Petr Sokol

OBRAZEM: Skákací hrad, soutěže i Špunti na vodě

Foto David Vančík

Jak jsme již včera informovali, nejen pro obyvatele Prostějova bylo včera od odpoledních hodin na hlavním prostějovském náměstí připraveno zábavné odpoledne. Děti se vydováděly na skákacím hradu, dospělí mohli podiskutovat o blížícícíh se parlamentních volbách, večer se promítala nová česká komedie Špunti na vodě. Občerstvení bylo při ruce.

"Děkuji všem, kteří si našli čas, ať již na odpolední program či na večerní promítání. Atmosféra byla skvělá", poděkoval všem přítomným prostějovský kandidát občanských demokratů Petr Sokol. (zadavatel ODS/Zpracovatel ODS)

OBRAZEM: Špunti na vodě. Večer. A zdarma

Foto ber

Rodinnou letní komedii Špunti na vodě můžete zhlédnout dnes večer na prostějovském hlavním náměstí. Na promítání zve za pořadatele prostějovský kandidát občanských demokratů Petr Sokol, který je dvojkou krajské kandidátky. Letní kino ODS je zdarma a začne ve 21 hodin.

"Rád bych proto pozval všechny Prostějovany, ale samozřejmě i další z okolí, aby se přišli pobavit," zve Petr Sokol. K dispozici je nejen občerstvení, ale i skákací hrad pro děti. A pozor, nebude chybět ani losování o zajímavou cenu.

Pokud na náměstí zamíříte, dobře se oblečte. Rosničkáři předpokládají, že večerní a noční teploty se budou pohybovat kolem 12 stupňů Celsia. (red)

Prostějované prosazovali na kongresu změny

ilustrační foto

 

V nedalekém Olomouci se o víkendu konal kongres ODS, na kterém se volilo nové vedení této pravicové strany. Své želízko v ohni měl i Prostějov, protože krajská organizace ODS do boje vyslala Petra Sokola. 

Prostějovský kandidát byl mezi stranickými matadory nováčkem, ale přesto se držel velmi dobře. Postoupil do druhého kola volby a získal v něm přibližně 40 procent hlasů. "Jsem rád, že jsem při své premiéře získal vysoký počet hlasů, i když jsem nakonec zvolen nebyl," řekl PvNovinkám Petr Sokol. Podle informací z kongresu mu částečně uškodilo, že proti němu příznivci jednoho z jiných kandidátů šířily účelové desinformace a část delegátů z olomouce ho nepodporovala, protože v nominaci předčil odstupujícího olomouckého primátora.

Když se bilboard instaluje!

Foto PvNovinky.cz

 

Občas se zaměřujeme na bilboardy visící nám po městě či blízkém okolí. Tentokrát se nám podařilo zahlédnout instalaci bilboardu jednoho z kandidátů do voleb, Petra Sokola.

Nahoře nad ním se ovšem netyčil on sám, ale, jak jsme zjistili, jeho kolega Miloš Musil. "Miloš je bývalý gymnasta, v současné době trénuje gymnastický potěr a je samozřejmé, že v tomto případě byly znalosti cviků důležité. Na bilboard šplhal jako správný sportovec", smál se Sokol. (red)

Nová krev prostějovské pravice má originální recepty

foto PvNovinky.cz

 

Měsíc před volbami představuje prostějovský kandidát na poslance Petr Sokol svůj program, s nímž se chce ucházet o hlasy voličů na Prostějovsku. Na jeho návrzích je znát, že jako vysokoškolský učitel je mezi lidmi a zná jejich problémy z první ruky. Petr Sokol není politikem, který by se na svět díval jen z oken parlamentu nebo radnice.

I proto se jeho prioritou stala oblast zneužívání sociálních dávek. „Současný systém je špatný. Třeba na postižené je často málo peněz, zatímco někteří mladí, zdraví lidé, kteří nikdy nepracovali, se živí jen z dávek a smějí se lidem, kteří dřou mnohdy za minimální mzdu,“ zlobí se Petr Sokol, ale jedním dechem dodává konkrétní řešení: „Musíme proto prosadit strop na sociální dávky pro jednotlivce i domácnost. O každého pak bude postaráno, ale nikdo nebude mít z dávek lehkou obživu jen proto, že má šest dětí a nikdo v rodině nepracuje.

Sokol peří nemění!

ilustrační foto archiv

 

Mezi kandidáty na poslance nechybí vysokoškolský učitel z Prostějova.

V záplavě politiků, kteří už v Poslanecké sněmovně za Prostějovsko zasedali a v řadě případů převlékli dokonce minimálně jednou stranické dresy, se od ostatních zdejších poslaneckých kandidátů výrazně odlišuje prostějovský vysokoškolský učitel Petr Sokol. Nebyl nikdy ve volené funkci a zná proto problémy z každodenního života. „Učím kromě jiného politickou geografii, což je vlastně součást zeměpisu,“ představuje se Petr Sokol.

Přesvědčil ho Zeman