nehoda

Pozor! Auto mimo dálnici, policisté řídí dopravu na cestě Olomouc - Prostějov!

ilustrační foto

Pokud hodláte cestovat z Olomouce do Prostějova po D46, musíte počítat se zdržením. Na D46 u Bystročic policisté šetří havárii osobního vozu. Došlo k ní na úrovni čerpací stanice na Babě.

Nehoda, po které se osobní vůz octl mimo komunikaci, se stala v 7,30 hodin. Naštěstí se obešla bez zranění. Policisté na místě usměrňují dopravu, tvoří se kolony. (red)

Rychlá jízda na mokrých kostkách se mladému řidiči vymstila

Foto PČR

V pondělí 3. srpna 2020 před čtrnáctou hodinou řídil sedmadvacetiletý muž Škodu Fabii od obce Výšovice k obci Bedihošť. Zřejmě z důvodu nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky na rovném úseku komunikace nezvládl řízení a přejel do protisměru. Tam se čelně střetl s protijedoucím vozidlem stejného typu.

Vozidlo pravděpodobného viníka nehody se po střetu zastavilo na komunikaci. Druhý automobil byl odhozen mimo vozovku.

Při dopravní nehodě došlo ke zranění obou řidičů a spolujezdkyně ve vozidle poškozeného. Ta byla převezena do prostějovské nemocnice. Oba řidiči byli ošetřeni na místě. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Po prohlídce poškození policisté u obou automobilů zadrželi osvědčení o registraci vozidla.

Kvůli rychlé jízdě se na sjezdu z dálnice neudržel!

Foto PČR

V neděli 2. srpna 2020 před sedmnáctou hodinou došlo na sjezdu z dálnice D46 u obce Brodek u Prostějova k havárii osobního automobilu.

"Dvaačtyřicetiletý řidič Volkswagenu Golf zřejmě z důvodu nepřiměřené rychlosti jízdy v pravotočivé zatáčce vyjel vlevo mimo komunikaci. Tam vozidlem porazil dvě dopravní značky a narazil do betonové konstrukce kanalizační vpusti. Při dopravní nehodě byl zraněn třiadvacetiletý spolujezdec sedící na zadním sedadle. Ke zranění dalších osob nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 75 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

S historickou sajdkárou jel příliš rychle! Naboural do protijedoucího vozu

Foto PČR

V neděli 2. srpna 2020 po poledni řídil třiašedesátiletý řidič historický motocykl IMZ-Ural na komunikaci mezi obcemi Okluky a Malé Hradisko. Asi 500 metrů před obcí Malé Hradisko řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy a v prudké pravotočivé zatáčce přejel částečně do protisměru. Tam se střetl s levou přední částí protijedoucího Seatu.

Osmadvacetiletý řidič Seatu již neměl šanci střetu zabránit. Při nehodě řidič motocyklu utrpěl zranění, se kterým by převezen do Olomoucké nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 110 tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Přestupek řidiče motocyklu vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

"Po dobu šetření okolností a odstraňování následků dopravní nehody byl provoz v místě řízen kyvadlově," dolnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Od nehody ujel domů. Policistům pak tvrdil, že pil až po nehodě

ilustrační foto PČR

V pátek 31. července 2020 před polednem došlo v křižovatce v obci Ohrozim k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Dle dosavadního šetření v křižovatce s hlavní komunikací stály za sebou dva automobily Dacia a Mazda. Z dosud přesně nezjištěných příčin se Dacia náhle rozjela dozadu a zadní částí narazila do předního nárazníku za ní stojící Mazdy. Šedesátiletý řidič Dacie však na nehodu nereagoval a odjel do nedalekého místa bydliště. Osmapadesátiletá řidička Mazdy ho pronásledovala a na místo přivolala policisty.

Po příjezdu policistů na místo zjevně ovlivněný řidič se zaviněním nehody nesouhlasil a odmítl jak dechovou zkoušku, tak i odborné lékařské vyšetření ke zjištění ovlivnění alkoholem či jinými návykovými látkami. U poškozené řidičky byla dechová zkouška negativní.

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na vozidlech byla předběžně vyčíslena na tři tisíce korun. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Vojenský veterán se v Malém Hradisku srazil s osobákem

Foto HZS Olomouckého kraje

V obci Malé Hradisko došlo k dopravní nehodě historického vojenského motocyklu se sidecarou a osobního vozu. Podle informací Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje při ní byly zraněny dvě osoby.

Na místě zasahovaly jednotky hasičů z HZS Prostějov a dobrovolných hasičů z JSDH Protivanov a Malé Hradisko. Jednotky hasičů spolupracovaly s Policií ČR, Leteckou záchranou službou a Zdravotnickou záchranou službou Olomouckého kraje při ošetřování a první pomoci účastníkům nehody. (ber)

Náklaďák smetl motorkáře. A ujel

Foto PČR

V pondělí krátce před půl třetí odpoledne oznámila záchranná služba na linku 158, že se mezi obcemi Radslavice a Sušice stala vážná dopravní nehoda motorkáře. Na místě hlídka zjistila, že po uvedené komunikaci jel řidič s nákladním vozidlem značky Volvo s návěsem a patrně přehlédl za sebou jedoucí motocykl, který řídil 43letý muž.

"V momentě, kdy motorkář předjížděl danou soupravu, vybočil řidič náklaďáku do středu vozovky a vzápětí i do protisměru k levé krajnici. Tím vytlačil motorkáře z cesty, který se snažil situaci zachránit tím, že vybočil vlevo na travnatý pás. Tam ale ztratil kontrolu nad strojem a havaroval na přilehlou cyklostezku.  Z místa byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Olomouc, kde zůstal hospitalizován.

S trojkou v krvi sedl na kolo. Skončil v nemocnici

ilustrační foto PČR

Bez zranění se neobešla jízda na kole pro 53letého muže z Konicka. V pondělí odpoledne se po předchozím popíjení alkoholu rozhodl sednout na kolo a řídit. Jeho cesta ale skončila mezi obcemi Horní Štěpánov a Pohora, odkud již cestoval v sanitce, ovšem jiným směrem než původně chtěl, a to do prostějovské nemocnice. 

Na místě havárie policisté zjistili, že cyklistovi při jízdě z kopce na štěrku podjelo kolo a spadl na silnici, kde se zranil. "Dechovou zkouškou se potvrdilo, že řídil pod vlivem alkoholu, když nadýchal při prvním měření 2,78 promile a při druhém 3,05 promile. Havárie je nadále v šetření a cyklista se bude zodpovídat z přestupku, protože svým nebezpečným jednáním porušil zákon," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Divočák na dálnici způsobil nehodu. Doplatil na ni životem

foto Policie ČR

V pondělí brzy ráno (02:40 hod.) jel řidič s osobním vozidlem značky Renault Clio po dálnici D46 ve směru z Prostějova na Vyškov.

Při jízdě mu náhle z pravé strany vběhlo do cesty divoké prase a došlo ke střetu, po kterém zvíře uhynulo. U řidiče byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Ke zranění osob nedošlo. "Hmotná škoda na vozidle a cena divočáka byla vyčíslena na 95 000 Kč," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Zabrzdila přední brzdou, přepadla přes řidítka. Vlivem alkoholu

ilustrační foto ZZS

V sobotu krátce po poledni jela 41letá cyklistka po Poděbradově náměstí v Prostějově ve směru od ulice Vodní. Před budovou Komerční banky nezvládla zřejmě vlivem předchozího popíjení alkoholu řízení, zabrzdila přední brzdou a vzápětí přepadla přes řídítka na silnici. 

Vlivem pádu se zranila a byla záchrannou službou převezena do nemocnice. "Hlídka ještě před odjezdem sanitky provedla u ženy dechové zkoušky, které měly pozitivní výsledky a to 2,32 a 2,54 promile alkoholu v dechu," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Havárie se šetří jako přestupek proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích. (red)