pátrání

Soud pátrá po datu úmrtí muže

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Aloise Musila, narozeného 1950, posledně bytem trvale Stařechovice 48, okres Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Alois Musil byl nalezen policejním orgánem Policie České republiky, Obvodního oddělení Prostějov 2, mrtev dne 29. 1. 2021 v 10.00 hodin doma v ložnici v rodinném domě na adrese trvalého bydliště ve Stařechovicích. Policie vyjela na místo na základě telefonického oznámení souseda, který oznámil, že má podezření na úmrtí, neboť muže delší dobu neviděl vyjít ven z domu a ani neviděl kouř z komína. Na místo byl přivolán lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p. o., který dne 29. 1. 2021 v 11.34 hodin konstatoval smrt Aloise Musila a datum smrti stanovil odhadem na den 27. 1.

Soud pátrá po datu úmrtí muže na Sídlišti E. Beneše

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Petra Gamby, narozeného v roce 1974, posledně trvale bytem na Sídlišti E. Beneše, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Petr Gamba byl nalezen bez známek života dne 30. března 2021 v bytě v Prostějově na sídlišti Edvarda Beneše 3908. Oddělení Policie ČR věc šetřilo pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti podle ustanovení § 143 odst. 1 trestního zákoníku. Vzhledem ke skutečnosti, že jde o úmrtí z přirozených příčin bez cizího zavinění, bude věc v následujících dnech odložena.

Soud pátrá po datu úmrtí muže

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Bohumila Bartoše, narozeného 1961, posledně trvale bytem Prostějov – Krasice, Na Lukách 425/1, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Bohumil Bartoš byl nalezen bez známek života 18. května ve svém bytě v místě svého trvalého bydliště. Oddělení Policie ČR věc šetřilo pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti podle ustanovení § 143 odst. 1 trestního zákoníku. Lhůta pro prověřování končila dne 18. července 2021. Soud oznamuje, že po uplynutí lhůty jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky, která končí dne 9. září 2021, vydá rozhodnutí, ve kterém určí den smrti Bohumila Bartoše. „Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné,“ doplnila samosoudkyně Lucie Pospíšilová. (red)

Policisté hledají svědky střetu cyklistky s osobním autem

foto Policie ČR

V pátek pět minut před 11:00 hodinou se stala na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově dopravní nehoda. Řidič zastavil s vozidlem VW Passat při pravém okraji komunikace v blízkosti lékárny. Otevřel dveře a chtěl vystoupit, vzápětí si ale uvědomil, že nemá respirátor a otočil se pro něho.

V ten okamžik narazila do otevřených dveří cyklistka v seniorském věku a upadla na silnici, kde se zranila. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 1 000 Kč. Ani u jednoho se nepotvrdilo, že by řídili pod vlivem alkoholu. 

„V souvislosti s touto nehodou se obracíme na případné svědky nehody, aby nás z důvodu řádného objasnění kontaktovali na lince 974 781 251 nebo 735 788 541, případně na lince 158 a poskytli bližší okolnosti a informace k popsané události. Děkujeme za spolupráci," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Policie hledá muže z Prostějovska

Foto PolicieČR

Richarda Šmídu hledají od 11. května prostějovští policisté. Třicetiletý muž má trvalé bydliště v okrese Prostějov.

Hledaný je 178 až 182 cm vysoký, hubené postavy. Má hnědé oči, nosí plnovous.

Jakékoli informace o hledaném muži sdělte policistům prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158. (red)

Ztratila se patnáctiletá dívka. Může se pohybovat i na Prostějovsku

foto Policie ČR

Alexandru Suchou hledá Policie ČR od 4. června. Dívka s trvalým pobytem v okrese Břeclav by se mohla pohybovat i v Olomouckém kraji.

Pohřešovaná dívka je 158 až 160 cm vysoká, hubené postavy. Má hnědočerné vlnité vlasy a hnědé oči. Mluví slovensky a anglicky.

Jakékoli informace o pohřešované můžete sdělit policistům na bezplatné lince 158. (red)

Policie ČR pátrá po šestnáctiletém chlapci

foto Policie ČR

Pohřešovaný hoch byl naposledy viděn svými rodiči v úterý 1. června 2021 kolem 18 hodiny na ulici Jeremenkova v Olomouci u hlavního vlakového nádraží. Mladistvý není v ohrožení života.

Miroslav Moťka je 187 cm vysoký, štíhlé postavy, má světle hnědé až plavé krátké rovné vlasy, česané na pěšinku vlevo, hnědé oči. Na sobě měl mikinu černé barvy s kapucí a s červeným nápisem na prsou, dále černé tepláky značky "adidas" s bílými pruhy a černé sportovní botasky značky "adidas". U sebe měl černou ledvinku s peněženkou a doklady, mobilní telefon, který je mimo provoz.

Soud pátrá po datu úmrtí seniora

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Zdeňka Fritze, narozeného 1943, posledně bytem trvale Holandská 4122/3, Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Zdeněk Fritz byl nalezen Policií ČR 18. ledna 2021 kolem 18.20 hodin mrtev ležící na zemi doma v bytě ve druhém patře panelového domu na adrese Holandská 10 v Prostějově. Policie se dostavila na místo na základě oznámení sousedů, že již pár dní neviděli Zdeňka Fritze, a na klepání, zvonění a volání na mobilní telefon nereagoval. Byt Zdeňka Fritze byl otevřen HZS Olomouckého kraje. Na místo byl přivolán lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p. o., který konstatoval smrt a datum smrti stanovil odhadem na 14. ledna 2021 v 19.11 hodin. Tělo bylo ve značném stupni rozkladu.

Policisté mají skvělého pomocníka. Umpalumpa opět zachránil lidský život

foto Policie ČR

V pátek krátce po půl čtvrté ráno přijali policisté oznámení od muže z Olomoucka, který postrádal svoji 78letou manželku. Tu měl naposledy vidět o půlnoci. Žena z domu odešla bez dokladů, peněz, mobilního telefonu, potřebných léků a nalehko oděna. Důvodnou obavu o ženin život a zdraví umocnil fakt, že pohřešovaná mohla být dezorientována v čase i prostoru.

Policisté okamžitě zahájili rozsáhlou a koordinovanou pátrací akci, do které se zapojilo 15 policistů a příslušníků Armády ČR, včetně 3 psovodů, letecká služba Policie ČR s vrtulníkem vybaveným termovizí a 3 strážníci Městské policie Olomouc. Pátrání probíhalo v zalesněné lokalitě Svatý Kopeček.

Policie hledá Lukáše Kazdu

foto Policie ČR

Třicetiletého Lukáše Kazdu hledají prostějovští policisté od 19. ledna.

Muž s trvalým pobytem v okrese Prostějov je 173 až 178 cm vysoký, hubené postavy. Má hnědé oči a vlasy.

Jakékoliv informace o hledaném sdělte policistům na bezplatné lince 158. (red)