ztráta

O peníze a doklady mládenec nepřišel. Díky poctivé nálezkyni

ilustrační foto Policie ČR

Ve čtvrtek v podvečer se na služebnu Městské policie Prostějov dostavila žena a odevzdala strážníkům nalezenou peněženku i s finanční hotovostí a doklady majitele.

Strážníci nález převzali a následně v místě bydliště zkontaktovali dvaadvacetiletého majitele, kterému nalezenou peněženku předali. „Nálezkyni patří poděkování, protože ne každý by se ve stejné situaci zachoval, tak jako ona," doplnila komisařka Tereza Greplová. (red)

Ztracená peněženka se dostala zpět k majiteli

ilustrační foto Policie ČR

Minulé úterý v odpoledních hodinách vyjížděli strážníci převzít nález peněženky, kterou našla čtyřiaosmdesátiletá žena před obchodním domem na ulici Plumlovská.

Oznamovatelka se zachovala příkladně. Ani na chvíli nezaváhala a ihned po objevení peněženky vše nahlásila na linku 156. Strážníci z dokladů, které se nacházely uvnitř, zjistili majitele. Po telefonickém vyrozumění se devětasedmdesátiletý muž dostavil na místo, kde mu hlídka ztracenou peněženku i s doklady a finanční hotovostí vrátila. „Nálezkyni patří velké poděkování, ne každý by se ve stejné situaci zachoval tak jako ona," doplnila komisařka Tereza Grepová. (red)

Peněženka se vrátila seniorovi. Díky poctivé nálezkyni

ilustrační foto Policie ČR

Minulé pondělí v odpoledních hodinách nalezla devětačtyřicetiletá žena nedaleko centra Prostějova pánskou koženou peněženku černé barvy. Zachovala se čestně a vše oznámila strážníkům, které zahlédla nedaleko místa nálezu.

Strážníci za pomocí dokladů nacházejících se v peněžence, neprodleně kontaktovali majitele. Ztracenou peněženku předali v místě bydliště třiaosmdesátiletému muži i s finanční hotovostí 1 648 Kč, která se uvnitř nacházela. „Oznamovatelce rozhodně patří poděkování, jelikož ne všichni by se zachovali svědomitě jako ona," doplnila komisařka Tereza Greplová. (red)

Ztratil peněženku. A přišel o peníze, karty i náušnice

ilustrační foto ber

Ve středu odpoledne přijali policisté oznámení o ztrátě peněženky, o kterou poškozený přišel někdy v době od 13. do 15. března na ulici Pod Kosířem v Prostějově.

Poškozený uvedl, že v ní měl náušnice z bílého zlata, Apple AirTag, dvě platební a dvě kreditní karty, osobní doklady a finanční hotovost 1 200 Kč a 160 euro. Celkovou škodu si poškozený vyčíslil na 8 500 Kč. „Případ ztracené peněženky, kterou nálezce nevrátil a ponechal si ji, šetříme pro trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," doplnila policejní mluvčí Miluš Zajícová. (red)

Ztratil telefon. Přišel o něj i šest tisíc

ilustrační foto pixabay

V pondělí se na prostějovské policisty obrátil poškozený, že v nočních hodinách z pátku na sobotu vytratil na trase mezi ulicemi M. Pujmanové směrem na ulici Jana Zrzavého v Prostějově mobilní telefon.

Nálezce mu ho nejen nevrátil, ale navíc ho ještě zneužil, když jeho prostřednictvím provedl deset takzvaných m-plateb za necelých 6 000 Kč. Škoda na telefonu nebyla doposud vyčíslena. "V současné době tento oznámený případ šetříme jako přestupek proti majetku," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Peněženku zapomněla na zastávce. Přivolaní strážníci situaci vyřešili

ilustrační foto

Třetího července v nočních hodinách se na linku 156 prostějovských strážníků obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkově ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. 

Na nádraží vyslaná hlídka na uvedeném místě peněženku nalezla. O tom byla telefonicky žadatelka zpětně vyrozuměna. "Bylo dohodnuto, že peněženka bude uložena na služebně MP. Druhý den byl nález předán matce sedmnáctileté majitelky," uvedla strážník Tereza Greplová. (red)

 

V herně nechal peněženku s hotovostí, kartou i doklady

ilustrační foto

O svou peněženku přišel devětatřicetiletý muž z Prostějova. 

V pátek 3. února navštívil hernu v Prostějově, ve které zapomněl peněženku s finanční hotovostí 8.500 Kč, osobními doklady a platební kartou. "Neznámý pachatel se přisvojením peněženky dopustil přečinu zatajení věci", sdělila Tereza Neubauerová, mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red)  

Po střechách chodil nosál. Utekl majitelce

ilustrační foto MP

Neobvyklá podívaná se 14. června okolo deváté hodiny ranní  naskytla jednomu z prostějovských obyvatel. Po střeše protějšího domu viděl chodit nosála. Ten zdrhl majitelce.

"Muž z protějšího domu si povšiml zvířete pohybujícího se po střeše a přivolal hlídku. Strážníci na místě zkontaktovali majitelku, která uvedla, že jí nosál utekl, ale už se sám vrací zpět domů," konstatovala strážník Jana Adámková. Povolení k chovu majitelka hlídce předložila. (red)

Ztratila se Bára. Neviděli jste černou fenku?

Foto Bára

Ztratila se fena křížence labradora, černá s bílou náprsenkou, slyšící na jméno Bára. Na krku má řetízkový obojek a známku.

Naposledy byla viděná v pátek ráno v Dobromilicích, okolí Hradčany, Brodek, Němčice. „V případě nálezu kontaktujte číslo 608412138,“ prosí Hana Isakidisová Gregorová. (ber)

Ztracený maltézáček se našel. Po pěti dnech

ilustrační foto ber

5. prosince nahlásil ztrátu svého maltézského pinče jeden z obyvatel Prostějova. Psík se našel po pěti dnech.

"Po pěti dnech od přijetí této zprávy oznámila žena, že do její zahrady vběhl pes. Hlídka nezvaného čtyřnohého návštěvníka odchytila a převezla na služebnu. Jelikož psík odpovídal popisu hledaného, byl v místě bydliště zkontaktován možný majitel," informovala strážník Jana Adámková. Došlo ke šťastnému shledání, muž potvrdil, že mu pejsek patří. Pro tentokrát přestupek vyřešen domluvou. (red)