pátrání

Ztratila se patnáctiletá dívka. Může se pohybovat i na Prostějovsku

foto Policie ČR

Alexandru Suchou hledá Policie ČR od 4. června. Dívka s trvalým pobytem v okrese Břeclav by se mohla pohybovat i v Olomouckém kraji.

Pohřešovaná dívka je 158 až 160 cm vysoká, hubené postavy. Má hnědočerné vlnité vlasy a hnědé oči. Mluví slovensky a anglicky.

Jakékoli informace o pohřešované můžete sdělit policistům na bezplatné lince 158. (red)

Policie ČR pátrá po šestnáctiletém chlapci

foto Policie ČR

Pohřešovaný hoch byl naposledy viděn svými rodiči v úterý 1. června 2021 kolem 18 hodiny na ulici Jeremenkova v Olomouci u hlavního vlakového nádraží. Mladistvý není v ohrožení života.

Miroslav Moťka je 187 cm vysoký, štíhlé postavy, má světle hnědé až plavé krátké rovné vlasy, česané na pěšinku vlevo, hnědé oči. Na sobě měl mikinu černé barvy s kapucí a s červeným nápisem na prsou, dále černé tepláky značky "adidas" s bílými pruhy a černé sportovní botasky značky "adidas". U sebe měl černou ledvinku s peněženkou a doklady, mobilní telefon, který je mimo provoz.

Soud pátrá po datu úmrtí seniora

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Zdeňka Fritze, narozeného 1943, posledně bytem trvale Holandská 4122/3, Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Zdeněk Fritz byl nalezen Policií ČR 18. ledna 2021 kolem 18.20 hodin mrtev ležící na zemi doma v bytě ve druhém patře panelového domu na adrese Holandská 10 v Prostějově. Policie se dostavila na místo na základě oznámení sousedů, že již pár dní neviděli Zdeňka Fritze, a na klepání, zvonění a volání na mobilní telefon nereagoval. Byt Zdeňka Fritze byl otevřen HZS Olomouckého kraje. Na místo byl přivolán lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p. o., který konstatoval smrt a datum smrti stanovil odhadem na 14. ledna 2021 v 19.11 hodin. Tělo bylo ve značném stupni rozkladu.

Policisté mají skvělého pomocníka. Umpalumpa opět zachránil lidský život

foto Policie ČR

V pátek krátce po půl čtvrté ráno přijali policisté oznámení od muže z Olomoucka, který postrádal svoji 78letou manželku. Tu měl naposledy vidět o půlnoci. Žena z domu odešla bez dokladů, peněz, mobilního telefonu, potřebných léků a nalehko oděna. Důvodnou obavu o ženin život a zdraví umocnil fakt, že pohřešovaná mohla být dezorientována v čase i prostoru.

Policisté okamžitě zahájili rozsáhlou a koordinovanou pátrací akci, do které se zapojilo 15 policistů a příslušníků Armády ČR, včetně 3 psovodů, letecká služba Policie ČR s vrtulníkem vybaveným termovizí a 3 strážníci Městské policie Olomouc. Pátrání probíhalo v zalesněné lokalitě Svatý Kopeček.

Policie hledá Lukáše Kazdu

foto Policie ČR

Třicetiletého Lukáše Kazdu hledají prostějovští policisté od 19. ledna.

Muž s trvalým pobytem v okrese Prostějov je 173 až 178 cm vysoký, hubené postavy. Má hnědé oči a vlasy.

Jakékoliv informace o hledaném sdělte policistům na bezplatné lince 158. (red)

Policisté hledají zloděje módemana

Ilustrační foto pixabay.com

Ze zločinu krádež podezírají policisté dosud nezjištěného pachatele, který měl dne 15. prosince minulého roku na nezjištěném místě v Prostějově z příruční tašky sedmdesátiletého muže odcizit několik dárkových poukazů k nákupu módních oděvů v prostějovské prodejně.

Oznámení o skutku přišel muž na policii učinit až 6. ledna. Zda zloděj neoprávněně získané poukazy na nákup v hodnotě 10 tisíc korun již využil, bude předmětem šetření, stejně jako jeho totožnost. "V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto jednání hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Policie pátrá po Richardu Šmídovi z Prostějovska

foto Policie ČR

Od 24. listopadu pátrají policisté po Richardu Šmídovi. Devětadvacetiletý muž má trvalé bydliště v okrese Prostějov.

Hledaný je asi 204 cm vysoký, hubené postavy. Má hnědočerné vlasy a hnědé oči.

Pokud jste hledaného muže viděli, kontaktujte PČR na bezplatné lince 158. (red)

Aplikace ECHO spuštěna. Zapojte se do pátrání po pohřešovaných dětech

ilustrační foto Policie ČR

DÍTĚ V OHROŽENÍ – pravděpodobně každý z nás v minulosti zaznamenal toto oznámení v médiích. V České republice se každoročně pátrá přibližně po dvou desítkách pohřešovaných dětí v ohrožení a využívají se k tomu nejen všechny složky Integrovaného záchranného systému, ale i dobrovolníci z řad veřejnosti. Policisté mjr. Martin Kaiser a kpt. Petr Bureš přišli s nápadem mobilní aplikace ECHO, která výraznou měrou zvyšuje šanci na jejich nalezení a jejíž maximální rozšíření mezi uživatele chytrých telefonů může výrazně zkrátit dobu, po kterou se dítě hledá.

ECHO

Strážníci se přelstít nenechali. Kluka na útěku předali policistům

ilustrační foto Městská policie

Ve středu v odpoledních hodinách si hlídka strážníků, provádějící kontrolní činnost v centru Prostějova, povšimla hocha, který popisem odpovídal osobě hledané policií ČR. Strážníci mladíka zkontaktovali v občerstvení v nákupním centru.

„Ten jim nejdříve tvrdil, že je někdo úplně jiný. Následně se doznal, že utekl z dětského domova. Pravá totožnost ověřena přes operační středisko městské policie. Čtrnáctiletý hoch byl v pátrání Policie ČR. Při jeho předvedení na služebnu PČR byly použity donucovací prostředky, jelikož hrozilo, že se mladík pokusí o útěk, jak zakročujícím strážníkům několikrát sdělil," doplnila strážník Tereza Greplová. Na služebně předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. (red)

Dívka se vyhýbala nástupu do dětského domova

ilustrační foto Policie ČR

V pondělí 7. prosince 2020 prostějovští policisté od soudního vykonavatele přijali oznámení o rozsudku Okresního soudu v Prostějově, kterým bylo rozhodnuto o umístění patnáctileté dívky z Prostějova do dětského domova. 

Dívka se nástupu vyhýbala a pohybovala se neznámo kde. "Policisté po dívce vyhlásili celostátní pátrání a již asi hodinu po půlnoci následujícího dne ji vypátrali v západní části Prostějova. Ještě v noci byla dívka předána sociálním pracovníkům a pátrání bylo odvoláno," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)