soud

Soud pátrá po datu úmrtí ženy z Prostějova

ilustrační foto Policie ČR

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Hedviky Procházkové, narozené 1960, bytem Kostelecká 4165/17, Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Hedvika Procházková byla nalezena mrtvá v úterý 20. prosince 2022 asi v 10.20 hodin doma ležící na zemi v koupelně v bytě ve 4. patře panelového domu na adrese Kostelecká 17, Prostějov. Toho dne oznámil její syn na policii, že má obavy o svou matku, která mu neodpovídá na telefonní volání a ani se nemohl dostat do jejího bytu. Tam přišel na základě volání sousedky, která sdělila, že ji dva dny neviděla a za dveřmi bytu je slyšet štěkot jejího psa. Do bytu, který byl zamknutý zevnitř, vstoupila jednotka HZS Olomouckého kraje po rozlomení zámku.

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Prostějova

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Igora Gality, narozeného 1962, posledně trvale bytem Újezd 2176/9, Prostějov, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí 6. května 2023.

Soud současně vyzývá každého, kdo o zemřelém ví, aby o něm v téže lhůtě podal zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Igor Galita byl nalezen mrtev dne 29. října 2022 kolem 17:00 hodin v místě svého bydliště. Na místě provedla šetření Policie ČR a zemřelého ohledal lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, který dne 29. října v 18:15 hodin konstatoval smrt a datum smrti určil odhadem na den 8. října 2022 a nařídil provedení zdravotní pitvy, která se nezabývá stanovením data smrti. Přesné datum smrti Igora Gality nebylo prováděným šetřením zjištěno.

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Prostějova

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Karla Kriegera, 1952, posledně bytem M. Pujmanové 754, Prostějov – Vrahovice, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí 24. března 2023.

Karel Krieger byl nalezen mrtev 21. listopadu 2022 kolem 13.25 hod v místě svého bydliště. Na místě provedla šetření Policie ČR a zemřelého ohledal lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, který 21. 11. 2022 v 14.15 hod konstatoval smrt, datum smrti určil odhadem na 17. listopadu 2022 a nařídil provedení zdravotní pitvy, která se nezabývá stanovením data smrti. Přesné datum smrti Karla Kriegera nebylo prováděným šetřením zjištěno. Ve věci byly Policií ČR zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti.

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Prostějova

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Borivoje Janoševa, narozeného 1943, posledně trvale bytem Prostějov, Družstevní 3819/1, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Borivoj Janošev byl nalezen bez známek života dne 21. října 2022 ve svém bytě v panelovém domě. Oddělení Policie ČR věc šetřilo pro podezření ze spáchání trestného činu (přečinu) usmrcení z nedbalosti podle § 143 odst. 1 trestního zákoníku. Vzhledem ke skutečnosti, že provedeným šetřením nebylo zjištěno, že by na úmrtí poškozeného měla účast jiná osoba, byla věc v souladu s ustanovením § 159 a) odst. 1 trestního řádu dne 15. prosince 2023 odložena.

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Prostějova

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Petra Hanzelky, narozeného 1949, posledně bytem Janáčkova 2518/5, Prostějov, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí dne 1. března 2023.

Soud současně vyzývá každého, kdo o zemřelém Petru Hanzelkovi ví, aby o něm v téže lhůtě podal zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Petr Hanzelka byl nalezen mrtev dne 28. října 2022 kolem 16.00 hod v místě svého bydliště. Na místě provedla šetření Policie ČR a zemřelého ohledal lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, který dne 28. října 2022 v 16.52 hod konstatoval smrt, datum smrti určil odhadem na den 26. října 2022 v 18.00 hod a nařídil provedení zdravotní pitvy, která se nezabývá stanovením data smrti.

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Krasic

ilustrační foto pixabay.com

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Miroslava Látala, narozeného 1955, posledně bytem trvale nám. T. G. Masaryka 130/14, 796 01 Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Miroslav Látal byl synem nalezen mrtvý v neděli dne 9. října 2022 asi v 11.30 hodin doma ležící na zemi u postele v ložnici rodinného domu na adrese Západní č. 56/62, Prostějov, Krasice. Zemřelý bydlel sám, měl problémy s nadměrným požíváním alkoholu. Syn uvedený den nesl svému otci jídlo, kdy si dům odemkl klíčem, který měl. Nic nenasvědčovalo násilnému vniknutí do domu. Na místo přivolaný lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p. o., konstatoval smrt Miroslava Látala a datum smrti stanovil odhadem na den 8. října 2022 v 11.00 hodin.

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Prostějova

ilustrační foto pixabay

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Luboše Valkoviče, narozeného 1967, posledně bytem Cyrila Boudy 4041/2, Prostějov, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí dne 24. 2. 2023. 

Soud současně vyzývá každého, kdo o zemřelém Luboši Valkovičovi ví, aby o něm v téže lhůtě podal zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Luboš Valkovič byl nalezen mrtev 23. 7. 2022 ve 12 hodin v místě svého bydliště. Na místě provedla šetření Policie ČR a zemřelého ohledal lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, který dne 23. 7. 2022 v 13.38 hod konstatoval smrt a datum smrti určil odhadem na den 19. 7. 2022 a nařídil provedení zdravotní pitvy, která se nezabývá stanovením data smrti. Přesné datum smrti Luboše Valkoviče nebylo prováděným šetřením zjištěno.

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Prostějova

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Břetislava Zatloukala, narozeného 1958, posledně bytem trvale Melantrichova 602/26, Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Břetislav Zatloukal byl nalezen mrtvý dne 24. srpna 2022 po 16.00 hodin doma ležící na zemi v koupelně bytu v přízemí dvougeneračního rodinného domu na adrese Pod Kosířem 45 a, Prostějov, když v 15.59 hodin bylo na Obvodní oddělení policie České republiky Prostějov 1 oznámeno synem zemřelého, že se nemůže dovolat otci, který je invalidní důchodce, a má obavy o jeho život. Na místě bylo zjištěno, že od bytu nemá nikdo z rodinných příslušníku klíče. Byt byl řádně uzavřen, proto policista vlezl do domu otevřeným oknem a nalezl zemřelého.

Povraždil své nejbližší. Hrozí mu i doživotí

Foto Policie ČR

Devětadvacetiletého muže obžaloval v minulých dnech státní zástupce z trojnásobné vraždy.  Koncem dubna zavraždil v rodinném domě v Kostelci na Hané tři lidi – svého otce, bratra a sestru. Muž se k činu po zadržení doznal, hrozí mu 15 až 20 let nebo výjimečný trest.

Muž 29. dubna 2022 zavraždil členy své rodiny zvlášť surovým a trýznivým způsobem a po předchozím uvážení. Vyzbrojil se přitom loveckými noži. Nejprve zaútočil na třiadvacetiletého bratra, kterému zasadil minimálně 40 ran.  Podobným způsobem napadl po návratu z venčení psa jednadvacetiletou sestru.  Nakonec zaútočil na sedmapadesátiletého otce, který se vrátil z práce. Otec se pokusil utéct, pachatel jej však pronásledoval a ubodal ho před domem. Ušetřil pouze nejmladší sedmnáctiletou sestru, kterou zamkl na toaletě.

Soud pátrá po datu úmrtí muže

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Jaroslava Göröga, narozeného 1956, posledně fakticky bytem Plumlov, ul. 9. května 481, okres Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Jaroslav Görög byl nalezen bez známek života dne 12. 9. 2022 v místě svého bydliště, tedy v jednopokojovém bytě v třetím nadzemním podlaží na ul. 9. května 481 v Plumlově. Oddělení Policie ČR věc šetřilo pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti podle § 143 odst. 1 trestního zákoníku. Po provedením šetření bylo policejním orgánem rozhodnuto dne 17. 10. 2022 o odložení předmětné věci dle ust. § 159a odst. 1 trestního řádu, neboť se nejedná o podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti podle § 143 odst.