úmrtí

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Kladek

ilustrační foto Policie ČR

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Jiřího Zezuly, narozeného v roce 1956, posledně bytem Kladky 91, okres Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Jiří Zezula byl nalezen dcerou mrtev dne 5. ledna 2021 v 17.20 hodin doma ležící a přikrytý v posteli ve svém bytě č. 8 v prvním patře domu s obecními byty. Bydlel sám, dcera bydlí v sousedním bytě ve stejném patře a měla od bytu klíče. Do bytu svého otce šla toho dne již ráno v 9.30 hodin, kdy si myslela, že spí, proto jej nerušila a odešla. Když přišla v době zjištění úmrtí, viděla, že leží v posteli ve stejné poloze jako ráno, proto se na něj blíže podívala a zjistila, že je bez známek života. Na místo byl přivolán lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p.

Soud pátrá po datu úmrtí seniora

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Zdeňka Fritze, narozeného 1943, posledně bytem trvale Holandská 4122/3, Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Zdeněk Fritz byl nalezen Policií ČR 18. ledna 2021 kolem 18.20 hodin mrtev ležící na zemi doma v bytě ve druhém patře panelového domu na adrese Holandská 10 v Prostějově. Policie se dostavila na místo na základě oznámení sousedů, že již pár dní neviděli Zdeňka Fritze, a na klepání, zvonění a volání na mobilní telefon nereagoval. Byt Zdeňka Fritze byl otevřen HZS Olomouckého kraje. Na místo byl přivolán lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p. o., který konstatoval smrt a datum smrti stanovil odhadem na 14. ledna 2021 v 19.11 hodin. Tělo bylo ve značném stupni rozkladu.

Prostějovskou kulturní scénu opustila další tvář. Zemřel Josef Dolívka

ilustrační foto

Ve středu zesnul Josef Dolívka, milovník umění, spisovatel a kurátor celé řady nezapomenutelných výstav. Odešel po dlouhé nemoci ve věku 87 let.

Josef Dolívka založil a dlouhá léta vedl klub přátel výtvarného umění v Prostějově. V rámci činnosti klubu realizoval v Prostějově stovky samostatných výstav výtvarného umění. Aktivně se podílel na pořádání mezinárodních setkání sběratelů grafiky z celé Evropy.

V městském paneláku byl nalezen mrtvý muž

ilustrační foto

Ve středu 17. února 2021 bylo prostějovským policistům nahlášeno úmrtí padesátiletého muže. Byl nalezen v městském paneláku v Zrzavého ulici.

Podle informací redakce si muž vzal zřejmě život sám. „Cizí zavinění bylo předběžně vyloučeno,“ sdělila PvNovinkám policejní mluvčí Miluše Zajícová, podle které byla nařízena soudní pitva. (ber)

Zemřel Karel Novák, prostějovský fotograf naháčů

Foto Petr Sládek

Po krátké nemoci zemřel v úterý 16. února 2021 prostějovský fotograf Karel Novák. Bylo mu 84 let.

Karel Novák se od začátku své fotografické dráhy věnoval nahotě. Sám byl velkým propagátorem naturismu a stál za vybudováním nudistické pláže na Plumlovské přehradě. Ta byla zrušena před několika lety při revitalizaci nádrže.

V roce 2015 vydal knihu aktů nazvanou Přirozeně, svá díla vystavoval v rámci Fotoklubu Prostějov, jehož byl členem. 

Čest jeho památce. (ber)

Zastřelil mladého muže. Kvůli sporům v rodině

ilustrační foto PČR

Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání pětačtyřicetiletého muže pro zvlášť závažný zločin vraždy.

"Ve čtvrtek 11. února 2021 po dvaadvacáté hodině jsme přijali oznámení o rvačce a střelbě mezi dvěma muži v Olomouci – část Lošov. Na místo okamžitě vyrazily policejní hlídky. Policisté pohotovostního a eskortního oddělení krajského ředitelství za 16 minut od přijetí oznámení hlásili, že poblíž místa střelby odzbrojili a zadrželi podezřelou osobu. Rychlý zákrok se obešel bez zranění zadrženého či zasahujících policistů. Podle prvotních informací se pětačtyřicetiletý muž po požití alkoholu pohádal se čtyřiadvacetiletým synem své přítelkyně.

Mladá žena vyskočila ze sedmého patra. Zemřela na místě

ilustrační foto ZZS

Tragické úmrtí vyšetřují od pondělka prostějovští policisté. Po skoku ze sedmého patra domu v ulici Jana Zrzavého zemřela sedmadvacetiletá žena. Zraněním na místě podlehla.

"Prověřujeme okolnosti smrti mladé ženy po pádu z výšky. K té došlo včera kolem devatenácté hodiny," potvrdil PvNovinkám informaci policejní mluvčí František Kořínek. "Ve věci byla nařízena soudní pitva, ale v tuto chvíli nic nenasvědčuje cizímu zavinění," doplnil.

Vzhledem k okolnostem tragédie a s ohledem na rodinu Policie ČR nebude sdělovat další informace. (ber)

V noci zemřel při havárii 35letý muž. V Kostelecké

foto Policie ČR

V pondělí kolem třiadvacáté hodiny řídil pětatřicetiletý muž z Prostějova osobní automobil Fiat Stilo od Kostelce na Hané k Prostějovu.

„Asi 300 metrů před Prostějovem řidič z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení a po projetí mírnou pravotočivou zatáčkou vyjel vpravo mimo komunikaci. Tam vozidlo narazilo do hliněného náspu, v důsledku čehož se přetočilo přes střechu. Řidič při nehodě utrpěl zranění, kterým na místě podlehl," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek.

Zemřel skladatel Ladislav Štaidl

Foto ČSFD

Dnes zemřel skladatel Ladislav Štaidl. Dlouholetému kapelníkovi Karla Gotta a bývalému partnerovi Ivety Bartošové by bylo v březnu 76 let. K jeho dřívějším zdravotním potížím se přidal covid-19.

Štaidl napsal hudbu k osmdesátce televizních či celovečerních filmů a na dvě stě písní, nejčastěji vytvořených pro Karla Gotta, Dalibora Jandu, Darinu Rolincovou a Ivetu Bartošovou.

K jeho slavným songům patří tituly Jsou dny, kdy svítá o něco dřív, Mží ti do vlasů, Málo mě zná, Dva roky prázdnin, Když láska schází, Kávu si osladím či Ráno jedu dál….

Napsal také knihy Víno z hroznů, Desátý klíč a Randez-vous s paní Zuzanou.

Čest jeho památce! (ber)

Památku Hany Maciuchové můžete uctít ve foyeru Moravského divadla Olomouc

ilustrační foto

Ve věku 75 let zemřela legenda českého divadla a filmu, paní Hana Maciuchová. Odešla významná umělecká osobnost, jejíž jméno bylo spjaté s Olomoucí. Foyer Moravského divadla ode včerejšího změnilo v pietní místo, kde může veřejnost – za dodržení aktuálních protiepidemických opatření – uctít její památku a napsat vzkaz do kondolenční knihy.

„Navzdory této složité a pro divadlo nepříznivé době jsme se rozhodli vyjádřit úctu k osobnosti paní Maciuchové a lítost nad jejím odchodem do hereckého nebe. Chceme, aby tuto možnost měli i lidé, kteří skvělou herečku znali osobně nebo se s ní setkali prostřednictvím divadla, televize či rozhlasu,“ uvedl ředitel Moravského divadla Olomouc David Gerneš.

Pietní místo ve foyeru Moravského divadla bylo zpřístupněno ve čtvrtek a také v dnešní den, v pátek od 9 do 16 hodin.