Speed marathon

Speed Marathon rozdal v kraji pokuty za 200 tisíc

ilustrační foto PČR

V rámci Speed Marathonu, který proběhl v pátek 19. dubna 2024, policisté v Olomouckém kraji zkontrolovali 209 vozidel a řešili celkem 133 přestupků.

„Nejvyšší povolenou rychlost překročilo 92 řidičů, dvěma z nich policisté na místě zadrželi řidičské průkazy, dalšímu z řidičů policisté zadrželi řidičský průkaz kvůli jeho ovlivnění alkoholem,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Policejní Speed Marathon bude v pátek měřit i na Prostějovsku

Ilustrační foto PČR

Napříč celou Českou republikou se policisté už tento pátek důsledněji zaměří na kontrolu dodržování nejvyšší povolené rychlosti při akci Speed Marathon 2024. Policie každoročně předem zveřejňuje místa, na kterých budou stát hlídky s radary a zastavovat řidiče. V Olomouckém kraji půjde podle publikovaného soupisu o více než 60 úseků. Speed Marathon 2024 proběhne v pátek 19. dubna.

Cílem preventivní aktivity, která se řadí do celoevropské kampaně Roadpol, je především snížení dopravní nehodovosti a zvýšení bezpečnosti na silnicích. Lidé mohli i pro aktuální ročník vyznačovat lokality, které považují za problematické, do speciální mapy na webových stránkách. V Olomouckém kraji budou policisté měřit rychlost v každém okresu na přibližně desítce úseků. Na dálnicích budou rychlost kontrolovat příslušníci Dálničního oddělení Kocourovec.

 

Speed Marathon 2024 DI Prostějov

II/150, křižovatka Prostějov – Vrahovice, Kralice na Hané

Speed Marathon 2024 se blíží. Navrhněte místa pro radary policejních hlídek!

ilustrační foto Policie ČR

Stejně jako v předchozích letech se policisté v Olomouckém kraji budou neustále věnovat situaci na silnicích a dálnicích. Také letos se proto připravují na svoji účast v celostátní dopravně preventivní akci s názvem SPEED MARTATHON.

Každý rok dopravní experti vyhodnocují rok předešlý a vytvářejí dopravně bezpečnostní plány pro daná teritoria. Součástí těchto expertiz je také určování rizikových míst z hlediska překračování nejvyšší povolené rychlost. Kromě dopravních expertů však mohou i sami občané aktivně vytipovat riziková místa a upozornit na ně v internetovém hlasování. V měsíci březnu sami občané píší, kde by podle nich měli být nejčastěji policejní hlídky, a v jakých úsecích by měli vykonávat dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu.

Speed marathon 2023. Víme, kde se bude dnes měřit rychlost!

Foto Policie ČR

V pátek od rána se bude v rámci celoevropské dopravně bezpečnostní akce s názvem SPEED MARATHON měřit rychlost na našich silnicích.

Akce proběhne na celém území České republiky. Místa, kde se bude měřit, určila Policie na základě tipů a hlasování návštěvníků webu Bezpečné cesty.cz. Kde se bude měřit v Olomouckém kraji najdete na snímku v galerii, ostatní místa pak na https://www.bezpecnecesty.cz/cz/dopravni-informace-mapy/speedmarathon.

Nepřiměřená rychlost je jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod, bohužel i tragických. Jezděte opatrně, a to nejen tento pátek. (ber)

Řidiči, pozor! Ve čtvrtek se rozjede Speed Marathon!

ilustrační foto PČR

Na čtvrtek 24. března je naplánovaná preventivní akce Policie ČR s názvem Speed Marathon 2022. Bude zaměřená na dodržování stanovených rychlostních limitů. 

Na speciální internetové stránce mohli lidé v rámci kampaně zaznamenávat rizikové úseky. Výběr míst tak nebyl jen na policii. „Policie na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu a vlastních vytipovaných rizikových lokalit bude provádět po celý den měření rychlosti. Nebyli to ale jen policisté, kteří vybírali místa, kde se bude provádět měření, byli jste to i vy. Široká veřejnost, měla možnost navrhnout Policii České republiky místa, která považuje za riziková,“ potvrdil policejní mluvčí Libor Hejtman.

Zapojíme se do policejního Speed marathonu 2022!?

ilustrační foto PČR

Česká policie se opět zapojuje do celoevropského projektu Bezpečné cesty. Lidé díky speciální aplikaci zaznamenávají do mapy nebezpečná místa, kde podle nich řidiči často porušují stanovenou rychlost.

Akce s názvem SPEED MARATHON je zaměřená na dodržování stanovených rychlostních limitů. Policie České republiky na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu a vlastních vytipovaných rizikových lokalit bude provádět po celý den měření rychlosti. Na výběru úseků se nepodílejí jen policisté, ale i samotní občané, kteří vybírají úseky, na kterých dopravně bezpečnostní akce proběhne.

Zapojme se do policejního Speed marathonu!

ilustrační foto PČR

Česká policie se letos po páté zapojuje do celoevropského projektu Bezpečné cesty. Lidé díky speciální aplikaci zaznamenávají do mapy nebezpečná místa, kde podle nich řidiči často porušují stanovenou rychlost. Dopravně bezpečnostní akci pořádá organizace ROADPOL pod názvem SPEED MARATHON.

Do akce se v tento den znovu zapojí i Policie České republiky a také široká veřejnost, která bude moci opět  navrhnout vlastní místa vhodná pro kontrolu rychlosti. „Policie České republiky provádí vlastní vyhodnocování rizikových lokalit na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu. Kromě vlastních analýz bychom rádi znali i váš názor.

SPEED MARATHON bude v pátek úřadovat i na Prostějovsku

ilustrační foto Policie ČR

V pátek se na cestách celé Evropy koná dopravně bezpečnostní akce s názvem SPEED MARATHON. Policisté s radary budou úřadovat i po celé České republice, Prostějovsko nevyjímaje.

SPEED MARATHON je zaměřen na dodržování stanovených rychlostních limitů, a to v obci i mimo obec. Policie České republiky na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu a vlastních vytipovaných rizikových lokalit bude provádět po celý den měření rychlosti. Nebyli to ale jen policisté, kteří vybírali místa, kde se bude provádět měření, byli jste to i Vy. Široká veřejnost, měla možnost navrhnout Policii České republiky místa, která považuje za riziková, a to prostřednictvím webového portálu. Měření se uskuteční na cca 900 místech.