soud

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Kladek

ilustrační foto Policie ČR

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Jiřího Zezuly, narozeného v roce 1956, posledně bytem Kladky 91, okres Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Jiří Zezula byl nalezen dcerou mrtev dne 5. ledna 2021 v 17.20 hodin doma ležící a přikrytý v posteli ve svém bytě č. 8 v prvním patře domu s obecními byty. Bydlel sám, dcera bydlí v sousedním bytě ve stejném patře a měla od bytu klíče. Do bytu svého otce šla toho dne již ráno v 9.30 hodin, kdy si myslela, že spí, proto jej nerušila a odešla. Když přišla v době zjištění úmrtí, viděla, že leží v posteli ve stejné poloze jako ráno, proto se na něj blíže podívala a zjistila, že je bez známek života. Na místo byl přivolán lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p.

Soud pátrá po datu úmrtí muže

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Bohuslava Alta, narozeného 1954, posledně bytem trvale Puškinova 1935/13, Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Bohuslav Alt byl nalezen 7. 11. 2020 kolem 16.20 hodin mrtev doma na adrese Puškinova 13 v Prostějově, a to v mezipatru pod schodištěm. Bohuslav Alt bydlel sám, nezvedal mobilní telefon a několik lidí sdělovalo, že jej několik dní neviděli. Na místo byl přivolán lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p. o., který konstatoval smrt a datum smrti stanovil odhadem na den 5. 11. 2020. Ve věci byly Policií ČR zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti.

Soud pátrá po datu úmrtí seniora

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Zdeňka Fritze, narozeného 1943, posledně bytem trvale Holandská 4122/3, Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Zdeněk Fritz byl nalezen Policií ČR 18. ledna 2021 kolem 18.20 hodin mrtev ležící na zemi doma v bytě ve druhém patře panelového domu na adrese Holandská 10 v Prostějově. Policie se dostavila na místo na základě oznámení sousedů, že již pár dní neviděli Zdeňka Fritze, a na klepání, zvonění a volání na mobilní telefon nereagoval. Byt Zdeňka Fritze byl otevřen HZS Olomouckého kraje. Na místo byl přivolán lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p. o., který konstatoval smrt a datum smrti stanovil odhadem na 14. ledna 2021 v 19.11 hodin. Tělo bylo ve značném stupni rozkladu.

Soud pátrá po datu úmrtí muže

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Martina Čundrleho, narozeného dne 6. 7. 1982, posledně bytem Marie Pujmanové 670, Prostějov – Vrahovice, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Martin Čundrle byl nalezen bez známek života dne 16. 11. 2020 v 9.15 hodin v bytě č. 210 v domě č.p. 670 na ulici Marie Pujmanové v Prostějově. Oddělení Policie ČR věc šetřilo pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti podle ust. § 143 odst. 1 trestního zákoníku. Přivolaná jednotka HZS Olomouckého kraje vstoupila do bytu balkonovými dveřmi poté, co byl poškozený několik dní nekontaktní, na klepání a na zvonění nereagoval.

Vraždil v Bedihošti. Pavel Šesták si odsedí 18 let

Ilustrační foto ber

Pravomocný rozsudek si vyslechl Pavel Šesták, který loni v únoru zavraždil v rodinném domě v Bedihošti 69letého seniora. Vloni ho odsoudil k 18 letům vězení Krajský soud v Brně, v úterý rozsudek potvrdil i Vrchní soud v Olomouci.

K útoku došlo loni na začátku února, kdy Šesták pod vlivem drog a alkoholu zasadil domácímu sekáčkem na maso řadu ran.

„Útočník způsobil oběti mnohačetná zranění hlavy a rukou bezprostředně ohrožující jeho život. Poté z místa utekl, policisté ho ale během krátké doby vypátrali a zadrželi,“ uvedl tehdy policejní mluvčí Libor Hejtman. Zraněný muž bojoval několik týdnů v nemocnici o život, zraněním však nakonec podlehl. Pokus o vraždu policisté následně překvalifikovali na vraždu.  (ber)

Starý Prostějov. Okresní soud

Foto SOkA

Budova Okresního soudu Prostějov byla postavena v roce 1903.

Od té doby se hodně změnila. Škoda, že po řadě rekonstrukcí z ní zmizel reliéf orla. (ber)

Soud rozhodl, že roušky v obchodech nosíme neoprávněně

Ilustrační foto pixabay.com

Od 21. října máme povinnost v celém Česku nosit roušky v obchodech i na dalších místech. Městský soud v Praze však nyní toto opatření zrušil, protože ho úřad nedostatečně odůvodnil. Do příští soboty má ministerstvo čas nařízení upravit. Pokud tak neučiní, nebudou od 21. listopadu roušky povinné v obchodech ani na dalších místech.

Roušky se staly nedílnou součástí našich životů a již několik týdnů se bez nich neobejdeme ani při nákupu v obchodech nebo při cestě do zaměstnání. Dnes však vyšlo najevo, že ministerstvo pouze přebralo odůvodnění z dřívějších opatření a nevysvětlilo, proč od 21. října opatření ještě více zpřísnilo. „Ministerstvo nepoukazuje na žádné podklady, na základě nichž nařídilo používání ochranných prostředků dýchacích cest ve významně větším rozsahu a v parametricky odlišném prostředí,“ uvedl soud v tiskové zprávě. „Proto opatření ze dne 19.

Zájem o práci přísedících předčil očekávání. Kraj končí s příjmem žádostí

ilustrační foto

Olomoucký kraj již nyní nepřijímá žádosti kandidátů na přísedící Krajského soudu v Ostravě – pobočka Olomouc. V posledních dvou týdnech se ozvaly desítky zájemců o výkon funkce a požadavek soudu se podařilo rychle naplnit.

„Velmi děkuji všem lidem, kteří o práci přísedícího projevili zájem. Vhodné kandidáty bude ze získaných žádostí na základě návrhu člena zastupitelstva kraje a po kompletaci všech nezbytných podkladů k navrženým kandidátům do funkce jmenovat krajské zastupitelstvo,“ uvedl Luděk Niče, vedoucí odboru kanceláře hejtmana Olomouckého kraje. 

Přísedící vykonávají u soudů poradní službu – většinou se jedná o odborníky na konkrétní oblast veřejného života. Navíc musí být právně bezúhonní a splnit řadu dalších zákonem stanovených podmínek. (Zdroj olkraj.cz)

Máte zájem? Krajský soud hledá nové přísedící

ilustrační foto

Krajský soud v Ostravě hledá pro svoji pobočku v Olomouci nové přísedící. Aktuálně potřebuje zhruba padesát lidí, kteří musí splnit zákonem stanovené náležitosti.

„Podle zákona o soudech a soudcích může být přísedícím státní občan České republiky, který je plně svéprávný a bezúhonný, jeho zkušenosti a morální vlastnosti dávají záruku, že svou funkci bude řádně zastávat, v den ustanovení dosáhl nejméně 30 let a souhlasí se svým ustanovením do funkce přísedícího krajského soudu“, uvedl Luděk Niče, vedoucí odboru kanceláře hejtmana Olomouckého kraje.

Soud pátrá po datu úmrtí muže

ilustrační foto pohrebnictví.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Miroslava Obořila, narozeného 1949, posledně bytem trvale Fanderlíkova 3664/15, Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Miroslav Obořil byl nalezen mrtev dne 27. června 2020 v 20.35 hod ve svém bydlišti na adrese Fanderlíkova 3664/15, 796 01 Prostějov. Policejní hlídku na místo přivolal švagr zemřelého se svojí ženou (sestrou zemřelého), kteří přišli zemřelého navštívit. Když neotvíral, odemkli si byt pomocí náhradních klíčů, které měli dlouhodobě k dispozici. Miroslava Obořila nalezli ležet v posteli již bez známek života.