pátrání

Policisté našli ztracenou dvanáctiletou dívku. Díky pomoci veřejnosti

Ilustrační foto PČR

Po dvanáctileté Sandře Miklíkové pátrali od minulého týdne šumperští policisté. Jak dříve uvedli, mohla se pohybovat na Prostějovsku (v okolí obce Nezamyslice) se svým dvacetiletým kamarádem. Ve středu dívku nalezli.

Po týdnu se podařilo děvče najít. „Dnešního dne byla pohřešovaná dívka nalezena v pořádku, bez újmy na zdraví. Při pátrání mám pomohla veřejnost, které tímto děkujeme,“ oznámila mluvčí Policie ČR Miluše Zajícová. (ber)

Soud pátrá po datu úmrtí ženy z Prostějova

ilustrační foto Policie ČR

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Hedviky Procházkové, narozené 1960, bytem Kostelecká 4165/17, Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Hedvika Procházková byla nalezena mrtvá v úterý 20. prosince 2022 asi v 10.20 hodin doma ležící na zemi v koupelně v bytě ve 4. patře panelového domu na adrese Kostelecká 17, Prostějov. Toho dne oznámil její syn na policii, že má obavy o svou matku, která mu neodpovídá na telefonní volání a ani se nemohl dostat do jejího bytu. Tam přišel na základě volání sousedky, která sdělila, že ji dva dny neviděla a za dveřmi bytu je slyšet štěkot jejího psa. Do bytu, který byl zamknutý zevnitř, vstoupila jednotka HZS Olomouckého kraje po rozlomení zámku.

Policisté hledají mladého muže

Foto Policie ČR

Od 30. března 2023 hledají prostějovští policisté Richarda Šmídu. Dvaatřicetiletý muž má trvalé bydliště v okrese Prostějov.

Hledaný je 178 až 182 cm vysoký, hubené postavy. Má hnědé oči a nosí strniště. 

Jakékoli informace o pobytu či pohybu hledaného muže sdělte policistům prostřednictvím bezplatné linky 158. (red)

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Prostějova

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Igora Gality, narozeného 1962, posledně trvale bytem Újezd 2176/9, Prostějov, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí 6. května 2023.

Soud současně vyzývá každého, kdo o zemřelém ví, aby o něm v téže lhůtě podal zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Igor Galita byl nalezen mrtev dne 29. října 2022 kolem 17:00 hodin v místě svého bydliště. Na místě provedla šetření Policie ČR a zemřelého ohledal lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, který dne 29. října v 18:15 hodin konstatoval smrt a datum smrti určil odhadem na den 8. října 2022 a nařídil provedení zdravotní pitvy, která se nezabývá stanovením data smrti. Přesné datum smrti Igora Gality nebylo prováděným šetřením zjištěno.

Policisté pátrají po svědcích smrtelné dopravní nehody. Zemřel při ní cyklista

Foto Policie ČR

Policisté dopravního inspektorátu Olomouc se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění tragické dopravní nehody.

V úterý 4. dubna 2023 krátce před devátou hodinou dopoledne byl nalezen cyklista bez známek života na chodníku na ulici Brněnská v Olomouci, nedaleko autobusové zastávky Fakultní nemocnice.

Osmašedesátiletý cyklista pravděpodobně jel po rovném úseku chodníku od ulice Wolkerova směrem k ulici Hraniční a z dosud nezjištěných příčin upadl z jízdního kola na betonovou zídku a na následky zranění na místě zemřel.

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Prostějova

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Karla Kriegera, 1952, posledně bytem M. Pujmanové 754, Prostějov – Vrahovice, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí 24. března 2023.

Karel Krieger byl nalezen mrtev 21. listopadu 2022 kolem 13.25 hod v místě svého bydliště. Na místě provedla šetření Policie ČR a zemřelého ohledal lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, který 21. 11. 2022 v 14.15 hod konstatoval smrt, datum smrti určil odhadem na 17. listopadu 2022 a nařídil provedení zdravotní pitvy, která se nezabývá stanovením data smrti. Přesné datum smrti Karla Kriegera nebylo prováděným šetřením zjištěno. Ve věci byly Policií ČR zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti.

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Prostějova

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Borivoje Janoševa, narozeného 1943, posledně trvale bytem Prostějov, Družstevní 3819/1, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Borivoj Janošev byl nalezen bez známek života dne 21. října 2022 ve svém bytě v panelovém domě. Oddělení Policie ČR věc šetřilo pro podezření ze spáchání trestného činu (přečinu) usmrcení z nedbalosti podle § 143 odst. 1 trestního zákoníku. Vzhledem ke skutečnosti, že provedeným šetřením nebylo zjištěno, že by na úmrtí poškozeného měla účast jiná osoba, byla věc v souladu s ustanovením § 159 a) odst. 1 trestního řádu dne 15. prosince 2023 odložena.

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Prostějova

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Petra Hanzelky, narozeného 1949, posledně bytem Janáčkova 2518/5, Prostějov, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí dne 1. března 2023.

Soud současně vyzývá každého, kdo o zemřelém Petru Hanzelkovi ví, aby o něm v téže lhůtě podal zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Petr Hanzelka byl nalezen mrtev dne 28. října 2022 kolem 16.00 hod v místě svého bydliště. Na místě provedla šetření Policie ČR a zemřelého ohledal lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, který dne 28. října 2022 v 16.52 hod konstatoval smrt, datum smrti určil odhadem na den 26. října 2022 v 18.00 hod a nařídil provedení zdravotní pitvy, která se nezabývá stanovením data smrti.

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Krasic

ilustrační foto pixabay.com

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Miroslava Látala, narozeného 1955, posledně bytem trvale nám. T. G. Masaryka 130/14, 796 01 Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Miroslav Látal byl synem nalezen mrtvý v neděli dne 9. října 2022 asi v 11.30 hodin doma ležící na zemi u postele v ložnici rodinného domu na adrese Západní č. 56/62, Prostějov, Krasice. Zemřelý bydlel sám, měl problémy s nadměrným požíváním alkoholu. Syn uvedený den nesl svému otci jídlo, kdy si dům odemkl klíčem, který měl. Nic nenasvědčovalo násilnému vniknutí do domu. Na místo přivolaný lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p. o., konstatoval smrt Miroslava Látala a datum smrti stanovil odhadem na den 8. října 2022 v 11.00 hodin.

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Prostějova

ilustrační foto pixabay

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Luboše Valkoviče, narozeného 1967, posledně bytem Cyrila Boudy 4041/2, Prostějov, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí dne 24. 2. 2023. 

Soud současně vyzývá každého, kdo o zemřelém Luboši Valkovičovi ví, aby o něm v téže lhůtě podal zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Luboš Valkovič byl nalezen mrtev 23. 7. 2022 ve 12 hodin v místě svého bydliště. Na místě provedla šetření Policie ČR a zemřelého ohledal lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, který dne 23. 7. 2022 v 13.38 hod konstatoval smrt a datum smrti určil odhadem na den 19. 7. 2022 a nařídil provedení zdravotní pitvy, která se nezabývá stanovením data smrti. Přesné datum smrti Luboše Valkoviče nebylo prováděným šetřením zjištěno.