pátrání

Policisté hledají muže z Prostějova

Foto Policie ČR

Adama Komárka hledají prostějovští policisté od 16. dubna 2024. Pětačtyřicetiletý muž má trvalé bydliště v okrese Prostějov.

Hledaný je střední postavy, vysoký asi 178 centimetrů. Má hnědé vlasy a nosí vousy.

Pokud znáte místo současného pobytu a pohybu hledané osoby, policii kontaktujte na celostátní bezplatné lince 158. (red)

Soud pátrá po datu úmrtí bezdomovce, který zemřel na Hloučele

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Petra Řezáče, narozeného 1953, posledně trvale bytem Šárka 1900/11, Prostějov, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí 13. května 2024.

Soud současně vyzývá každého, kdo o zemřelém ví, aby o něm v téže lhůtě podal zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Petr Řezáč byl nalezen mrtev 30. prosince 2023 v 14.30 hod na břehu říčky Hloučely v Prostějově. Na místě provedla šetření Policie ČR a zemřelého ohledala lékařka Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, která v 15:46 hod konstatovala smrt, datum smrti určila odhadem na den 28. prosince 2023 v 12.00 hod a nařídila provedení zdravotní pitvy, která se nezabývá stanovením data smrti. Přesné datum smrti Petra Řezáče nebylo prováděným šetřením zjištěno.

Policisté hledají svědky dopravní nehody na D46 u Olšan

Foto Policie ČR

Policisté dálničního oddělení Kocourovec se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění dopravní nehody.

V úterý 26. března 2024 deset minut před půl dvanáctou dopoledne došlo k poškození osobního vozidla Škoda Rapid na 31. km na dálnici D46 poblíž obce Olšany u Prostějova.

Doposud neustanovený řidič nákladního vozidla jel ve směru od Prostějova na Olomouc a na vozidle neměl dostatečně zajištěnou plachtu. Ta se během jízdy uvolnila a vlivem bočního větru odletěla do protisměrné části dálnice, kde narazila do projíždějícího vozidla Škoda, které poškodila. Nezjištěný řidič kamionu či dodávky po nehodě nezastavil a pokračoval v jízdě směrem na Olomouc.

Po dálnici jel v protisměru. 23letého muže oklamala navigace

Foto Policie ČR

Dnes v noci kolem druhé hodiny si olomoučtí policisté při hlídkové činnosti povšimli vozidla zn. Škoda Octavia. Vozidlo policejní hlídku zaujalo tím, že jej potkala na dálnici D46 jedoucí ve směru z Olomouce na Prostějov v protisměru.

Policisté neváhali a ihned se snažili vozidlo svést z dálnice. Řidič uposlechl pokyny policistů a následoval je na nejbližší sjezd. Zde hlídka zjistila, že se jedná o 23letého řidiče, který uvedl, že jej do protisměru navedla navigace. Policisté řidiče poučili a věc vyřídili příkazem na místě ve výši 5 000 Kč. Naštěstí si policisté řidiče všimli včas a nikomu se nic nestalo. „Apelujeme na řidiče, aby se vždy řídili dopravním značením a nespoléhali se jen na navigaci," doplnila policejní tisková mluvčí Ivana Skoupilová. (red)

Policisté pátrají po totožnosti muže

Foto Policie ČR

Kriminalisté z 2. oddělení obecné kriminality územního odboru Olomouc Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti muže, který může významně pomoci s objasněním prověřovaného trestného činu.

Dne 4. září 2023 muže zachytila kamera na přepážce pošty na adrese Janského v Olomouci. „Žádáme jej, aby se kriminalistům přihlásil.

Zároveň se obracíme na veřejnost, pokud muže poznáváte, nebo znáte místo jeho pobytu, kontaktujte prosím linku 158. Případně se můžete spojit přímo s kriminalisty z oddělení obecné kriminality, územní odbor Olomouc, Žižkovo náměstí 4, Olomouc, tel. č. 974 766 440," doplnila inspektorka Ivana Skoupilová. (red)

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Žárovic

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Josefa Jelínka, narozeného 1948, posledně trvale bytem Žárovice 12, 798 03 Plumlov, okres Prostějov, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí 8. dubna 2024.

Josef Jelínek byl nalezen mrtvý v pátek 6. října 2023 přibližně ve 13 hodin na chodbě v rodinném domě na adrese Plumlov-Žárovice č.p. 12 svou dcerou. Na místo přivolaný lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p. o., konstatoval smrt a datum i stanovil odhadem na 5. října 2023. Lékař dále nařídil provedení zdravotní pitvy, která se nezabývá stanovením data smrti.

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Vícova

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Radomíra Marka, narozeného 1964, posledně trvale bytem Vícov 21, okres Prostějov, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí 8. dubna 2024.

Radomír Marek byl nalezen mrtvý v pondělí 16. října 2023 v posteli v rodinném domě na adrese Vícov 21 svým bratrem. Na místo přivolaný lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p. o., stanovil datum smrti odhadem na přelom září a října; do listu o prohlídce zemřelého uvedl den 30. září 2023. Následně lékař nařídil provedení zdravotní pitvy, která se ale nezabývá stanovení data smrti.

Policisté pátrají po totožnosti muže

Foto Policie ČR

Policisté obvodního oddělení Olomouc 1 se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti neznámého muže, a to v souvislosti s prověřováním přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Policistům by s objasněním věci mohl pomoci muž, kterého v sobotu 27. ledna 2024 odpoledne zachytila kamera v prodejně potravin v obci Brodek u Přerova. „Pokud muže poznáváte, kontaktujte, prosím, linku 158. Případně se můžete osobně, e-mailem či telefonicky spojit přímo policisty obvodního oddělení Olomouc 1, Sokolská 52, Olomouc, e-mail: ol.oo.olomouc1.stsl@pcr.cz,tel. č: 974 766 651," doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Policisté pátrají po totožnosti mrtvého muže

Foto Policie ČR

Kriminalisté územního odboru Olomouc se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti nalezeného mrtvého muže.

„Ve čtvrtek 25. května 2023 jsme přijali oznámení o nalezení těla muže ve stanu poblíž ulice Jarmily Glazarové v Olomouci – Hejčín. Pitva prokázala, že muž zemřel na počátku roku 2023 a na jeho úmrtí se nepodílela cizí osoba. Do dnešního dne se však kriminalistům nepodařilo zemřelého ztotožnit,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Muž byl ve věku odhadem 35–40 let, 180–190 cm vysoký, štíhlé postavy. Měl lehce prošedivělé vlasy, zvlněné, tmavě hnědé až černé, lehce narezlé vousy. Podle svědka se jednalo o samostatného muže bez domova, který mluvil česky.

Policisté pátrají po dvojici. Mohla by pomoci objasnit krádež

Foto Policie ČR

Od listopadu loňského roku prověřujeme událost pro podezření ze spáchání trestného činu krádež a neoprávněné opaření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Tohoto se měl dopustit neznámý pachatel, který na přesně nezjištěném místě v Olomouci odcizil poškozenému peněženku s osobními doklady a platební kartou.

Kartu dne 24. listopadu 2023 zneužil a provedl z bankomatu na ulici Pražská v Olomouci neoprávněný výběr částky 10 000 Kč.