nehoda

Mondeo skončilo na střeše. Po střetu s Octavií

Foto Policie ČR

V úterý ráno jela šedesátnice osobním vozidlem Š Octavia ve směru od obce Výšovice na Němčice nad Hanou. V mírném stoupání v pravotočivé zatáčce za křižovatkou na obec Skalka zřejmě nepřizpůsobila rychlost jízdy dopravně technickému stavu vozovky a vjela do protisměru.

„Zde se bočně střetla s protijedoucím osobním vozidlem Ford Mondeo, které se po nárazu převrátilo na střechu. Jeho řidič byl zraněn a vozidlem rychlé záchranné služby byl převezen do nemocnice. Ke zranění řidičky nedošlo," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že alkohol byl u obou účastníků nehody vyloučen provedenými dechovými zkouškami. Při nehodě byla poškozena i dvě dopravní značení. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 202 000 Kč. (red)

Řidička přehlédla na Vrahovické osmiletou dívku. Holčička skončila v brněnské nemocnici

Foto Policie ČR

Ve středu po sedmé hodině ranní jela čtyřicátnice v osobním vozidle Mercedes Benz po ulici Vrahovická v Prostějově ve směru od ulice Majakovského. Při přijíždění k přechodu pro chodce přehlédla 8letou dívku, která stála z pohledu řidičky po pravé straně.

„Ve chvíli, kdy byla řidička těsně před přechodem, vstoupila dívka náhle do vozovky. Žena nebyla schopna s ohledem na krátkou vzdálenost dostatečně rychle zareagovat a došlo ke střetu vozidla s nezletilou," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Zdravotníci rychlé záchranné služby poskytli dívce první pomoc a převezli ji na dětské oddělení brněnské nemocnice naštěstí se zraněním lehčího rázu. U řidičky byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Okolnosti nehody jsou nadále v šetření policistů dopravního inspektorátu. (red)

Policisté hledají svědky dopravní nehody na D46 u Olšan

Foto Policie ČR

Policisté dálničního oddělení Kocourovec se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění dopravní nehody.

V úterý 26. března 2024 deset minut před půl dvanáctou dopoledne došlo k poškození osobního vozidla Škoda Rapid na 31. km na dálnici D46 poblíž obce Olšany u Prostějova.

Doposud neustanovený řidič nákladního vozidla jel ve směru od Prostějova na Olomouc a na vozidle neměl dostatečně zajištěnou plachtu. Ta se během jízdy uvolnila a vlivem bočního větru odletěla do protisměrné části dálnice, kde narazila do projíždějícího vozidla Škoda, které poškodila. Nezjištěný řidič kamionu či dodávky po nehodě nezastavil a pokračoval v jízdě směrem na Olomouc.

Mladík na motorce nedobrzdil. Skončil v nemocnici

Foto Policie ČR

V pondělí v podvečer jel 17letý mladík na motocyklu Honda po ulici Vrahovická v Prostějově. Zřejmě se moc nevěnoval řízení, protože nedodržel bezpečnou vzdálenost za před ním jedoucím vozidlem Š Octavia.

„Řidič škodovky přibrzdil, protože pouštěl na přechodu zprava jdoucího chodce. Mladík na to již nestačil dostatečně rychle zareagovat a narazil do zastavujícího vozidla. Po střetu přeletěl přes řídítka a upadl na silnici. Přivolaná záchranná služba převezla motorkáře do nemocnice na vyšetření," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Že by některý z účastníků nehody před jízdou požil alkohol, se neprokázalo. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 75 000 Kč. (red)

AKTUALIZUJEME: Další střet auta s vlakem

Foto Policie ČR

Ve středu 3. dubna krátce po poledni jel 80letý řidič s vozidlem Citroen Berlingo od Čelechovic na Hané směrem ke křižovatce se silnicí mezi Prostějovem a Kostelcem na Hané.

Na železničním přejezdu, který se nachází před zmíněnou křižovatkou, se střetl s právě projíždějícím osobním vlakem. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Dechové zkoušky u strojvedoucího i řidiče osobního automobilu měly negativní výsledek. Celková škoda byla předběžně odhadnutá na 150 tisíc korun.

„Kvůli nehodě byl provoz na trati přibližně na hodinu a půl zastaven. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření," doplnila policejní mluvčí Marie Šafářová. (red)

U Olšan zemřel 35letý muž. Jeho auto narazilo do stromu

Foto HZS Olomouckého kraje

Mezi obcemi Olšany a Studenec dnes ráno zemřel 35letý řidič osobního vozu poté, co narazil do stromu. Na místě zasahovali hasiči, nehodu vyšetřuje police. Na stejné silnici jde již o třetí smrtelnou nehodu za poslední rok a čtvrt.

Podle policie šlo o pětatřicetiletého řidiče Toyoty. "Auto ze zatím z nezjištěných příčin vyjelo mimo komunikaci, kde narazilo do stromu. Řidič utrpěl zranění neslučitelná se životem," potvrdila mluvčí policie Marie Šafářová s tím, že příčiny nehody jsou v šetření.

"Zajistili jsme místo nehody a zabezpečili jej proti vzniku požáru. Po zaměření nehody policií jsme vyprostili ze zdemolovaného vozu tělo," doplnila mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Policejní hlídky provoz odkláněly po objízdných trasách, provoz byl na silnici obnoven krátce před devátou hodinou.

O svátcích řešili policisté na Prostějovsku střety se zvěří

Foto Policie ČR

Během velikonočních svátků vyjížděli dopravní policisté k dvanácti dopravním nehodám, jejichž viníky byla divoká zvěř.

„V deseti případech se jednalo o srny, které náhle vběhly do cesty řidičům, v jednom případě srazila řidička jedoucí mezi obcemi Protivanov a Niva divoké prase, které po srážce z místa nehody uteklo a při poslední srážce jel řidič s vozidlem mezi obcemi Vrahovice a Vrbátky a náhle mu zprava vletěl do cesty dravý pták. Řidič nestihl na nečekanou situaci dostatečně rychle zareagovat a káně narazilo do čelního skla vozidla. Při nárazu došlo k jeho usmrcení," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Na vozidle škoda v tomto případě nevznikla.

Další střet auta s vlakem. U Smržic

Foto Správa železnic

U Smržic došlo ve středu po poledni ke střetu osobního auta s vlakem. Na místo vyrazili drážní hasiči. Jednalo se o úsek Kostelec na Hané – Prostějov místní nádraží. Pro cestující byla zajištěna náhradní autobusová doprava.

Kvůli střetu auta s osobním vlakem byl provoz na trati číslo 306 na zhruba 2 hodiny zastaven. Podle prvotních informací se nehoda obešla bez zranění. „Cestu vlaku zkřížilo auto na přejezdu,” uvedl mluvčí drážních hasičů Martin Kavka. Podle svědků nehodu způsobil řidič v seniorském věku, který vjel přímo pod vlak. (ber)

Bez řidičáku a s dvojkou v krvi. Audi rozstřelil o plot

Foto Policie ČR

V sobotu v odpoledních hodinách, boural řidič vozidla Audi v Prostějově. Jel po ulici Rovná ve směru na ulici Kojetínská a v křižovatce pokračoval přímo ve směru jízdy, kde vyjel na travnatou plochu a narazil do betonového plotu, o který se zastavil.

„Z vozidla vystoupil a odešel ve směru do centra města, kde ho na ulici Průmyslová zastavila policejní hlídka. U 30letého řidiče byla provedena dechová zkouška, která vykázala pozitivní výsledky. I v tomto případě byly výsledky vysoké a hladiny alkoholu se zastavily na hodnotách 2,17 a 2,07 promile. K požití alkoholu se podezřelý doznal a přiznal i to, že není ani držitelem řidičského oprávnění," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Zdravotním personálem byl převezen do místní nemocnice k preventivnímu vyšetření. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 100 000 Kč.

Trefil ostrůvek pro cyklisty a pokračoval v jízdě. Řidič Volva měl v dechu 3 promile

Foto Policie ČR

V sobotu dopoledne vyjížděla hlídka dopravních policistů k nehodě, která se stala mezi obcemi Výšovice a Prostějov. Řidič vozidla značky Volvo jel směrem na Prostějov a před křižovatkou na obec Žešov přejel do protisměru, kde narazil do ochranného ostrůvku v místě určeném pro přejezd cyklistů.

Přitom na vozidle poškodil přední kolo a deformoval dopravní značení umístěné na ostrůvku. 40letý řidič po dopravní nehodě pokračoval dále v jízdě a zastavil až v Prostějově u hřbitova na ulici Brněnská, kde byl vypátrán hlídkou z oddělení hlídkové služby. "S řidičem byly provedeny dechové zkoušky s pozitivními výsledky a to 2,87; 3,12 a 3,02 promile a na výzvu policistů se podrobil odběru bio materiálu v nemocnici," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že hmotná škoda byla předběžně stanovena na 4 000 Kč.