Brněnská

Policisty přilákal závadou v osvětlení. To bylo to nejmenší

ilustrační foto Policie ČR

V pondělí po jednadvacáté hodině kontrolovali policisté prostějovského oddělení hlídkové služby v Brněnské ulici v Prostějově osobní automobil Peugeot 307 a jeho pětadvacetiletého řidiče. 

Pozornost policistů k vozidlu přilákala závada v jeho osvětlení, protože automobilu nesvítil levý přední světlomet. Po zastavení vozidla policisté řidiče upozornili na závadu a také na to, že svým jednáním porušuje vládní zákaz volného pohybu osob. „Po negativní zkoušce na přítomnost alkoholu pak u řidiče provedli orientační test na jiné návykové látky. Ten ukázal přítomnost látek amphetamin/metamphetamin, cannabis i kokain.

Zloděj ničil výlohy. Dlažebními kostkami

ilustrační foto Městská policie

Ze zločinu krádež podezírají prostějovští policisté dosud nezjištěného pachatele, který měl v dosud přesně nezjištěné době přes noc z pátku na sobotu v Brněnské ulici v Prostějově betonovou dlažební kostkou rozbít skleněnou výlohu prodejny. Poté pachatel takto vzniklým otvorem do prodejny vstoupil, prohledal ji a odcizil z ní drobné mince v hodnotě asi jednoho tisíce korun. Škoda způsobená poškozením prodejny nebyla dosud přesně vyčíslena, ale zjevně bude několikanásobně vyšší.

K dalšímu obdobnému útoku na prodejnu došlo během následující noci na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově. V tomto případě u prodejny pachatel betonovou dlažební kostkou rozbil dvě skleněné výlohy. Jeho útoku však odolaly tabule bezpečnostního skla a k odcizení ničeho tak nedošlo. Výše škody způsobené poškozením prodejny byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun.

Známe termín zprůjezdnění Brněnské

ilustrační foto ber

Rekonstrukce silnice II/433 Prostějov – Morkovice, která je investiční akcí Olomouckého kraje. uzavřela začátkem března Brněnskou ulici v Prostějově. Práce by měly být ukončeny v průběhu několika dnů. 

"Od 25. června bude komunikace zcela zprůjezdněna," potvrdil dnes redakci vedoucí Odboru dopravy Magistrátu města Prostějova Miroslav Nakládal. Problémy řidičů ale nekončí. Kvůli rekonstrukci je i nadále uzavřen most přes D46 u Žešova. Jeho rekonstrukce by měla být dokončena koncem září. (ber)

Brněnská stále uzavřena. Kvůli technologickým postupům

ilustrační foto ber

Rekonstrukce silnice II/433 Prostějov – Morkovice, která je investiční akcí Olomouckého kraje, uzavřela začátkem března Brněnskou ulici v Prostějově. První fáze oprav se dle tvrzení magistrátu měla uskutečnit od 4. března do 22. dubna. Oba úseky jsou ale stále uzavřeny.  

"Od 4.3.2018 do 22.4.2018 bude uzavřen úsek ul. Brněnské od křižovatky s ul. Wolkerovou po okružní křižovatku s ul. Okružní a dále úsek od brány hřbitova směr Němčice nad Hanou (včetně mostu přes dálnici u Žešovského hřbitova). Úsek ul. Brněnské od okružní křižovatky s ul. Okružní po bránu hřbitova bude bez dopravního omezení, příjezd bude možný z ulice Okružní," informoval tehdy vedoucí Odboru dopravy Magistrátu města Prostějova Miroslav Nakládal.

Pozor! Změny v uzavírce Brněnské!

ilustrační foto mapa

V současné době odstartovala druhá fáze rekonstrukce silnice II/433 Prostějov – Morkovice. Jde o investiční akci Olomouckého kraje, která uzavřela Brněnskou ulici. 

Od 23. 4. 2018 do 17. 6. 2018

Oproti 1. fázi dojde k otevření úseku od brány hřbitova po most přes dálnici, který bude nadále uzavřen. Navíc bude uzavřen úsek ulice Brněnské od okružní křižovatky s ul. Okružní po konec zdi Centra sociálních služeb (bývalá nemocnice). Úsek od konce zdi CSS po bránu hřbitova bude přístupný pro dopravní obsluhu, příjezd bude možný přes ulici Lidickou a podél severní zdi hřbitova (bude zrušena jednosměrka).

V závěru této fáze se bude cca čtyři dny asfaltovat, úsek bude zcela uzavřen.

Změny v MHD:

OBRAZEM: Práce v Brněnské v plném proudu

Foto ber

Včera jsme vám poskytli pohled na opravovanou část Brněnské ulice v Prostějově na straně u městského hřbitova.

Dnes se můžete podívat, jak to vypadá na začátku, u křižovatky s Wolkerovou ulicí. Znovu připomínáme, že rekonstrukce má být dokončena 22. dubna. (ber)

OBRAZEM: Práce v Brněnské jsou v plném proudu

Foto ber

Jak PvNovinky informovaly, rekonstrukce silnice II/433 Prostějov – Morkovice uzavřela od 4. března Brněnskou ulici hned ve dvou částech. Podívali jsme se, jak pokračují práce u hřbitova. 

První fáze oprav potrvá od 4. března do 22. dubna. V této době je uzavřen úsek ulice Brněnské od křižovatky s ulicí Wolkerovou po okružní křižovatku s ulicí Okružní a dále úsek od brány hřbitova směr Němčice nad Hanou (včetně mostu přes dálnici u žešovského hřbitova). "Úsek ulice Brněnské od okružní křižovatky s ulicí Okružní po bránu hřbitova je bez dopravního omezení, příjezd je možný z ulice Okružní," upozornil vedoucí Odboru dopravy Magistrátu města Prostějova Miroslav Nakládal.

Rekonstrukce silnice je investiční akcí Olomouckého kraje. (ber)

 

Víme, kde skončí dlažba z Brněnské

Foto čtenář

Při skrývce asfaltového povrchu silnice v Brněnské ulici v Prostějově objevili stavbaři žulové dlažební kostky. Jejich osud zajímal obyvatele blízkých domů. Dlažební žulové kostky nejsou zrovna levné, a tak jsme se na jejich další osud zeptali správce komunikace, kterou je správa silnic Olomouckého kraje.

"Vytěžená žulová dlažba bude očištěna a předána správci komunikace SSOK," odpověděl na dotaz Petr Dlabal z Odboru investic Správy silnic Olomouckého kraje. Podle oslovených odborníků je ale sporné, zda odstranění dlažby nepřinese v budoucnu spíše problémy. "Dlažba byla velmi pevným a stabilním podložím. Pokud si to uvědomíte, v Brněnské vůbec nebyly vyjeté koleje od těžkých aut. Je otázkou, jak na tom bude nový povrch," sdělil redakci jeden z nich. (ber)

 

Povrch Brněnské tvoří kostky. Zeptali jsme se: Kde skončí?

Foto čtenář

Při skrývce asfaltového povrchu silnice v Brněnské ulici v Prostějově objevili stavbaři žulové dlažební kostky. Jejich osud zajímá obyvatele blízkých domů.

"Pokud si pamatuji, celá Brněnská byla z kostek. Jak se ukazuje, jen je zalili asfaltem," podotkla paní Radka. Dlažební žulové kostky nejsou zrovna levné, a tak jsme se na jejich další osud zeptali správce komunikace, kterou je správa silnic Olomouckého kraje. S odpovědí vás seznámíme. (ber)

V Brněnské se pilně pracuje

Foto čtenář

Od 4.3.2018 do 22.4.2018 je v Prostějově z důvodu rekonstrukce uzavřen úsek ulice Brněnské od křižovatky s ulicí Wolkerovou po okružní křižovatku s ulicí Okružní a dále úsek od brány hřbitova směr Němčice nad Hanou, včetně mostu přes dálnici u žešovského hřbitova. 

"Odstraňují asfalt na začátku Brněnské ve směru od centra," poslala do redakce snímky čtenářka Eva. 

"Úsek ulice Brněnské od okružní křižovatky s ulicí Okružní po bránu hřbitova bude bez dopravního omezení, příjezd je možný z ulice Okružní," informoval vedoucí Odboru dopravy Magistrátu města Prostějova Miroslav Nakládal. (ber)