nález

Poctivá dívka odevzdala nalezenou peněženku

ilustrační foto Městská policie

Ve středu chvíli před dvanáctou hodinou nalezla na ulici Plumlovská dvacetiletá žena dámskou peněženku. Zachovala se poctivě a nález oznámila na městskou policii.

„Strážníci zjistili z dokladů nacházejících se uvnitř peněženky trvalé bydliště majitele. Následně kontaktovali šestadvacetiletou majitelku, které předali peněženku i s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí ve výši 1 313 Kč," informoval inspektor Petr Zapletal. Oznamovatelce patří velké poděkování, protože ne všichni lidé by se zachovali čestně jako ona. (red)

O peníze a doklady mládenec nepřišel. Díky poctivé nálezkyni

ilustrační foto Policie ČR

Ve čtvrtek v podvečer se na služebnu Městské policie Prostějov dostavila žena a odevzdala strážníkům nalezenou peněženku i s finanční hotovostí a doklady majitele.

Strážníci nález převzali a následně v místě bydliště zkontaktovali dvaadvacetiletého majitele, kterému nalezenou peněženku předali. „Nálezkyni patří poděkování, protože ne každý by se ve stejné situaci zachoval, tak jako ona," doplnila komisařka Tereza Greplová. (red)

Poctivá nálezkyně předala strážníkům zapomenutou platební kartu

ilustrační foto pixabay.com

Ve čtvrtek chvíli před osmou hodinou ráno kontaktovala strážníky pomocí linky 156 sedmačtyřicetiletá žena, která oznámila nález platební karty. Lokalitou nálezu bylo hlavní nádraží v Prostějově.

Vyslaná hlídka platební kartu od svědomité nálezkyně převzala. Následným ověřením na Policii ČR bylo zjištěno, že karta nebyla odcizena. „Strážníci poté nález předali bankovní instituci, která kartu svému klientovi vydala," doplnila komisařka Tereza Greplová. (red)

Našel granát. Na zahradě

Foto Policie ČR

V neděli ráno dvaatřicetiletý muž policistům oznámil, že našel válečnou munici.

Na tu narazil při kopání kanalizace na zahradě v obci Mostkovice. „Přivolaný pyrotechnik určil, že se jedná o funkční granát F1 a odvezl jej k odborné likvidaci," doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Poctiví lidé stále existují

ilustrační foto ber

Minulé pondělí před šestnáctou hodinou kontaktovala hlídku strážníků v centru Prostějova velice svědomitá žena. Strážníkům předala nález v podobě pánské peněženky, ve které se kromě dokladů a platební karty nacházela i finanční hotovost ve výši 2 000 Kč.

Vše dobře dopadlo a majitel si ještě tentýž den přišel peněženku vyzvednout na služebnu městské policie. Následnou kontrolou zjistil, že je vše v pořádku a nic nechybí. „Nálezkyni rozhodně patří poděkování, protože ne každý by v dané situaci ukázal čestné chování," dodal inspktor Petr Zapletal. (red)

Ztracená peněženka se dostala zpět k majiteli

ilustrační foto Policie ČR

Minulé úterý v odpoledních hodinách vyjížděli strážníci převzít nález peněženky, kterou našla čtyřiaosmdesátiletá žena před obchodním domem na ulici Plumlovská.

Oznamovatelka se zachovala příkladně. Ani na chvíli nezaváhala a ihned po objevení peněženky vše nahlásila na linku 156. Strážníci z dokladů, které se nacházely uvnitř, zjistili majitele. Po telefonickém vyrozumění se devětasedmdesátiletý muž dostavil na místo, kde mu hlídka ztracenou peněženku i s doklady a finanční hotovostí vrátila. „Nálezkyni patří velké poděkování, ne každý by se ve stejné situaci zachoval tak jako ona," doplnila komisařka Tereza Grepová. (red)

Poctivý nálezce odevzdal peníze

ilustrační foto ber

Během pátečního podvečera 30. června se dostavil na služebnu městské policie pětačtyřicetiletý muž. Jeho příkladné chování zaslouží velké poděkování.

„Když si šel vybrat peníze v centru města, našel v bankomatu zapomenutou finanční hotovost ve výši 1 000 Kč. Ani na chvíli nezaváhal a nalezené peníze odevzdal strážníkům. Pravděpodobně ve spěchu nechal majitel vybranou částku v místě výdeje peněz,“ informovala komisařka Tereza Greplová. Hlídka předala nalezené peníze bankovní instituci, která je majitelem bankomatu. (red)

Díky poctivé nálezkyni se k majitelce vrátila kabelka. I s obsahem

ilustrační foto městská policie

Minulou sobotu, 6. května, v ranních hodinách se na prostějovské strážníky prostřednictvím linky 156 obrátila žena s tím, že při cestě do zaměstnání našla ležet na parkovišti mezi auty dámskou kabelku s peněženkou, doklady, mobilem a dalšími věcmi.

Jelikož žena uvedla, že musí zůstat v práci a není tak možné, aby nalezenou věc předala majitelce sama, požádala o pomoc strážníky. Hlídka od šestačtyřicetileté ženy kabelku i s obsahem převzala a v místě bydliště ji předala majitelce. "Padesátiletá žena byla velice ráda, že se kabelka našla a nic v ní nechybělo. Strážníkům uvedla, že jí musela vypadnout z košíku na jízdním kole a ona si toho nevšimla," konstatovala komisařka Tereza Greplová. (red)

Muž neváhal ani vteřinu a peníze odevzdal

ilustrační foto

V pátek v ranních hodinách se na služebnu prostějovských strážníků dostavil šestatřicetiletý muž s nálezem několika kusů bankovek, které někdo zapomněl v bankomatu v centru města.

Hodnota peněz, které pravděpodobně roztržitý člověk ponechal v bankomatu, byla okolo 20 000 Kč. Jelikož banka nemá pobočku v Prostějově, byla částka předána na ztráty a nálezy města Prostějova. „Poctivému nálezci patří veliké poděkování, ne každý by se zachoval jako on,“ doplnila komisař Tereza Greplová. (red)

Poctiví a slušní lidé stále existují

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Osamocené ležící peněženky a mobilního telefonu si na ulici Olomoucká v odpoledních hodinách všiml 25. dubna 2021 čestný muž. Jelikož naznal, že by majiteli ztracené předměty mohly chybět, raději vše oznámil na městskou policii.

Přivolání strážníci nalezené věci převzali. V peněžence se nacházela hotovost ve výši 311 Kč. Hlídce se následně podařilo vypátrat majitele. "Díky poctivosti oznamovatele strážníci předali překvapenému vlastníkovi telefon i peněženku s celým obsahem v místě jeho trvalého bydliště," doplnil strážník Petr Zapletal. (red)