pátrání

Soud pátrá po datu úmrtí muže v Čelčicích

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Vojtěcha Konečného, narozeného 1954, posledně bytem Čelčice 88, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí dne 11. února 2022.

Soud současně vyzývá každého, kdo o zemřelém ví, aby o něm v téže lhůtě podal zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Vojtěch Konečný byl nalezen mrtev na adrese svého bydliště dne 1. listopadu 2021 kolem 16.00 hod. Na místě provedla šetření Policie ČR a zemřelého ohledal lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, který dne 1. listopadu 2021 v 18.55 hod konstatoval smrt a datum smrti určil odhadem na den 24. října 2021 v 16.00 hod a nařídil provedení zdravotní pitvy, která se nezabývá stanovením data smrti. Přesné datum smrti Vojtěcha Konečného nebylo prováděným šetřením zjištěno.

Naboural svodidla a ujel. Policisté hledají viníka

foto Policie ČR

Policisté dálničního oddělení Kocourovec se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění dopravní nehody.

Minulý pátek neznámý řidič způsobil dopravní nehodu na dálnici D46 na 24 km ve směru z Olomouce na Prostějov, a to na dálničním sjezdu na EXIT 24 Prostějov – centrum. Řidič s vozidlem při opouštění dálnice z nezjištěných příčin vyjel vlevo z jízdního pruhu a narazil do ocelových svodidel, která poškodil. Následně z místa nehody ujel, aniž by ji ohlásil.

Policisté pátrají po patnáctiletém klukovi. Utekl z výchovného ústavu

foto Policie ČR

Přerovští policisté pátrají po 15letém chlapci, který má nařízenou ústavní výchovu a nevrátil z vycházky zpět do Dětského domova se školou Veselíčko. Svěřenec je v pátrání od 4. října 2020.

Hoch je vysoký kolem 167 cm, atletické postavy, má hnědočerné kratší vlasy a hnědé oči.

„Žádáme občany o poskytnutí jakýchkoliv informací k místu možného pobytu či pohybu hledaného svěřence nebo o poskytnutí jakýchkoliv jiných informací, které by mohly vést k jeho vypátrání. Poznatky volejte kdykoliv na bezplatnou linku 158, nebo v pracovní době od 7.00 do 15.00 hodin na telefonní číslo 974 778 336 či 974 778 337,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Soud pátrá po datu úmrtí starého pána

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Lva Gabrlíka, narozeného 1946, posledně bytem Sídl. Svornosti 708/15, Prostějov, Vrahovice, okres Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Lev Gabrlík byl nalezen bez známek života dne 3. 8. 2021 ve svém bytě v místě svého trvalého bydliště. Policie ČR zahájila úkony trestního řízení podle § 158 odst. 3 trestního řádu. Ve věci bylo následně prováděno šetření, kdy dne 7. 9. 2021 byla věc podle § 159 a odst. 1 trestního řádu odložena, neboť ve věci nejde o podezření s trestného činu.

Soud pátrá po datu úmrtí staré paní

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Marie Moldříkové, narozené 1933, posledně bytem trvale Ovocná 264/11, Prostějov - Čechovice, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Marie Moldříková byla nalezena mrtvá dne 7. 7. 2021 v 11.45 hodin doma ležící v posteli, v domě na adrese trvalého bydliště Ovocná 264/11, Prostějov - Čechovice. Na místo se dostavila Městská policie statutárního města Prostějov na základě oznámení Františka Lžičaře, který sdělil, že se nemůže s manželkou dozvonit na tetu své manželky Marii Moldříkovou. František Lžičař měl od domu klíč, ale vchodové dveře byly zamčené zevnitř. Za účelem vstupu do domu byl na místo zavolán hasičský záchranný sbor, který se do domu dostal otvírkou v okně, které nebylo poškozeno.

Soud pátrá po datu úmrtí padesátiletého muže. Našli ho na bývalém stadionu LERK

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Aleše Látala, narozeného 1971, posledně bytem trvale Ohrozimská 407/9, Mostkovice, okres Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Aleš Látal byl nalezen mrtvý dne 5. 6. 2021 v 18 hodin v areálu bývalého fotbalového stadionu LERK pod tribunou na ulici Sportovní 1, Prostějov. Tehdy si šli sednout na tribunu kamarádi, kteří uviděli pod tribunou ležet neznámého muže, jenž byl do půli těla vysvlečený. Protože ležící muž nereagoval na volání, zavolal jeden z nich Zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje. Na místo přivolaný lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje dne 5. 6. 2021 v 18.35 hodin konstatoval smrt muže a datum smrti stanovil odhadem na den 5. 6. 2021 v 9 hodin.

Policie hledá svědky nehody na D1

Foto Policie ČR

Policisté dálničního oddělení Kocourovec se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění dopravní nehody.

Ve čtvrtek 18. listopadu 2021 před půl devátou večer způsobil dosud nezjištěný řidič vozidlem BMW 530 XD dopravní nehodu na 310 km dálnice D1 (u Hranic) ve směru jízdy od Ostravy na Olomouc. Podle prvotního šetření řidič dostal smyk, narazil do středových ocelových svodidel a zůstal kolmě stát v levém jízdním pruhu. Po pár minutách do havarovaného vozidla narazilo vozidlo VW Sharan, v němž byly lehce zraněny dvě osoby (řidič a spolujezdkyně).

Policisté poblíž havarovaných vozidel našli nezraněného 38letého muže, který jim tvrdil, že cestoval ve vozidle BMW, patřící jeho manželce, jako spolujezdec, vůz neřídil a řidiče blíže nezná. Policisté u něj provedli test na alkohol s negativním výsledkem. Testu na přítomnost jiných návykových látek se odmítl podrobit. Při dopravních nehodách došlo k hmotné škodě na vozidle BMW v odhadované výši 140 000 korun, na svodidlech 60 000 korun a na vozidle VW Sharan 500 000 korun.

Soud pátrá po datu úmrtí muže

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Petra Paličky, narozeného 1948, posledně bytem trvale Bedihošťská 114, Kralice na Hané, okres Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Petr Palička byl nalezen policejním orgánem Policie České republiky, Obvodního oddělení Prostějov 2, mrtev 15. června 2021 v 11.10 hodin doma klečící a opřený o postel, ve svém bytě v přízemí domu na adrese trvalého bydliště Bedihošťská 114, Kralice na Hané, okres Prostějov. Policie vyjela na místo na základě telefonického oznámení majitele domu, který telefonicky oznámil na služební telefon policie, že má obavu o život svého nájemníka, kterého viděl naposledy dne 10. června. 2021 v 17.00 hodin, když jinak jej vídal denně před domem, a ani nevětral otevřenými okny, jak byl zvyklý.

Policisté pátrají po Polákovi. Je podezřelý z trojnásobné vraždy a ozbrojený!

Foto Policie ČR

Policie České republiky byla požádána orgány Polské policie o spolupátrání po mezinárodně hledaném Jacku Piotru Javorkovi. Dvaapadesátiletý muž je nebezpečný a ozbrojený!

Hledaný je podezřelý z trojnásobné vraždy svého bratra jeho ženy a jejich 17letého syna v obci Borowce, Polsko. Vraždy byly spáchány střelnou zbraní.

Muž je přibližně 176 cm vysoký, má šedé vlasy a modré oči. Na pravé lopatce má i přes tričko viditelný výrůstek 5-7 centimetrů. Naposledy byl viděn v tmavém modrém tričku se světlým nápisem na přední straně, tmavě modrých džínách a šedé mikině.

Policisté pátrají po pohřešovaném seniorovi

foto Policie ČR

Po 82letém Jaroslavu Hlavicovi pátrají olomoučtí a přerovští kriminalisté od tohoto úterý.

Senior odešel ve čtvrtek 14. října okolo 20. hodiny po propuštění z Vojenské nemocnice Olomouc, nacházející se v Klášterním Hradisku na Sušilově náměstí. Od uvedené doby se nevrátil do místa svého bydliště, ani o sobě nepodal jakoukoliv zprávu.

odle dosavadních informací není vyloučeno, že senior mohl nasednout na vlak a odjet do jiného města. Mobilní telefon pohřešovaného byl nalezen v Olomouci, nedaleko místa, kde byl naposledy spatřen.

Pohřešovaný je vysoký 165–170 cm, hubené postavy, se vzhledem odpovídajícím zhruba jeho věku. Má vrásčitý oholený obličej, malé hnědé oči a prořídlé středně dlouhé šedé až bílé vlasy. Na sobě by měl mít hnědou bundu, kostkovanou košili, zelenohnědé kalhoty a na nohou sportovní nižší boty modré barvy.