řidič

Dva roky možná nesedne za volant. Kvůli drogám

Ilustrační foto MP

V pondělí dopoledne policisté dopravního inspektorátu Prostějov zastavili řidiče osobního vozidla v obci Bedihošť z důvodu překročení rychlosti v obci. Policisté řidiči naměřili rychlost 64 km/h.

„Při následné dopravní kontrole provedli u třiatřicetiletého muže zkoušku na alkohol s negativním výsledkem a test na jiné návykové látky, který měl řidič pozitivní na amfetamin, metamfetamin, kokain a opium. Motorista uvedl, že před pár dny užil pervitin. Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu, ale i přes poučení policistů, odmítl. Policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali," informoval policejní mluvčí Libor Hejtman. Muži za dopravní přestupky hrozí pokuta od 25 tisíc do 50 tisíc korun a zákaz činnosti od jednoho roku do dvou let.

Vrahovicemi se hnal skoro stodvacítkou. Změřili ho strážníci

Ilustrační foto ber

V pondělí se strážníci zaměřili na měření rychlosti vozidel v obci. Místa, kde měření probíhá, jsou schválena Policií ČR. V odpoledních hodinách probíhalo měření rychlosti ve Vrahovicích na ulici Československého armádního sboru.

Zde byli během hodiny hlídkou změřeni tři řidiči, kteří v tomto úseku nedodrželi zákonem stanovenou padesátku. „Nejvyšší naměřená rychlost byla po odečtu toleranční odchylky 66 km/h. Dva přestupky strážníci vyřešili s řidiči na místě, jeden byl předán příslušnému správnímu orgánu k dořešení," uvedla komisařka Tereza Greplová. 

Řidič vjel na parkoviště policejní služebny, aby se vymočil

ilustrační foto Policie ČR

Nerozumně si počínal 52letý řidič vozidla Audi, který jel minulý pátek odpoledne po dálnici D35 z Olomouce na Ostravu. Na 283. km sjel z dálnice a místo na čerpací stanici vjel na parkoviště před policejní budovu dálničního oddělení Kocourovec, u které zastavil. Poté z vozidla vystoupil a vymočil se na trávu u služebny.

Mezitím se za mužem vydala policejní hlídka a u řidiče provedla dopravní kontrolu. Při ní zjistila, že muž nemá za volantem co dělat. "Vloni mu totiž Okresní soud v Bruntále uložil za dopravní nehodu s alkoholem dvouletý zákaz řízení všech motorových vozidel na území České republiky. Cizinec uvedl, že se vracel z Rakouska domů a o uloženém zákazu řízení věděl. Nyní mu hrozí za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání trest odnětí svobody až na dvě léta," doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Senior sedl za volant s trojkou v krvi. Skončil na záchytce

ilustrační foto Policie ČR

Ve středu večer se na nás na lince 158 obrátil oznamovatel s žádostí o pomoc. Na jeho soukromém pozemku v obci Laškov – Dvorek se totiž objevilo vozidlo, které řídil 66letý muž a zjevně nebyl v dobré kondici.

„Dle oznamovatele byl evidentně pod vlivem alkoholu a málem naboural jiné auto, které zde bylo zaparkované. Z důvodu bezpečnosti mu od auta sebral klíče a čekal s ním na příjezd policie. Policistům senior sdělil, že se pohádal s přítelkyní, pak sedl do auta a jel. S výzvou o provedení dechové zkoušky ale policisté nepochodili.

Polovinu zákazu měl za sebou. Risk se mu nevyplatí

ilustrační foto Policie ČR

Trest odnětí svobody až na dvě léta hrozí 46letému řidiči za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Ve čtvrtek ráno jej policejní hlídka zastavila ve vozidle Mitsubishi v ulici Za Olomouckou v Prostějově. „Policisté při dopravní kontrole zjistili, že muž má Okresním soudem v Prostějově uložen osmnáctiměsíční zákaz řízení motorových vozidel, platný do prosince 2022," doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Dáma za volantem. S jedenáctkou, vínem i slivovicí

ilustrační foto Policie ČR

V úterý okolo půl šesté odpoledne kontrolovali policisté v Prostějově na ulici Konečná šestačtyřicetiletou řidičku osobního automobilu Renault Mégane. Mimo jiné u řidičky provedli také orientační dechovou zkoušku, která prokázala předchozí požití alkoholických nápojů.

„Přístroj opakovaně naměřil hodnoty přes 1 promile alkoholu v dechu. Řidička s naměřenými hodnotami souhlasila a policistům se přiznala, že v průběhu předchozího večera vypila litr vína a tento den po obědě měla i jedno jedenáctistupňové pivo. Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu žena odmítla. Policisté jí zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Vanková.

Pivo prokládal rumem. Domů šel pěšky

ilustrační foto Policie ČR

Ve čtvrtek odpoledne zastavila hlídka 48letého řidiče vozidla Mercedes Benz v obci Hluchov a provedla u něho dechovou zkoušku, která neměla příznivé výsledky, ale s tím zřejmě starší muž počítal.

„Naměřené hodnoty totiž nebyly zrovna nízké a řidič k tomu uvedl, že začal pít předchozího dne v odpoledních hodinách a pil až do půlnoci. V průběhu té doby vypil 7 dvanáctistupňových piv a prokládal to velkými panáky rumu, kterých bylo celkem 8 kousků. Hodnoty na měřícím zařízení se krátce před půl druhou odpolední zastavily na hladině 1, 95 a 1, 87 promile,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Do místa bydliště, kam měl řidič namířeno, již za volantem mercedesu neodjel a na místě přišel o řidičský průkaz, který mu hlídka zadržela.

Jezdil bez řidičáku. A zaplatí

ilustrační foto Policie ČR

V neděli ve večerních hodinách zastavila policejní hlídka v Prostějově na Joštově náměstí vozidlo Š Octavia, které řídil 33letý muž.

Byl vyzván k orientační dechové zkoušce, která byla negativní a dalšímu, orientačnímu testu na návykové látky se odmítl podrobit a stejně tak odmítl i lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu. "Další kontrolou bylo v systémech zjištěno, že není držitelem řidičského oprávnění a tím se dopustil přestupku. Další jízda mu byla zakázána. Jeho případ byl zadokumentován a řešit ho bude příslušný správní orgán," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Řídil se zákazem i pod vlivem. Chytili ho strážníci

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

V pondělí před půlnocí na sebe upozornil svým nejistým způsobem jízdy řidič motorového vozidla. Strážníci při vykonávání autohlídky na ulici Okružní si všimli velmi nerozhodného stylu řízení osobního automobilu, a navíc řidič najel se svým vozem i na obrubník.

„Hlídka pojala podezření, že řidič může být ovlivněn alkoholem nebo jinou návykovou látkou. Za pomocí modrých majáků s nápisem stop zastavila vozidlo. Že muž, který řídil, nebyl skutečně v nejlepší kondici, se následně potvrdilo. Po vystoupení z vozu hlídka u něj cítila silný zápach alkoholu, navíc velice špatně komunikoval a koordinoval svůj pohyb. Strážci zákona vyzvali třicetiletého řidiče k provedení dechové zkoušky, kterou však odmítl,“ uvedl strážník Petr Zapletal. Důvod odmítnutí za chvíli vyšel najevo.

Řidič dodávky byl sjetý tak, že si policisty spletl s mimozemšťany

ilustrační foto Policie ČR

V pondělí před 21:00 hodinou přijali policisté na lince 158 oznámení o dodávce, která kličkuje po cestě a jezdí ze strany na stranu směrem od Valašského Meziříčí na Hranice. Policista operačního oddělení vyslal na základě tohoto oznámení hlídku, která byla v kontaktu s oznamovatelem a na řidiče dodávky si „posvítila“ v obci Černotín, kde řidiče uvedeného vozidla při jízdě zachytil i stacionární radar při překročení povolené rychlosti v obci.

Policisté ve vozidle užili zvukový výstražný systém spolu s majákem a zapnuli nápis STOP POLICIE a jeli za uvedeným vozidlem. Řidič vozidla na to nereagoval a stále přejížděl do protisměru, kde ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, a někteří z nich byli dokonce nuceni zastavit a sjet ke krajnici. Řidič pokračoval dál směrem do Hranic a choval se velmi nevyzpytatelně a nebezpečně. Dojel až na ulici Hranickou kolem kasáren a dál pokračoval na kruhový objezd, který celý projel a vyjel čtvrtým výjezdem zase zpátky do Hranic, kde u hlavní brány kasáren zastavil.