přestupek

Rozbil dvířka u rozvaděče. Byl na mol

Foto MPP

Své chování nedokázal ovládnout opilý muž, který 21. listopadu chvíli po půlnoci poškodil rozvodnou skříňku umístěnou na zadní straně prodejního stánku přímo v centru Prostějova. 

Když procházel kolem stánku, rukou udeřil do plastové skříňky a následkem jeho chování byla upadlá dvířka rozvaděče na elektřinu. Přivolané hlídce dvaatřicetiletý muž nezapíral a ke všemu se ihned přiznal. Vzniklou škodu nebylo možné vyčíslit na místě, a proto bude hodnota vzniklého poškození upřesněna dodatečně. "Strážníci všechny zjištěné skutečnosti zadokumentovali a oznámili příslušnému správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti majetku," doplnil inspektor Petr Zapletal. (red)

Hádka mezi sousedy skončí u správního orgánu

ilustrační foto MP

V sobotu 8. 10. 2022 v dopoledních hodinách vyjížděla hlídka strážníků prověřit telefonické oznámení do okrajové části Prostějova, kde mělo dojít ke slovní rozepři a urážkám mezi sousedy na ubytovně. 

Na místě strážníci zkontaktovali devětapadesátiletou oznamovatelku. Ta uvedla, že ji ráno navštívil soused z bytu nad ní a začal jí slovně urážet. K celému incidentu došlo kvůli tomu, že muž nechtěl ženě uhradit náklady za škodu, kterou jí způsobil, když mu vytekla pračka a voda prosákla až do bytu oznamovatelky. Podezřelého muže strážníci zkontaktovali. Šedesátiletý muž sdělil, že sousedku opravdu navštívil z důvodu domluvy o uhrazení vzniklé škody. Jakékoli slovní urážky však popřel. Na místě se podařilo zastihnout i svědka, který potvrdil slova poškozené ženy.

Spor na ulici. Muži nastříkal do očí dráždivou látku a utekl

ilustrační foto čtenář

V úterý kolem 12,30 hodiny došlo ve Svatoplukově ulici v Prostějově k incidentu mezi dvěma muži. Na místě zasahovali policisté i záchranka.

"Na uvedeném místě došlo k osobnímu sporu mezi dvěma muži (54 a 40 let), kdy po vyhrocení situace jeden z nich (mladší) nastříkal druhému do očí neznámou dráždivou látku do očí a pak z místa utekl. Poškozený byl na místě jednorázově ošetřen přivolanou záchrannou službou,“ odpověděla PvNovinkám na dotaz policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Případ policisté šetří jako přestupek proti občanskému soužití. (ber)

Opilci si dovolovali na průvodčí! Nadávali jí a polili ji džusem

ilustrační foto

Z přestupku proti občanskému soužití jsou podezřelí dva muži ve věku 31 a 27 let, kteří se v neděli dopoledne zdržovali v čekárně vlakového nádraží v obci Bedihošť. Vzhledem k jejich nevhodnému chování je průvodčí vykázala mimo objekt a za to schytala vulgární nadávky. 

Navíc ženu jeden z nich polil džusem, který držel v ruce. K fyzickému napadení z jejich strany nedošlo a oba muži skončili na policejní služebně, kam je převezla přivolaná hlídka. "Starší z nich na oddělení vykřikoval, že si to, až na oddělení skončí, půjde s poškozenou vyříkat. Vzhledem k okolnostem a jeho opilosti bylo rozhodnuto o jeho umístění na záchytku v Olomouci, kde ale lékař rozhodl, že podezřelého do jejich zařízení neumístí a propustil ho," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Přítelkyni urážel a zbil. Policisté ho vykázali

ilustrační foto pixabay

Minulý týden napadl pětatřicetiletý muž v jednom z prostějovských bytů svoji přítelkyni. Ženě uštědřil několik facek a ran pěstí a přitom ji držel pod krkem. Při napadání ji také urážel vulgárními výrazy a nadávkami.

Při šetření celého incidentu se zjistilo, že se tak nestalo poprvé a jeho útoky jsou čím dál tím víc intenzivnější. "Na základě všech zjištěných okolností jsme přistoupili k tomu, že byl muž vykázán z obydlí a z bezprostřední vzdálenosti od poškozené na dobu deseti dnů. Samotné napadání poškozené je šetřeno jako přestupek proti občanskému soužití," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Místo hraní skončila na záchytce. Předtím poplivala strážníka

ilustrační foto MP Praha

Devětadvacetiletá žena navštívila 24. 8. 2022 kasino a její chování nebylo zrovna podle slušných pravidel. Nejenže byla opilá, ale nepatřičným způsobem vyrušovala ostatní návštěvníky, které také slovně urážela a napadala. Žena nedokázala ovládnout své chování ani za přítomnosti přivolané hlídky.

Na zákonné výzvy strážníků vůbec nereagovala a její agresivita se naopak stupňovala. Jednomu z hostu dokonce vzala mobil z ruky, který potom zahodila na zem. Hlídka se pokusila opět za pomocí zákonné výzvy ženu uklidnit, avšak marně. Agresorka začala pohybovat rukama před obličejem strážníka, své emoce nezvládla a plivla mu do obličeje. Zasahující hlídce nezbylo nic jiného než za pomocí donucovacích prostředků ženě nasadit pouta. "Dechová zkouška byla pozitivní a prokázala hodnotu 1,71 promile alkoholu.

Pánové uráželi známou. Skončila politá pivem a poplivaná

ilustrační foto FB

Konfliktem mezi skupinkou osob se zabývali strážníci 20. 8. 2022 v odpoledních hodinách nedaleko centra města. Pětačtyřicetiletá žena se stala terčem pivního útoku ze strany čtyřiatřicetiletého a šestadvacetiletého muže. 

"U trojice došlo nejprve ke slovní výměně názorů a následně oba muži vulgárními výrazy urazili svoji známou. Pouze s nadávkami nebyli muži spokojeni, ženu navíc polili pivem z láhve a přídavkem z jejich strany bylo ještě plivnutí do tváře," informoval inspektor Petr Zapletal.

Hlídka napjatou situaci uklidnila a jednání agresorů oznámila správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. (red)

Nepoučitelný pijan. Pivo zapíjel vínem

ilustrační foto pixabay

Dvanáctého srpna 2022 v odpoledních hodinách vykonávala hlídka strážníků kontrolu zaměřenou na veřejný pořádek v blízkém okolí městského rybníka. Pozornost strážníků na sebe upoutal jednašedesátiletý muž, který konzumoval alkohol.

V pěkném počasí se pravděpodobně rozhodl dodržovat pitný režim, a tak vychutnával pivo i víno současně. Hlídka muže upozornila, že se nachází na místě, kde je konzumace všech alkoholických nápojů zakázána obecně závažnou vyhláškou města Prostějova. Jelikož se jednalo ze strany muže o opakovaný přestupek, hlídka obě otevřené a z části vypité lahve na místě odebrala. "Podezření z přestupkového jednání bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu k projednání," doplnil inspektor Petr Zapletal. (red)

Stáhl si kalhoty a urážel kolemjdoucí. V dechu měl 3.66 promile

ilustrační foto MP Praha

V pátek dopoledne vyjížděli prostějovští policisté na oznámení na ulici Tylova, kde se měl nacházet opilý muž a pokřikovat na kolemjdoucí.

"Po příjezdu hlídky na místo tam seděl ve spodním prádle a s kalhoty staženými u kotníků 56letý muž a urážel nejen osoby, které tudy procházely, ale pustil se nevybíravě i do policistů. Vzhledem k tomu, že na výzvy opakovaně nereagoval, skončil v poutech. Vzhledem k opilosti nebyl na místě schopen ani dechové zkoušky," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že ta se podařila zrealizovat až v protialkoholní záchytné stanici v Olomouci, kam byl převezen a vykazovala hodnotu 3,66 promile. Jednání podezřelého bylo kvalifikováno jako přestupek proti veřejnému pořádku. (red)

Opilka skončila na záchytce. Naměřili jí tři promile!

ilustrační foto pixabay

Devětadvacátého července v odpoledních hodinách se na prostějovské strážníky prostřednictvím linky 156 obrátila žena s tím, že jí vulgárně nadávala sousedka. Po příjezdu na místo hlídka zkontaktovala v bytě nad oznamovatelkou značně opilou osmačtyřicetiletou ženu. Ta všechny kolem sebe vulgárně napadala a urážela i zasahující hlídku. 

"U podnapilé strážníci provedli orientační dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 2,99 promile alkoholu v dechu. Ženu nebyl schopen ukočírovat ani její přítel, který se dostavil na místo. Svým jednáním ohrožovala nejen sebe ale i ostatní přítomné osoby," uvedla komisař Tereza Greplová. Strážníci si vyžádali příjezd lékaře, k posouzení jejího zdravotního stavu a schopnosti převozu na záchytku. Lékař rozhodl o umístění ženy do protialkoholické záchytné stanice. Za doprovodu strážníků byla dotyčná transportována převozní sanitkou do zdravotnického zařízení v Olomouci.