Flora Olomouc

Podzimní Flora Olomouc se odehraje v říši ovoce a zeleniny

ilustrační foto ber

Přímo do říše ovoce a zeleniny přenese návštěvníky letošní podzimní etapa výstavy Flora Olomouc - Hortikomplex. Uskuteční se od 14. do 17. října na olomouckém Výstavišti Flora, připomene význam ovoce a zeleniny pro člověka a také zdravé způsoby jejich pěstování.

Na hlavní expozici, která nese název „ … v říši ovoce a zeleniny", se v pavilonu A již tradičně podílí Zelinářská unie Čech a Moravy a Ovocnářská unie Moravy a Slezska. Vlastní expozici pro letošní podzimní etapu Flory Olomouc - Hortikomplex připravuje stejně jako v minulých letech Český zahrádkářský svaz.

„Podzimní etapa Flory Olomouc - Hortikomplex coby tradiční podzimní přehlídka nejlepších českých výpěstků poskytne prostor pro prezentaci českých a moravských producentů ovoce a zeleniny,“ uvedla Eva Fuglíčková, předsedkyně představenstva Výstaviště Flora Olomouc.

Kdo vyhrál volňásky na Floru? Patříte mezi šťastlivce?

ilustrační foto

Léčivá síla přírody a připomínka antického světa levitující nad hlavami návštěvníků. To jsou hlavní motivy květinové expozice, která od 19. do 22. srpna při letní etapě Flory Olomouc zaplní na olomouckém výstavišti pavilon A. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o vstupenky. 

A na koho se z velké řady soutěžících usmálo štěstí a obdrží volný lístek jak pro sebe, tak svého partnera či kamaráda? Výherci se stávají Radek Dostál z Kralic nad Hanou, Eva Navrátilová, Jan Štrajt, oba z Prostějova, Marie Portešová ze Ptení a Tomáš Chudý z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Blesková soutěž o vstupenky na Floru Olomouc!

ilustrační foto Flora Olomouc

Léčivá síla přírody a připomínka antického světa levitující nad hlavami návštěvníků. To jsou hlavní motivy květinové expozice, která od 19. do 22. srpna při letní etapě Flory Olomouc zaplní na olomouckém výstavišti pavilon A. A vy si s námi můžete zasoutěžit o vstupenky!

Postačí, když do dnešních patnácti hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jaký podtitul letos nese? Odpověď označte v předmětu FLORA. Pro pět vylosovaných máme vstupenky pro dvě osoby.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red) 

Letní Flora se blíží. Chystá řadu novinek

ilustrační foto Flora Olomouc

Letní Flora bude na olomouckém Výstavišti Flora probíhat od čtvrtka 19. až do neděle 22. srpna. Letní Flora letos nese podtitul Souznění s přírodou a na návštěvníky čeká bohatý program a také řada novinek.

Jednou z avizovaných novinek je fakt, že na letošní Letní Floru dorazí také zástupci Ovocnářské unie České republiky a Zelinářské unie Čech a Moravy, kteří tak obohatí již tradičně atraktivní expozice v hlavním pavilonu A.

„Tomu bude dominovat ohromující květinová expozice. Jeden z jejích hlavních prvků se dokonce bude vznášet nad hlavami návštěvníků. Autoři expozice totiž našli inspiraci ve Visutých zahradách Semiramidiných," podotýká projektová manažerka Letní Flory Zuzana Chalupová.

Letní Flora Olomouc se blíží. Nabídne řadu novinek

ilustrační foto Flora Olomouc

Letní Flora bude na olomouckém Výstavišti Flora probíhat od čtvrtka 19. až do neděle 22. srpna. Nese podtitul Souznění s přírodou.

Jednou z novinek je fakt, že na letošní Letní Floru dorazí také zástupci Ovocnářské Unie České republiky a Zelinářské unie Čech a Moravy, kteří tak obohatí již tradičně atraktivní expozice v hlavním pavilonu A.

"Tomu bude dominovat ohromující květinová expozice. Jeden z jejích hlavních prvků se dokonce bude vznášet nad hlavami návštěvníků. Autoři expozice totiž našli inspiraci ve Visutých zahradách Semiramidiných," podotýká projektová manažerka Letní Flory Zuzana Chalupová.

Sbírkové skleníky Flory páchnoucí Olomouc nabízí raritu

foto Flora Olomouc

Po více než půl roce se od středy lidé dostanou do sbírkových skleníků ve Smetanových sadech Flory Olomouc.

„Za pozornost například stojí ohromující květ okrasné brazilské rostliny zvané Aristolochia gigantea. Měří třicet centimetrů a je k vidění v našem Tropickém skleníku. Velkolepý květ má tvar srdce, vzhledově připomíná kus rozkládajícího se masa. Lákadlem k návštěvě znovuotevřených skleníků je záplava vůní a barev, mimo jiné i díky právě kvetoucím ibiškům," říká mluvčí výstaviště Kristýna Buchtová. 

Jarní Flora Olomouc je zrušena!

ilustrační foto ber

Ani v letošním roce se návštěvníci nedočkají oblíbené jarní květinové výstavy. S tou se původně počítalo v klasickém termínu koncem dubna, nicméně současná situace kolem vývoje koronavirové epidemie není příznivá, a tak se pořadatelé rozhodli jarní Floru zrušit i pro letošní rok. Jelikož je jaro hlavní zahradnickou sezónou, dočkají se návštěvníci na Výstavišti Flora alespoň Zahradnických a Selských trhů.

"S politováním musím potvrdit, že se v letošním roce jarní Flora neuskuteční kvůli epidemii koronaviru. V aktuální situaci si nedovedeme představit, že by bylo koncem dubna reálné uspořádat akci pro šedesát tisíc lidí. Přípravy na akci tohoto typu zaberou velmi mnoho času a riziko je zde příliš velké," uvedla mluvčí Výstaviště Flora Olomouc Kristýna Buchtová.

OBRAZEM: Flora byla opět skvělá!

Foto Oldřich Lošťák

Letos se podzimní Flora Olomouc opět líbila, i když kvůli viru covid-19 se v pavilonech nosily roušky a návštěvníků bylo tedy méně. Přehlídka podzimního ovoce a zeleniny představila krásnou expozici a také obří výpěstky.

"Velice se nám s manželkou líbila fantazie, kterou nám přiblížila v pavilonu H flóra z jiného světa a kde jsme si připadali jako na jiné planetě. Také ochutnávka destilátů, vína, burčáku neměla chybu. Moravský cukrářský šampionát ukázal netradiční jedlé květy, dorty a dekorativní perníky. Také výstava dřevokazných i jedlých hub voněla lesem už od vchodu. Nabídka našich i polských prodejců obsahovala zahradní trvalky, pokojové květiny a keře byla  stále v obležení „chtivých“ kupců. Na závěr to uzavřela grilovaná uzenina!

Podzimní Flora se koná!

ilustrační foto Flora Olomouc

V souvislosti s nařízením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. září se veletrhy, výstavy a další kulturní akce mohou konat za bezpečnostních opatření. Podzimní přehlídka ovoce a zeleniny se letos tedy uskuteční a opět ukáže ty nejlepší české výpěstky. Hlavní expozice ZDRAVÁ ROSTLINA se zaměří na vnitřní krásu rostlin. Flora Olomouc – Hortikomplex, festival OLIMA a Zahradnické trhy se uskuteční od 1. do 4. října na Výstavišti Flora Olomouc.

„Výstava Letní Flora již v srpnu ukázala, že jsme schopni zajistit maximální možné bezpečí a pohodlí všem návštěvníkům i vystavovatelům, kteří se tak nemusejí bát výstavu navštívit. Podzimní výstavu Flora Olomouc tak budeme realizovat v obdobném režimu jako v létě tj. 500 návštěvníků v pavilonu A, 100 návštěvníků v malých pavilonech a 1000 návštěvníků ve venkovním areálu v jeden okamžik,“ uvedla ředitelka Výstaviště Flora Olomouc, Eva Fuglíčková. (red)

Kdo vyhrál volňásky na podzimní Floru?

ilustrační foto Flora Olomouc

Jak PvNovinky informovaly, ve dnech 1. až 4. října 2020 bude výstaviště Flora Olomouc místem konání podzimní výstavy. Tradiční Hortikomplex představí výpěstky ovoce i zeleniny. Návštěvníky čeká i festival Olima a podzimní Zahradnické trhy. A vy jste si mohli s námi zasoutěžit o vstupenky.

A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Petra Čížková z Prostějova, Sofie Malá ze Ptení, Jana Marinicová z Kostelce na Hané, Oldřich Lošťák z Prostějova a Radek Dostál z Kralic na Hané. Gratulujeme! (red)