Ladislav Okleštěk

Kiwanis a hejtman obdarovali postižené děti

foto Prostějovské novinky

Organizace Kiwanis dnes během zábavného odpoledne na prostějovském dopravním hřišti obdarovala společně s hejtmanem Ladislavem Oklešťkem postižené děti dvojicí speciálně upravených vozíků.

Dvojice vozíků má zlepšit mobilitu postižených dětí. První z nich dostal malý Kristian, a hned na místě bylo vidět, že má z dárku, který si s maminkou přímo na dopravním hřišti vyzkoušeli, obrovskou radost. Dárci jeho rodině přidali v rámci charitativní akce také jízdní kolo, které je možné s vozíkem propojit.

Druhý vozík získala mateřská škola Mozartova, která ho bude podle slov přebírající paní učitelky využívat pro procházky žáků s hendikepem. Těch je v této školce celkem 55.

Olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk na ČT1

Foto, program ČT

O souběhu funkcí hejtmanů a poslanců hovořila jedna z reportáží České televize. Týkala se též olomouckého hejtmana Ladislava Oklešťka, který vykonává nejen funkci hejtmana Olomouckého kraje, ale je zároveň zvoleným poslancem Parlamentu ČR.

Šéf hnutí ANO 2011 Andrej Babiš vyzval totiž své hejtmany, kteří se stali poslanci, aby se vzdali jedné z funkcí. Ladislav Okleštěk není jediným z hejtmanů, který prozatím si ponechal obě funkce. (red)