pátrání

Policisté, hasiči a záchranáři pátrali celou noc po mladíkovi, který se nevrátil na internát

ilustrační foto Policie ČR

Celou noc pátralo přes 30 osob po osmnáctiletém mladíkovi. Ten ve čtvrtek vyrazil s kamarádem ven „za zábavou“ v Lipové-lázních, ale na internát se vrátil jen jeden z nich, který navíc musel být odvezen na protialkoholní stanici.

„Ve svém stavu nedokázal říct, kde se 18letý mladík nachází. Protože vychovatelka věděla o tom, že se mladík v minulosti sebepoškozoval, ihned zalarmovala policisty,“ uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Do pátrání se zapojilo přes 30 policistů, hasičů, příslušníků horské služby a také záchranářů se psy na plošné vyhledávání osob. „Policejní vrtulník nemohl být nasazen kvůli špatným letovým podmínkám,“ potvrdila policejní mluvčí.

Policie hledá Petra Mariňáka

foto Policie ČR

Od 13. listopadu je vyhlášeno celostátní pátrání po Petru Mariňákovi.

Třicetiletý muž s trvalým pobytem v okrese Prostějov je 192 až 195 cm vysoký, hubené postavy. Má  hnědé vlasy a oči. Informace o pobytu hledaného můžete policistům sdělit na bezplatné lince 158. (red)

Policie hledá Mariána Nedzbalu

foto Policie ČR

Hledaný devětadvacetiletý muž, jménem Marián Nedzbala, má trvalé bydliště v okrese Prostějov. Pátrání po něm bylo vyhlášeno 30. října letošního roku.

Je 175 až 180 cm vysoký, střední postavy, má hnědočerné vlasy.  

Policisté žádají všechny občany, kteří by mohli poskytnout informace o místě pobytu hledaného muže, o kontakt na telefonní lince 158. (red)

Policisté hledají svědky nehody ve Foerstrově ulici

foto Policie ČR

V pondělí 3. listopadu 2020 v 16:25 hodin došlo ve Foerstrově ulici v Prostějově, u křižovatky s ulicí Hyacintovou, k čelnímu střetu osobních automobilů značek Ford a Renault. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 60 tisíc korun. Alkohol u zúčastněných řidičů policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

"Policisté skupiny dopravních nehod se v zájmu řádného objasnění příčin a okolností dopravní nehody obrací na její případné svědky. Zejména na řidičku tmavého vozidla karoserie SUV, která v době nehody místem projížděla z ulice Hyacintové do ulice Foerstrovy.

Se svými poznatky se svědci mohou na policisty obrátit osobně na dopravním inspektorátu na adrese Havlíčkova 16b, nebo telefonicky na čísla 974 781 251, 974 781 580 či na bezplatnou telefonní linku 158," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Ztratila se Connie! Pomozte ji najít

Foto FB

O víkendu se zaběhla fenka Connie. Mladá kříženka utekla z domu v Ječné ulici v Čechovicích.

"Je velmi přátelská. Kdyby ji někdo viděl, prosím volejte na tel. 734 455 358," vzkazuje majitelka. (red)

Soud pátrá po datu úmrtí muže

ilustrační foto pohrebnictví.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Miroslava Obořila, narozeného 1949, posledně bytem trvale Fanderlíkova 3664/15, Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Miroslav Obořil byl nalezen mrtev dne 27. června 2020 v 20.35 hod ve svém bydlišti na adrese Fanderlíkova 3664/15, 796 01 Prostějov. Policejní hlídku na místo přivolal švagr zemřelého se svojí ženou (sestrou zemřelého), kteří přišli zemřelého navštívit. Když neotvíral, odemkli si byt pomocí náhradních klíčů, které měli dlouhodobě k dispozici. Miroslava Obořila nalezli ležet v posteli již bez známek života.

Policisté pátrají po seniorovi. Již od pátku

foto Policie ČR

V pátek se na obvodní oddělení policie obrátila příbuzná seniora s tím, že muž měl ve čtvrtek ráno odjet z místa jejich společného bydliště v obci Střeň na kole na nákup patrně přes Litovelské Pomoraví do Litovle. Od té doby ho už neviděla a ani o sobě nepodal žádnou zprávu. Mobilní telefon u sebe nemá.

Miroslav Vobořil je vysoký 172 cm, hubené postavy, má modré oči a krátce střižené prošedivělé vlasy. Pro jeho řeč je charakteristická špatná výslovnost, obtížně se vyjadřuje. Při odchodu z domu měl na sobě výrazně červenou prošívanou zimní bundu, černé rifle, tmavomodrou pletenou čepici a šedé botasky. Odjel na jízdním kole červené barvy, které mělo na řídítkách připevněný černý košík.

Soud pátrá po datu úmrtí mladé ženy, která byla zřejmě zavražděna střelnou zbraní

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelé Lucie Gončárové, narozené dne 15. listopadu 1995, zemřelé nezjištěného dne, bytem trvale Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Lucie Gončárová byla nalezena mrtvá spolu se svým druhem Davidem Bouchalem dne 25. července 2020 kolem poledne v místě svého posledního bydliště v šestém nadzemním podlaží panelového bytu na ulici Okružní 3833/169 v Prostějově, kde do doby úmrtí společně bydleli. Rodiče Lucie Gončárové v tu dobu na místo přivolali hlídku PČR, neboť dcera nečekaně nepřišla do práce, a poté, co ji začali shánět, nemohli se jí rodiče dovolat ani se na ni v místě jejího bydliště dobouchat. Poté, co hlídka Policie ČR vstoupila do bytu, našla Lucii i jejího druha již bez známek života.

Policisté hledají svědky nehody ve Vrahovicích

foto Policie ČR

V úterý 8. září 2020 v 16:30 hodin došlo u kostela svatého Bartoloměje v Majakovského ulici v Prostějově-Vrahovicích k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Protijedoucí vozidla značek Škoda a Peugeot se střetla při míjení a došlo tak k poškození jejich levých předních částí. Ke zranění osob nedošlo a výše škody byla vyčíslena na 25 tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Řidič Škody s přívěsným vozíkem se s řidičkou Peugeotu na zavinění dopravní nehody neshodli a policisté by tak přivítali pomoc případných svědků. Zejména řidiče tmavého automobilu ve věku asi 35 až 40 let, který v místě nehody zastavil a s řidičkou Peugeotu chvíli komunikoval.

Policie hledá čtrnáctiletou Sabinu

foto Policie ČR

Po čtrnáctileté Sabině Dobré pátrají prostějovští policisté od středy.

Dívka s trvalým bydlištěm v okrese je 155 až 160 cm vysoká, střední postavy. Má hnědé oči a vlasy. Pokud jste hledanou dívku viděli, nebo je vám známo místo jejího pobytu, kontaktujte policisty na bezplatné lince 158. (red)