nález

Díky poctivé nálezkyni se k majitelce vrátila kabelka. I s obsahem

ilustrační foto městská policie

Minulou sobotu, 6. května, v ranních hodinách se na prostějovské strážníky prostřednictvím linky 156 obrátila žena s tím, že při cestě do zaměstnání našla ležet na parkovišti mezi auty dámskou kabelku s peněženkou, doklady, mobilem a dalšími věcmi.

Jelikož žena uvedla, že musí zůstat v práci a není tak možné, aby nalezenou věc předala majitelce sama, požádala o pomoc strážníky. Hlídka od šestačtyřicetileté ženy kabelku i s obsahem převzala a v místě bydliště ji předala majitelce. "Padesátiletá žena byla velice ráda, že se kabelka našla a nic v ní nechybělo. Strážníkům uvedla, že jí musela vypadnout z košíku na jízdním kole a ona si toho nevšimla," konstatovala komisařka Tereza Greplová. (red)

Muž neváhal ani vteřinu a peníze odevzdal

ilustrační foto

V pátek v ranních hodinách se na služebnu prostějovských strážníků dostavil šestatřicetiletý muž s nálezem několika kusů bankovek, které někdo zapomněl v bankomatu v centru města.

Hodnota peněz, které pravděpodobně roztržitý člověk ponechal v bankomatu, byla okolo 20 000 Kč. Jelikož banka nemá pobočku v Prostějově, byla částka předána na ztráty a nálezy města Prostějova. „Poctivému nálezci patří veliké poděkování, ne každý by se zachoval jako on,“ doplnila komisař Tereza Greplová. (red)

Poctiví a slušní lidé stále existují

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Osamocené ležící peněženky a mobilního telefonu si na ulici Olomoucká v odpoledních hodinách všiml 25. dubna 2021 čestný muž. Jelikož naznal, že by majiteli ztracené předměty mohly chybět, raději vše oznámil na městskou policii.

Přivolání strážníci nalezené věci převzali. V peněžence se nacházela hotovost ve výši 311 Kč. Hlídce se následně podařilo vypátrat majitele. "Díky poctivosti oznamovatele strážníci předali překvapenému vlastníkovi telefon i peněženku s celým obsahem v místě jeho trvalého bydliště," doplnil strážník Petr Zapletal. (red)

 

Poctiví nálezci vrátili kartu i mobil

ilustrační foto Městská policie

Dobré znamení je, že čestní lidé se stále ještě najdou. Běhen víkendu se nejprve na služebnu Městské policie Prostějov dostavila žena, která strážníkům předala nalezenou platební kartu.

Hlídce se podařilo zjistit bydliště majitelky. Při pokusu o kontaktování otevřel manžel a ten uvedl, že jeho žena platební kartu opravdu hledá. Strážníci se telefonicky spojili s držitelkou, jelikož momentálně nebyla doma a po jejím souhlasu předali nalezenou kartu manželovi. "Ve druhém případě se dostavil na služebnu muž a strážníkům předal mobilní telefon značky Nokia. Ten našel na lavičce v parku na náměstí Spojenců. I zde vše dobře dopadlo a telefon si přišel vyzvednout jeho majitel na služebnu městské policie osobně," doplnil strážník Petr Zapletal. (red)

V domě V Drozdovicích nalezl nový majitel plastickou trhavinu, granát i rozbušky

Foto PČR

Ve středu 14. dubna 2021 dopoledne přijali policisté oznámení o nálezu věcí připomínající vojenskou munici v rodinném domě v Prostějově Drozdovicích.

Na místo vyslaní policisté obvodního oddělení potvrdili, že nález by zřejmě opravdu mohl být nebezpečný, místo zajistili a přivolali policejní pyrotechniky. "Před příjezdem pyrotechniků zasahující policisté provedeným šetřením zjistili, že oznamovatel vyklízel dům, který koupil koncem minulého roku po tom, co zemřel jeho předchozí majitel. Po zjištění, že předchozí majitel domu měl veliký zájem o zbraně, na místo povolali také policejního psovoda se psem vycvičeným k vyhledávání zbraní a výbušnin.

Vkladní knížku zapomněla v taxíku. Řidič je poctivec

ilustrační foto

Strážníci vykonávali 27. 1. 2021 v ranních hodinách dohled u přechodu pro chodce na ulici Svatoplukova. Zde je kontaktoval muž a uvedl, že je řidič taxislužby a ve vozidle našel vkladní knížku. 

Ta měla patřit zákaznici, kterou den před tím vezl domů. Hlídka zjistila, kdo je majitelkou knížky. Jednalo se o dvaašedesátiletou ženu s trvalým bydlištěm mimo Prostějov. Po ověření, zda knížka nebyla zneužita nebo odcizena, byla předána bankovnímu ústavu, u kterého byla založena. Poctivému nálezci patří velké poděkování. "Ne každý by se zachoval stejným způsobem. A tak majitelka o naspořenou částku v celkové výši 120 000 Kč nepřišla a příště si dá snad větší pozor," doplnil strážník Petr Zapletal. (red)

Poctivé nálezkyni patří dík

ilustrační foto MP

Čtvrtého listopadu v odpoledních hodinách oznámila žena, prostřednictvím linky 156, nález peněženky v centru města Prostějova.

Strážníci od oznamovatelky peněženku s doklady i finanční hotovostí přes jeden tisíc korun převzali. "Podařilo se zkontaktovat i třicetiletou majitelku, které byl následně nález předán," doplnila strážník Tereza Greplová. (red)

Poctivé nálezkyni patří díky

ilustrační foto Policie ČR

V úterý v dopoledních hodinách oznámila žena prostřednictvím linky 156 prostějovských strážníků nález peněženky na parkovišti v centru města. Vyslaná hlídka na místě nález převzala.

Peněženka obsahovala i doklady a větší obnos peněz. Strážníkům se podařilo zkontaktovat majitele. Ten se následně dostavil na služebnu, kde mu byla ztracená peněženka předána. „Oznamovatelce patří obrovské poděkování. Ne každý by se při nálezu většího množství peněz zachoval čestně tak jako ona,“ dodal strážník Petr Zapletal. (red)

Nálezce telefonu není novým majitelem. Naopak může být vyšetřovaným

ilustrační foto pixabay.com

V pondělí 17. srpna 2020 před čtrnáctou hodinou čerpala dvaadvacetiletá žena palivo na čerpací stanici v Kostelci na Hané. Při pohybu po čerpací stanici bez povšimnutí vytratila mobilní telefon Apple iPhone 6S Silver. 

Když si to později uvědomila, telefon již nenašla. Pokud nálezce nález neodevzdá, nestane se novým právoplatným majitelem telefonu, ale v případě vypátrání se naopak může stát obviněným z přečinu zatajení věci. "Za ten pak může být odsouzen až k trestu odnětí svobody, a to až na jeden rok," dodal policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Dělostřelecký granát ležel na poli u Protivanova

ilustrační foto Policie ČR

Ve čtvrtek po šestnácté hodině přijali policisté oznámení o nálezu vojenské munice na poli u obce Protivanov, směrem na Skelnou Huť. Munici dvaapadesátiletý oznamovatel nalezl při procházce volně ležet na poli, asi 100 metrů od nejbližšího objektu.

Na místo vyslaní policisté obvodního oddělení Plumlov potvrdili, že se jedná o vojenskou munici a na místo přivolali policejního pyrotechnika. Ten nález klasifikoval jako dělostřelecký granát ráže 105 milimetrů, tříštivo-trhavý, s náplní a odvezl si ho k odborné likvidaci.  "Vzhledem k místu nálezu nebyla nutná evakuace osob a nedošlo ani k ohrožení zdraví ani majetku," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)