SPEED MARATHON bude v pátek úřadovat i na Prostějovsku

SPEED MARATHON bude v pátek úřadovat i na Prostějovsku
ilustrační foto Policie ČR

V pátek se na cestách celé Evropy koná dopravně bezpečnostní akce s názvem SPEED MARATHON. Policisté s radary budou úřadovat i po celé České republice, Prostějovsko nevyjímaje.

SPEED MARATHON je zaměřen na dodržování stanovených rychlostních limitů, a to v obci i mimo obec. Policie České republiky na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu a vlastních vytipovaných rizikových lokalit bude provádět po celý den měření rychlosti. Nebyli to ale jen policisté, kteří vybírali místa, kde se bude provádět měření, byli jste to i Vy. Široká veřejnost, měla možnost navrhnout Policii České republiky místa, která považuje za riziková, a to prostřednictvím webového portálu. Měření se uskuteční na cca 900 místech.

„Na Prostějovsku se s policejními hlídkami v pátek setkáte na D46, u Ohrozimi, u křižovatky u Čechůvek, ve Vrchoslavicích, Přemyslovicích, Konici – Nové Dědině a u Výšovic,“ sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek.

Rychlost patří k jedné z nejčastějších příčin dopravních nehod zaviněných řidiči motorových vozidel, na počtu nehod se v prvních sedmi měsících roku 2020 podílí na 15,4 %, kdy při těchto nehodách zahynulo 103 osob. (ber)

Poslat nový komentář