Vícov

Zemědělské družstvo Vícov prodávalo přesolené špekáčky

Foto potravinynapranyri.cz

Inspektoři Státní veterinární správy se vydali do prodejny Zemědělského družstva Vícov v Lešanech. A našli tam nejakostní špekáčky.

„Ve výrobku Špekáčky lešanské byl zjištěn vyšší obsah soli, než je deklarováno na etiketě. Zjištěno bylo 2,42 g/100 g, výrobce uvádí obsah soli 1,8g/100 g,“ uvedli inspektoři. (red)

Za den policie zastavila na Prostějovsku 7 zdrogovaných řidičů. Šlo o kokain, pervitin i "trávu"

ilustrační foto Policie ČR

Hned sedm řidičů, zastavených během dopravních kontrol během čtvrtka na Prostějovsku, nemělo za volantem co dělat. Byli totiž pod vlivem drog.

Krátce před jedenáctou hodinou dopoledne policisté zastavili řidiče vozidla Fiat Stilo v obci Drahany. Pětačtyřicetiletý muž se při kontrole podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Dále se podrobil testu na přítomnost jiných návykových látek s pozitivním zjištěním na amfetaminy/metamfetaminy. Řidič s výsledkem testu nesouhlasil a požadoval lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu, které podstoupil v nemocnici v Prostějově.

Řidič nadýchal v poledne 2,65 promile

ilustrační foto Policie ČR

V neděli po poledni kontrolovali plumlovští policisté na komunikaci mezi obcemi Ptení a Vícov Škodu Fabii a jejího sedmačtyřicetiletého řidiče. Provedenými dechovými zkouškami policisté u muže změřili hodnoty 2,65 a 2,68 ‰ alkoholu v dechu. 

Muž se změřenými hodnotami souhlasil a požití alkoholu před jízdou přiznal. Konkrétně přiznal vypití desíti desetistupňových piv a 20 odlivek domácí slivovice během předchozí noci.

Další jízdu policisté muži zakázali a na místě zadrželi jeho řidičský průkaz. "Pro své jednání je nyní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykových látek. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest a zákaz činnosti," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Střet se srnou přijde na 25 tisíc

foto Policie ČR

Dnes před třetí hodinou jel osmatřicetiletý muž se Škodou Octavií mezi obcemi Vícov a Ohrozim. Do jízdy mu náhle z levé strany vyběhla srna a řidič již střetu nedokázal zabránit a zvíře porazil.

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše na vozidle způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 25 tisíc korun. "Srna na místě nalezena nebyla," doplnil policení mluvčí František Kořínek. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. (red)

Vícov zve na Den dětí s vojáky

ilustrační foto vicov.cz

Mají vaše děti rády vojenskou techniku? Tak neváhejte a vydejte se s nimi v sobotu 4. června do Vícova. Den dětí s vojáky 7. mechanizované brigády Hranice pořádá Obecní úřad ve Vícově, Mateřská škola, SDH Vícov a TJ Sokol Vícov.

„Můžete se těšit na ukázku vojenské techniky a zbraní, schopnosti centra CLS (zdravotnické záchranné centrum) a střelecký trenažér s obsluhou pro nácvik střelby. Výsadek parašutistů a prohlídka vrtulníku se uskuteční v době od 13 do 14 hodin a od 15 do 16 hodin,“ zvou pořadatelé.

Soutěže pro děti se na hasičském hřišti rozjedou od 14 do 16 hodin, na 17. hodinu je připraveno kácení máje. „Zajištěny jsou atrakce pro děti i bohaté občerstvení,“ dodávají pořadatelé. (red)

Ohnivý kohout kokrhal včera odpoledne ve Vícově

Hasiči rozebírají strop nad kamny. Foto HZS Olomouckého kraje

Včera odpoledne zabránil rychlý zásah hasičů rozsáhlým škodám při požáru v rodinném domku ve Vícově.

Krátce po půl čtvrté odpoledne v neděli 8.1.2012 přijala tísňová linka Hasičského záchranného sboru (HZS) Olomouckého kraje informaci o požáru stropu v obci Vícov na Prostějovsku. Na místo vyslalo operační středisko čtyři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů. 

Hasiči po příjezdu lokalizovali požár stropu a komínového tělesa nad krbovými kamny a následně zahájili rozebírání  konstrukce okolo komínového obvodu.