řidiči

Řidiči, pozor na strojní čištění!

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Od 7. dubna začalo probíhat blokové (strojní) čištění města. Místa a ulice, kde bude čištění probíhat, jsou vždy více jak týden dopředu označena dopravní značkou IZ 8a – Zóna s dopravním omezením zákaz stání. Tuto značku neruší ihned následující křižovatka, jak se mnoho řidičů domnívá, nebo jiné dopravní značení. Platnost je ukončena dopravní značkou IZ 8b – Konec zóny s dopravním omezením.

Dodatkovou tabulkou je upraven přesný čas a datum, kdy bude úklid a čištění ulic probíhat. Tímto bychom chtěli informovat řidiče motorových vozidel, aby svá auta v daný termín přeparkovali a předešli tak zbytečným komplikacím.

I pro samotné pracovníky firmy, která čistí a uklízí ulice, je potom velice obtížné vše řádně vyčistit. Navíc nerespektováním dopravního značení se řidiči vystavují postihu za přestupek. Strážníci dle zákonného oprávnění můžou za takové porušení udělit pokutu příkazem na místě do výše 2000 Kč.

Za den policie zastavila na Prostějovsku 7 zdrogovaných řidičů. Šlo o kokain, pervitin i "trávu"

ilustrační foto Policie ČR

Hned sedm řidičů, zastavených během dopravních kontrol během čtvrtka na Prostějovsku, nemělo za volantem co dělat. Byli totiž pod vlivem drog.

Krátce před jedenáctou hodinou dopoledne policisté zastavili řidiče vozidla Fiat Stilo v obci Drahany. Pětačtyřicetiletý muž se při kontrole podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Dále se podrobil testu na přítomnost jiných návykových látek s pozitivním zjištěním na amfetaminy/metamfetaminy. Řidič s výsledkem testu nesouhlasil a požadoval lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu, které podstoupil v nemocnici v Prostějově.

Řidiči "milionáři" oceněni

Foto FTL

Dne 07.01.2017 dojeli řidiči FTL Prostějov rozhodnou hranici v soutěži „Jízda bez nehod“.

Osobní doprava 

Fládr Martin

250 000 km

Podsedníková Marcela

250 000 km

Havlen Rostislav

500 000 km

Marčík Roman

500 000 km

Nejedlý Pavel

500 000 km

Zajíček Josef

500 000 km

Filipčík Zdeněk

750 000 km

Kouřil Jiří

Lovcům nehod se do cesty postaví nouzové číslo pro řidiče

ilustrační foto internet

 

Po půl roce testování se konečně dostává Linka pomoci řidičů 1224 do ostrého provozu. Číslo zřídila Česká kancelář pojistitelů (ČKP), která tak chce řidiče ochránit před takzvanými lovci nehod. Tyto asistenční služby bez vyzvání vyjíždějí k nehodám a nabízejí opravy či zapůjčení náhradního vozu, jejich služby ovšem pojišťovny často hradí pouze částečně.

Pokud dojde k nehodě nebo k poruše, nemusejí už mít řidiči u sebe číslo na asistenční službu své pojišťovny ani zelenou kartu. Stačí, když vytočí linku 1224, kde operátorovi sdělí registrační číslo vozidla. Ten je pak přepojí přesně tam, kam je potřeba. Poté, co je řidič už ve spojení s asistenční službou, dozví se, na co má v rámci pojištění nárok. "V rámci pojistky si předplatili asistenční služby a mají je buď zadarmo, nebo se slevou, tak proč by je nevyužili," uvedl prezident České asociace asistenčních společností Petr Bold. Pojišťovna také zařídí odvoz auta odtahovou službou.

To snad vycouváte, ne?

Foto čtenář

 

Bezohlednost některých řidičů nezná mezí. Zejména při parkování se často setkáváme se situacemi, při kterých zůstává doslova rozum stát. Podobně se zachoval i řidič bílého "korábu", který na parkovišti před jednou z prostějovských bank zablokoval červené vozidlo.

Majitelka si na výjezd počkala. Tedy, co mohla dělat jiného? "Stála jsem předními koly až u okraje a neměla žádný manévrovací prostor. Když se řidič dostavil, řekla jsem mu, že by se mohl aspoň omluvit. A on na to - To snad vycouváte, ne? Tak jsem odvětila, ať mi to ukáže, že auto nemá posilovač řízení a já se na to ráda podívám. Jen se ušklíbl a odjel," napsala nám k fotografii čtenářka Martina.

Rada pro příště je jednoduchá, ihned povolat městskou policii. Tučná pokuta za blokování by onoho "mistra volantu" od podobných excesů zcela jistě odradila. (red)

Na silnicích hned dva zfetovaní řidiči, z toho 21letá žena

ilustrační foto internet

 

V průběhu včerejšího dne přistihli prostějovští policisté další dva řidiče, kteří usedli za volant pod vlivem drog.

Prvním z nich je 38letý muž, kterého kontrolovali policisté v Brněnské ulici, řídil nákladní skříňový automobil Ford transit. Provedli u něho dechovou zkoušku, která byla negativní, zato test na omamné a psychotropní látky byl pozitivní na amphetaminy a methamphetaminy. „Řidič se k požití návykové látky přiznal. Odmítl se podrobit lékařskému vyšetření a navíc nepředložil řidičský průkaz, protože ho nevlastní,“ popsala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Ženy ovládají svůj vůz hůř než muži, řekl soud

ilustrační foto internet

 

Chlapi, kteří si dobírají opačné pohlaví kvůli řidičskému umění, dostali do rukou pádný argument. Je jím rozhodnutí soudu ve Španělsku. Podle něj prý ženy ovládají vozy hůře než muži. Podle policejní statistiky, kterou nám poskytla tisková mluvčí, je tomu v Olomouckém kraji jinak. Chlapi totiž bourají mnohem častěji.

 

 

Za devět měsíců měsíců letošního roku se účastníky dopravních nehod stalo 2953 mužů, 813 žen, 23 chlapců a 2 dívky," uvedla Irena Urbánková. Nehodu přitom zavinilo 1718 mužů, 454 žen, 15 chlapců a 2 dívky.

Podle policistů je to dáno hlavně skutečností, že ženy jsou mnohem opatrnější řidičky a tak nehrozí nehody třeba kvůli překročení povolené rychlosti. Naopak jim není cizí nějaký ten "žduchanec" na parkovišti či opomenou dát přednost v jízdě.