motocykl

Odbočoval, přehlédl motorku. Motorkáře do nemocnice transportoval vrtulník

Foto PČR

V neděli odpoledne se stala dopravní nehoda v Kojetíně, při které se střetla dodávka s motorkou.

"Mladý řidič dodávky jel po ulici Kroměřížská ve směru od náměstí a začal odbočovat na vedlejší ulici Blanskou. Přitom ale přehlédl v protisměru jedoucí motocykl značky Suzuki, který řídil 44letý muž směrem k náměstí. Došlo k nárazu, po kterém motorkář skončil na silnici. Na místo byla přivolána rychlá záchranná služba a následně i letecká služba. Zraněný motocyklista skončil ve Fakultní nemocnici v Olomouci," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 130 000 Kč. Ani u jednoho z účastníku nehody se nepotvrdilo, že by řídil pod vlivem alkoholu.

Další smrt na silnici. Zemřel motorkář

ilustrační foto PČR

V pondělí 16. listopadu krátce před polednem přijala tísňová linka 112 oznámení o havárii motocyklisty v ulici Řepčínské v Olomouci.

Podle prvotních informací šestatřicetiletý řidič zřejmě v důsledku nepřiměřené rychlosti nezvládl řízení a havaroval. "Utrpěl zranění, se kterými byl transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice Olomouc. V nemocnici přes veškerou snahu lékařů zraněním podlehl. Okolnosti havárie jsou předmětem dalšího šetření," informovala policejní mluvčí Marie Šafářová. (red)

Motorkáře pod nízkým sluncem prý přehlédl. Policisté hledají svědky!

ilustrační foto

V neděli 4. října 2020 před sedmnáctou hodinou došlo v křižovatce sjezdu z dálnice D46 s Kralickou ulicí v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu s motocyklem.

"Dle dosavadního šetření devětapadesátiletý řidič Renaultu Megane po sjetí z dálnice přehlédl od centra města přijíždějící motocykl a proti značce „Stůj, dej přednost v jízdě!“ mu nedal přednost. Dle svých slov motocykl přehlédl z důvodu oslnění sluncem. Došlo ke střetu motocyklu s levou přední částí Renaultu a pádu motocyklu na komunikaci. Při tom sedmašedesátiletý řidič i jeho spolujezdkyně utrpěli zranění, se kterými byli převezeni do prostějovské nemocnice," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění dalších osob nedošlo.

Červenohorské sedlo si vybralo další daň. Zemřel mladý motorkář

Foto PČR

Bohužel ani přes zintenzivněný dohled dopravních policistů, kteří se také během soboty zaměřili na bezpečnost silničního provozu na silnici I/44 přes Červenohorské sedlo a taktéž měřili dodržování rychlostních limitů, se krátce před třetí hodinou odpoledne nepodařilo předejít vážné havárii, při níž vyhasl život mladého motocyklisty.

"Šestadvacetiletý řidič na motocyklu značky Aprilia během jízdy ve směru na Kouty nad Desnou narazil z prozatím přesně nezjištěných příčin do svodidel. Zraněnému motorkáři se ani přes veškerou snahu policistů, kteří prováděli hlídkovou činnost právě nedaleko místa havárie, projíždějící zdravotnice, dalších přítomných osob ani přivolaných záchranářů již nepodařilo pomoci," uvedla tisková mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Sobota byla ve znamení nehod motorkářů. Oba do nemocnice transportoval vrtulník

foto Policie ČR

V sobotu během dvou hodin vyjížděli prostějovští dopravní policisté k dvěma dopravním nehodám motocyklistů.

Nejprve krátce před čtrnáctou hodinou čtyřiačtyřicetiletý řidič motocyklu Honda VTX 1300S jel směrem z obce Otinoves na obec Rozstání. Motocyklista po předjetí osobního vozidla stále pokračoval v levém jízdním pruhu a z dosud nezjištěných příčin najel na levou krajnici a s motocyklem havaroval do pole. Motocyklista vezl spolujezdkyni a oba byli při nehodě zraněni. Řidič motocyklu byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci a spolujezdkyně byla převezena do nemocnice v Prostějově. Řidič nebyl pod vlivem alkoholu. Škoda byla odhadnuta na 40 000 korun.

Vojenský veterán se v Malém Hradisku srazil s osobákem

Foto HZS Olomouckého kraje

V obci Malé Hradisko došlo k dopravní nehodě historického vojenského motocyklu se sidecarou a osobního vozu. Podle informací Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje při ní byly zraněny dvě osoby.

Na místě zasahovaly jednotky hasičů z HZS Prostějov a dobrovolných hasičů z JSDH Protivanov a Malé Hradisko. Jednotky hasičů spolupracovaly s Policií ČR, Leteckou záchranou službou a Zdravotnickou záchranou službou Olomouckého kraje při ošetřování a první pomoci účastníkům nehody. (ber)

Náklaďák smetl motorkáře. A ujel

Foto PČR

V pondělí krátce před půl třetí odpoledne oznámila záchranná služba na linku 158, že se mezi obcemi Radslavice a Sušice stala vážná dopravní nehoda motorkáře. Na místě hlídka zjistila, že po uvedené komunikaci jel řidič s nákladním vozidlem značky Volvo s návěsem a patrně přehlédl za sebou jedoucí motocykl, který řídil 43letý muž.

"V momentě, kdy motorkář předjížděl danou soupravu, vybočil řidič náklaďáku do středu vozovky a vzápětí i do protisměru k levé krajnici. Tím vytlačil motorkáře z cesty, který se snažil situaci zachránit tím, že vybočil vlevo na travnatý pás. Tam ale ztratil kontrolu nad strojem a havaroval na přilehlou cyklostezku.  Z místa byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Olomouc, kde zůstal hospitalizován.

Před Prostějovem směrem od Určic narazil do stromu. Na Kawasaki

ilustrační foto

Třiadvacetiletý mladík v sobotu 11. května před patnáctou hodinou havaroval s motocyklem Kawasaki na silnici III. třídy ve směru od obce Určice k obci Prostějov. Řidič před obcí Prostějov pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravně technickému stavu vozovky a při klesání v levotočivé zatáčce vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu. 

"Od něj se motocykl odrazil na protější stranu silnice, kde zůstal ležet mimo vozovku. Motocyklista se při nehodě zranil a byl letecky přepraven do Fakultní nemocnice Olomouc. Alkohol byl u něj vyloučen dechovou zkouškou. Při nehodě vznikla hmotná škoda na motocyklu a stromě, celkem za 50 000 korun. Policisté dále zjistili, že motocykl nebyl zákonně pojištěn. Nehoda je nadále v šetření prostějovských dopravních policistů", popsal nehodu Libor Hejtman, mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red)

 

Seniorka si zkrátila cestu. Vešla do cesty motorkáři

Foto PČR

V neděli 17. března 2019 po dvacáté hodině došlo v Brněnské ulici v Prostějově, u křižovatky s ulicí Krokovou, k dopravní nehodě motocyklu značky Jawa s chodcem. Osmašedesátiletá žena se psem na vodítku komunikaci přecházela v místě nedaleko přechodu pro chodce v době, kdy tudy projížděl osobní automobil a motocykl.

"Dle dosavadního šetření šestačtyřicetiletá řidička automobilu jedoucího v pravém odbočovacím pruhu před chodkyní ještě včas zastavila. To se však již nepodařilo dvacetiletému motocyklistovi. Ten jel v levém odbočovacím pruhu a chodkyni skrytou za vozidlem jedoucím ve vedlejším pruhu neviděl. Žena tak měla vstoupit přímo do jízdy nic netušícímu řidiči a ten již střetu zabránit nedokázal. Při dopravní nehodě chodkyně utrpěla zranění, se kterým byla převezena do prostějovské nemocnice," sdělil na dotaz PvNovinek policejní mluvčí František Kořínek. Ke zranění dalších osob nedošlo.

Avie smetla motorkáře

Foto PČR

Ve středu 28. listopadu 2018 ve 13:00 hodin došlo v křižovatce ulic Prostějovské a U Lázní v Kralicích na Hané k dopravní nehodě nákladního automobilu Avia s malým motocyklem.

"Dle dosavadního šetření pětatřicetiletý řidič Avie zřejmě nedal přednost po hlavní komunikaci jedoucímu pětašedesátiletému motocyklistovi. Ten po střetu s nákladním vozidlem upadl na komunikaci. Při tom utrpěl zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedením dechových zkoušek.

Přesné příčiny a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)