první miminko

První miminko roku 2022 přivítali i zástupci města

Foto nemocnice Prostějov

V Nemocnici Prostějov přivítali první miminko v 5:15 hodin. Chlapeček Mikuláš s mírami 3650 gramů a 50 centimetrů se narodil mamince z Prostějova.

Za Statutární město Prostějov mamince gratuloval primátor František Jura a náměstkyně primátora Milada Sokolová.

K přání všeho dobrého se připojujeme! (red)

Eliška je v kraji první. Hejtman Josef Suchánek ji přivítal zprostředkovaně

Foto olkraj.cz

Hejtman Josef Suchánek v pondělí 3. ledna poblahopřál zprostředkovaně rodičům holčičky Elišky, která se v Olomouckém kraji narodila v roce 2022 jako první. Kvůli hygienickým opatřením jim pozdravy a dárek předal prostřednictvím Romana Havlíka, ředitele Fakultní nemocnice Olomouc, v níž miminko přišlo na svět.

„Stejně jako loni i letos jsem nemohl kvůli opatřením v souvislosti s pandemií koronaviru mamince pogratulovat osobně. Rodině i děvčátku přeji především zdraví, radost a spokojený život v Olomouckém kraji, který je jejich domovem,“ řekl hejtman Josef Suchánek. Kromě gratulace, dárkového koše s regionálními produkty, hraček a dalších drobností poslal hejtman prvnímu letošnímu novorozenci také hrací podložku.

První miminko roku 2021 obdarováno!

Foto MMP

Primátor města Prostějova Frantisek Jura a náměstkyně Milada Sokolová dne 18. 1. 2021 předali dárečky rodičům prvního letošního prostějovského miminka.

Tím je holčička jménem Elenka, která přišla na svět v prostějovské porodnici 3. 1. 2021. Elenka dorazila se svými rodiči i sestřičkou na prostějovskou radnici. (red)

 

Prvnímu krajskému miminku blahopřál hejtman zprostředkovaně

foto Olomoucký kraj

Prostřednictvím primáře novorozeneckého oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci Lumíra Kantora blahopřál v sobotu dopoledne hejtman Josef Suchánek rodičům dítěte, které se v Olomouckém kraji narodilo v roce 2021 jako první. Holčička Natálie přišla na svět dvanáct minut po silvestrovské půlnoci.

„Kvůli opatřením v souvislosti s pandemií koronaviru jsem nemohl stisknout ruku přímo mamince malé Natálky. Doufám, že se děvčátko stane spokojenou obyvatelkou Olomouckého kraje. Do života přeji jí i celé její rodině především zdraví,“ řekl hejtman Josef Suchánek. Kromě gratulace, dárkového koše s regionálními produkty a dalších drobných dárečků pro šťastnou rodičku poslal hejtman prvnímu letošnímu novorozenci také hrací podložku s dětskou hrazdičkou.

Prostějov má první miminko roku 2021

Ilustrační foto pixabay.com

Na prvního novorozence roku 2021 si Nemocnice Prostějov počkala celé tři dny. Dnes přišla na svět Elenka.

„Dnes, 3. ledna 2021, v 7.12 hodin ráno, se narodila malá Elena. Váží 3650 g a měří 50 cm. Maminka je z Prostějova,“ informovala mluvčí nemocnice Radka Miloševská. Prostějovsko se stalo posledním okresem kraje, kde se narodilo první miminko nového roku.

Prostějov na první miminko stále čeká

Ilustrační foto Novorozenecká JIP FN Ol

Zatím co v Olomouci, Přerově i Jeseníku se radují z prvních miminek roku 2021, Prostějov na svého prvního občánka stále čeká.

"V Prostějově zatím letošní miminko stále očekáváme, zatím to nicméně ale nevypadá, že by se situace změnila," sdělila PvNovinkám v pátek večer mluvčí nemocnice Radka Miloševská. 

Budeme tedy v očekávání, které miminko olomouckou Natálku, která je zároveň prvním miminkem v kraji, jesenického Leoše a přerovského Ondřeje, bude následovat. (ber)

Prvním miminkem v kraji je olomoucká Natálka

Foto archiv Nikol Dreslerová

První miminkem roku 2021 je malá Natálka, která se narodila Olomouci. 

 

 

Narodila se dvanáct minut po půlnoci v olomoucké Fakultní nemocnici třiadvacetileté Nikol Dreslerové. Malá Natálka váží 3 830 gramů a měří 51 centimetrů.

V 7 hodin a 2 minuty se narodil v porodnici v Jeseníku chlapeček Leoš, který váží 3 800 gramů a měří 52 centimetrů. O necelé půl hodiny později, v 7 hodin 30 minut, přivítali první miminko roku 2021 v Přerově. 

První prostějovské miminko slavnostně přivítáno!

Foto MMP

Primátor František Jura dnes (5. 1. 2020) přivítal společně s náměstkyní Miladou Sokolovou první prostějovské miminko roku 2020. 

Je jím Lia Vymazal, která přišla na svět 2. 1. 2020. Tradičně obdržela maminka holčičky malý dárek pro děťátko, kytku a finanční hotovost. Oba zástupci města popřáli mamince i miminku hodně zdraví, štěstí a rodinné pohody. (red)

Prvním miminkem Prostějova je holčička Lia!

Ilustrační foto pixabay.com

Zatímco první miminko kraje, Kristýnka, se v prostějovské porodnici narodila 1. ledna v 1:28 hodin, na první miminko si město Prostějov muselo počkat až do dnešního poledne.

Malá slečna Lia Vymazalová přišla na svět 2.1.2020 ve 12,37 hodin. Váží 3050g a měří 49 cm.

V neděli holčičku oficiálně přivítá primátor František Jura s náměstkyní Miladou Sokolovou.

Hodně štěstí, Lio! (ber)

 

Primátor a náměstkyně přivítali první prostějovské miminko

ilustrační foto

Evelínku Hofmanovou, první letošní prostějovské miminko, přišli dnes (9. 1. 2019) pozdravit primátor František Jura společně s náměstkyní Miladou Sokolovou.

"Gratuluji Vám k narození krásné holčičky a přeji vám oběma hlavně hodně zdraví," popřál mamince prvního letošního prostějovského miminka Jura. "Věřím, že vám bude dělat pouze radost a poroste do krásy", dodala náměstkyně Sokolová. (red, MMPv)