hejtman

Prvnímu krajskému miminku blahopřál hejtman zprostředkovaně

foto Olomoucký kraj

Prostřednictvím primáře novorozeneckého oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci Lumíra Kantora blahopřál v sobotu dopoledne hejtman Josef Suchánek rodičům dítěte, které se v Olomouckém kraji narodilo v roce 2021 jako první. Holčička Natálie přišla na svět dvanáct minut po silvestrovské půlnoci.

„Kvůli opatřením v souvislosti s pandemií koronaviru jsem nemohl stisknout ruku přímo mamince malé Natálky. Doufám, že se děvčátko stane spokojenou obyvatelkou Olomouckého kraje. Do života přeji jí i celé její rodině především zdraví,“ řekl hejtman Josef Suchánek. Kromě gratulace, dárkového koše s regionálními produkty a dalších drobných dárečků pro šťastnou rodičku poslal hejtman prvnímu letošnímu novorozenci také hrací podložku s dětskou hrazdičkou.

Kraj má nového hejtmana, ve vedení nechybí zástupkyně Prostějovska

Foto FB Pravý hlas pro Olomoucký kraj

Ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje dnes zvolilo nové členy rady kraje.

V čele kraje usedne jako hejtman Josef Suchánek, který byl zvolen za koalici Piráti-STAN. Jeho prvním zástupcem bude lidovec Ivo Slavotínek a náměstky hejtmana se stali také občanští demokraté Dalibor Horák a Michal Zácha, stejně jako další lidovec Jan Šafařík.

V širším vedení kraje nebude chybět ani zástupce, přesněji zástupkyně, Prostějovska. Prostějovanka Milada Sokolová bude mít jako zastupitelka na starosti vnější vztahy a cestovní ruch. (red)

Kiwanis a hejtman obdarovali postižené děti

foto Prostějovské novinky

Organizace Kiwanis dnes během zábavného odpoledne na prostějovském dopravním hřišti obdarovala společně s hejtmanem Ladislavem Oklešťkem postižené děti dvojicí speciálně upravených vozíků.

Dvojice vozíků má zlepšit mobilitu postižených dětí. První z nich dostal malý Kristian, a hned na místě bylo vidět, že má z dárku, který si s maminkou přímo na dopravním hřišti vyzkoušeli, obrovskou radost. Dárci jeho rodině přidali v rámci charitativní akce také jízdní kolo, které je možné s vozíkem propojit.

Druhý vozík získala mateřská škola Mozartova, která ho bude podle slov přebírající paní učitelky využívat pro procházky žáků s hendikepem. Těch je v této školce celkem 55.

Olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk na ČT1

Foto, program ČT

O souběhu funkcí hejtmanů a poslanců hovořila jedna z reportáží České televize. Týkala se též olomouckého hejtmana Ladislava Oklešťka, který vykonává nejen funkci hejtmana Olomouckého kraje, ale je zároveň zvoleným poslancem Parlamentu ČR.

Šéf hnutí ANO 2011 Andrej Babiš vyzval totiž své hejtmany, kteří se stali poslanci, aby se vzdali jedné z funkcí. Ladislav Okleštěk není jediným z hejtmanů, který prozatím si ponechal obě funkce. (red)

Ladislav Okleštěk získal ocenění v České ceně za PR. Za hejty

Foto kr-olomoucky.cz

Originální kampaň hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka s názvem Hejtuj hejtmana získala druhé místo v prestižní soutěži Česká cena za public relations. Porotci v letošním ročníku soutěže vyhlašované Asociací PR agentur přitom hodnotili rekordní počet 310 nominovaných projektů.

Projekt Hejtuj hejtmana uspěl v kategorii Politická komunikace, ocenění převzali tvůrci kampaně z rukou moderátora, novináře a zpěváka Ondřeje Hejmy. „Celostátní ocenění naší komunikace s veřejností mně udělalo upřímnou radost. Přeci jen jde o nestandardní pojetí kampaně a sami jsme netušili, jak lidé zareagují na agresivně červené plakáty s výzvou, ať mi posílají vzkazy, co se jim na mně nebo na krajském úřadě nelíbí. Ale úspěšný výsledek nás všechny nakonec příjemně překvapil,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk, a úspěchem nemyslel jen senzační umístění v PR soutěži.

Studenti dnes hejtovali hejtmana. I v přímém přenosu

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Hejtuj hejtmana je název iniciativy hejtmana Ladislava Oklešťka, která lidem přináší novou možnost komunikace s vedením Olomouckého kraje. Ve středu 24. května se Ladislav Okleštěk setkal se studenty, od kterých chce slyšel i ty méně příjemné dotazy nebo kritické názory.

„Všude se píše: hetman ocenil, poděkoval, navštívil… Případně: kraj rozdal miliony, kraj vybudoval, zajistil novou službu… Ale já chci přinést změnu, a proto se ptám: Co děláme špatně? Na koho zapomínáme? Jak podpořit sport, kulturu nebo cestovní ruch, aby to bylo opravdu účinné? Jsem zvědavý, jaký na to mají názor mladí lidé, kteří dokáží věci pojmenovat přímočaře a bez obalu,“ vysvětlil Ladislav Okleštěk.

Krajská rada představila programové prohlášení

Foto kr-olomoucky.cz

Rada Olomouckého kraje schválila programové prohlášení, které stanoví programové priority na nejbližší čtyři roky: transparentnost, bezpečnost, stavbu silnic, podporu venkova i dětských domovů.

Jednou z hlavních priorit kraje je maximální transparentnost a zlepšení komunikace. „O zásadních věcech nebudeme rozhodovat za zavřenými dveřmi kanceláří, ale budeme se o nich radit s těmi, kterých se daná problematika týká,“ uvádí krajská rada ve svém programu.

Máte stížnost nebo námět? Hejtujte hejtmana!

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk přichází s kampaní, která nemá v Česku obdoby. Provokativně vyzývá, aby mu lidé napsali, co se jim na hejtmanovi nebo na kraji nelíbí. Využívat k tomu mohou takzvané „hejty“ neboli negativní vzkazy.

„Všude se píše: hetman ocenil, poděkoval, navštívil, zúčastnil se… Případně: kraj rozdal miliony, kraj vybudoval, zajistil novou službu, podpořil kulturní akci… Ale já chci přinést změnu, kterou jsme před volbami slibovali, a proto se ptám: Co děláme špatně? Na koho zapomínáme? Jak podpořit sport, kulturu nebo cestovní ruch, aby to bylo opravdu účinné? Nezavírají nám tiskové zprávy o pozitivních tématech oči před skutečnými problémy?“ vysvětlil Ladislav Okleštěk, co ho vedlo ke spuštění kampaně Hejtuj hejtmana.

Víme první: Hejtman Košta odvolán, nahradil ho Okleštěk

foto Prostějovské novinky

Olomoucký kraj bude mít nového hejtmana.

Krajské zastupitelstvo právě odvolalo hejtmana Oto Koštu (ANO). Pro návrh se vyslovilo 35 zastupitelů, 3 byli proti, 16 dalších se zdrželo. Zastupitelé bezprostředně poté zvolili jeho nástupce, kterým se stal Ladislav Oklešťěk (ANO). Pro nového hejtmana hlasovalo 29 koaličních zastupitelů, 21 opozičmních zastupitelů se zdrželo a další čtyři, včetně bývalého hejtmana Košty, vůbec nehlasovalo.

Krajské zastupitelstvo odvolává hejtmana Koštu

ilustrační foto: kr-olomoucky.cz

V Olomouci od rána probíhá jednání krajského zatsupitelstva, jehož klíčovým bodem je návrh na odvolání hejtmanana Oto Košty (ANO).

S  návrhem na hejtmanovo odvolání přišlo v lednu hnutí ANO, které ho samo v listopadu do funkce jako svého volebního lídra nominovalo. Nejsilnější klub v krajském zastupitelstvu je ale nyní přesvědčen, že Košta funkci nezvládá a má být vyměněn. Nejprve ho vyzvalo k odstoupení a, když odmítl, zahájilo kroky k jeho odvolání.