nehoda

Policisté hledají svědky nehody na D46 u Prostějova

Foto Policie ČR

Policisté dálničního oddělení Kocourovec se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění dopravní nehody, ke které došlo ve čtvrtek 1. prosince.

Stalo se tak o čtvrt na deset dopoledne na 34. km dálnice D46 ve směru z Olomouce na Prostějov. „Řidičku osobního vozidla Porsche Cayenne měl vytlačit nezjištěný řidič nákladního vozidla s návěsem. Aby řidička zabránila střetu, strhla řízení vlevo a narazila do ocelových svodidel. Ke srážce vozidel nedošlo. Řidič nákladního vozidla nezastavil a z místa nehody ujel,“ popsal nehodu policejní mluvčí Libor Hejtman.

Policisté hledají svědky dopravní nehody u Hrubčic. Zemřela při ní cyklistka

ilustrační foto PČR

Ve středu 16. listopadu před sedmnáctou hodinou vyjížděli policisté k vážné dopravní nehodě osobního vozidla s cyklistkou na silnici č. II/434 mezi obcemi Tovačov a Hrubčice. Po střetu s vozem tam zemřela 74letá cyklistka.  

„Osmatřicetiletý řidič vozidla Škoda Fabia jel směrem od Hrubčic na Tovačov a předjížděl nezjištěné vozidlo. Při předjíždění přehlédl v protisměru jedoucí cyklistku, která jela od Tovačova a následoval střet, při kterém seniorka utrpěla zranění neslučitelná se životem,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Řidič smetl chodce. Při odbočování

Foto PČR

V sobotu před 19:00 hodinou se stala nehoda v obci Vrchoslavice. Jeden z účastníků skončil v nemocnici.

"Řidič jel po hlavní silnici ve vozidle značky Renault ve směru od obce Mořice. Na křižovatce odbočil na vedlejší komunikaci směrem na Němčice nad Hanou. Při odbočování vlevo přehlédl chodce, který vedl jízdní kolo a pravděpodobně silnici přecházel. Po nárazu skončil chodec na zemi a se zraněními byl převezen do prostějovské nemocnice," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. U řidiče vozidla byla provedena dechová zkouška, která byla negativní, u druhého účastníka byl za tímto účelem nařízen odběr krve v nemocnici. Míra zavinění nehody je předmětem dalšího šetření.

Smrtelná dopravní nehoda. U Hrubčic zemřela cyklistka

Ilustrační foto Policie ČR

Ve středu 16. listopadu před sedmnáctou hodinou vyjížděli policisté k vážné dopravní nehodě osobního vozidla s cyklistkou na silnici č. II/434 mezi obcemi Tovačov a Hrubčice. Po střetu s vozem tam zemřela 74letá cyklistka.

„Podle dosavadního šetření 38letý řidič vozidla Škoda jel směrem na obec Tovačov a z dosud přesně nezjištěných příčin se srazil s protijedoucí 74letou cyklistkou. Seniorka i přes rychle poskytnutou první pomoc na místě zemřela," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.  Řidič nebyl pod vlivem alkoholu ani jiné návykové látky.

Naboural do polopodzemního kontejneru. A ujel

Foto Magistrát města Prostějova

Srpnová dopravní nehoda na Husově náměstí stojí za nemalou škodou při poškození polopodzemního kontejneru na plast o objemu 5 m3.

„Poničil jej náraz osobního motorového vozidla. K poškození došlo na vnější i vnitřní části nádoby, takzvaného sila. Šetřením policistů nebyl řidič vozidla zjištěn, proto bude nutné náhrady škody uplatnit v rámci pojištění majetku města Prostějova,“ uvádí náměstek primátora pro komunální oblast Jiří Pospíšil. Jak dále doplňuje celkové náklady na opravu poničeného kontejneru, kdy bylo potřeba v podstatě pořídit novou sestavu, poškozený kontejner kompletně vyjmout a osadit nově, činily 181.500 korun (včetně DPH).

Nehoda v Drozdovicích. Řidič přehlédl ležícího muže!

Foto PČR

V pondělí ve večerních hodinách jel řidič s osobním vozidlem značky Ford v Prostějově v místní části Drozdovice směrem k ulici Krasická. Zřejmě se plně nevěnoval řízení a přehlédl na zemi ležící jízdní kolo a opodál ležícího muže seniorském věku.

"Na nečekanou situaci nestihl dostatečně rychle zareagovat a přední částí vozidla se střetl s ležícím mužem. Zraněný muž byl sanitním vozidlem převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. U řidiče vozidla se nepotvrdilo, že by před jízdou požíval alkoholické nápoje," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 3 000 Kč. Na místě nehody byl přítomen soudní znalec z oboru dopravy a věc si z místa převzali kriminalisté. "Případ prověřujeme pro podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

Dvě nehody, dva zranění cyklisté

ilustrační foto

Ve čtvrtek večer jel 38letý řidič ve vozidle Š Felicia z Vrbátek směrem na Kralice. Na křižovatce se silnicí II/150 nereagoval na stopku, protože ji zřejmě přehlédl a najel do křižovatky, kde narazil do cyklisty, který jel po hlavní komunikaci od Prostějova na Dub. Při nehodě byl cyklista vážně zraněn a sanitním vozem byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci.

Dechová zkouška nepotvrdila, že by některý z účastníků řídil pod vlivem alkoholu. Hmotná škoda byla vyčíslena 50 000 Kč. V souvislosti s nehodou byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

Dostala smyk. A skončila ve stromě

Foto PČR

Ve středu ráno jela 32letá řidička s vozidlem značky Peugeot od Přemyslovic na obec Hluchov. A bourala.

"Při jízdě mírnou levotočivou zatáčkou pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost vozidla daným okolnostem, dostala smyk, přejela do protisměru a vyjela vlevo mimo komunikaci, kde narazila do stromu. Havárie se naštěstí obešla bez zranění řidičky a její malé spolujezdkyně," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Požití alkoholu se nepotvrdilo a hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 20 000 Kč. "Nehoda byla z naší strany vyřízena uložením pokuty," doplnila mluvčí. (red)

Auto skončilo na střeše

Foto PČR

V neděli před pátou hodinou ranní se stala dopravní nehoda vozidla VW Passat, které řídila starší řidička ve směru jízdy od Olšan u Prostějova na Lutín. 

"Zřejmě z důvodu rychlosti žena s vozidlem v levotočivé zatáčce vyjela vpravo mimo komunikaci, kde se vozidlo po nárazu na travnatou plochu převrátilo na střechu. Při havárii se řidička zranila a z místa byla převezena do Fakultní nemocnice Olomouc. Dechová zkouška u ní nemohla být ze zdravotních důvodů provedena," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 80 000 Kč. Nehoda je nadále v šetření. (red)

Policisté hledají svědky nehody na D46 u Brodku u Prostějova

Foto PČR

Policisté dálničního oddělení Kocourovec se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění dopravní nehody.

V pondělí 7. listopadu 2022 kolem půl osmé ráno měl doposud neustanovený řidič červeného nákladního vozidla s návěsem žluté barvy při jízdě na 13,5. km dálnice D46 (poblíž Brodku u Prostějova) ve směru od Prostějova na Brno zapříčinit poškození osobního vozidla Hyundai. Řidič nákladního vozidla přejížděl z pravého jízdního pruhu do levého, přičemž ohrozil řidiče osobního vozidla jedoucího v levém pruhu. Vzápětí došlo ke střetu mezi zadní levou stranou návěsu a pravou částí vozidla Hyundai.