silniční kontrola

Překročil rychlost. A ještě byl opilý

ilustrační foto PČR

V úterý dopoledne měřila stanovenou rychlost na úseku dálnice D 46 ve směru od Vyškova na Olomouc hlídka policistů. Na radaru zachytila osobní vozidlo Š Octavia, které jelo v místě s nejvyšší povolenou rychlosti 110 km/h o 29 km/h rychleji.

Vozidlo hlídka dojela a zastavila u motorestu v obci Vranovice. Řidič předložil veškeré potřebné doklady k vozidlu i ke své osobě a taky se podrobil dechové zkoušce na možné předchozí požití alkoholických nápojů. Bohužel pro něj mu vyšla zkouška pozitivní s hodnotami 1,21 a 1,12 promile alkoholu v dechu. Hlídce řidič sdělil, že předchozího večera vypil sedmičku vína. S odběrem krve souhlasil a hlídkou byl převezen do prostějovské nemocnice. Dál v jízdě pokračovat nesměl a na místě přišel o řidičák a zaplatil i pokutu za překročení rychlosti.

Policisty přilákal závadou v osvětlení. To bylo to nejmenší

ilustrační foto Policie ČR

V pondělí po jednadvacáté hodině kontrolovali policisté prostějovského oddělení hlídkové služby v Brněnské ulici v Prostějově osobní automobil Peugeot 307 a jeho pětadvacetiletého řidiče. 

Pozornost policistů k vozidlu přilákala závada v jeho osvětlení, protože automobilu nesvítil levý přední světlomet. Po zastavení vozidla policisté řidiče upozornili na závadu a také na to, že svým jednáním porušuje vládní zákaz volného pohybu osob. „Po negativní zkoušce na přítomnost alkoholu pak u řidiče provedli orientační test na jiné návykové látky. Ten ukázal přítomnost látek amphetamin/metamphetamin, cannabis i kokain.

Zdrogovaný řidič audi jel po Okružní bez řidičáku

ilustrační foto Policie ČR

Když v úterý ráno před třetí hodinou zastavila policejní hlídka čtyřiceti čtyřletého muže ve vozidle Audi A6 na ulici Okružní v Prostějově, zřejmě již předvídal, že kontrola nedopadne dobře.

 

Policisté provedli prověrku v registru řidičů a ihned zjistili, že řidič nemá za volantem co dělat, protože má prostějovským soudem vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel od července letošního roku do stejného měsíce roku příštího. Hlídka provedla i dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní. Opačný výsledek měl ale orientační test na návykové látky, který byl pozitivní na amfetaminy/metamfetaminy a na kanabisové látky. S výzvou policistů, aby se podrobil lékařskému vyšetření, nesouhlasil.