úmrtí

Soud pátrá po datu úmrtí bezdomovce, který zemřel na Hloučele

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Petra Řezáče, narozeného 1953, posledně trvale bytem Šárka 1900/11, Prostějov, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí 13. května 2024.

Soud současně vyzývá každého, kdo o zemřelém ví, aby o něm v téže lhůtě podal zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Petr Řezáč byl nalezen mrtev 30. prosince 2023 v 14.30 hod na břehu říčky Hloučely v Prostějově. Na místě provedla šetření Policie ČR a zemřelého ohledala lékařka Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, která v 15:46 hod konstatovala smrt, datum smrti určila odhadem na den 28. prosince 2023 v 12.00 hod a nařídila provedení zdravotní pitvy, která se nezabývá stanovením data smrti. Přesné datum smrti Petra Řezáče nebylo prováděným šetřením zjištěno.

U Olšan zemřel 35letý muž. Jeho auto narazilo do stromu

Foto HZS Olomouckého kraje

Mezi obcemi Olšany a Studenec dnes ráno zemřel 35letý řidič osobního vozu poté, co narazil do stromu. Na místě zasahovali hasiči, nehodu vyšetřuje police. Na stejné silnici jde již o třetí smrtelnou nehodu za poslední rok a čtvrt.

Podle policie šlo o pětatřicetiletého řidiče Toyoty. "Auto ze zatím z nezjištěných příčin vyjelo mimo komunikaci, kde narazilo do stromu. Řidič utrpěl zranění neslučitelná se životem," potvrdila mluvčí policie Marie Šafářová s tím, že příčiny nehody jsou v šetření.

"Zajistili jsme místo nehody a zabezpečili jej proti vzniku požáru. Po zaměření nehody policií jsme vyprostili ze zdemolovaného vozu tělo," doplnila mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Policejní hlídky provoz odkláněly po objízdných trasách, provoz byl na silnici obnoven krátce před devátou hodinou.

Ve Vrahovicích našli mrtvolu staršího muže. Jde zřejmě o sebevraha

Ilustrační foto ber

V sobotu 23. března dopoledne byl na opuštěném místě, které se nachází za zástavbou nových rodinných domů v ulici Jiřího Šlitra ve Vrahovicích, mrtvý muž. Podle policistů jde pravděpodobně o sebevraha.

„Tělo staršího muže bez známek života bylo nalezeno kolem čtvrt na deset dopoledne. Osoba byla ztotožněna a nic nenasvědčuje tomu, že by tam byly nějaké podezřelé okolnosti. S největší pravděpodobností se jednalo o sebevraždu,“ informoval krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Jak dodal, přesné příčiny úmrtí zjistí nařízená soudní pitva, (ber)

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Žárovic

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Josefa Jelínka, narozeného 1948, posledně trvale bytem Žárovice 12, 798 03 Plumlov, okres Prostějov, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí 8. dubna 2024.

Josef Jelínek byl nalezen mrtvý v pátek 6. října 2023 přibližně ve 13 hodin na chodbě v rodinném domě na adrese Plumlov-Žárovice č.p. 12 svou dcerou. Na místo přivolaný lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p. o., konstatoval smrt a datum i stanovil odhadem na 5. října 2023. Lékař dále nařídil provedení zdravotní pitvy, která se nezabývá stanovením data smrti.

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Vícova

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Radomíra Marka, narozeného 1964, posledně trvale bytem Vícov 21, okres Prostějov, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí 8. dubna 2024.

Radomír Marek byl nalezen mrtvý v pondělí 16. října 2023 v posteli v rodinném domě na adrese Vícov 21 svým bratrem. Na místo přivolaný lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p. o., stanovil datum smrti odhadem na přelom září a října; do listu o prohlídce zemřelého uvedl den 30. září 2023. Následně lékař nařídil provedení zdravotní pitvy, která se ale nezabývá stanovení data smrti.

Prostějov se naposledy rozloučil s plukovníkem Jindřichem Starým

ilustrační foto

S bývalým velitelem 22. výsadkového pluku Jindřichem Starým seniorem, který zesnul v minulém týdnu, se v pátek rozloučila rodina, přátelé a spolubojovníci. Pohřeb s vojenskými poctami zakončila čestná salva a přelet vrtulníku.

"Chci poděkovat vojenským útvarům prostějovské posádky a Letectvu AČR, které umocnilo ukončení pohřbu přeletem vrtulníku. Bylo to krásné rozloučení a pocta skvělému člověku. Táta tento zvuk burácení motoru miloval a já, koneckonců, také. A také se sluší poděkovat všem kamarádům, kteří se na tom podíleli," poděkoval za rodinu Jindřich Starý junior. 

Jindřich Starý senior zesnul po dlouhé nemoci ve věku nedožitých 87 let.

Modré nebe, veliteli... (ber)

Policisté pátrají po totožnosti mrtvého muže

Foto Policie ČR

Kriminalisté územního odboru Olomouc se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti nalezeného mrtvého muže.

„Ve čtvrtek 25. května 2023 jsme přijali oznámení o nalezení těla muže ve stanu poblíž ulice Jarmily Glazarové v Olomouci – Hejčín. Pitva prokázala, že muž zemřel na počátku roku 2023 a na jeho úmrtí se nepodílela cizí osoba. Do dnešního dne se však kriminalistům nepodařilo zemřelého ztotožnit,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Muž byl ve věku odhadem 35–40 let, 180–190 cm vysoký, štíhlé postavy. Měl lehce prošedivělé vlasy, zvlněné, tmavě hnědé až černé, lehce narezlé vousy. Podle svědka se jednalo o samostatného muže bez domova, který mluvil česky.

Odešel kus výsadkářské historie. Zesnul Jindřich Starý senior

Foto pohrebnictvi-pv.cz, History of Czechoslovak Paratroopers & Resistance

V pondělí ráno se navždy zastavilo srdce vojáka tělem i duší, který zasvětil život prostějovským výsadkářům. Jindřich Starý senior odešel po dlouhé nemoci ve věku nedožitých 87 let. Poslední rozloučení s plukovníkem ve výslužbě se koná v pátek 23. února v 11,45 hodin v obřadní síni Městského hřbitova v Prostějově.

Jindřich Starý se narodil 21. 5. 1937 v Praze. Po absolvování nižší průmyslové školy báňské v Duchcově (1952-1954) vystudoval v letech 1954-1957 externě jedenáctiletou střední školu v Přelouči. Poté, co se rozhodl pro kariéru vojáka z povolání, stal se v listopadu 1957 žákem přípravné školy pro vojenské učiliště u 12. střeleckého pluku ve Vimperku. Po jejím absolvování nastoupil 1. 10. 1958 na dvouleté Vojenské učiliště ve Vyškově, kde vystudoval motostřelecký směr.

Policejní potápěči vytáhli z Moravy pohřešovanou ženu

ilustrační foto Policie ČR

Tělo neznámého člověka našli ve čtvrtek dopoledne lidé v řece Moravě poblíž Velkomoravské ulice v Olomouci. Utonulou osobu z vody vyprostili policejní potápěči.

Ve čtvrtek před půl jedenáctou dopoledne přijali policisté oznámení o nálezu těla v řece Moravě v Olomouci. Zahlédli ho kolemjdoucí lidé. „Zaklíněné tělo bylo nalezeno na ostrůvku poblíž Velkomoravské ulice. Následně bylo vyproštěno našimi potápěči. V současné době provádíme v této věci šetření,“ informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Jak v průběhu pátečního dopoledne doplnila, totožnost utonulé osoby byla zjištěna. Jedná se pohřešovanou 63letou ženu, po které bylo v minulých dnech vyhlášeno celostátní pátrání. (red)

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Přemyslovic

Ilustrační foto pixabay.com

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Bořivoje Holubáře, narozeného 1956, posledně trvale bytem Přemyslovice 298, okres Prostějov, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí 4. března 2024.

Bořivoj Holubář byl nalezen mrtvý v sobotu 8. července 2023 přibližně v 18:20 hodin na posteli v pokoji v prvním patře rodinného domu manželkou. Na místo přivolaný lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p. o., konstatoval smrt a datum stanovil odhadem na 8. července 2023, 0:00 hodin. Lékař dále nařídil provedení zdravotní pitvy, která se nezabývá stanovením data smrti.