nehoda

U Mohelnice havaroval autobus plný dětí

Foto HZS Olomouckého kraje

Dopravní nehodu osobního auta a autobusu řešily v úterý odpoledne složky Integrovaného záchranného systému na dálnici D35 u Mohelnice. V autobuse cestovalo takřka padesát dětí společně s doprovodem, v péči zdravotníků skončily dvě osoby. Dálnice ve směru na Mohelnici byla asi tři hodiny uzavřená.

Autobus se podle informací webu Policie České republiky střetl s osobním autem krátce po 14. hodině. Cestovalo v něm 46 dětí a 4 dospělí lidé. „Hasiči zajistili místo nehody a zabezpečili protipožární opatření. Dětem pak poskytli pitný režim. Dalším krokem je odtah vozidla a přesun autobusu mimo komunikaci, aby se mohl zprovoznit jeden jízdní pruh,“ uvedla Lucie Balážová, tisková mluvčí HZS Olomouckého krajek. (ber)

Senior koloběžkář skončil v nemocnici. Nehoda se stala na Anenské

ilustrační foto PČR

V pátek dopoledne jel 82letý muž na elektrokoloběžce po cyklostezce na ulici Anenská směrem k ulici Plumlovská. U domu číslo 30 nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky, přes které přejížděl, přecenil své schopnosti a v důsledku toho havaroval.

"Na místě byl ošetřen osádkou vozidla rychlé záchranné služby a byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že dechová zkouška nebyla na místě provedena, byl nařízen odběr krve v nemocnici. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 2 000 Kč. (red)

Policisté hledají svědky nehody na D46. Vybourala se tam motorkářka

Foto PČR

Policisté dálničního oddělení Kocourovec se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění dopravní nehody. V neděli 12. června po osmnácté hodině došlo k dopravní nehodě motocyklistky na dvacátém kilometru dálnice D46 ve směru od Vyškova na Prostějov.

Pětačtyřicetiletá řidička motocyklu zn. Ducati jela v levém jízdním pruhu a v mírně pravotočivém úseku pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost jízdy, zejména svým schopnostem a havarovala. Odstředivá síla ji vynesla do středových svodidel, po kterých zhruba 30 metrů levou částí stroje třela. Nato se od svodidel odrazila vpravo a spadla z motocyklu, který se zastavil na pravé krajnici. Řidička při nehodě utrpěla těžké zranění, se kterým byla převezena do Fakultní nemocnice v Olomouci.

Jízdu na elektrokoloběžce na Sportovní dívenka nezvládla. Skončila v nemocnici

ilustrační foto pixabay

V pátek podvečer si čtrnáctiletá dívka půjčila od svého kamaráda elektrokoloběžku, ale jízdu nezvládla a na ulici Sportovní v Prostějově havarovala. 

"Na křižovatce s ulicí Příční narazila do betonového obrubníku, spadla na silnici a zranila se. Při jízdě neměla na hlavě ochrannou přilbu," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Po prvotním ošetření na místě byla převezena do nemocnice na další vyšetření. Dechová zkouška byla negativní a hmotná škoda nevznikla. (red)

 

Motokářka svůj stroj nezvládla. S těžkým zraněním skončila v nemocnici

Foto PČR

V neděli po osmnácté hodině vyjížděli policisté k dopravní nehodě motocyklistky, která se stala na dvacátém kilometru dálnice D46 ve směru od Vyškova na Prostějov.

"Pětačtyřicetiletá řidička motocyklu zn. Ducati jela v levém jízdním pruhu a v mírně pravotočivém úseku nepřizpůsobila rychlost jízdy. Následně ji odstředivá síla vynesla do středových svodidel, po kterých zhruba 30 metrů levou částí stroje třela. Nato se od svodidel odrazila vpravo a spadla z motocyklu, který se zastavil na pravé krajnici. Při odražení motorky od středových svodidel došlo k uvolnění a odhození nezpevněného štěrku do prostoru dálnice v obou směrech. Odhozené kameny poškodily vozidlo zn.

Nezastavila na stopce. A byla z toho bouračka

foto Policie ČR

Ve čtvrtek odpoledne jela 56letá řidička s vozidlem Renault Kangoo po vedlejší komunikaci od firmy John Deere směrem do centra obce Němčice nad Hanou. Nezastavila na křižovatce v místě, kde jí zastavení ukládalo dopravní značení a najela na hlavní komunikaci.

V tu dobu zde projížděla 38letá žena s vozidlem Š Octavia, která jela ve směru od centra na obec Měrovice nad Hanou. Došlo ke střetu vozidel, kdy škodovka přední částí narazila do boční části druhého auta. Na místo se dostavily všechny složky IZS. „Při kolizi došlo ke zranění řidičky z vozidla Š Octavia, která byla převezena do prostějovské nemocnice na vyšetření," informovala policejní mluvčí Miluš Zajícová s tím, že požití alkoholu se nepotvrdilo ani v jednom případě. Na vozidlech vznikla předběžná škoda 100 000 Kč. Nehoda je nadále v šetření. (red)

Nehoda v centru Prostějova. Vojenská Tatra sejmula Mercedes

ilustrační foto tatra.cz

Ve čtvrtek krátce před osmou hodinou se stala dopravní nehoda na ulici Palackého v Prostějově. Naštěstí se obešla bez ranění.

"Řidič armádního vozidla Tatra jel ve směru k ulici Plumlovská. Naproti autobusové zastávky se dostatečně nevěnoval řízení a pravým předním rohem narazil do zadního levého rohu nákladního vozidla Mercedes Benz Atego, které jelo stejným směrem," potvrdila PvNovinkám policejní mluvčí Miluše Zajícová. Celková škoda na obou vozidlech byla předběžně stanovena na 20 000 Kč. Ke zranění účastníků nehody nedošlo a také požití alkoholu před jízdou bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. "Nehoda je nadále v šetření," doplnila mluvčí. (ber)

Cyklistka se zřejmě kochala. A srazila se s jiným cyklistou

ilustrační foto PČR

V neděli v podvečer jela dvaašedesátiletá cyklistka po stezce z Kostelce na Hané směrem do Prostějova. V blízkosti mostu přes říčku Romže se dívala vlevo a nesledovala ostatní cyklisty a ani provoz před sebou. 

"Vlivem toho přehlédla protijedoucího o deset let staršího cyklistu, došlo ke střetu a jejímu pádu na stezku. Podezřelá se zranila a přivolanou sanitkou byla po prvotním ošetření převezena do nemocnice z preventivních důvodů. Druhý cyklista zraněn nebyl," uvedla policjní mluvčí Miluše Zajícová. Požití alkoholu před jízdou se ani u jednoho z nich nepotvrdilo. Hmotná škoda vznikla pouze na kole podezřelé a to ve výši 1 000 Kč. Nehoda je nadále v šetření. (red)

Dvaatřicetiletý cizinec zemřel po pádu z kola

Ilustrační foto HZS

Po pádu z kola zemřel v noci na neděli v Bělé pod Pradědem na Jesenicku dvaatřicetiletý cyklista. Cizinec na místě zemřel.

Dvaatřicetiletý cizinec na kole projížděl po půlnoci v noci na neděli Domašovem směrem na Jeseník. "Jízdu na bicyklu nezvládl. Vyjel mimo silnici, kde narazil do betonového obrubníku, a poté upadl do silničního příkopu. Při havárii utrpěl zranění neslučitelná se životem," uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová.

Jde o jedenáctou smrtelnou nehodu v Olomouckém kraji v tomto roce. Předposlední obětí byl 45letý muž, který zemřel ve čtvrtek 2. června u Hněvotína. Jeho vůz narazil do betonové zídky a shořel. (ber)

Policisté hledají svědky tragické nehody u Hněvotína. Zemřel při ní řidič Citroënu

Foto Policie ČR

Kriminalisté územního odboru Olomouc se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění tragické dopravní nehody, která se stala ve čtvrtek 2. června 2022 kolem 04:50 hod.  na silnici č. 570 u dálničního sjezdu na 37. km dálnice D46.

Pětačtyřicetiletý řidič vozidla Citroen Berlingo jedoucí po dálnici D46 ve směru od Olomouce na Hněvotín pravděpodobně při sjezdu z dálnice z dosud nezjištěných příčin rovně projel čtyřramennou křižovatkou a narazil do protější betonové zdi. Potom došlo k vzplanutí vozidla. Řidič při nehodě zahynul.