liška

Pobyt ve městě se lišce stal osudným

Foto Městská policie Prostějov

O lišce, která se usadila ve dvorním traktu jednoho z domů na náměstí Spojenců už PvNovinky informovaly. Strážníci ji nakonec nechytili do sklopce, ale velkou náhodou. Zrzavou kmotru totiž zřejmě srazilo auto. Pobyt v civilizaci se jí stal osudným.

Strážníci se lišku marně snažili odchytit do sklopce. „Až v pondělí 12.února ve 11:13 hodin nám zavolal jeden z obyvatel domu, že se zdravotní stav lišky zhoršil. Že je zvíře zřejmě poraněno na zadní části těla a polehává u garáží na prostranství u odchytového sklopce. Vzhledem k tomu se podařilo hlídce o hodinu později lišku odchytit," sdělil PvNovinkám ředitel MP Libor Šebestík. Následně byla zrzka v přepravním vozíku převezena do Záchranné stanice v Němčicích nad Hanou.

Bystrouška od garáží skončila v záchranné stanici

Ilustrační foto pixabay.com

Jak PvNovinky informovaly, strážníci z Městská policie Prostějov se již delší dobu pokoušeli odchytit lišku. Zrzavá kráska se usídlila ve dvorním traktu jednoho z domů na náměstí Spojenců. Povedlo se to až v pondělí 12. února.

„V pondělí 12.února ve 11:13 hodin nám na lince 156 předal informaci jeden z obyvatel domu, že se zdravotní stav lišky zhoršil. Že je zvíře zřejmě poraněno na zadní části těla a polehává u garáží na prostranství u odchytového sklopce. Vzhledem k tomu se podařilo hlídce o hodinu později lišku odchytit," sdělil redakci ředitel MP Libor Šebestík. Následně byla zrzka v přepravním vozíku převezena do Záchranné stanice v Němčicích na Hané. Další informace zjišťujeme. (ber)

Nevítaný nájemník. Bystrouška se usadila přímo v centru města

Ilustrační foto pixabay.com

Pokud si myslíte, že můžete lišku potkat pouze v lese, tak se velmi mýlíte. Zbytky potravin v popelnicích, hromady kompostu a slepice na zahradě přitahují magicky nejen kuny, ale i lišky. Jedna Bystrouška se před časem usídlila ve dvorním traktu domů na prostějovském Náměstí spojenců.

„Obyvatelé nás oslovili s prosbou o odchyt. Máme tam umístěn sklopec, zatím se ale zrzku chytit nepovedlo,“ sdělil PvNovinkám ředitel Městské policie Prostějov Libor Šebestík.

Jak redakci uvedl jeden z místních, lišku původně považovali za zatoulaného psa.

Liška vběhla před BMW. Doplatila na to

ilustrační foto Policie ČR

Ve středu pár minut po půlnoci jel mladý řidič s vozidlem BMW od Prostějova na Smržice. Při jízdě mu nečekaně vběhla z pravé strany před auto liška a došlo ke střetu, po kterém zvíře uhynulo. 

„Hmotná škoda byla v tomto případě vyčíslena na 32 000 Kč," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Že by řidič před jízdou požil alkohol, vyloučila provedená dechová zkouška. (red)