Nový rok

Čínský Nový rok v OC Haná Olomouc. Zjistěte, co vás letos čeká!

Foto ochana.cz

Čínský Nový rok začíná 1. února 2022 a skončí 21. ledna 2023. Tygr, který v tu dobu vládne, je řazen mezi vodní živly. Rok Tygra bude podle předpovědi pro všechna zvířata čínského horoskopu velmi hektickým a energetickým obdobím.

Všichni budou potřebovat hodně sil, aby zvládli zkoušky a výzvy, které v roce 2022 přijdou. Na pozitivní úrovni však čínský horoskop a rok Tygra symbolizují determinizmus, spontánnost a novost.

Rok Tygra je časem, kdy i navzdory nepříznivým okolnostem budeme schopni čerpat z dynamiky (všechno půjde velmi rychle) a našeho nadšení.

Přijďte od 1. února do 6. března na pohodlné nákupy do OC Haná, zastavte se u velkoplošných cedulí a objevte, co si pro vás nový rok připravil v oblasti financí, zdraví, kariéry nebo vztahů.

Co se změnilo v dopravě pro rok 2022

ilustrační foto Policie ČR

Od Nového roku začaly platit změny v rámci novely zákona o silničním provozu a zákona o pozemních komunikacích. Připravili jsme krátký souhrn.

Městská a obecní policie může na místě pokutovat přestupky související s neoprávněným užitím vyhrazeného jízdního pruhu. Cílem je zamezit blokování cest, které jsou určeny autobusům hromadné dopravy, ta­xíkům či policejním, hasičským a záchranářským vozidlům.

Za neoprávněné parkování na místě vyhrazeném pro invalidy nebo zneužití parkovacího průkazu pro tyto osoby dostanete vedle pokuty dva body v bodovém hodnocení řidičů.

První výjezd roku 2022 absolvovali hasiči už osm minut po půlnoci

ilustrační foto HZS Olomouckého kraje

Profesionální i dobrovolné jednotky v průběhu posledních hodin, zaměřeno na Silvestr, tedy oslavy posledního dne roku 2021 a opakem toho prvního dne v novém roce zasahovali již u 31 událostí. První výjezd roku 2022 byl na linku 112 tísňového volání oznámen v 00:08, a to požár papírových krabic od zábavní pyrotechniky. V aktuálním součtu mají hasiči v Olomouckém kraji na kontě již 9 výjezdů.

Většinou šlo o zahoření kontejnerů či popelnic. Výjimkou zásahů běžných dnů i dnes nejsou i technické pomoci například na spadený strom či otevření bytu v součinnosti s PCŘ (zabouchnutý byt). Podobný scénář s událostí mají hasiči i posledního dne roku 2021. Za zmínku stojí zahoření pergoly krátce před 23 hodinou v obci Doloplazy anebo zahoření elektroinstalace (zásuvky) v Olomouci místní části Neředín.

Mikuláš je prvním prostějovským miminkem

Ilustrační foto pixabay.com

Symbolické jméno dostal chlapeček, který se v prostějovské nemocnici na rodil jako první dítě roku 2022.

„V 5:15 přivítali porodníci chlapečka Mikuláše. Klučík s mírami 3650 gramů a 50 centimetrů se narodil mamince z Prostějova," uvedl mluvčí nemocnice Adam Knesl.  

Prvním letošním dítětem v Olomouckém kraji je Eliška z Radslavic na Přerovsku. Narodila se v 4:31 hodin v olomoucké fakultní nemocnici.  Eliška váží 3240 gramů a měří 49 centimetrů, uvedl mluvčí nemocnice Adam Fritscher.  (ber)

Kam na Nový rok? Na Kosíř!

ilustrační foto SDH Slatinky

Na vrchol hanáckého Mont Blancu se budete moci vydat i na Nový rok.

1. ledna 2022 se totiž koná už 34. ročník novoročního výstupu na Velký Kosíř. Z vrcholu si budete moci odnést turistickou známku, otevřena bude i rozhledna. K výstupu zvou hasiči ze Slatinek a turisté z TJ Sigma Lutín.  V době od 8:30 do 15 hodin je na vrcholu přichystáno občerstvení v podobě guláše, či možnost opéct si na ohni špekáčky. (ber)

Tip na výlet. Pohádková ZOO Olomouc

foto ZOO Olomouc

Přijďte zjistit, jak ZOO Olomouc sluší vánočně pohádkový kabát, v areálu na vás čeká čtveřice českých pohádek.

„V areálu návštěvníky, věříme, potěší instalace, které se letos rozrostly o scény z předních českých vánočních pohádek. Inspirovali jsme se zájmem návštěvníků u Večera duchů a snažili se vytvořit pohádky tak, aby se návštěvníci cítili jako jejich součást a vznikly pro ně fotokoutky. Kupříkladu s čertem v houpacím křesle s demižonem v ruce bych měnil hned," uvádí s úsměvem pracovník marketingového oddělení Milan Kořínek.

Na Nový rok si léky koupíme i v Prostějově

ilustrační foto

Lékárenská pohotovostní služba je zajištěna také na Nový rok 1. ledna 2022. 

Otevřena bude lékárna Lékárna Centrum zdraví s.r.o. ve Vodní ulici v Prostějově a to v době od 9 do 13 hodin. Non-stop pohotovost drží, jako obvykle lékárna ve Fakultní nemocnici Olomouc. (red)

Jak nakoupíte mezi svátky v supermarketech

ilustrační foto Lidl.cz

Otevírací doba od Vánoc do Nového roku je obchod od obchodu odlišná. Jak bude otevřeno na Štědrý den nebo na Silvestra v obchodech v našem regionu, najdete níže.

Penny

V týdnu před Štědrým dnem prodloužil řetězec Penny otevírací dobu svých obchodů. Všech 393 prodejen tak bude do středy 23. prosince otevřeno vždy od 7:00 do 22:00 hodin. Štědrý den zůstanou všechny prodejny Penny zavřené.

Zkrácená pak bude otevírací doba v poslední den roku, kdy všechny prodejny zavřou už v 17 hodin.

24. 12. – 26. 12. zavřeno

27. 12. – 30. 12. standardní otevírací doba

Čínský nový rok v OC Haná

ilustrační foto

Zjistěte, co vás letos čeká, na výstavě v prostorách obchodního centra Haná. Tygr, zajíc, koza, drak, kůň, had, opice, vepř, kohout, pes, krysa nebo buvol. Každý u nás zjistí, co ho v roce 2021 čeká! Do prostor centra jsme totiž instalovali výstavu k příchodu čínského nového roku. 

Přijďte od 1. do 28. února na pohodlné nákupy do OC Haná, zastavte se u velkoplošných cedulí a objevte, co si pro vás nový rok připravil v oblasti financí, zdraví, kariéry nebo vztahů.

To hlavní vám ale můžeme prozradit už teď. Rok kovového Buvola slibuje, že bude lepší, než ten předchozí, a odmění každého, kdo se bude snažit a půjde za svým cílem!

A my se těšíme, že jedním z vašich cílů pro nový rok zůstane i OC Haná. Těšíme se na vás! (PR)

 

Novoroční přání 2021

ilustrační foto pixabay.com

Vážení a milí čtenáři, rok se s rokem sešel a my budeme opět starší, krásnější a moudřejší. 

Rok 2020 byl pro nás všechny velmi těžký. Prošli jsme si, a stále procházíme, situací, která je pro všechny zcela nová. Neznámá nákaza se zakousla do životů a  způsobila obrovské problémy. Mnohým pracovní, mnohým zdravotní.  

Pro rok 2021, který je již tady, vám přejeme hlavně to zdraví. Protože to je, ať naše vlastní, či našich blízkých, to nejdůležitější.

Doufáme, že nám i nadále zachováte svou přízeň a spolu s námi se budete vydávat za zprávami, událostmi a příběhy z našeho regionu.