Mostkovice

Hanáci porazili Mostkovice o gól! Haná Prostějov – Sokol Mostkovice 1:0 (0:0)

Foto Oldřich Lošťák, Haná Prostějov

Ve 23. kole 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS přivítali Hanáci v regionálním derby fotbalisty Sokola Mostkovice. Obě mužstva ze středu tabulky produkují technický a útočný fotbal.

V 5. minutě zápasu unikl s míčem hostující Karafiát, ale gólman Marák skokem pod nohy mu sebral míč. Domácí kontrovali o dvě minuty později, ale Čermákova střela šla mimo tři tyče. První půlhodina utkání byla plná osobních soubojů, zbytečných faulů a bez gólových šancí. Ve 32. minutě byl v důsledku zranění střídán domácí Čermák Martinem Kolářem. V 39. minutě vyrazil brankář Šlambor centrovaný míč do pole a následná střela Nováka šla těsně vedle tyče. O dvě minuty později rozehrával domácí Gábor přímý kop a jeho centr jen těsně minul hlavu Kadlece.

Nedodržela bezpečnou vzdálenost. Řidička skončila v nemocnici

Ilustrační foto PČR

Ve čtvrtek kolem 1:30 hodin zasahovali složky IZS u havárie mezi Plumlovem a Mostkovicemi. Střetly se tam dva osobní vozy.

„Řidička vozidla Peugeot, jedoucí od obce Plumlov na obec Mostkovice, nedodržela bezpečnou vzdálenost a narazila do brzdícího vozidla Hyundai jedoucí před ní. Řidička Peugeotu byla se zraněním převezena do nemocnice v Prostějově,“ sdělil PvNovinkám policejní mluvčí Libor Hejtman, podle kterého žádný z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu. Policisté odhadli škodu na vozidlech na 30 tisíc korun. (ber)

Kam na Silvestra? Do letního kina!

Foto ČSFD

V sobotu 31. prosince v 16:30 hodin začne po dvouleté pauze v letním kině v Mostkovicích tradiční Silvestrovské promítání.

V pořadí XXX. ročník nabídne rodinnou komedii Mimoni 2: Padouch přichází. „Vstup je zdarma a občerstvení zajištěno,“ zve za kolektiv Pavel Ošlejšek. (ber)

Špatná zpráva. Letní kino na Silvestra promítat nebude!

ilustrační foto letnikino.cz

Tradici silvestrovského promítání udržuje Letní kino v Mostkovicích už víc než tři desítky let. Pokud ale hodláte část posledního dne roku prožít v tamním hledišti, máte smůlu. Promítat se nebude.

„Důvodem zrušení promítání jsou zpřísňující se vládní opatření proti šíření nemoci COVID-19,“ sdělil redakci provozovatel Pavel Ošlejšek. „Děkujeme za pochopení a věříme, že zůstanete i nadále našimi příznivci,“ dodal za celý tým. (ber)

Tip na koncert. Čechomor v letním kině Mostkovice

Foto cechomor.cz

Již v pátek 25. června v 19 hodin zavítá do letního kina v Mostkovicích se svým tour „33 radostí života“ kapela Čechomor.

Čechomor slaví letos krásných 33 let na hudební scéně a oslaví to, jak jinak než se svými fanoušky, na koncertech. Můžete se těšit na koncert plný radosti, jak už název turné napovídá. 

Čechomor přiveze svoji nejnovější desku s názvem Radosti života, a kromě toho zazní samozřejmě i starší osvědčené hity. 

Kluk na kole trefil Fiestu. Skončil v nemocnici

Foto PČR

Ve čtvrtek po čtrnácté hodině došlo v Nábřežní ulici v Mostkovicích k dopravní nehodě malého cyklisty s osobním automobilem. Chlapec skončil v nemocnici.

„Dle dosavadního šetření měl chlapec dětského věku při vjíždění na hlavní pozemní komunikaci přehlédnout z levé strany přijíždějící Ford Fiesta a narazit do jeho pravého boku. Chlapec při nehodě utrpěl zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. . Výše hmotné škody způsobené na automobilu byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun. Alkohol u řidičky Fordu policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)

Zloděj ukradl dvě jízdní kola za 80 tisíc. Z domu v Mostkovicích

Ilustrační foto bike.cz

Minulou sobotu nebo neděli vnikl dosud nezjištěný pachatel do rodinného domu v Mostkovicích. Bez použití násilí pachatel vnikl nejprve na pozemek, a poté i do skladovacích prostor, kde odcizil dvě horská jízdní kola typu Cannondale Scalpel.

Majitelům kol tím byla způsobena škoda předběžně vyčíslená na 80 tisíc korun. Plumlovští policisté věc šetří pro podezření z přečinu porušování domovní svobody a zločinu krádež. "Za ty pachatelům v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Pomalování domu v Mostkovicích způsobilo škodu až za 100 tisíc

ilustrační foto Policie ČR

Z přečinu poškození cizí věci podezírají plumlovští policisté dosud nezjištěného pachatele, který ve dnech 1. až 2. září v obci Mostkovice červenou barvou postříkal posuvnou bránu, kamennou zídku a zeď rodinného domu a zděný sloupek plotu domu sousedního. 

Svým jednáním majitelům nemovitostí způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 100 tisíc korun. "V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto vandalského činu za přečin poškození cizí věci hrozí trest odnětí svobody a také povinnost škodu uhradit," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

O ceny cestovního ruchu usiluje cyklostezka, ekofarma i biotop

Foto Zlatá farma

Pět kategorií, stejný počet nominovaných v každé z nich, a především hlasy veřejnosti, které rozhodnou o vítězích pro rok 2020. Takový je čtvrtý ročník prestižní krajské ankety, která cílí na cestovní ruch v regionu.

Na stránkách CENYKRAJE.CZ mohou lidé hlasovat pro novinku v cestovním ruchu, zimní středisko, lázeňský balíček nebo eco friendly zařízení a také osobnost gastronomie.

Za náš region bojuje v kategorii novinka cestovního ruchu cyklostezka Mostkovice-Plumlov, v kategorii eco friendly zařízení Zlatá farma Štětovice a biotop Otaslavice,

Hlasování probíhá do 30. srpna. Slavnostní vyhlášení cen se uskuteční 24. září na tradičním místě v Arcibiskupském paláci v Olomouci.

Opilý host kempu skončil na záchytce

Ilustrační foto reprofoto ČT

V sobotu před půlnocí jsme přijali oznámení o nevhodném chování jednoho z hostů autokempu Přehrada v katastru obce Mostkovice. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že značně opilý čtyřicetiletý muž z Olomoucka svým chování obtěžuje ostatní hosty.

"Výzvy policistů, aby se uklidnil, nerespektoval, a naopak vulgárními výrazy počastoval i policisty. Protože se nepodařilo obnovit veřejný pořádek jinou cestou, policisté muže zajistili. Při zajištění však opilec kladl pasivní odpor, který se policistům podařilo překonat až s užitím donucovacích prostředků. Poté byl muž k vystřízlivění umístěn do protialkoholní záchytné stanice," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek.