děti

Na dětských hřištích jsou instalovány nové herní prvky

Foto Magistrát města Prostějova

Herní prvky s prostějovskou tématikou jsou nově k dispozici na dvou dětských hřištích.

„Konkrétně na dětském hřišti v Žešově, kde si děti mohou pohrát s otočnými kostkami, a dále na hřišti na sídlišti E. Beneše, kde je jim k dispozici herní prvek v podobě pexesa. Tyto herní prvky s prostějovskou tématikou jsme umístili díky podpoře Sdružení Střední Moravy, jehož jsme členem,“ upřesnila 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová. (red)

Tip pro maminky. Nové dětské hřiště na Hloučele u Matesů

Foto Magistrát města Prostějova

Námět na vybudování dětského hřiště z dřevěných prvků, a lan kolem stromů, předložila v rámci 2. ročníku participativního rozpočtu Denisa Vitásková. Pro tento projekt vybrala předkladatelka místo, kde v blízkosti už herní prvky jsou. Hřiště je situováno v blízkosti Bistra Hloučela u Matesů.

Autorka v návrhu, který dostal zelenou, uvedla, že vybudování nového hřiště z přírodních materiálů přispěje ke zlepšení vyžití dětí od 3 let v lesoparku Hloučela.

V Němčicích potěšil děti lampionový průvod

Foto ber

V pátek v podvečer pořádalo Středisko volného času Orion v Němčicích nad Hanou akci Probouzení broučků a otevírání pokladů aneb velkopáteční dobrodružství pro celou rodinu.

Na cestu plnou úkolů se vydaly desítky dětí, které s pomocí lampionů řešily nejrůznější úkoly a hledaly klíč k pokladu. Na jednotlivých stanovištích je čekaly nefalšované broučice. (ber)

OBRAZEM: Velikonoční zajíček hopsal po smržické Stráži

Foto ber

Stezku velikonočního zajíčka pořádali v pátek rodiče dětí ze Smržic ve spolupráci s obcí.

V krásném prostředí areálu Stráže čekaly děti soutěže, dílničky či malování na obličej, dospělí se učili umění plést pomlázku. 

Součástí odpoledne bylo i opékání buřtů, v nabídce byl také guláš a další laskominy. (ber)

OBRAZEM: V Určicích přivítala jaro pohádka

Foto ber

Sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s Obecním úřadem Určice přichystali na sobotní odpoledne akci Vítání jara.

Od 15 hodin mohli zájemci v místní sokolovně shlédnout vystoupení dětí z místní základní školy, tanečního kroužku Šárky Miklíkové a pobavit se u pohádky Hihňabrouk. Připraveno bylo i občerstvení, tombola a diskotéka. (ber)

Město nakoupí vestičky pro děti ve školkách

Foto Městská policie Prostějov

Rada města schválila rozpočtové opatření ve výši 96 tisíc korun na nákup bezpečnostních vestiček pro děti z prostějovských mateřských škol.

Už v plynulých letech zakoupilo město reflexní vesty pro děti z mateřských škol v Prostějově, takže podle zástupců města nejde o prvotní nákup. Důvodem je zvýšení bezpečnosti dětí v silničním provozu při vycházkách po městě a ktuální nutnost opotřebené vesty vyměnit. Zakoupení certifikovaných reflexních vest, které budou zároveň opatřeny znakem města, zajistí Městská policie Prostějov.

Doma v kuchyni hoří. Hasiči učí děti, jak se zachovat

Foto HZS Olomouckého kraje

Doma v kuchyni hoří. Situace, která je nebezpečná pro dospělého, natož pak pro malého školáka. Naučit děti, jak se ze svízelné situace bezpečně vymanit, jak přivolat efektivně a rychle pomoc, mají za úkol vzdělávací a výukové programy HZS Olomouckého kraje.

Jeden takový se nyní konal ve druhých třídách na základní škole ve Slavoníně v Olomouci. „Naši příslušníci si s dětmi povídali nejen o rizicích při požáru, ale také o tom, jak oznámit operátorovi tísňové linky mimořádnou událost. Prakticky si nacvičili, jak si počínat při požáru a při přeskočení jiskřičky na oděv kamaráda," informovala mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Pamatujete? Starost o dítko

Foto FB dobrenoviny.sk

Dnešní obrázek je připomínkou doby, kdy se nám o jednorázových plenách mohlo jen zdát.

Stejně, jako o hotových příkrmech, kapsičkách či dětských koutcích. A většině rodin i o automatických pračkách. Kdepak jsme všechen ten čas na vaření, praní, žehlení a aktivity s dětmi braly, ženy? (ber)

V Prostějově se dnes bude vynášet Smrtka. Skončí v mlýnském náhonu

Foto plakát

Obnovený zvyk „Vynášení Smrtky“ si Prostějov opětovně připomeneme už v pondělí 18. března. Akce začíná ve 13:30 na náměstí T. G. Masaryka – v prostoru u muzea.

Pouť slaměné figury Morany, oblečené v ženských šatech, povede jako v minulých letech z náměstí T. G. Masaryka k mlýnskému náhonu v Kolářových sadech. 

„Tato lidová tradice byla obnovena v Prostějově v roce 2022 a měla veliký ohlas, za což jsme velice rádi,“ uvedla 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová. Jak dodala, Moranu po krátkém programu ze středu města vynesou, za doprovodu veřejnosti, děti z folklórního souboru Mánes a místních škol. (red)

Velikonoční kraslice budou děti hledat i letos!

Foto plakát

Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci s Rodinným centrem Lodička pod záštitou Zdravého města Prostějov bude opět pořádat Velikonoční hledání kraslic. Konat by se mělo opět ve Smetanových sadech, a to 26. března.

„Mezi zapojené školky patří MŠ Husovo náměstí, MŠ Partyzánská, MŠ J. Železného, MŠ A. Krále, MŠ Květná, MŠ Moravská, MŠ Raisova a školky spadající pod MŠ Šárka. Tyto školky v pondělí 18. března obdrží požadovaný počet velikonočních vajíček z polystyrenu. Děti je ručně namalují a my je den před konáním akce vyzvedneme. Samotné hledání se uskuteční v úterý 26. března od 10 hodin,“ sdělila předsedkyně spolku a 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Kromě polystyrenových vajíček Spolek opět zakoupí i vajíčka a zajíčky z čokolády. I tyto sladkosti budou děti hledat.