soud

Soud pátrá po datu úmrtí muže

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Bohuslava Alta, narozeného 1954, posledně bytem trvale Puškinova 1935/13, Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Bohuslav Alt byl nalezen 7. 11. 2020 kolem 16.20 hodin mrtev doma na adrese Puškinova 13 v Prostějově, a to v mezipatru pod schodištěm. Bohuslav Alt bydlel sám, nezvedal mobilní telefon a několik lidí sdělovalo, že jej několik dní neviděli. Na místo byl přivolán lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p. o., který konstatoval smrt a datum smrti stanovil odhadem na den 5. 11. 2020. Ve věci byly Policií ČR zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti.

Soud pátrá po datu úmrtí seniora

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Zdeňka Fritze, narozeného 1943, posledně bytem trvale Holandská 4122/3, Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Zdeněk Fritz byl nalezen Policií ČR 18. ledna 2021 kolem 18.20 hodin mrtev ležící na zemi doma v bytě ve druhém patře panelového domu na adrese Holandská 10 v Prostějově. Policie se dostavila na místo na základě oznámení sousedů, že již pár dní neviděli Zdeňka Fritze, a na klepání, zvonění a volání na mobilní telefon nereagoval. Byt Zdeňka Fritze byl otevřen HZS Olomouckého kraje. Na místo byl přivolán lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p. o., který konstatoval smrt a datum smrti stanovil odhadem na 14. ledna 2021 v 19.11 hodin. Tělo bylo ve značném stupni rozkladu.

Soud pátrá po datu úmrtí muže

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Martina Čundrleho, narozeného dne 6. 7. 1982, posledně bytem Marie Pujmanové 670, Prostějov – Vrahovice, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Martin Čundrle byl nalezen bez známek života dne 16. 11. 2020 v 9.15 hodin v bytě č. 210 v domě č.p. 670 na ulici Marie Pujmanové v Prostějově. Oddělení Policie ČR věc šetřilo pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti podle ust. § 143 odst. 1 trestního zákoníku. Přivolaná jednotka HZS Olomouckého kraje vstoupila do bytu balkonovými dveřmi poté, co byl poškozený několik dní nekontaktní, na klepání a na zvonění nereagoval.

Vraždil v Bedihošti. Pavel Šesták si odsedí 18 let

Ilustrační foto ber

Pravomocný rozsudek si vyslechl Pavel Šesták, který loni v únoru zavraždil v rodinném domě v Bedihošti 69letého seniora. Vloni ho odsoudil k 18 letům vězení Krajský soud v Brně, v úterý rozsudek potvrdil i Vrchní soud v Olomouci.

K útoku došlo loni na začátku února, kdy Šesták pod vlivem drog a alkoholu zasadil domácímu sekáčkem na maso řadu ran.

„Útočník způsobil oběti mnohačetná zranění hlavy a rukou bezprostředně ohrožující jeho život. Poté z místa utekl, policisté ho ale během krátké doby vypátrali a zadrželi,“ uvedl tehdy policejní mluvčí Libor Hejtman. Zraněný muž bojoval několik týdnů v nemocnici o život, zraněním však nakonec podlehl. Pokus o vraždu policisté následně překvalifikovali na vraždu.  (ber)

Starý Prostějov. Okresní soud

Foto SOkA

Budova Okresního soudu Prostějov byla postavena v roce 1903.

Od té doby se hodně změnila. Škoda, že po řadě rekonstrukcí z ní zmizel reliéf orla. (ber)

Soud rozhodl, že roušky v obchodech nosíme neoprávněně

Ilustrační foto pixabay.com

Od 21. října máme povinnost v celém Česku nosit roušky v obchodech i na dalších místech. Městský soud v Praze však nyní toto opatření zrušil, protože ho úřad nedostatečně odůvodnil. Do příští soboty má ministerstvo čas nařízení upravit. Pokud tak neučiní, nebudou od 21. listopadu roušky povinné v obchodech ani na dalších místech.

Roušky se staly nedílnou součástí našich životů a již několik týdnů se bez nich neobejdeme ani při nákupu v obchodech nebo při cestě do zaměstnání. Dnes však vyšlo najevo, že ministerstvo pouze přebralo odůvodnění z dřívějších opatření a nevysvětlilo, proč od 21. října opatření ještě více zpřísnilo. „Ministerstvo nepoukazuje na žádné podklady, na základě nichž nařídilo používání ochranných prostředků dýchacích cest ve významně větším rozsahu a v parametricky odlišném prostředí,“ uvedl soud v tiskové zprávě. „Proto opatření ze dne 19.

Zájem o práci přísedících předčil očekávání. Kraj končí s příjmem žádostí

ilustrační foto

Olomoucký kraj již nyní nepřijímá žádosti kandidátů na přísedící Krajského soudu v Ostravě – pobočka Olomouc. V posledních dvou týdnech se ozvaly desítky zájemců o výkon funkce a požadavek soudu se podařilo rychle naplnit.

„Velmi děkuji všem lidem, kteří o práci přísedícího projevili zájem. Vhodné kandidáty bude ze získaných žádostí na základě návrhu člena zastupitelstva kraje a po kompletaci všech nezbytných podkladů k navrženým kandidátům do funkce jmenovat krajské zastupitelstvo,“ uvedl Luděk Niče, vedoucí odboru kanceláře hejtmana Olomouckého kraje. 

Přísedící vykonávají u soudů poradní službu – většinou se jedná o odborníky na konkrétní oblast veřejného života. Navíc musí být právně bezúhonní a splnit řadu dalších zákonem stanovených podmínek. (Zdroj olkraj.cz)

Máte zájem? Krajský soud hledá nové přísedící

ilustrační foto

Krajský soud v Ostravě hledá pro svoji pobočku v Olomouci nové přísedící. Aktuálně potřebuje zhruba padesát lidí, kteří musí splnit zákonem stanovené náležitosti.

„Podle zákona o soudech a soudcích může být přísedícím státní občan České republiky, který je plně svéprávný a bezúhonný, jeho zkušenosti a morální vlastnosti dávají záruku, že svou funkci bude řádně zastávat, v den ustanovení dosáhl nejméně 30 let a souhlasí se svým ustanovením do funkce přísedícího krajského soudu“, uvedl Luděk Niče, vedoucí odboru kanceláře hejtmana Olomouckého kraje.

Soud pátrá po datu úmrtí muže

ilustrační foto pohrebnictví.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Miroslava Obořila, narozeného 1949, posledně bytem trvale Fanderlíkova 3664/15, Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Miroslav Obořil byl nalezen mrtev dne 27. června 2020 v 20.35 hod ve svém bydlišti na adrese Fanderlíkova 3664/15, 796 01 Prostějov. Policejní hlídku na místo přivolal švagr zemřelého se svojí ženou (sestrou zemřelého), kteří přišli zemřelého navštívit. Když neotvíral, odemkli si byt pomocí náhradních klíčů, které měli dlouhodobě k dispozici. Miroslava Obořila nalezli ležet v posteli již bez známek života.

Soud pátrá po datu úmrtí muže

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Petra Novotného, narozeného 8. února 1970, posledně bytem Prostějovičky 15, zemřelého nezjištěného dne, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Petr Novotný byl nalezen svými známými 14. května 2020 v ranních hodinách na ulici Vrahovická 41, Prostějov, v dřevěném příbytku vybudovaném v areálu autoservisu bez známek života. Ležel na pohovce ve druhé místnosti stavby. Naposledy byl zemřelý viděn dalším známým 11. května 2020 kolem 11. hodiny. Zemřelý mu řekl, že mu není dobře, lékařkou pomoc přivolat nechtěl, nevyhledal ji. Lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, konstatoval jeho smrt a odhadl, že k ní došlo dne 10. května 2020 v pozdních odpoledních hodinách.