nehoda

Viděli jste nehodu náklaďáku s cyklistkou v Dolní? Přihlaste se Policii!

Foto HZS Olomouckého kraje

Ve středu odpoledne krátce po třetí hodině se stala vážná dopravní nehoda v Prostějově. Řidič nákladního vozidla jel po ulici Jezdecká a na křižovatce s ulicí Dolní začal odbočovat vpravo. Přitom přehlédl souběžně s ním jedoucí 57letou cyklistku a došlo ke střetu s pravým bokem vozidla. Žena upadla po nárazu na zem a zůstala částečně zaklíněna pod zadním kolem, odkud ji museli vyprostit hasiči.

Z místa vážně zraněnou ženu převezli záchranáři, po poskytnutí první pomoci, sanitkou do Fakultní nemocnice Olomouc. Dechové zkoušky vyloučily u obou účastníků požití alkoholu. Na místě nehody byl přítomen soudní znalec z oboru dopravy a pracovník Centra dopravních služeb, který provedl stažení a vyhodnocení tachografického zařízení z nákladního vozidla.

Seniora na kole sejmula závora. Při výjezdu z parkoviště Lidlu!

ilustrační foto ZZS

Ve čtvrtek dopoledne měl smůlu 79letý senior, který vyjížděl na kole z parkoviště u marketu na ulici Anenská v Prostějově. Chtěl vyjet za vozidlem, které opouštělo parkoviště a mělo zvednutou závoru. 

Bohužel to ale nestihl, protože závora se začala zavírat a než stačil zareagovat, narazil do ní. Po nechtěném střetu dopadl na tvrdý povrch a zranil se. Z místa byl sanitkou převezen na ošetření do nemocnice. Dechová zkouška nepotvrdila, že by před jízdou popíjel alkohol.

"Nehoda je v šetření," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Řidič náklaďáku přehlédl na Dolní cyklistku. Skončila ve FN Olomouc

Foto PČR

Ve středu krátce po třetí hodině odpoledne se stala vážná dopravní nehoda v Prostějově. Řidič nákladního vozidla jel po ulici Jezdecká a na křižovatce s ulicí Dolní začal odbočovat vpravo.

"Přitom přehlédl souběžně s ním jedoucí 57letou cyklistku a došlo ke střetu s pravým bokem vozidla. Žena upadla po nárazu na zem a zůstala částečně zaklíněna pod zadním kolem, odkud ji museli vyprostit hasiči. Z místa vážně zraněnou ženu převezli záchranáři, po poskytnutí první pomoci, sanitkou do Fakultní nemocnice Olomouc," sdělila PvNovinkám policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dechové zkoušky vyloučily u obou účastníků požití alkoholu.

Kolo a alkohol nejde dohromady. Cyklista skončil v lampě

Foto PČR

V úterý večer po náročném dni poseděl v hospodě na ulici Kostelní v Prostějově 38letý muž. Kolem desáté se rozhodl lokál opustit a sedl na kolo. To ale vzhledem ke své značné společenské únavě neměl dělat, protože jízdu nezvládl.

"Urazil pouze pár metrů a následoval náraz do lampy veřejného osvětlení. Po srážce skončil na zemi a následně v rukách zdravotníků, kteří byli na místo přivoláni z důvodu jeho zranění. Sanitkou ho posléze převezli do nemocnice. Dechová zkouška vykázala nemalé hodnoty a to 2,56 promile," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajíová. Hmotná škoda byla vyčíslena na 1 000 Kč.

Událost je stále v šetření. (red)

Mladý šofér nedal přednost. Skončilo to srážkou

Foto PČR

V pondělí navečer se stala dopravní nehoda v obci Kelčice.

"Mladý pětadvacetiletý řidič vozidla BMW na křižovatce u obce Vranovice přehlédl vozidlo značky Peugeot, které jelo po hlavní komunikaci od Žešova a nedal mu přednost. Po střetu vozidel vyjel Peugeot mimo komunikaci a skončil v příkopu. Jeho řidič utrpěl zranění a byl převezen do nemocnice. Řidič bavoráku zraněný nebyl," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že ani jeden z účastníků nehody nebyl pod vlivem alkoholu. Na vozidlech vznikla celková škoda 172 000 Kč.

Nehoda je nadále v šetření policistů z dopravního inspektorátu. (red)

Nezvládl jízdu a havaroval. Motorkář skončil v nemocnici

foto Policie ČR

Jízda 42letého řidiče včera odpoledne skončila v příkopu nedaleko obce Rozstání. Nejpravděpodobnější příčinou havárie byla zřejmě rychlost, kterou řidič nepřizpůsobil stavu a povaze vozovky.

„Při průjezdu táhlou levotočivou zatáčkou vyjela motorka vpravo mimo komunikaci, vletěla do příkopu, kde stroj narazil, řidič spadl a zůstal ležet na rozhraní příkopu a přilehlého pole. Při nehodě se motorkář zranil a z místa byl převezen vozidlem rychlé záchranné služby do Fakultní nemocnice Olomouc," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Požití alkoholu před jízdou vyloučila provedená dechová zkouška. Při havárii vznikla škoda 80 000 Kč a událost je nadále v šetření policistů z dopravního inspektorátu. (red)

Chodkyni přimáčkla auta. Hned dvě

ilustrační foto ZZS

V úterý odpoledne se stala dopravní nehoda na ulici Šárka v Prostějově. 83letý řidič jel ve vozidle Š Felicia ve směru od ulice Dolní k ulici Lidická a nezvládl jízdu. Za jednou z křižovatek narazil do zadní části stojícího a zaparkovaného vozidla Š Fabia, před kterým v tu dobu stála 53letá žena.

"Vlivem nárazu došlo k posunutí Fabie, která ženu přimáčkla na další vozidlo, které stálo zaparkované v řadě aut. Důsledkem bylo zranění ženy, naštěstí jen lehčího rázu, se kterým byla sanitkou převezena do místní nemocnice," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Nehoda je nadále v šetření, materiální škoda byla předběžně stanovena na 25 000 Kč.

Dechovou zkouškou se nepotvrdilo, že by řidič řídil pod vlivem alkoholu. (red) 

Řidič se sehnul pro klíče. A sjel ze silnice

Foto PČR

Ve středu 26. května 2021 po šestnácté hodině jel Vrahovickou ulicí v Prostějově Ford Mondeo. Jeho řidič se dle svých slov jen na chvíli přestal věnovat řízení a sehnul se pro klíče, které mu upadly na podlahu. 

"Chvilková nepozornost však stačila, aby řidič ztratil kontrolu nad vozidlem, vyjel s ním do protisměru a poté vlevo mimo silnici. Tam na travnatém pásu porazil sloupek s reklamní značkou a zastavil částečně na stezce pro chodce a cyklisty," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že nehoda se obešla bez zranění. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Alkohol u řidiče přivolaní policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Jeho přestupek vyřešili uložením pokuty na místě. (red)

Pětapadesátník obul brusle. A vjel do cesty Fordu

foto Policie ČR

V úterý po poledni došlo v Konečné ulici v Prostějově k dopravní nehodě muže na kolečkových bruslích s osobním automobilem. Pětapadesátiletý muž měl řidiči Fordu do cesty vyjet náhle zpoza zmrzlinového stánku, takže ten už neměl šanci střetu zabránit.

Po střetu s vozidlem chodec upadl na komunikaci a způsobil si zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob ani ke škodě na majetku nedošlo. Alkohol u chodce i řidiče policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. "Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Kluk na kole trefil Fiestu. Skončil v nemocnici

Foto PČR

Ve čtvrtek 20. května 2021 po čtrnácté hodině došlo v Nábřežní ulici v Mostkovicích k dopravní nehodě malého cyklisty s osobním automobilem. Chlapec skončil v nemocnici.

"Dle dosavadního šetření měl chlapec dětského věku při vjíždění na hlavní pozemní komunikaci přehlédnout z levé strany přijíždějící Ford Fiesta a narazit do jeho pravého boku. Chlapec při nehodě utrpěl zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. Výše hmotné škody způsobené na automobilu byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun. Alkohol u řidičky Fordu policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou.

Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)