úmrtí

Tragédie v Jednově. Bagr narazil do seniora

ilustrační foto ZZS Olomouckého kraje

Tragická nehoda se ve čtvrtek po jedenácté hodině dopoledne stala v Jednově. Bagr zde narazil do chodce. Senior na místě zemřel.

Pracovní stroj zde srazil chodce, který utrpěl zranění neslučitelná se životem. „Podle prvotních informací si obsluha bagru zřejmě nevšimla seniora pohybujícího se za strojem. Nicméně, co přesně se na místě stalo, policisté nyní zjišťují. Veškeré okolnosti a souvislosti nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová.

Vlak srazil na přejezdu ženu. Zřejmě šlo o sebevraždu

ilustrační foto HZS

Na vlakovém přejezdu na okraji Kojetína zemřela ve čtvrtek po střetu s vlakem žena. Smrtelná nehoda zastavila ve čtvrtek ráno provoz na železnici mezi Nezamyslicemi a Přerovem. Podle prvotních informací policie se jednalo pravděpodobně o sebevraždu.

Nehoda se stala před půl osmou ráno v Křenovské ulici na výpadovce směrem na Popůvky. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se neštěstí stalo na přejezdu se světly a závorami ve chvíli, kdy tudy projížděl vlak z Nezamyslic do Přerova. Žena zemřela na místě. "Podle dosavadních okolností to s největší pravděpodobností vypadá na sebevraždu," řekl mluvčí policie Libor Hejtman.

Nehoda na trati Přerov - Brno provoz zastavila na čtyři hodiny. Zavedena byla náhradní autobusová doprava, provoz se podařilo nakonec plně obnovit kolem půl dvanácté. (red)

ZOO Olomouc oplakává berberského krále. Uhynul lev Šimon

Foto ZOO Olomouc

Olomoucká zoologická zahrada přišla o majestátního, téměř sedmnáctiletého, lva berberského Šimona. „Odešel pro mě nejlepší lev, hned po svém tátovi Benitovi,“ dodává pohnutě ošetřovatelka Dana Reisigová.

„Jednalo se o samce vysokého věku, s chronickými potížemi pohybového aparátu, kterého sužovaly i další neduhy stáří. Netrpěl. Na výsledky příčiny úhynu čekáme. Pravděpodobně se jednalo o akutní infekci, které již nedokázal čelit.“ dodává zooložka Jitka Vokurková. Je třeba zmínit, že po něm teskní i samice Lilly, s níž pospolu úspěšně odchovali celkem 6 koťat, z toho poslední Thembi (Naděje), se narodilo 11. května 2018. Šimon byl samcem s největším počtem odchovaných mláďat na světě, jeho dva potomci z roku 2013 byli dokonce jediní narození lvi tohoto roku, které svět spatřil.

Při dopravních nehodách vyhaslo vloni v Olomouckém kraji 42 životů

foto Policie ČR

V uplynulém roce 2021 zaznamenali policisté mírný nárůst počtu dopravních nehod v Olomouckém kraji. Policisté jich šetřili 5 269. Bohužel při nich 42 osob zemřelo, což je o 19 více než v roce 2020.

Přibyly i těžce zraněné osoby, kterých vloni bylo 105. Nejkritičtějším dnem v týdnu byl pátek, kdy se přihodilo 888 dopravních nehod. Naopak nejpříznivější byla neděle s 545 nehodami. Mezi hlavní příčiny nehod patřil nesprávný způsob jízdy a nepřiměřená rychlost.

“Nejtragičtější dopravní nehoda se stala v neděli 14. listopadu 2021 u olomoucké místní části Nemilany. Nehoda čtyř osobních vozidel si vyžádala tři lidské životy. Nehoda se stále vyšetřuje,“ doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

ZOO Olomouc navždy opustila stará dáma. Samice žraloka patřila v Evropě k nejstarším

foto ZOO Olomouc

Kolem žraloků černoploutvých bylo v olomoucké zahradě poslední dobou rušno. Pozornost na sebe upřeli nově přicestovalí žraloci z Hodonína a Brna, kteří přijeli dělat společnost zdejší letité samici. S tou se však zahrada ve čtvrtek rozloučila. Ošetřovatel ji v ranních hodinách našel uhynulou na dně mořského akvária.

 „Jednalo se o samici žraloka černoploutvého, která se dožila úctyhodných 24 let věku, z toho v zahradě plavala od roku 1998. Byla tady tedy od počátků jako zakládající členka skupiny. Do poslední chvíle se těšila dobré kondici úměrné věku, ještě včera žrala a plavala. Patřila k pěti nejstarším žralokům v Evropě. Jelikož je se zoo spjatá neodmyslitelně, zůstane u nás i nadále. Po preparaci se s ní v rámci edukace budou moci návštěvníci setkat opětně,“ uvádí Josef Drtil, zástupce vedoucího pavilonu šelem a mořských akvárií.

Zemřel 23letý řidič Golfu. Narazil do stromu

foto Policie ČR

Ve čtvrtek 13. ledna krátce po půl osmé večer vyjížděli policisté k dopravní nehodě mezi obcemi Haukovice a Dlouhá Loučka.

Podle prvotních informací nepřizpůsobil 23letý řidič vozidla VW Golf při předjíždění před sebou jedoucího vozidla rychlost jízdy dopravně technickému stavu vozovky, v důsledku čehož se dostal do smyku. "Mladík skončil s automobilem mimo vozovku, kde bočně narazil do vzrostlého stromu. Při dopravní nehodě utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl," uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Způsobená hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na zhruba 70 000 korun. Dopravní nehodou se policisté i nadále zabývají. (red)

Soud pátrá po datu úmrtí muže v Čelčicích

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Vojtěcha Konečného, narozeného 1954, posledně bytem Čelčice 88, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí dne 11. února 2022.

Soud současně vyzývá každého, kdo o zemřelém ví, aby o něm v téže lhůtě podal zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Vojtěch Konečný byl nalezen mrtev na adrese svého bydliště dne 1. listopadu 2021 kolem 16.00 hod. Na místě provedla šetření Policie ČR a zemřelého ohledal lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, který dne 1. listopadu 2021 v 18.55 hod konstatoval smrt a datum smrti určil odhadem na den 24. října 2021 v 16.00 hod a nařídil provedení zdravotní pitvy, která se nezabývá stanovením data smrti. Přesné datum smrti Vojtěcha Konečného nebylo prováděným šetřením zjištěno.

První smrtelná nehoda v letošním roce v kraji. Zemřel 60letý cizinec

foto Policie ČR

V sobotu krátce po třinácté hodině přijali policisté oznámení o dopravní nehodě dvou osobních vozidel na 1km silnice č. I/44 u Mohelnice.  Při střetu zemřel řidič jednoho z vozidel.

„Podle dosavadního šetření jelo vozidlo Škoda Fabia od obce Libivá směrem na Mohelnici a z dosud nezjištěných příčin přejelo do protisměru, kde čelně narazilo do protijedoucího vozidla Opel Astra. I přes rychle poskytnutou první pomoc šedesátiletý řidič (cizinec) vozidla Škoda na místě zemřel,“ informoval tiskový mluvčí Policie Libor Hejtman.  Cizinec cestoval ve vozidle sám. Řidička vozidla Opel byla se svým spolujezdcem přepravena s lehčím zraněním do Fakultní nemocnice v Olomouci. Policisté odhadli škodu na 280 000 korun.

Požár v rodinném domě skončil tragédií. Zemřel při něm muž

Foto HZS Olomouckého kraje

Čtyři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly u požáru v rodinném domku v obci Čertoryje (Charváty) na Olomoucku. Oznámení o kouři a příznacích požárů převzala linka 112 HZS Olomouckého kraje krátce před osmou hodinou dopoledne ve čtvrtek 30. prosince. Operační středisko k místu ihned vyslalo profesionální jednotku požární stanice Olomouc za doplnění jednotkami dobrovolných hasičů Dub nad Moravou, Tovačov a Čertoryje.

Průzkumem hasiči potvrdili zahoření v podkrovní části v jedné z místností na ploše zhruba 2x3 metry. „V zakouřených prostorech nalezli osobu jevící známek selhání životních funkcí. Po vyproštění z hořících prostor zahájili resuscitaci a pokračovali do příjezdu posádek zdravotníků ZZS. Bohužel přivolaný lékař mohl jen potvrdit smrtelná zranění,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Chodkyni srazilo auto. Zemřela na místě

Foto PČR

V úterý pár minut po šesté hodině ranní se stala vážná dopravní nehoda na ulici Kojetínská v Přerově, při které zemřela šestapadesátiletá žena.

"Po uvedené ulici ve směru do centra města jela starší řidička ve vozidle Škoda Scala a při jízdě přehlédla z levé strany, mimo přechod pro chodce, přecházející ženu, která šla od strojíren směrem k zahrádkářské kolonii. Bohužel čelní náraz byl natolik fatální, že chodkyně na místě podlehla způsobeným zraněním," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. U řidičky byla provedena dechová zkouška na alkohol i orientační test na návykové látky, obojí s negativním výsledkem. U zemřelé byla nařízena soudní pitva. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 120 000 Kč.