Mostkovice

Radní schválili finance na opravu komunikace mezi Domamyslicemi a Mostkovicemi

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Radní schválili rozpočtové opatření ve výši 91.000 na projektovou dokumentaci řešící opravu komunikace mezi místní částí Domamyslice a obcí Mostkovice.

Odbor rozvoje a investic oslovil ostravskou projekční společnost Dopravní projektování, která zpracovala projektovou dokumentaci na akci „Rekonstrukce účelové komunikace mezi obcemi Domamyslice a Mostkovice“ v roce 2010, s žádostí o předložení cenové nabídky na zpracování nové projektové dokumentace. Ta bude řešit opravu stávající místní účelové komunikace v délce 290 m s předpokládanou šířkou 3,3m.

Čelně narazil autem do stromu. Mladík skončil v nemocnici

Foto Policie ČR

Ve středu se bouralo v obci Mostkovice na ulici Prostějovská. Mladý 23letý řidič projížděl obcí a z dosud nezjištěných příčin narazil čelně do stromu a zranil se.

Po prvotním ošetření na místě byl záchrannou službou převezen do prostějovské nemocnice na další vyšetření. Policisté u mladíka provedli dechovou zkoušku, která měla negativní výsledek. „Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 80 000 Kč," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Pod vlivem jízdu v autě nezvládl. 78letý řidič havaroval u Mostkovic

Foto Policie ČR

Ve čtvrtek hodinu po poledni jel 78letý řidič s vozidlem značky Opel po kruhovém objezdu (Prostějov – Smržice – Mostkovice – Domamyslice) ze směru od Prostějova na Mostkovice. Při jízdě nezvládl řízení a narazil do obrubníku, který přejel a najel na travnatou plochu, kde zůstal stát.

„Svědkyně události nám oznámila na linku 158 co se stalo a s řidičem zůstala na místě až do příjezdu hlídky. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku a hned bylo jasné, co mělo zásadní vliv na jeho jízdu. Seniorovy schopnosti byly zřejmě ovlivněné požitým alkoholem. Dechové zkoušky vykázaly hodnoty 2,38 a 2,44 promile. Řidič se doznal, že před jízdou pil a přiznal panáka vodky a dvě piva," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Hmotná škoda nevznikla a ke zranění řidiče nebo jiné osoby nedošlo.

Zloděj v domě kradl. A hlavně ničil

ilustrační foto Policie ČR

Z pondělí na úterý vnikl neznámý pachatel do domu v obci Mostkovice. Po překonání plotu se dostal k nemovitosti, kde vykopl okno sklepního prostoru a vnikl dovnitř. Ve sklepě našel horské kolo, kterému propíchl přední kolo.

„Z domu při odchodu odnesl stavební nářadí a růžový porcelán. Při pohybu v domě navíc poškodil různými vrypy tři televizory, propíchl čalounění sedací soupravy a na WC poškodil ještě přívod vody. Škoda byla předběžně vyčíslena na poškození na 34 250 Kč a na odcizení 6 400 Kč. Případ prověřujeme pro tři trestné činy, a to porušování domovní svobody, krádež a poškození cizí věci s dvouletou trestní sazbou odnětí svobody," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Kam na Silvestra? Do letního kina!

Foto ČSFD

V neděli 31.12.2022 v 16:30 hodin začne v letním kině v Mostkovicích tradiční Silvestrovské promítání.

V pořadí XXXI. ročník nabídne rodinnou komedii Esa z pralesa 2: Světové dobrodružství. „Vstup je zdarma a občerstvení zajištěno,“ zve za kolektiv Pavel Ošlejšek. (ber)

Našel granát. Na zahradě

Foto Policie ČR

V neděli ráno dvaatřicetiletý muž policistům oznámil, že našel válečnou munici.

Na tu narazil při kopání kanalizace na zahradě v obci Mostkovice. „Přivolaný pyrotechnik určil, že se jedná o funkční granát F1 a odvezl jej k odborné likvidaci," doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Zloděj autorádií byl dopaden

ilustrační foto Policie ČR

Koncem června měli policisté v obci Mostkovice nahlášeny dvě krádeže vloupáním do osobních automobilů.

Tehdy neznámý pachatel vnikl do uzamčeného vozidla VW Passat na parkovišti na ulici Letní a odcizil z něho autorádio v hodnotě 2 000 Kč. Na poškození zařízení způsobil škodu 1 500 Kč. Do druhého vozidla stejné značky se násilím, po rozbití okna, vloupal na odstavném parkovišti nacházejícím se naproti hotelu Plumlov na tzv. rybářském parkovišti. Na vozidle poškodil i zámek. Z vozu zmizelo stejně jako předtím autorádio. Škoda byla v tomto případě vyčíslena na 3 500 Kč.

Auto shořelo, majitel skončil v nemocnici

Foto FB, ber

Sobotní dopoledne bylo v Mostkovicích ve znamení sálajících plamenů. Za oběť si vybraly osobní vůz, který se jeho majitel marně snažil uhasit.

Na hasiče pak zůstalo jen dohašování vraku úklid vozovky. „Na místo nás přivolal telefonátem na linku 158 sám majitel vozu. Zároveň s našimi hlídkami dorazili na místo hasiči,“ sdělila PvNovinkám policejní mluvčí Marie Šafářová. Ti si podle jejich slov také případ převzali. „Jednalo se pravděpodobně o technickou závadu,“ dodala.

Jak PvNovinky zjistily, nešťastný majitel, který se auto snažil uhasit, skončil s popáleninami na ruce v nemocnici, kam ho transportovala záchranka. (ber)

Odpolední požáry vystřídaly silné bouřky. Doplatily na to kostely

Foto HZS Olomouckého kraje

V pondělí v podvečer se jižní částí Olomouckého kraje prohnaly bouřky. Na Prostějovsku se jejich terčem staly kostely.

Na operační středisko HZS Olomouckého kraje bylo ohlášeno více než 80 událostí spojených převážně se silným větrem. „Jednalo se především o popadané stromy na komunikace ale i např. na kostely v obcích Mostkovice a Mořice,“ dodali hasiči. Na několika místech došlo k poškození střešní krytiny. (ber)

Mladší řidička sestřelila starší. Na Ohrozimské!

Foto Policie ČR

V pátek 21. července v 19:50 hodin jela 40letá řidička vozidlem Škoda Fabia ze Severní ulice v Mostkovicích a chtěla se napojit na komunikaci II/150.  Nerespektovala ale dopravní značení „Stop, dej přednost v jízdě“.

„Nedala přednost v jízdě vozidlu Peugeot 206 jedoucímu po hlavní pozemní komunikaci ve směru od Ohrozimi do Prostějova, které řídila 50letá žena. V prostoru křižovatky došlo ke střetu obou vozidel, při kterém byla lehce poraněna řidička Peugeotu, která byla zdravotníky převezena do nemocnice v Prostějově na vyšetření. K jinému zranění osob nedošlo,“ sdělila PvNovinkám policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že dechové zkoušky na alkohol byly s negativním výsledkem. Na vozidlech vznikla hmotná škoda v předběžné výši 90 000 Kč. Nehoda je nadále v šetření. (ber)