nehoda

AKTUALIZUJEME: Páteční střet vlaku s osobou v Kostelci na Hané

Ilustrační foto HZS

Jak PvNovinky informovaly, v pátek před 19:00 hodinou došlo v Kostelci na Hané ke střetu osoby s vlakem. 32letý muž skončil s těžkým zraněním v nemocnici.

„Muž přecházel železniční trať mimo vyznačené místo nedaleko vlakového nádraží. S největší pravděpodobností přehlédl přijíždějící vlak, který ho srazil a způsobil mu vážná zranění. Z místa srážky byl převezen do Fakultní nemocnice Olomouc," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Doprava na trati byla zastavena do 20:40 hodin. Událost je nadále v šetření. (red)

Jeřáb a potápěči vyprostili auto z rybníka. Řidiče zachránil jiný řidič

Foto HZS Ol. kraje

Potápěči HZS Olomouckého kraje ve čtvrtek brzy ráno zasahovali u záchranné operace v Pardubickém kraji, kde sjel řidič osobního auta do rybníka a začal se s ním potápět. Duchapřítomně si ovšem stihnul zavolat pomoc a na tísňové lince oznámil, že se potápí a neumí plavat. Operační středisko tak do Miřetic v Pardubickém kraji vyslalo osm jednotek včetně našich potápěčů, kteří v tu chvíli drželi službu i pro sousední kraj.

„Řidič měl obrovské štěstí, protože mu ještě před příjezdem hasičů pomohl šofér sypače, který projížděl okolo, bez váhání skočil do ledové vody a muže z ní vytáhnul. Tonoucího muže si převzala zdravotnická služba, pardubičtí hasiči poskytli náhradní oblečení jeho zachránci a zajistili mu tepelný komfort,“ informovala mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Páteční tragédie. V Kostelci na Hané srazil vlak člověka

ilustrační foto pozary.cz

Na železniční trati v Kostelci na Hané došlo v pátek 17. března krátce po půl sedmé večer k tragickému střetu. Vlak srazil osobu, pohybující se v kolejišti.

Kvůli nehodě se zastavily vlaky na tratích Prostějov – Dzbel, Prostějov Senice na Hané, Litovel a Červenka.

"K události došlo ve stanici Kostelec na Hané přibližně v 18:40 hodin. Provoz byl na tratích směřujících z Kostelce na Hané směrem na Dzbel a Senici na Hané přerušen, obnovit se ho podařilo krátce po jednadvacáté hodině," informoval mluvčí Správy železnic Pavel Tesař. (ber)

Střet traktoru s osobákem. Viníci jsou dva

Foto HZS Olomouckého kraje

Na konci loňského roku, přesně 30. prosince 2022 dopoledne, došlo u Dobromilic ke střetu traktoru s osobním vozem. Vůz začal předjíždět traktor s vlečkou, na které seděly téměř dvě desítky osob v okamžiku, kdy traktor začal odbočovat vlevo. Došlo ke střetu, při kterém bylo zraněno deset lidí, jeden z nich byl letecky transportován do nemocnice. Policisté nyní zveřejnili výsledky šetření.

„Šetření této nehody bylo koncem února ukončeno. Oba řidiči jsou podezřelí z přestupku. Řidič osobního vozidla je podezřelý ze způsobení dopravní nehody a řidič traktoru je podezřelý z protiprávního jednání, kterého se dopustil tím, že převážel na valníku za traktorem osoby, což zákon neumožňuje,“ informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že dechové zkoušky a orientační testy u řidičů byly negativní. Přestupky obou podezřelých byly oznámeny příslušnému správnímu orgánu, který bude dál ve věci rozhodovat dle svých kompetencí. (ber)

Trefil sloup a značku. Z místa nehody utekl

Foto PČR

V sobotu okolo čtvrté hodiny ranní jel 40letý řidič s vozidlem VW Phaeton v Prostějově po ulici Sladkovského směr ulice Kostelecká.

U jednoho z domů nezvládl řízení a najel u budovy místního nádraží pravou stranou vozidla na travnatou plochu, kde narazil do sloupu veřejného osvětlení a svislého dopravního značení. Dál pak pokračoval po travnaté ploše, vjel zpět na komunikaci, vozidlo zastavil a odešel z místa dopravní nehody. Hlídka provedeným šetřením zjistila, kdo vozidlo řídil, a podezřelého kontaktovala. Se zaviněním dopravní nehody muž souhlasil. „Vzhledem k velkému časovému rozmezí mezi dopravní nehodou a vypátráním řidiče nebyla provedena dechová zkouška. Hmotná škoda vznikla v předběžné výši 150 000 Kč.

Nedala přednost a trefila Octavii

Foto FB Hasiči Kostelec

V úterý ráno po 8:00 hodině jela 38letá řidička po komunikaci ve vozidle Š Octavia od obce Čelechovice na Hané ve směru ke komunikaci II/366. V křižovatce s komunikací III/36636 řidička nerespektovala svislou dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě", kdy v křižovatce pouze přibrzdila a vjela do křižovatky.

 Ve stejnou chvíli jel po hlavní silnici ve směru od obce Kostelec na Hané na Smržice stejně starý řidič v osobním voze Š Octavia. Následoval střet a obě vozidla skončila v příkopu. Řidička byla zraněna a převezena do nemocnice na vyšetření. Ani jeden neřídil pod vlivem alkoholu. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 300 000 Kč. „Nehoda je nadále v šetření policistů," sdělila PvNovinkám policejní mluvčí Miluše Zajícová. (ber)

Přehlédl seniorku. A srazil ji

Ilustrační foto ZZS

V pondělí před polednem jel řidič s osobním motorovým vozidlem Mazda v Prostějově po ulici Olomoucká ve směru do centra města.

 Na přechodu pro chodce přehlédl 85letou chodkyni, která přecházela z jeho pohledu zprava do leva. „Následoval střet seniorky s přední části vozidla, při kterém se poranila a byla převezena do nemocnice na vyšetření," sdělila PvNovinkám policejní mluvčí Miluše Zajícová. K jinému zranění osob nedošlo. Hmotná škoda nevznikla ani jednomu z účastníků nehody. Dechová zkouška na alkohol byla na místě dopravní nehody provedena s negativním výsledkem u chodkyně i u řidiče. (ber)

Při nehodě ultralightu ve Stichovicích vznikla půlmilionová škoda

Foto Policie ČR

Jak PvNovinky infomovaly, ve středu 1. února po půl čtvrté odpoledne došlo na letišti  ve Stichovicích  k nehodě ultralehkého letadla.  Zaklíněného 53letého pilota hasiči vyprostili z letadla, zdravotníci zraněnému muži poskytli neodkladné ošetření a převezli jej do nemocnice v Prostějově.

„Na místo byl přivolán i hlavní inspektor pro ultralehké letouny z Letecké amatérské asociace ČR. Ten společně s policisty zjišťoval příčinu nehody, ke které pravděpodobně došlo při vzletu ultralightu. Pilot v době havárie nebyl pod vlivem alkoholu ani jiné návykové látky. Při nehodě vznikla škoda předběžně za půl milionu korun," informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.  Případem se bude zabývat Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, kterému policisté věc postoupí. (red)

Opilec se zranil při pádu. Skončil v nemocnici

ilustrační foto MP

V pondělí 30. 1. 2023 ve večerních hodinách strážníci prověřovali telefonické oznámení týkající se podnapilé osoby ležící na zemi v ulici Wolkerova. Na uvedeném místě zjištěn muž s velkou modřinou na hlavě. 

Tu si dle přítomných svědků způsobil při nekontrolovaném pádu na zem. Jelikož byl muž dezorientovaný a hrozilo, že si pádem mohl způsobit otřes mozku, přivolali strážníci na místo ZZS. Zdravotníci muži poskytli neodkladné ošetření a poté jej odvezli na vyšetření do nemocnice. "Při vyšetření jednašedesátiletý muž zcela nespolupracoval a nekontroloval své jednání. Na žádost zdravotního personálu strážníci zajišťovali dohled do doby, než se dostavili pracovníci ochranky nemocnice. Následně byl muž ponechán v nemocnici na pozorování," doplnila komisařka Tereza Greplová. (red) 

Úterý se v Olomouckém kraji neslo v duchu dopravních nehod. Zraněno bylo osm lidí

Foto PČR

Během úterý přijali policisté v rámci Olomouckého kraje na čtyři desítky oznámení o dopravních nehodách. Přibližně polovina těchto nehod, za jejichž vznikem stál zejména nesprávný způsob jízdy, zůstala v šetření policistů. Úterní dopravní nehodovost skončila s výsledkem osmi lehce zraněných a se škodou předběžně vyčíslenou přes jeden milion korun.

Komplikovanou dopravní situaci v souvislosti s nehodami zaznamenala v dopoledních hodinách zejména dálnice D 35 ve směru z Mohelnice na Olomouc. „O půl osmé ráno došlo na 247. km k dopravní nehodě osobního motorového vozidla Peugeot 207. Jeho 72letý řidič dostal smyk, v důsledku čehož narazil do svodidel. Přibližně hodinu nato již policisté řešili na dálnici D35 další dvě nehody, ke kterým došlo v rozmezí jen několika málo minut. V blízkosti exitu 248 bourala pětatřicetiletá řidička automobilu Volkswagen.