2021

Loňské perličky pojišťoven. Zasmějte se

ilustrační foto Policie ČR

Ani během loňského roku neměli v pojišťovnách nouzi o různá kuriózní hlášení nehod svých klientů. O některé z nich se podělily pojišťovna UNIQA a ERV Evropská pojišťovna.

  • Uniqua klientka schovala pro likvidátora pojišťovny kroupy do mrazáku.
  • Na výtku pojišťovny, že klient po střetu svého vozu s divočákem nepostupoval správně při odstranění mrtvého zvířete z vozovky, reagoval lakonicky: „Nejsem Bivoj.“
  • Jak došlo ke zranění klienta líčí jeho manželka: „Při našem tradičním vánočním polibku pod větví jmelí připevněnou na lustru manžel při své výšce o větev zavadil, tím rozhoupal lustr, který se mu následně zřítil na hlavu.

Prvnímu krajskému miminku blahopřál hejtman zprostředkovaně

foto Olomoucký kraj

Prostřednictvím primáře novorozeneckého oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci Lumíra Kantora blahopřál v sobotu dopoledne hejtman Josef Suchánek rodičům dítěte, které se v Olomouckém kraji narodilo v roce 2021 jako první. Holčička Natálie přišla na svět dvanáct minut po silvestrovské půlnoci.

„Kvůli opatřením v souvislosti s pandemií koronaviru jsem nemohl stisknout ruku přímo mamince malé Natálky. Doufám, že se děvčátko stane spokojenou obyvatelkou Olomouckého kraje. Do života přeji jí i celé její rodině především zdraví,“ řekl hejtman Josef Suchánek. Kromě gratulace, dárkového koše s regionálními produkty a dalších drobných dárečků pro šťastnou rodičku poslal hejtman prvnímu letošnímu novorozenci také hrací podložku s dětskou hrazdičkou.

Prostějov má první miminko roku 2021

Ilustrační foto pixabay.com

Na prvního novorozence roku 2021 si Nemocnice Prostějov počkala celé tři dny. Dnes přišla na svět Elenka.

„Dnes, 3. ledna 2021, v 7.12 hodin ráno, se narodila malá Elena. Váží 3650 g a měří 50 cm. Maminka je z Prostějova,“ informovala mluvčí nemocnice Radka Miloševská. Prostějovsko se stalo posledním okresem kraje, kde se narodilo první miminko nového roku.