přestupek

Opilá žena praštila přítele do hlavy. Lahví od vína

Ilustrační foto https://www.prpom.cz/

V sobotu 15. 8. 2020 ve večerních hodinách řešili prostějovští strážníci napadení mezi partnery. Útočníkem nebyl muž, jak by se dalo očekávat, ale žena. 

"Ta svého přítele udeřila vypitou lahví od vína do oblasti čela nad pravým okem. Tímto úderem mu způsobila tržnou a krvácející ránu. Hlídka chtěla napadenému zajistit lékařské ošetření, ten to však odmítl. K jinému zranění nebo škodě na majetku nedošlo. U agresivní ženy byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 2,22 promile alkoholu. Za přítomnosti strážníků na místě se situace uklidnila," uvedl strážník Petr Zapletal.

Tak dlouho obtěžoval e-maily, až to poškození oznámili na policii

ilustrační foto pixabay.com

Z přestupku proti občanskému soužití podezírají prostějovští policisté jednapadesátiletého muže z Prostějova.

"Tohoto skutku se měl podezřelý dopouštět dlouhodobě od února tohoto roku do současnosti tím, že jednasedmdesátileté ženě a padesátiletému muži posílal výhružné e-maily. Trpělivost poškozených přetekla, a tak věc v těchto dnech oznámili policistům," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Podezřelému za toto jednání hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun. (red)

Poprali se bez roušek

ilustrační foto Městská policie Prostějov

V úterý v podvečer přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení o vzájemně se napadající dvojici před nákupním střediskem na ulici Anenská. 

Na místo vyslaná hlídka zkontaktovala podezřelou dvojici. Jednalo se o jednatřicetiletou ženu a osmadvacetiletého muže, pohybující se mezi místními bezdomovci. Ani jeden z nich neměl na obličeji roušku nebo jakoukoli jinou alternativu, zabraňující šíření kapének. "Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dvojice se nejprve pohádala a poté došlo i k fyzickému napadení, a to ze strany ženy. Muž měl viditelně poškrábané ruce. Žena zraněna nebyla. Lékařské ošetření oba odmítli," uvedla strážník Tereza Greplová.

Tchýni povalil na zem. Pak ji za nohu odtáhl z domu

ilustrační foto znak PČR

V úterý 21. ledna 2020 po devatenácté hodině mělo v chodbě rodinného domu v západní části Prostějova dojít k incidentu mezi pětačtyřicetiletým mužem a šestapadesátiletou ženou.

"Dle tvrzení oznamovatelky ji měl její zeť odstrčit, až ztratila rovnováhu a upadla na podlahu. Poté ji měl uchopit za pravou nohu a takto odtáhnout z domu ven. Osobní věci poškozené, které zůstaly v domě, měl poté vyhodit oknem," uvedl poliejní mluvčí František Kořínek. 

Policisté věc šetří jako podezření z přestupku proti občanskému soužití. Za ten podezřelému hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun. (red)

 

Hádka o kolo! Muž obviňoval ženu z krádeže

ilustrační foto MPP

V odpoledních hodinách v neděli 30. července se na strážníky, prostřednictvím linky 156, obrátila žena s žádostí o pomoc při řešení konfliktu s neznámým mužem u supermarketu Lidl. Dotyčný muž se domáhal vrácení jízdního kola, které ovšem patřilo oznamovatelce. 

"Domníval se, že bicykl je zcela jistě jeho a že mu ho žena odcizila. Za žádných okolností si to nenechal vymluvit. Strážníci na místě kontaktovali čtyřiapadesátiletého muže. Ten tvrdil, že kolo je jeho. Dokonce uvedl i číslo rámu. To ovšem nesouhlasilo s číslem na kole šestapadesátileté ženy. Jeho tvrzení se tedy neprokázalo a tím, že jiného nepravdivě obvinil z přestupku, se sám dopustil protiprávního jednání. Událost byla následně předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení", popsala událost strážník Tereza Greplová z Městské policie Prostějov. (red)

Přestupky budou pod kontrolou. Ale až od října

ilustrační foto ber

Jste notorický „přestupkář“ a spoléháte na to, že hříchy se nesčítají? Od října letošního roku to bude jinak. A vy si třeba legálně nezastřílíte.

Od 1. října 2016 budou přestupky proti majetku, veřejnému pořádku a  občanskému soužití evidovány. Za opakování deliktů můžete čekat vyšší pokuty, ale nejen to. Význam bude mít rejstřík přestupků třeba i pro posouzení spolehlivosti při žádosti o prodloužení platnosti či vydání zbrojného průkazu. (ber)

Zrušily se radary a Prostějov se stal závodní dráhou

ilustrační foto
ilustrační foto

Naprosto alarmující jsou výsledky statistiky měření rychlosti ze stacionárních radarů v Prostějově za uplynulý rok. Během dvanácti měsíců se totiž jejich počet téměř ztrojnásobil. Řidiči totiž bohužel věděli, že měřiče hříšníky nefotí. 

Sedm radarů zaznamenalo v prosinci 2011 celkem 3543 přestupků. Na začátku roku jich ale bylo jen 1347. Všech 11 zařízení přitom např. v prosinci roku 2009 vyfotilo pouze 1957 překročení povolené rychlosti a průjezdů na červenou.

Policisté chytli ruského řidiče kamionu bez tachografu

Ruský kamion byl odstaven v prostoru celního úřadu. Foto Policie ČR Prostějov

V pondělí odpoledne a ve středu dopoledne proběhla i na Prostějovsku republiková dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kontrolu vozidel na přepravu osob a na kontrolu nákladní dopravy.

Kontroly se celkově zúčastnilo devět policistů Dopravního inspektorátu Policie ČR Prostějov a dva pracovníci Celní správy Prostějov. "V rámci akce bylo kontrolováno celkem čtrnáct motorových vozidel ze sledovaných kategorií. Bylo zjištěno sedm přestupků, které byly řešeny v blokovém řízení uložením blokové pokuty v celkové výši 2.200 korun," sdělila výsledky kontroly Eva Čeplová, tisková mluvčí Policie ČR Prostějov.

Pes přivázaný u plotu skončil v útulku

ilustrační foto

Minulou neděli byla Městská policie Prostějov přes tísňovou 156 upozorněna na psa, který je uvázán k plotu za domem oznamovatele. Vyslaní strážníci psa na místě nalezli. "Hlídka provedla následné kontroly a protože se  pes i o  půl čtvrté nacházel na původním místě, byl převezen na služebnu městské policie," uvedla Jana Adámková z oddělení prevence Městské policie Prostějov.

Zvíře mělo na sobě čip, z něhož byla zjištěna majitelka. Tu se však povedlo zkontaktovat až na druhý den večer. Dvaašedesátiletá žena sdělila totožnost nové majitelky, které zvíře  darovala, neboť se o něj nemohla postarat. Z  údajů však vyšlo najevo, že osoba neexistuje. Zvíře skončilo v útulku.

"Událost byla postoupena správnímu orgánu pro podezření z přestupku, a to porušením vyhlášky, jelikož chovatel je povinen finančnímu odboru ohlásit pro účely evidence ukončení chovu psa na území města, ztrátu, darování či úmrtí psa, což majitelka neučinil," dodala Adámková.

Nechcete platit? Přijde represe! hrozí občanům místostarostka

Řidiči hledají každý únik, jak parkování neplatit.

 

Prostějovští radní nejsou spokojeni s výtěžností parkovišť, strážníci nestíhají botičkovat všechny neplatiče a ignoranty parkovacích automatů. Vedení města chce zvýšit příjmy za parkování, proto vypíše nové výběrové řízení za účelem kompletního zabezpečení parkování na území města. 

V současnosti obhospodařuje placená parkoviště firma .A.S.A. TS Prostějov, se kterou uzavřela radnice smlouvu na dobu neurčitou, pronájem činí 1,750 milionů korun za rok. S výtěžností však nejsou radní spokojeni a chtějí proto změnit systém vybírání parkovného. Jednou z možností je návrat k fyzickému vybírání.