odchyt

Opilého majitele německý ovčák absolutně neposlouchal

ilustrační foto městská policie

Minulou sobotu v odpoledních hodinách bylo přijato prostřednictvím linky 156 oznámení týkající se opilce, který má svého psa na volno a ten doráží na menšího psa oznamovatele.

„Strážníci nedaleko centra města zkontaktovali sedmašedesátiletého muže v podnapilém stavu. Jeho pes nekontrolovaně pobíhal okolo, a to i do frekventované silnice mezi projíždějící auta. Na povely svého pána nijak nereagoval. Strážníci situaci vyřešili tím, že neposlušného německého ovčáka za pomoci odchytových pomůcek odchytili a předali majiteli, který si ho poté připnul na vodítko," informovala komisařka Tereza Greplová. Protiprávní jednání hlídka s mužem vyřešila uložením pokuty příkazem na místě. Následně se dotyčný odebral i se svým psem k domovu. (red)

Pes na úřadu práce

ilustrační foto ber

Hned na počátku týdne, v pondělí 09.05. před desátou hodinou ranní, vběhl přímo do budovy úřadu pes bez páníčka.

"Přivolaní strážníci provedli odchyt a čtyřnohého tuláka převezli na služebnu. Čip u něj nebyl zjištěn a chovatel si psa nevyzvedl, tudíž nebylo jiného řešení, než převoz do olomouckého útulku", konstatovala strážník Jana Adámková z Městské policie Prostějov. (red)

Kauza liška: Utracené zvíře mohlo mít i psinku

Foto MMP

Jak PvNovinky informovaly, v minulém týdnu prostějovští strážníci odchytili v Západní ulici v Prostějově lišku. Nemocné zvíře bylo následně na veterině utraceno. Co bylo příčinou jejího onemocnění, zatím není známo, mohlo jít o onemocnění stejně jako o střet s vozidlem. V České republice se ale v posledních měsících u lišek objevila nebezpečná nemoc, psinka.

„Zvířeti byla před utracením odebrána krev, která byla odeslána na rozbor", sdělila redakci strážník Jana Adámková. Podle jejích slov nebylo možné na místě zjistit, čím zvíře, polehávající na silnici, trpí. Vzteklina byla u zvířete na Prostějovsku naposledy prokázána v roce 2004.

Před dvěma týdny byly na Rokycansku odstřeleny dvě viditelně vyhublé nemocné lišky. Nechtěly se pohybovat přirozeně a zcela ztratily plachost. Státní veterinární ústav podrobil zvířata testům a zjistil u nich psinku, virové onemocnění, kterým mohou onemocnět i psi.

Za volně pobíhajícího psa můžete dostat pokutu až 5 000 korun

ilustrační foto

V průběhu minulého týdne zaznamenali prostějovští strážníci čtyři odchyty toulavých psů. Tři se vrátili k majitelům, čtvrtý skončil v olomouckém útulku.

„Ve dvou případech čtyřnohé tuláky odchytili samotní nálezci a vzali si je domů. Poté přivolali strážníky, kteří psy odvezli na služebnu. Německý ovčák bez páníčka skončil na čerpací stanici, odkud si ho převzala hlídka,“ popsala odchyty strážník Jana Adámková.

Vzala si psa z útulku. Běsnící zvíře odvezli zpět strážníci

Ilustrační foto viciouspitbull.com

Chceme-li udělat dobrý sklutek a vzít si z útulku psa, měli bychom si dobře rozmyslet, jaké zvíře si pořídíme. V Olomouci na to doplatila osmnáctiletá dívka, která si z olomouckého útulku přivedla domů křížence staforda a pitbulla. Agresivního psa museli odchytit a odvézt zpět městští strážníci.

Dívka požádala olomoucké strážníky o pomoc ve středu 2.3.2016 po půl sedmé večer. "Nevěděla si rady se psem, kterého si vzala před čtyřmi dny z útulku. Podle dívky začal být pes velmi agresivní a nedokáže ho zvládnout. Setkali se na ulici Štítného, kde na strážníky již čekala dívka, která se bála do bytu vrátit. Po otevření bytu oznamovatelkou strážníci odchytli psa. Jednalo se o křížence staforda a pitbulla. Na požádání dívky, která měla ze psa evidentní strach, byl pes hlídkou převezen do útulku," popsal incident mluvčí strážníků Petr Čunderle.

Ztratil se vám pes? Najdete jej v Olomouci, ne v Čechách pod Kosířem!

ilustrační foto MMP

Víc než nenápadně proběhlo výběrové řízení na poskytovatele jedné ze služeb. Od 1. ledna 2016 putují ,zatoulaní a nechtění psi do útulku v Olomouci.

„Na webu olomouckého útulku jsem našla psy, kteří tam byli začátkem roku převezeni z útulku v Čechách pod Kosířem. Pokud je Prostějov teď vozí tam, bylo by dobré o tom veřejnost informovat, aby majitelé své ztracené kamarády hledali především v Olomouci,“ napsala PvNovinkám Jana Musilová.

Pes i řidiči v ohrožení

ilustrační foto MPP

Dvacátého šestého prosince po desáté hodině byl prostějovským strážníkům nahlášen pobíhající pes v oblasti křižovatky Tichá – Kostelecká směrem do města. Vzhledem ke snížené viditelnosti hrozilo motoristům vážné nebezpečí, neboť zvíře se pohybovalo po silnici a situaci navíc ztěžovala mlha.

"Hlídka okamžitě vyjela a psa viděla běžet po cyklostezce směrem na Smržice. Po chvíli však přeběhl na vozovku a zamířil do města. Zpočátku byl bázlivý a odchyt se strážníkům nedařil. Hlídka pomocí majáku zpomalila provoz a psa se podařilo vytlačit k velodromu, kde byl odchycen," popsala událost strážník Jana Adámková. Pes, který nebyl čipován, skončil na služebně. "Páníček si ještě téhož dne svého čtyřnohého tuláka vyzvedl. Pro spáchání přestupku, a to porušením vyhlášky města, mu byla dle zákona na ochranu zvířat proti týrání udělena bloková pokuta," dodala Adámková. (red)

Psí tuláci působili potíže

ilustrační foto MP

Devátého října po jedenácté hodině žádala servírka jednoho z prostějovských podniků o odchyt psa, který vběhl do provozovny. Druhého psa chytila na ulici další obyvatelka Prostějova.

"Než hlídka dorazila na místo, pes bílé barvy restauraci opustil a vzdálil se neznámo kam. Přibližně za 10 minut od prvního oznámení volala na linku 156 jiná žena, která sama toulajícího psa, tentokrát černé barvy, odchytila," popsala strážník Jana Adámková. Strážníci od ní čtyřnohého tuláka převzali a převezli na služebnu. Majitel se o něj nepřihlásil, a proto pes skončil v útulku Čechy pod Kosířem. (red)

Psí tuláci skončili v rukou strážníků

ilustrační foto MP

 

Během 72 hodin převzali strážníci z rukou nálezců dva psíky. V prvním případě, 12,9.,  se jednalo o pobíhajícího psa na ulici Ječná, kterého odchytil muž a přivedl ho přímo na služebnu. Druhého volně se pohybujícího psa nalezl bydlící z ulice M. Pujmanové. Černého labradora odchytil a nález zvířete telefonicky oznámil na linku 156. 

První nalezenec, kříženec německého ovčáka, čip neměl. "Majitel byl v této době neznámý, a proto pes putoval prozatím do služebního kotce. Na druhý den si páníček pro něj přišel. Pokud by se tak nestalo, skončil by čtyřnohý tulák v útulku Čechy pod Kosířem," uvedla strážník Jana Adámková. Majitele černého labradora strážníci znali a tak mu psa odvezli do místa bydliště. "V obou případech se majitelé dopustili přestupku dle zákona na ochranu zvířat proti týrání §27 1q, porušením vyhlášky města. Oběma byla udělena bloková pokuta.

Odchyt psa se nazdařil. Zvíře skončilo v kafilerii

ilustrační foto MP Prostějov

 

V průběhu celého 15. června lidé opakovaně oznamovali městským strážníkům volný pohyb středně velkého psa. Hlídka strážníků vždy vyjela do uvedené lokality, ale odchyt toulavého zvířete se pro jeho plachost nezdařil. Pes nakonec zahynul na dálnici.

"V podvečerních hodinách bylo přistoupeno k přivolání odchytové služby z Olomouce. Veterinář psa zasáhl. Bázlivý tulák však ještě než zabrala uspávací látka, stihnul vběhnout na silnici pro motorová vozidla, kde zrovna projížděl kamión. To se mu stalo osudným," popsala strážník Jana Adámková. Chovatele se podle čipu, který pes měl, nepodařilo zjistit. Kadaver uklidil veterinář. Přibližná cena za úkon je 3000 Kč. (red)