20. března 2022 na Výstaviště Flora Olomouc na interaktivní výstavu For Model. Za celou dobu konání této akce jde z hlediska návštěvnosti o vůbec nejvyšší číslo.

„Mám velkou radost, že právě letošní jubilejní 20. ročník výstavy For Model přilákal nejvíce návštěvníků v historii této akce. Podstatnou část z nich navíc tvořily rodiny s dětmi. Těší nás, že na Výstavišti Flora všichni našli mnohdy na celý den zábavu i vhodné zázemí. Navíc jsme nejmladší generaci mohli ukázat jedinečný svět modelů, techniky a nejrůznějších sbírek,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Za letošním úspěchem výstavy stojí také řada vystavovatelů, sběratelů i prodejců. Tentokrát jich na výstavu For Model dorazilo více než sto.

Kdo vyhrál lístky na podzimní Floru?

ilustrační foto Flora Olomouc

Podzimní etapa výstavy Flora Olomouc - Hortikomplex se s podtitulem ... v říši ovoce a zeleniny se tento rok bude konat od 14. do 17. října. A vy jste si s PvNovinkami mohli zasoutěžit o volné vstupenky.

Na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Jana Marinicová z Prostějova, Jan Beran z Olomouce, Regina Večerková, taktéž z Prostějova, Leona Pospíšilová z Lutotína a Dagmar Rozmánková, také z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Podzimní Flora Olomouc se blíží!

Foto Flora Olomouc

Podzimní etapa výstavy Flora Olomouc - Hortikomplex se s podtitulem ... v říši ovoce a zeleniny bude konat tento rok od 14. do 17. října.

Její součástí jsou i oblíbené Zahradnické trhy a festival gastronomie a nápojů Olima 2021, v jehož rámci se uskuteční soutěž kuchařů a cukrářů Olima Cup, mezinárodní Grand Prix ovocných destilátů Flora Košt či soutěžní klání o nejlepší marmeládu Flora Džem.

Návštěvníci se budou moci zúčastnit také slavnostního vyhlášení letošních držitelů certifikátu Regionální potravina Olomouckého kraje.

Své místo v programu podzimní etapy výstavy Flora Olomouc - Hortikomplex má i tradiční Dýňodlabání - soutěž pro žáky základních škol v dlabání dýní a včelařská výstava Hanácká včela.

Tip na neděli. Záchranářská technika, vyprošťování z vraku, služební psi i parašutisté

Foto bezpecnaolomouc.cz

Dnes proběhne v parku na Floře oblíbená rodinná akce Bezpečná cesta do školy. Nabitý program i oblíbený veletrh volnočasových aktivit začne ve 13 hodin v parku u pavilonu H a pořádá ho Nadace Bezpečná Olomouc. Chybět nebudou policisté, hasiči a záchranáři se svými vozidly.

Patnáctý ročník Bezpečné cesty do školy zve na hry, soutěže o hodnotné ceny, tradiční i méně tradiční vystoupení v podání olomouckých zájmových kroužků, ale i celou řadu poučných zážitků. Ty jsou zaměřené především na bezpečnost dětí v silničním provozu. Svou často až napínavou a nebezpečnou práci přiblíží zástupci složek záchranného integrovaného systému, jako jsou policisté, hasiči a záchranáři.