řidič

Řidič audiny nadýchal na Plumlovské 1,5 promile

ilustrační foto Policie ČR

V úterý krátce před půlnocí zastavila hlídka na ulici Plumlovská v Prostějově 29letého řidiče vozidla značky Audi. Při kontrole byla provedena dechová zkouška na alkohol, která vykázala pozitivní hodnotu 1,34 promile. 

Proto následovaly ještě další dvě zkoušky s hodnotami 1,67 a 1,47, které potvrdily, že řidič je ovlivněn alkoholem a nachází se ve stavu, kdy není způsobilý řídit vozidlo a ohrožuje svým nezodpovědným jednáním životy a zdraví ostatních účastníků v silničním provozu. V nemocnici se podrobil odběru bio materiálu. „S výše uvedeným byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Se zákazem a pod vlivem. Zdrogovaného řidiče chytili v Dolní

ilustrační foto Policie ČR

V neděli 7. dubna dopoledne policejní hlídka zastavila vozidlo Škoda Karoq v Dolní ulici v Prostějově. Policisté při dopravní kontrole zjistili, že třiatřicetiletý řidič má Magistrátem města Brna uložen platný zákaz řízení motorových vozidel až do září roku 2025.

Řidič měl navíc pozitivní test na drogy, konkrétně na amfetamin/metamfetamin a kokain. Muž se podrobil lékařskému vyšetření spojeného

s odběrem biologického materiálu. „Řidiči hrozí za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání trest odnětí svobody až na dvě léta," doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Další opilec za volantem. Tentokrát náklaďáku

ilustrační foto Policie ČR

Ve čtvrtek před půl jedenáctou dopoledne policejní hlídka zastavila řidiče nákladního vozidla Man v Prostějovské ulici v Bedihošti. Jednačtyřicetiletý řidič při kontrole, zdali neřídí pod vlivem alkoholu, nadýchal 1,05 ‰ a 1,1 ‰ alkoholu v dechu.

Muž s naměřenými hodnotami nesouhlasil. Uvedl, že ve středu v podvečer vypil jen dvě piva a jeden panák rumu. Souhlasil ale s lékařským vyšetřením a odběrem biologického materiálu. „Řidič je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Překročení rychlosti nebyl řidičův jediný prohřešek

ilustrační foto

V pátek navečer dohlížela na dodržování rychlosti na dálnici D46 policejní hlídka a radar zachytil vozidlo, které v místě s povolenou maximální rychlostí 110 km/h překročilo tuto mez o 27 km/h. Hlídka vozidlo s 39letým řidičem zastavila a zkontrolovala.

Mimo to provedla i dechovou zkoušku, která byla pozitivní s hodnotou 0,60 promile alkoholu v dechu. Proto po pár minutách přistoupila ještě k opakované zkoušce, která byla opět pozitivní a tentokrát byla naměřená hodnota 0,61 promile. „Na místě přišel řidič o řidičský průkaz a z důvodu, že se jednalo o cizince mu byla uložena kauce, kterou na místě v hotovosti uhradil. Dál pokračovat v jízdě mu bylo zakázáno," doplnil policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Nadýchal skoro tři promile. Šofér skončil na záchytce

ilustrační foto Policie ČR

V pátek po druhé hodině odpolední zastavila hlídka dopravních policistů 27letého řidiče na ulici E. Beneše v Prostějově. Mimo běžné kontroly dokladů a vozidla u něho provedli i dechovou zkoušku.

Vzhledem k prvnímu výsledku se zkouška opakovala a obě vyšly s pozitivními výsledky a to 2,87 a 2,84 promile. „Protože během kontroly řidič stále vstupoval do vozovky a byl nebezpečný sobě i ostatním, byl zajištěn a skončil na protialkoholní záchytné stanici v Olomouci. Následně byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Řídil kamion po dálnici. V dechu měl přes promile

ilustrační foto

Ve středu 21. února ráno přijali policisté na lince 158 oznámení o podezřelé jízdě řidiče nákladního vozidla jedoucího po dálnici D35 z Ostravy na Olomouc.

Policejní hlídka dálničního oddělení Kocourovec vozidlo zanedlouho vypátrala a na 281. km u Přáslavic jej svedla z dálnice. Následně podrobila řidiče dopravní kontrole. Jednapadesátiletý cizinec při kontrole nadýchal přes tři promile alkoholu v dechu. Policisté muže zadrželi a umístili do policejní cely. „Druhý den po vystřízlivění si muž vyslechl podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Ukradl auto a vydal se na cesty. Byl zdrogovaný

ilustrační foto Policie ČR

V obci Hruška zastavila policejní hlídka krátce po poledni vozidlo Renault Clio bez registračních značek, které řídil 19letý mladík. Při kontrole zjistili, že vozidlo podezřelý odcizil krátce předtím na ulici U Spalovny v Prostějově a měl v úmyslu ho použít jako zdroj náhradních dílů.

Další získané informace o mladém muži odhalili, že je v podmínce pro předchozí trestnou činnost, a navíc má platný zákaz řízení motorových vozidel až do května letošního roku. To ale nebylo všechno, protože provedeným orientačním testem na návykové látky se zjistilo, že je pozitivní na amfetaminy a metamfetaminy. Mladík se přiznal, že ráno užil tzv. lajnu pervitinu. Dechová zkouška na alkohol byla negativní.

Další opilec za volantem. Řidič dodávky měl v dechu přes promile

ilustrační foto Policie ČR

Ve čtvrtek dopoledne zastavila policejní hlídka v obci Ohrozim 25letého muže, který řídil dodávku Ford Transit. Při kontrole byla u něho provedena dechová zkouška, která vykázala pozitivní hodnoty a to 1,19 a 1,20 promile alkoholu v dechu.

S naměřenými hodnotami souhlasil a sdělil, že předchozího dne ve večerních hodinách vypil tři piva a nějaký tvrdý alkohol. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem bio materiálu v nemocnici se odmítl podrobit. Na místě přišel o řidičský průkaz, který mu byl zadržen. „Mladík je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Alkohol mu nezabránil v řízení

ilustrační foto Policie ČR

V neděli dopoledne zastavila hlídka policistů v obci Čelechovice na Hané osobní vozidlo, které řídil 36letý muž. Při kontrole proběhly i dechové zkoušky, které měly pozitivní výsledek.

„První se zastavila na hodnotě 1,41 a druhá na 1,47 promile. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil a uvedl, že v nočních hodinách požíval pivo a víno. Nyní je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnil policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Další opilec za volantem. Chytili ho v Doloplazech s 2,5 promile

ilustrační foto Policie ČR

V pátek 2. února večer policejní hlídka zastavila projíždějící vozidlo Mercedes v obci Doloplazy. Policisté v rámci dopravní kontroly podrobili řidiče dechové zkoušce na alkohol.

„Jednačtyřicetiletý muž při ní nadýchal téměř dvě a půl promile alkoholu. Hrozí mu za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," konstatoval policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)