přestupek

Objednal si jídlo a pití, na zaplacení neměl

ilustrační foto

Pane vrchní nemám a neplatím. Čtvrtého května 2022 se do restaurace v blízkosti centra Prostějova přišel najíst a napít devětadvacetiletý muž. Jako každý jiný zákazník usedl ke stolu a objednával si jídlo a pití. Problém nastal, jak přišla řada na zaplacení útraty.

„Na místo tak byla personálem přivolána hlídka městské policie, která zjistila, že muž zkonzumoval jídlo a nápoje v celkové hodnotě 1 069 Kč. Neplatič strážníkům při podání vysvětlení uvedl, že vstupoval do restaurace s úmyslem nezaplatit za účet. Neměl u sebe žádnou finanční hotovost nebo platební kartu a jiným bezhotovostním způsobem zaplatit také nedokázal,“ uvedl strážník Petr Zapletal.

Svým jednáním je podezřelý z přestupku proti majetku a své chování bude vysvětlovat u správního orgánu. (red)

Rušno hned z rána. Opilec se dobýval do cizího domu

ilustrační foto MP

Ve středu po šesté hodině ranní vyjížděla hlídka řešit opilého muže, který v centru Prostějova tloukl do dveří. Na místě byl zjištěn dvacetiletý muž, jak rukou opakovaně udeřil do skleněné výplně u vchodových dveří.

Strážníci jménem zákona vyzvali agresora, aby ihned zanechal protiprávního jednání. Své chování nezklidnil ani po opakované výzvě a zlost si chtěl vybít na zasahující hlídce. Následovalo použití donucovacích prostředků a útočník byl spoután. „Do domu se muž dobýval, jelikož byl přesvědčen, že tam bydlí, ale v silné opilosti si zmýlil adresu. Agresivní chování ze strany muže odnesla skleněná výplň o rozměru 100 x 35 cm, která praskla. Způsobená škoda bude vyčíslena dodatečně.

Kousek od Hloučely chtěla spálit písemnosti. A málem založila požár

Foto MMP

Velice nerozumné chování předvedla čtyřiašedesátiletá žena v pondělí 14. 2. v odpoledních hodinách. Nedaleko lesoparku Hloučela rozdělala oheň, ve kterém chtěla spálit osobní písemnosti.

„Vlivem klimatických podmínek, kdy silný vítr během krátkého okamžiku rozfoukal oheň, žena najednou neměla situaci pod kontrolou. Naštěstí se jí v pravou chvíli podařilo rozdělaný oheň na vypáleném porostu uhasit. Při podání vysvětlení hlídce uvedla, že chtěla v ohništi spálit dopisy a listiny, které obsahovaly citlivé údaje. Žena měla velkou kliku, že nedošlo k většímu zahoření travnatého porostu a nebyl nutný zásah hasičů,“ uvedl strážník Petr Zapletal.

Syn napadl otce. A kousl ho do ucha

ilustrační foto pixabay.com

V neděli večer přešla slovní hádka mezi otcem a synem v Brodku u Prostějova ve fyzické napadení. S ohledem na věk měl syn navrch a několikrát udeřil protivníka pěstí do oblasti hrudníku a završil to kousnutím do ucha. 

"Již v době, kdy docházelo k napadení, jsme byli požádáni o součinnost a hlídka na místo dorazila během několika minut. Oba muži byli pod vlivem alkoholu, kdy jeden, starší z nich, nadýchal 1,66 a druhý 2,29 promile alkoholu. Zraněný muž nežádal vyšetření za strany lékaře a uvedl, že ho zranění nijak neovlivňuje v jeho běžném způsobu života. Případ jsme zaevidovali jako přestupek proti občanskému soužití a dál ho bude řešit příslušný správní orgán," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Ztratil telefon. Přišel o něj i šest tisíc

ilustrační foto pixabay

V pondělí se na prostějovské policisty obrátil poškozený, že v nočních hodinách z pátku na sobotu vytratil na trase mezi ulicemi M. Pujmanové směrem na ulici Jana Zrzavého v Prostějově mobilní telefon.

Nálezce mu ho nejen nevrátil, ale navíc ho ještě zneužil, když jeho prostřednictvím provedl deset takzvaných m-plateb za necelých 6 000 Kč. Škoda na telefonu nebyla doposud vyčíslena. "V současné době tento oznámený případ šetříme jako přestupek proti majetku," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Pije rád vodku. Ale platit nechce

ilustrační foto

Během jednoho dne a hned dvakrát kradl šestačtyřicetiletý muž v jednom obchodě.

Nejprve při první návštěvě v dopoledních hodinách vzal v oddělení alkoholických nápojů láhev vodky a za pomocí batohu se mu podařilo odejít i s kořistí. Celou láhev zkonzumoval a to mělo za příčinu ještě větší touhu na další. Po šestnácté hodině se vrátil do stejné prodejny a v domnění, že když mu vyšla první krádež, projde i ta číslo dvě. Scénář byl úplně stejný jako v prvním případě. Opět vzal láhev stejné značky, která mu evidentně zachutnala a následně prošel přes pokladní zónu. Druhá krádež už mu neprošla, protože jeho podezřelé chování zpozorovala ostraha obchodu.

Na hádku se posilnili alkoholem. A profackovali se navzájem

ilustrační foto

Partnerské nesrovnalosti řešili v opilém stavu a to se ukázalo, jako velká chyba. Prostějovští strážníci tak museli 30. listopadu řešit napadení mezi devětatřicetiletou ženou a jejím čtyřiatřicetiletým přítelem.

Celý incident se odehrál v bytě, kde nejprve došlo ke slovní výměně názorů. „Partneři se nedokázali dohodnout, proto přišla na řadu fackovaná. Nejprve měla žena uhodit svého přítele. Ten si to samozřejmě nenechal líbit a oplatil stejnou mincí. Své přítelkyni uštědřil facku na levou tvář. Razance úderu měla za následek podlitinu levého oka. Žena lékařské ošetření odmítla. Vzhledem k opilosti páru provedli strážníci u obou dechovou zkoušku. Výsledek byl pozitivní, a to u ženy 1,91 promile, u muže 2,14 promile alkoholu.

Dal spolubydlícímu v azyláku hlavičku. Ten skončil v nemocnici

ilustrační foto ZZS

Strážníci řešili 4. 11. 2021 ve večerních hodinách fyzické napadení, které se odehrálo ve společenské místnosti Azylového centra v Určické ulici. K šarvátce došlo mezi dvěma muži ve věku osmapadesát a devětatřicet let. 

"Nejprve došlo ke slovní výměně názorů a poté mladší z dvojice začal slovně urážet svého spolubydlícího. Následně bez předchozího varování uštědřil staršímu muži takzvanou hlavičku. Zasáhl jej do pravé poloviny obličeje a způsobil mu krvácející zranění. Přivolaná Záchranná služba ošetřila napadeného a odvezla do nemocnice na další vyšetření," uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že násilník se strážníkům k napadení přiznal a své chování bude vysvětlovat u správního orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. (red)

 

Ženská válka. Úder kabelkou, kopanec a nadávky

ilustrační foto pixabay

Jednadvacátéo října 2021 po šestnácté hodině vyjížděli prostějovští strážníci řešit potyčku mezi sousedkami do okrajové části města. Konflikt dvou žen ve věku pětapadesát let se odehrál na chodbě bytového domu.

"Když procházely kolem sebe, jedna z žen bezdůvodně udeřila druhou kabelkou do hlavy a následně jí kopla do pravé nohy. S fyzickým útokem se agresorka nespokojila a ještě napadenou ženu slovně vulgárními výrazy urážela," uvedl strážník Petr Zapletal. Při napadení nedošlo k žádnému viditelnému zranění a nebyla způsobena žádná škoda na majetku. Útočnice odmítla podat hlídce k celé události jakékoliv vysvětlení. Chování, kterého se dopustila, bylo oznámeno správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. (red)

 

Cizinec nevycestoval. Ale spravedlnosti neunikl

ilustrační foto MP

Patnáctého října 2021 přesně o půlnoci vyjížděla hlídka prostějovských strážníků prověřit oznámení o rušení nočního klidu do okrajové části města. K nevhodnému chování docházelo v bytovém domě. Strážníci již na chodbě uslyšeli hlasité výkřiky a hádku několika osob. 

Kontaktovali uživatele bytu a zjistili, že uvnitř se nachází čtyři osoby z toho dva muži ve věku osmapadesát a sedmatřicet let, dále pětapadesátiletá a devětačtyřicetiletá žena. Všichni se společně přiznali k rušení, jelikož mezi nimi došlo k velmi hlasité výměně názorů. "Během řešení přestupkového jednání bylo dalším prověřováním zjištěno, že starší z dvojice mužů je občan cizího státu, který byl vykázán z České republiky. Osmapadesátiletého muže hlídka předala cizinecké polici k dalším úkonům," uvedl strážník Petr Zapletal.