soud

Soud pátrá po datu úmrtí bezdomovce, který zemřel na Hloučele

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Petra Řezáče, narozeného 1953, posledně trvale bytem Šárka 1900/11, Prostějov, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí 13. května 2024.

Soud současně vyzývá každého, kdo o zemřelém ví, aby o něm v téže lhůtě podal zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Petr Řezáč byl nalezen mrtev 30. prosince 2023 v 14.30 hod na břehu říčky Hloučely v Prostějově. Na místě provedla šetření Policie ČR a zemřelého ohledala lékařka Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, která v 15:46 hod konstatovala smrt, datum smrti určila odhadem na den 28. prosince 2023 v 12.00 hod a nařídila provedení zdravotní pitvy, která se nezabývá stanovením data smrti. Přesné datum smrti Petra Řezáče nebylo prováděným šetřením zjištěno.

Adam Zelinka přepadl poštu v Bedihošti. Odsedí si šest let za loupež

Reprofoto kamerový záznam, idnes.cz

Před brněnský krajský soud se minulý týden už po druhé postavil Adam Zelinka. Muž, který 20. dubna 2023 přepadl poštu v Bedihošti, hrozilo až deset let za katrem. Z pošty si přitom odnesl pár tisícovek, pracovnici pošty ale způsobil těžkou újmu na zdraví. K činu se přiznal. Soud ho poslal do vězení na šest let.

„Muž vstoupil do budovy úřadu, na chodbě se setkal s pracovnicí, která šla zamknout vstupní dveře. Chytil ji kolem krku a násilím odvlekl za skleněnou přepážku. Dal jí do ruky igelitovou tašku a přikázal, aby mu do ní dala veškerou finanční hotovost. Pracovnice v obavě o život poslechla a udělala, co jí pachatel řekl. Před odchodem jí nařídil, aby si lehla na zem a stahovací páskou jí svázal ruce a nohy. Potom vzal klíče od budovy, uzamknul hlavní vchodové dveře a místo opustil.

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Žárovic

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Josefa Jelínka, narozeného 1948, posledně trvale bytem Žárovice 12, 798 03 Plumlov, okres Prostějov, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí 8. dubna 2024.

Josef Jelínek byl nalezen mrtvý v pátek 6. října 2023 přibližně ve 13 hodin na chodbě v rodinném domě na adrese Plumlov-Žárovice č.p. 12 svou dcerou. Na místo přivolaný lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p. o., konstatoval smrt a datum i stanovil odhadem na 5. října 2023. Lékař dále nařídil provedení zdravotní pitvy, která se nezabývá stanovením data smrti.

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Vícova

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Radomíra Marka, narozeného 1964, posledně trvale bytem Vícov 21, okres Prostějov, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí 8. dubna 2024.

Radomír Marek byl nalezen mrtvý v pondělí 16. října 2023 v posteli v rodinném domě na adrese Vícov 21 svým bratrem. Na místo přivolaný lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p. o., stanovil datum smrti odhadem na přelom září a října; do listu o prohlídce zemřelého uvedl den 30. září 2023. Následně lékař nařídil provedení zdravotní pitvy, která se ale nezabývá stanovení data smrti.

Strčila kočár se synem pod auto. Matka dostala u soudu pět let

Reprofoto MF DNES

O případu Kateřiny K. z Prostějova, který v loňském roce začal soudit Krajský soud v Brně, PvNovinky informovaly. V pátek si 44letá žena, která se v polovině července 2022 veselila v občerstvení Na rybníčku v Říční ulici ve Vrahovicích a následně strčila pod projíždějící auto kočár s dvouletým synem, vyslechla verdikt. Odsedí si pět let ve vězení s ostrahou a musí podstoupit ambulantní léčbu.

Na jejím popíjení by nebylo nic špatného, kdyby sebou neměla dvouleté dítko, které už v provozovně fackovala a nadávala mu. S golfovým kočárkem a 2, 3 promile vyrazila na cestu. Napřed narazila do zaparkovaného auta a pak strčila kočárek pod projíždějící BMW. Jen díky rychlé reakci řidiče nedošlo k neštěstí.

Nebyl to přitom první incident, který žena se svými dětmi měla. Už před několika lety stála před přestupkovou komisí za to, že dvě své děti pokousala. V současné době už nemá žádné z dětí ve své péči, chlapeček, kterého se páteční soud týkal, žije se svým otcem. (ber)

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Přemyslovic

Ilustrační foto pixabay.com

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Bořivoje Holubáře, narozeného 1956, posledně trvale bytem Přemyslovice 298, okres Prostějov, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí 4. března 2024.

Bořivoj Holubář byl nalezen mrtvý v sobotu 8. července 2023 přibližně v 18:20 hodin na posteli v pokoji v prvním patře rodinného domu manželkou. Na místo přivolaný lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p. o., konstatoval smrt a datum stanovil odhadem na 8. července 2023, 0:00 hodin. Lékař dále nařídil provedení zdravotní pitvy, která se nezabývá stanovením data smrti.

Adam Zelinka přepadl poštu v Bedihošti. Teď se zodpovídá krajskému soudu

Reprofoto kamerový záznam

Před brněnský krajský soud se v úterý poprvé postavil Adam Zelinka. Muži, který 20. dubna 2023 přepadl poštu v Bedihošti, hrozí až deset let za katrem. Z pošty si přitom odnesl pár tisícovek, pracovnici pošty ale způsobil těžkou újmu na zdraví. K činu se přiznal.

„Muž vstoupil do budovy úřadu, na chodbě se setkal s pracovnicí, která šla zamknout vstupní dveře. Chytil ji kolem krku a násilím odvlekl za skleněnou přepážku. Dal jí do ruky igelitovou tašku a přikázal, aby mu do ní dala veškerou finanční hotovost. Pracovnice v obavě o život poslechla a udělala, co jí pachatel řekl. Před odchodem jí nařídil, aby si lehla na zem a stahovací páskou jí svázal ruce a nohy. Potom vzal klíče od budovy, uzamknul hlavní vchodové dveře a místo opustil.

Okresní soud v Prostějově hledá majitele elektrokoloběžky. Policii ji vydal zloděj

Ilustrační foto DOC GREEN

Petr Maťcha, narozený 14. července 1992, bytem nám. T. G. Masaryka 130/14, 796 01 Prostějov, odsouzený za přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody, vydal policistům černou elektrokoloběžku DOC GREEN, kterou získal trestným činem. Majitele stroje bez výrobního čísla nyní hledá Okresní soud v Prostějově.

Petr Maťcha vydal koloběžku 17. října 2022 jako věc, kterou získal trestným činem po vniknutí na pozemek rodinného domu č. p. 1116 v Mostkovicích. Po shlédnutí zajištěné věci poškozený sdělil, že se nejedná o jeho elektrokoloběžku, která mu byla odcizena a odmítl ji převzít.

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Čelechovic na Hané

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Pavla Smolky, narozeného 1967, posledně trvale bytem Hliníky 94, Čelechovice na Hané, okres Prostějov, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí dne 8. ledna 2024.

Pavel Smolka byl nalezen mrtvý v sobotu 2. září 2023 okolo 13:00 na chatě v k. ú. Čelechovice na Hané ve směru na Velký Kosíř. Na místo přivolaný lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p. o., konstatoval smrt Pavla Smolky a datum smrti stanovil odhadem na den 25. srpna 2023. Lékař dále nařídil provedení zdravotní pitvy, která se nezabývá stanovením data smrti.

Soud pátrá po datu úmrtí bezdomovce. Zemřel v rozhledně v poli

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Petra Novotného, narozeného 1967, naposledy trvale bytem nám. T. G. Masaryka 130/14, Prostějov, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí dne 8. ledna 2024.

Petr Novotný byl nalezen mrtvý v pondělí 24. července 2023 v dopoledních hodinách ve staré vojenské rozhledně v blízkosti polní cesty z ulice Brněnská v Prostějově. Na místo přivolaný lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p. o., konstatoval smrt Petra Novotného a datum smrti stanovil odhadem na den 23. července 2023 v 22:00 hodin. Lékař dále nařídil provedení zdravotní pitvy, která se nezabývá stanovením data smrti.