úmrtí

Na koronavirus zemřelo v České republice devět lidí

ilustrační foto

V České republice je k pátečnímu ránu 1925 potvrzených případů nákazy koronavirem. Devět lidí na nákazu zemřelo, u 34 pacientů má nemoc těžký průběh.

Osmá a devátá oběť koronaviru jsou z domova seniorů v pražské Michli, uvedl náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. 

Provedeno bylo 26 698 testů, celkový počet vyléčených zůstává na čísle deset.

V Olomouckém kraji je podle webu krajpomaha.cz k pátečnímu ránu 169 nakažených, z toho registrovaných na Prostějovsku 25. (ber)

 

Koronavirus má v České republice třetí oběť

ilustrační foto

Celkově 19 624 provedených testů, 1394 nakažených, 10 vyléčených a 3 úmrtí. To je statistika ministerstva zdravotnictví k ránu 25. března.

Zatímco Olomoucký kraj hlásí dva vyléčené pacienty, úmrtí doposud ani jedno. První obětí byl 22. března muž ve věku 95 let, pozitivní na koronavirus. Podle nemocnice Na Bulovce byl hospitalizován 18. března, kdy se u něj potvrdila infekce. Trpěl řadou zdravotních problémů. Druhou obětí je muž, kterému selhávaly orgány kvůli nádorovému onemocnění. Nákaza koronavirem jeho smrt urychlila. V nemocnice v Havířově byl hospitalizován od minulé středy, zemřel v úterý 24. března. "Muž narozený v roce 1975 měl rozsáhlé nádorové onemocnění s pokročilými metastázami do dalších orgánů.

Zemřela zpěvačka Eva Pilarová

ilustrační foto

Ve věku osmdesáti let opustila hudební svět legendární zpěvačka Eva Pilarová. Dlouho bojovala se zdravotními problémy, které se v poslední době zhoršovaly a musela být v péči Boromejek. 

Zdravotní potíže řešila zpěvačka už poslední dva roky. Začalo to zlomeným ramenem a stehenní kostí po nešťastném pádu. Kvůli nim dlouho nevycházela z domu a byla upoutána na lůžko.

Čest její památce. (red)

Zemřela Dana Zátopková. Čest její památce

ilustrační foto ČT

Dnes zemřela jedna z velkých postav československé i světové atletiky, bývalá oštěpařka Dana Zátopková. Bylo jí 97 let.

Dana Ingrová se za nejznámějšího českého atleta Emila Zátopka vdala v roce 1948. Na následující olympiádě dostal jejich společný příběh nový rozměr. Zátopek v Helsinkách vyhrál běh na 5 i 10 kilometrů, a poté dokonce i maraton, který běžel poprvé v životě.

Žádnému zvířeti již nepomůže. Zemřel Drahoš Kňourek

Foto Drahoš Kňourek

Muž s velkým rozhledem a srdcem. Člověk, který zasvětil svůj život pomoci zraněným a handicapovaným zvířatům. Vedoucí Záchranné stanice pro volně žijící živočichy v Němčicích nad Hanou Drahoš Kňourek již žádnému, bohužel, nepomůže. Zemřel po krátké nemoci v sobotu 22. února ve věku 66 let.

Zemědělec a ekolog Drahoš Kňourek se narodil 18. listopadu 1953 v Brně. Většinu svého profesního života se pohyboval kolem chovu a péče o zvířata. Před šestnácti lety začal působit jako vedoucí záchranné stanice. Za tu dobu jeho rukama prošly stovky nemocných a zraněných zvířat, která se do Němčic dostala z celé Moravy. Většinu se mu podařilo vrátit zpět do přírody.

Drahoše jste mohli pravidelně vídat na akcích jako Den země, Den životního prostředí či Den stromů. Na prostějovské hlavním náměstí pravidelně přivážel své svěřence, o kterých dokázal poutavě vyprávět.

Pohřešovaná žena z Prostějova byla nalezena! Bez známek života

ilustrační foto pixabay

Ve středu PvNovinky informovaly o pohřešované ženě z Prostějovska. Ještě týž den byla pětačtyřicetiletá Romana nalezena. Bohužel bez známek života.

"Nic nenasvědčuje cizímu zavinění," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek s tím, že s ohledem na rodinu nebude Policie ČR poskytovat další informace. (ber)

 

Aktualizujeme: Obrovská tragedie. Tříleté dítě zavraždila matka!

ilustrační foto

Policisté od 14. srpna prověřují okolnosti úmrtní nezletilého dítěte, ke kterému došlo v bytě v Přerově. Tříleté dítě zavraždila matka. 

"Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání třiadvacetileté ženy z Přerova pro zvlášť závažný zločin vraždy podle § 140 odst. 1, odst. 3 písm. c), písm. i) trestního zákoníku. Oproti prvotním zahájeným úkonům trestního řízení byla právní kvalifikace rozšířena o písmeno i) neboť čin byl spáchán zvlášť surovým a trýznivým způsobem.

Muž zemřel. Při práci ve výkopu!

ilustrační foto HZS

Ve čtvrtek odpoledne se stala tragická událost na stavbě v obci Kokory, kde se provádí výstavba obecní kanalizace, kterou realizuje brněnská firma. 

"Jeden z pracovníků se nacházel v zapaženém výkopu v hloubce asi 4 m, kde se usazoval komponent vrtné soupravy o průměru 2 m a délky 3 m. Při zvedání břemene, které bylo prováděné pomoci bagru, došlo k jeho zhoupnutí a přimáčknutí pracovníka, který instalaci zařízení prováděl, na stěnu výkopu. Poškozený utrpěl tak vážná zranění, že i přes veškerou snahu záchranářů na místě neštěstí zemřel," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Požití alkoholu u strojníka bagru bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou, u zemřelého byla nařízena soudní pitva.

Na jednom ze stromů na ulici J. B. Pecky se oběsil muž

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

V úterý 7. května byla v ulici J. B. Pecky nalezena mrtvola. Jednatřicetiletý muž se oběsil na jednom ze stromů. 

Informaci redakci potvrdil policejní mluvčí František Kořínek: "Úmrtí šetříme, byla nařízena soudní pitva". (red)

V sobotu zemřeli další dva lidé. Na kolejích

ilustrační foto HZS

Dva lidé zemřeli v sobotu dopoledne v Olomouckém kraji po srážce s vlaky. Neštěstí se stala v Hranicích na Přerovsku a Mohelnici na Šumpersku.

V Hranicích zemřela starší žena. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se tak stalo u nástupiště na nádraží. „Okolnosti budeme ještě zjišťovat. Hranice jsou vybaveny kamerovým záznamem," uvedl Drápal. Podle policejního mluvčího Františka Kořínka nešlo o cizí zavinění. Seniorku srazil expres jedoucí z Prahy do Púchova. 

V Mohelnici zemřel starší muž. "Podle prvotních informací muž vystupoval z rychlíku, ovšem na nesprávnou stranu. Vystoupil směrem na koleje, kde v tu dobu zrovna projížděl vlak," konstatoval Drápal.