Tip na víkend. Vyznání růžím v olomouckém rozáriu

Tip na víkend. Vyznání růžím v olomouckém rozáriu
Ilustrační foto VFO

Sport zóna plná zábavy pro děti, beauty zóna s kosmetikou, art zóna nabitá workshopy a gastrozóna vonící kvalitou. K tomu floristické show, hudba, přednášky či komentované prohlídky jedinečného olomouckého rozária. To vše spojuje letošní 5. ročník festivalu a výstavy Vyznání růžím. Koná o víkendu 8. a 9. června v olomouckém rozáriu na třídě 17. listopadu a vstupenky jsou již v prodeji.

„Termín festivalu Vyznání růžím vždy volíme tak, aby olomoucké rozárium, které má Výstaviště Flora Olomouc ve správě, bylo v plném květu. Tisíce keřů růží všech barev vytvoří voňavou kulisu pro bohatý program, který tato akce nabízí. A letos je skutečně na co se těšit. Celý areál o rozloze téměř čtyř hektarů rozdělíme na několik tematických zón. Na své si přijdou všichni členové rodiny," uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Především děti se zabaví v připravené sport zóně. Tu v sobotu 8. června zaplní známá olomoucká pohybová přípravka Svišti v pohybu. Její odborně vyškolení trenéři si pro nejmladší návštěvníky připraví plno zábavy – ringo, discgold, lukostřelbu, cornhole a chytání rybiček.

Nedělní program ve sportovní zóně zajistí instruktoři z Akademik sport centra Univerzity Palackého v Olomouci. Součástí sport zóny bude po oba dny také cvičení jógy s profesionální lektorkou.

"V sobotu i v neděli bude připravena také beauty zóna, a to díky společnosti Oriflame. Na Vyznání růžím se můžete těšit na jejich zkušené a ochotné vizážistky, spoustu kvalitní kosmetiky, parfémy, zkušební vzorečky a odbornou diagnostiku pleti. Ke kvalitní kosmetice patří i šperky – konkrétně ty designové a ručně malované od brněnského Kokino shop," doplnila Barbora Melničuková, manažerka projektu Vyznání růžím 2024.

Velkou dávku interaktivity lidé na letošním Vyznání růžím zažijí v art zóně plné workshopů. Jeden bude zaměřený na výrobu keramiky – tajemství hrnčířského kruhu návštěvníkům odhalí profesionálové z Ateliéru Kruh. Floristky z Výstaviště Flora Olomouc pak v rozáriu povedou květinový workshop.

"Naučíme vás základy vázání květin. Workshop bude přizpůsobený i pro úplné začátečníky, domů si odnesete krásnou, vlastnoručně uvázanou kytici," zve Barbora Melničuková, manažerka projektu Vyznání růžím 2024.

V sobotu budou navíc v rámci art zóny připravené také ukázky tetování a řada tetovaček pro děti. (red)

Poslat nový komentář