nehoda

U Brodku havaroval kamion. Škoda je bezmála dva miliony

foto Policie ČR

V pátek o půl páté ráno havaroval řidič nákladního vozidla Mercedes s přívěsem na 12. kilometru dálnice D46 ve směru z Prostějova na Vyškov.

„Řidič při jízdě v pravém jízdním pruhu v mírné pravotočivé zatáčce vyjel vpravo mimo vozovku. Přerazil svodidla a jízdní soupravu převrátil na střechu," popsal nehodu policejní mluvčí Libor Hejtman. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Řidič nebyl pod vlivem alkoholu. Policisté odhadli škodu na nákladní soupravě a poškozených svodidlech na 1,8 milionů korun. Dopravní přestupek vyřešili s řidičem na místě příkazem.

Provoz byl částečně obnoven levým jízdním pruhem kolem 21 hodiny, zcela obnoven byl ve 22.30 hod. (red)

V dechu měl tři promile. A vběhl přímo před jedoucí auto

Foto PČR

Ve středu 3. března 2021 před dvacátou hodinou došlo v Plumlovské ulici v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu s chodcem. Dle dosavadního šetření měl pětatřicetiletý muž řidiči Škody Octavia zpoza jiného jedoucího automobilu vběhnout přímo do cesty.

Po střetu s vozidlem chodec upadl na kapotu a poté na komunikaci. Při tom utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 5 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. "U zjevně opilého chodce změřili hodnotu 3,17 ‰ alkoholu v dechu," doplnil policejní mluvčí František Kořínek.

Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)

Volvo zastavil na obchvatu až strom

Foto PČR

V sobotu odpoledne vyjížděla hlídka dopravních policistů k havárii vozidla Volvo, která se stala v Prostějově v Okružní ulici.

"Řidič na přímém úseku nezvládl řízení, vyjel vpravo mimo komunikaci, přejel přes travnatý pás a narazil do stromu. Při nehodě se 55letý muž zranil a musel být převezen do nemocnice na vyšetření. Dechovou zkoušku odmítl, stejně tak i odběr krve v nemocnici," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Na místě mu policisté zadrželi řidičský průkaz.

Hmotná škoda na vozidle a stromě byla předběžně stanovena na 32 000 Kč. Nehoda je nadále v šetření. (red)

Přejezd u myší díry bude opraven do měsíce

Foto ber

Jak PvNovinky informovaly, přejezd u tzv. "myší díry" ve Vrahovicích je od 15. února bez signalizace. Ta bude opravena do 30 dnů, takže v přilehlé části Prostějova ještě nějakou dobu uslyšíme nezvyklé časté houkání lokomotiv.

15. února na přejezdu došlo ke střetu osobního auta s vlakem.  Škoda nevznikla jen na vozidle a lokomotivě, ale také na zabezpečovacím zařízení a je odhadnuta na 5 milionů korun. 

Přejezd u myší díry dosud není opraven

Foto ber

Pokud se chystáte zkrátit si cestu z Vrahovic do nákupního centra v Olomoucké ulici přes myší díru, dávejte pozor. Železniční přejezd je stále bez signalizace.

Ta je mimo provoz od 15. února, kdy na přejezdu došlo ke střetu osobního auta s vlakem. "Došlo ke střetu zadní části vozu s přední částí lokomotivy,“ popsal nehodu PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek. Škoda na zdemolovaném vozidle, lokomotivě, zabezpečovacím zařízení atd. je odhadnuta na 5 milionů korun.

Čtyřiatřicetiletý řidič cestoval ve vozidle sám. S lehkým zraněním byl transportován do nemocnice.

Přejezd je od té doby vybaven pouze výstražným značením a značkami STOP.

Krajnice pod náklaďákem nevydržela

Foto PČR

Ve středu 24. února jel řidič s plně naloženým nákladním vozidlem s přívěsem a vyjížděl z polní cesty na komunikaci mezi obcemi Hluchov a Přemyslovice.

"Najel na nezpevněnou krajnici, která se pod tíhou náklaďáku utrhla a tím došlo k poškození vozu a úniku provozních kapalin," popsala situaci policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Ke zranění osob nedošlo, škoda byla předběžně vyčíslena na 50 000 Kč. (red)

Aktualizujeme: V Kostelci se střetl vlak s osobním autem

Foto PČR

Ve čtvrtek 25. února 2021 v 13:16 hodin došlo na železničním přejezdu u křižovatky ulic Příhon, Tyršovy a Třebízského v Kostelci na Hané ke střetu Škody Octavie s osobním vlakem. Osmnáctiletý řidič na železniční přejezd z dosud přesně nezjištěných příčin vjel v době, kdy k němu od Prostějova přijížděl osobní vlak směřující ke Konici.

"Došlo ke střetu levé přední části vlaku s pravým bokem vozidla, které bylo nárazem odhozeno několik metrů od přejezdu. Ve vozidle cestovala čtyřčlenná rodina z Blanenska. Řidič při nehodě utrpěl těžké zranění, se kterým byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Ostatní členové posádky utrpěli zranění lehká," uvedl v pátek ráno policejní mluvčí František Kořínek. Ve vlaku ke zranění osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun. Alkohol u strojvůdce policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou.

Kličkoval po dálnici a drhnul svodidla. Usínal

Foto PČR

Ve středu odpoledne policisté na lince 158 přijali několik oznámení o podezřelé jízdě řidiče vozidla Škoda Octavia po dálnici D35 ve směru z Olomouce na Ostravu. Podle oznamovatelů řidič osobního vozidla kličkoval po dálnici ze strany na stranu a v několika případech zavadil o svodidla. Místy jel 50 až 60 kilometrovou rychlostí a za ním se začala vytvářet kolona vozidel. Řidičům se nedařilo kličkující vozidlo předjet.

"Policistům se po pár minutách od přijetí oznámení podařilo řidiče na 283. kilometru u Přáslavic zastavit a stáhnout nejbližším výjezdem z dálnice. Za volantem seděl 54letý muž z Opavska, který se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol i testu na přítomnost jiné návykové látky. Zkoušky ukázaly, že řidič nebyl pod vlivem alkoholu ani drog. Řidič policistům sdělil, že ráno vyjel z Opavy do Českých Budějovic, ze kterých se vracel. Většinu zpáteční cesty jel proti slunci a mezi Prostějovem a Olomoucí začal pociťovat únavu.

V Kostelci se střetl vlak s osobním autem

Foto HZS Olomouckého kraje, čtenář Petr H.

Dnes odpoledne, přibližně v čase 13,15 hodin, došlo v Kostelci na Hané ke střetu osobního vozidla s vlakem. 

Na místě zasahovaly záchranné složky. "Dva zranění lidé zůstali uvnitř auta zaklíněni, vyprostili jsme je s pomocí hydraulických nástrojů, jimiž jsme odstranili na obou stranách zdemolované dveře," uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová. Na místě zasahoval i vrtulník Záchranné letecké služby.

Odhozené vozidlo zranilo děvčátko ve Vrahovicích

Foto PČR

Ve středu navečer jel jednatřicetiletý řidič s osobním vozidlem značky Audi v obci Vrahovice. Při projíždění mírné levotočivé zatáčky, když odbočoval na ulici Vrahovická z ulice Čs. armádního sboru, nezvládl řízení, dostal smyk a narazil vpravo do ocelového zábradlí.

"Po nárazu bylo auto odhozeno na dítě předškolního věku a dál pak narazilo do vjezdové brány školy. Dítě bylo na místě ošetřeno zdravotním personálem a sanitkou převezeno na další vyšetření do nemocnice," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dechová zkouška na alkohol i test na návykové látky byly u řidiče negativní. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 30 000 Kč. Nehoda je nadále v šetření. (red)