strážníci

Vychytralí bezdomovci. Telefony si nabíjeli na černo

ilustrační foto ber

Čtyřiadvacátého července v odpoledních hodinách bylo prostějovským strážníkům nahlášeno podivné chování trojice mužů pohybujících se u oploceného areálu nedaleko místního nádraží.

"Strážníci na místě zkontaktovali trojici bezdomovců. Dle jejich slov bylo zjištěno, že si k areálu chodili nabíjet telefony z elektrické zásuvky umístěné za branou. Při pokusu o zapojení nabíječky zjistili, že zásuvka je vypnutá. Pravděpodobně byla odpojena od elektrického proudu pracovníky areálu. Černý odběr elektřiny strážníci nezjistili. Po projednání celé situace muži ve věku 56, 36 a 33 let z místa odešli," uvedla komisařka Tereza Greplová. (red) 

Telefon skončil mezi odpadky. V opilosti

ilustrační foto MP

Čtyřiadvacátého července v ranních hodinách přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení o znečišťování veřejného prostranství dvojicí podnapilých mužů. Jejich jednání spočívalo v tom, že vyhazovali odpadky uložené v kontejneru.  

Strážníci na uvedeném místě nedaleko centra města dvojici zkontaktovali. Devětadvacetiletý muž, uvedl, že v opilosti vhodil svůj mobilní telefon do kontejneru. "Poté, co si svoji hloupost uvědomil, začal s kamarádem nádobu na odpad prohledávat a vyhazovat z ní věci ven. Po nalezení mobilu po sobě způsobený nepořádek uklidili a z místa odešli," doplnila komisařka Tereza Greplová. (red)

Strážníci byli oceněni za záchranu života seniorky

ilustrační foto

Dvojice strážníků přijala v pátek z rukou ředitele Městské policie Olomouc Pavla Skalického a zástupce ředitele Tomáše Musila ocenění, a to čestné medaile „Za záchranu života“. Strážníci Zdeněk Stavěl a Martin Ryšánek svým pohotovým a profesionálním zákrokem zachránili na začátku června život pětasedmdesátileté ženě.

Ve čtvrtek 9. června po deváté hodině ranní byla hlídka na základě telefonického oznámení vyslána do jednoho z gastronomických zařízení na třídě Míru. Důvodem však tentokrát nebyl podnapilý host nebo konzumenti, kteří nemají na útratu, nýbrž seniorka se zdravotními problémy. Během cesty na místo se hlídka dále dozvěděla, že se zde má nacházet žena v bezvědomí, jelikož jí zaskočilo konzumované jídlo. Ve stejnou dobu k restauraci také dorazili kolegové z Policie ČR. Obě hlídky s sebou do restaurace vzali z vozidel zdravotnické vybavení, zejména pak automatický externí defibrilátor.

Strážníci zachránili malého rorýse

Foto MPP

Sedmého července 2022 chvíli po dvanácté hodině bylo oznámeno na linku 156 nalezené mládě rorýse na ulici Krokova v Prostějově.

Vyslaná hlídka mladého opeřence od nálezkyně převzala. "Jelikož nedokázal sám vzlétnout, byl rorýs následně předán pracovníkům Ekocentra Iris, kteří se zabývají ochranou přírody a o mladého ptáčka se dokáží postarat," doplnil komisař Petr Zapletal. (red)

Bezohledné sousedy řešili strážníci

ilustrační foto MP

Čtyřiašedesátiletá žena šla 3. července 2022 po jednadvacáté hodině požádat své sousedy, aby zklidnili své hlučné chování. Její přátelská návštěva se ovšem nesetkala s pochopením osmatřicetileté sousedky. 

Místo omluvy za způsobený hluk přišly na řadu jen velmi sprosté nadávky a pomluvy směřující na adresu starší ženy a jejího manžela. Při podání vysvětlení žena hlídce sdělila, že vůči sousedce a jejímu manželovi se nedopustila žádných urážek nebo schválností. "Hlídka ověřením zjistila, že ke sporům mezi sousedy dochází opakovaně. Podezření na přestupkové jednání proti občanskému soužití projedná správní orgán," doplnil komisař Petr Zapletal. (red)

Opilý chodec napadl taxík. A skončil na záchytce

Foto MMP

Konzumace alkoholu se 3. 7. 2022 před jednou hodinou ranní vymkla kontrole dvaatřicetiletému muži v okrajové části města. Když kolem něj projíždělo malou rychlostí vozidlo taxislužby, ulomil ze střechy vozu žlutou svítilnu s nápisem taxi, kterou poté odhodil do trávy. Poškození střešní svítilny bylo vyčísleno na částku přibližně 2000 Kč.

"Jako důvod svého jednání hlídce při vysvětlení uvedl, že se mu nelíbilo, po které silnici vozidlo jede. Strážníci muži vysvětlili, že pozemní komunikaci v místě, kde se nachází, může využívat dopravní obsluha a tou je i vozidlo taxislužby. Muž své agresivní chování zaměřil na zasahující hlídku, kterou začal vulgárními výrazy urážet. Ke zklidnění agresora nepomohly ani opakované zákonné výzvy. Zlostí strčil rukou do jednoho ze strážníků, a proto byl za pomocí donucovacích prostředků spoután," uvedl komisař Petr Zapletal.

Usnul v aquaparku. Spícího muže našel druhý den personál

ilustrační foto FB aquapark Koupelky

Zábavy a vodních radovánek si 2. 7. 2022 přišel užít pětadvacetiletý muž do prostějovského aquaparku. Během denní návštěvy konzumoval i alkoholické nápoje, které ho v pěkném počasí společensky unavily. 

V plaveckém areálu si našel vhodné místo na odpočinek, kde se následně uložil ke spánku. "Spícího muže našel před šestou hodinou ranní personál, který prováděl úklid vnitřních prostor areálu. Strážníkům muž při vysvětlení uvedl, že včerejší den slavil s kamarády a poté se probudil až ráno," uvedl komisař Petr Zapletal. Protiprávní jednání nebylo zjištěno a za přítomnosti hlídky odešel muž po strávené noci u vody domů. (red)

Strážníci pomohli nevidomé stařence

ilustrační foto MP

S žádostí o pomoc se na prostějovskou městkou policii obrátila 25. června 2022 v dopoledních hodinách sedmaosmdesátiletá žena.

Při cestování autobusem městské hromadné dopravy a následném vystoupení zapomněla v dopravním prostředku tašku společně se slepeckou holí a brýlemi. Strážníci kontaktovali dispečera firmy, která hromadnou dopravu v Prostějově zajištuje, a bylo potvrzeno, že všechny uvedené věci byly v autobuse nalezeny. "Hlídka u dispečera nález vyzvedla a ihned zavezla seniorce domů. Žena byla velice ráda, že se nic neztratilo a strážníkům za okamžitou pomoc velice poděkovala," informoval komisař Petr Zapletal. (red)

 

V restauraci pojedl, popil. Ale na zaplacení neměl

ilustrační foto ber

Čtyřiadvacetiletý muž navštívil 22. června 2022 ve večerních hodinách restauraci nedaleko centra města, kde předvedl, jak by se host neměl chovat. Usadil se pohodlně ke stolu a začal objednávat jídlo i pití. 

Během jedné hodiny dokázal zkonzumovat smažený sýr s hranolky, vypil tři piva a k tomu na chuť přidal ještě čtyři rumy. Problém pro personál restaurace nastal v okamžiku, když přišla řada na placení. Od zákazníka se obsluha dozvěděla, že nebude mít peníze na zaplacení předloženého účtu. "Přivolaná hlídka zjistila způsobenou útratu v celkové výši 468 Kč. Neplatič strážníkům při podání vysvětlení uvedl, že vcházel do restaurace s plánem nezaplatit, jelikož nemá žádnou finanční hotovost.

Vandal řádil. Poškodil auto, rozházel popelnice, poničil plot

ilustrační foto MP

V neděli po jedné hodině ranní přijali policisté na linku 158 oznámení o řádění vandala v obci Konice.

Na místě byl jako podezřelý ustanoven 20letý mladík, který nejprve poškodil na ulici Zádvoří vozidlo Š Fabia za použití tvárnice a to tak, že rozbil okna obou zadních dveří, poškodil čelní sklo, karoserii a taky vnitřní vybavení. Mimo jiné poškodil také plot kolem domu, ze kterého vytrhl několik tvárnic. Tím ale jeho řádění neskončilo, protože na ulici na Chmelnici převrátil a vysypal na silnici několik plastových kontejnerů. „Tímto jednáním způsobil škodu předběžně ve výši 50 000 Kč.