ztráta

Ztratil peněženku. A přišel o peníze, karty i náušnice

ilustrační foto ber

Ve středu odpoledne přijali policisté oznámení o ztrátě peněženky, o kterou poškozený přišel někdy v době od 13. do 15. března na ulici Pod Kosířem v Prostějově.

Poškozený uvedl, že v ní měl náušnice z bílého zlata, Apple AirTag, dvě platební a dvě kreditní karty, osobní doklady a finanční hotovost 1 200 Kč a 160 euro. Celkovou škodu si poškozený vyčíslil na 8 500 Kč. „Případ ztracené peněženky, kterou nálezce nevrátil a ponechal si ji, šetříme pro trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," doplnila policejní mluvčí Miluš Zajícová. (red)

Ztratil telefon. Přišel o něj i šest tisíc

ilustrační foto pixabay

V pondělí se na prostějovské policisty obrátil poškozený, že v nočních hodinách z pátku na sobotu vytratil na trase mezi ulicemi M. Pujmanové směrem na ulici Jana Zrzavého v Prostějově mobilní telefon.

Nálezce mu ho nejen nevrátil, ale navíc ho ještě zneužil, když jeho prostřednictvím provedl deset takzvaných m-plateb za necelých 6 000 Kč. Škoda na telefonu nebyla doposud vyčíslena. "V současné době tento oznámený případ šetříme jako přestupek proti majetku," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Peněženku zapomněla na zastávce. Přivolaní strážníci situaci vyřešili

ilustrační foto

Třetího července v nočních hodinách se na linku 156 prostějovských strážníků obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkově ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. 

Na nádraží vyslaná hlídka na uvedeném místě peněženku nalezla. O tom byla telefonicky žadatelka zpětně vyrozuměna. "Bylo dohodnuto, že peněženka bude uložena na služebně MP. Druhý den byl nález předán matce sedmnáctileté majitelky," uvedla strážník Tereza Greplová. (red)

 

V herně nechal peněženku s hotovostí, kartou i doklady

ilustrační foto

O svou peněženku přišel devětatřicetiletý muž z Prostějova. 

V pátek 3. února navštívil hernu v Prostějově, ve které zapomněl peněženku s finanční hotovostí 8.500 Kč, osobními doklady a platební kartou. "Neznámý pachatel se přisvojením peněženky dopustil přečinu zatajení věci", sdělila Tereza Neubauerová, mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red)  

Po střechách chodil nosál. Utekl majitelce

ilustrační foto MP

Neobvyklá podívaná se 14. června okolo deváté hodiny ranní  naskytla jednomu z prostějovských obyvatel. Po střeše protějšího domu viděl chodit nosála. Ten zdrhl majitelce.

"Muž z protějšího domu si povšiml zvířete pohybujícího se po střeše a přivolal hlídku. Strážníci na místě zkontaktovali majitelku, která uvedla, že jí nosál utekl, ale už se sám vrací zpět domů," konstatovala strážník Jana Adámková. Povolení k chovu majitelka hlídce předložila. (red)

Ztratila se Bára. Neviděli jste černou fenku?

Foto Bára

Ztratila se fena křížence labradora, černá s bílou náprsenkou, slyšící na jméno Bára. Na krku má řetízkový obojek a známku.

Naposledy byla viděná v pátek ráno v Dobromilicích, okolí Hradčany, Brodek, Němčice. „V případě nálezu kontaktujte číslo 608412138,“ prosí Hana Isakidisová Gregorová. (ber)

Ztracený maltézáček se našel. Po pěti dnech

ilustrační foto ber

5. prosince nahlásil ztrátu svého maltézského pinče jeden z obyvatel Prostějova. Psík se našel po pěti dnech.

"Po pěti dnech od přijetí této zprávy oznámila žena, že do její zahrady vběhl pes. Hlídka nezvaného čtyřnohého návštěvníka odchytila a převezla na služebnu. Jelikož psík odpovídal popisu hledaného, byl v místě bydliště zkontaktován možný majitel," informovala strážník Jana Adámková. Došlo ke šťastnému shledání, muž potvrdil, že mu pejsek patří. Pro tentokrát přestupek vyřešen domluvou. (red)

Čtyřletý arab se ještě nenašel! Hledejte koně, majitelka nabízí odměnu

ilustrační foto

 

Jak Pvnovinky informovaly, od pátku večera se pohřešuje 4,5letý arabský hřebec. Majitelka prosí o pomoc při jeho hledání a slibuje odměnu. Kůň má jedinečný výžeh v levé podsedlové krajině "ES 1" a pod tím zkřížené meče. Podle toho hřebce pozná i člověk, který koním vůbec nerozumí.

„Moc prosím všechny o pomoc a mobilizaci známých v okolí Senice na Hané, Slavětína, Chudobína, Bouzova, Litovle, možná i Konicko, Olomouc, Zábřeh a Šumperk. Od pátku večera po pádu a následném útěku koně pohřešuji 4,5l shagya hřebce El Sbaa I/4 SK Almos. Hnědák: se 4 bílýma nohama, hvězdičkou a šňupkou ve tvaru obráceného NIKE symbolu, na levém stehně výžeh "SK", v levé podsedlové krajině výžeh "ES 1" a pod tím symbol dvou skřížených mečů, v pravé podsedlové krajině výžeh čísla 4.

Ztratil se kůň! Neviděli jste ho?

ilustrační foto internet

 

Pokud by někdo viděl hnědého shagya araba, hřebce, pobíhat v okolí Bílska, Choliny, Němčic na Hané nebo i jinde, kontaktujte majitelku na tel: 777246798.

V sobotu odpoledne po pádu jezdkyně odběhl a dosud ho nenašli. Prosíme lidi z Olomoucka a Prostějovska o sdílení. (red)

Ztratila se Vendulka. Neviděli jste ji?

ilustrační foto

 

Dlouhostrstá jezevčice Vendulka se ztratila odpoledne 22. června v Dětkovicích.

Pokud jste ji viděli, případně našli, kontaktujte, prosím, majitelku Vladimíru Glocovou na telefonu 773 606 750. Moc rodině chybí. Děkujeme. (ber)